Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#901 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Drekavac22 »

Optimus Prime wrote: 03/04/2022 22:24 Ali evo pitanje za tebe posto za sebe kazes da razmisljas logicno i da razumijes matematiku i statistiku-
Ako uzmemo ovo gore u obzir, sto ces se desiti ako sad neko na isti nacin proanalizira jos nekih 1000 tvojih postova??

Koliko ce dodatnih podudarnosti naci?

a.) 0
b.) 10
c.) 100
d.) 250
e.) 1000

Bas meinteresuje tvoje misljenje.
ides sad u spekulacije....pricajmo o konkretnim stvarima.

ja ovdje donosim konkretne stvari, koje mozete testirat i verificirati sa svojim rukama.

Opet te pitam, posto je NUh zivio 950 godina po Kuranu kako je mouce da bude slucajnost da Sura Nuh je napisana sa 950 slova a izvan Sure Nuh prica o Nuhu je sastavljena u raznim ajetima razbacano po Kuranu u 950 rijeci

Objasni kako to da podudara se tako velik broj kroz slova i rijeci na tako logican nacin a da tvoja slucajnost odigra sve to, objasni kako moze slucajnost dva puta potrefiti tako velik broj na logican nacin kroz slova i rijeci?

Ako je tebi ovo slucajnost da dva puta udari po istom broju iz dva razlicita pravca onda si skrenuo sa pameti, i logika ocito da te napustila....jednostavno u tom slucaju predao si se ludilu :D
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#902 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Drekavac22 »

Bloo wrote: 03/04/2022 22:33 Žao mi je, uzalud se trudis. Kur'an mozda jeste, mozda nije "brojcano kodirana" knjiga, ali ti ne poznajes osnove koje su potrebne da nam to prezentujes.
:)
evo da me neko sad pita dajem ti 1 milion maraka objasni mi sta Bloo trazi da se objasni vise nakon sve, rekao bi jarane, blage veze nema :D

sta trebam prezentirat nije mi jasno, jasno ti je objasnjeno kako je sortirano, sta pobogu si vise treba objasnjavati nije mi jasno????

Znaci dosao sam do zida, do krajnjih svojih granica objasnjavanja, dalje ne mogu, i sad trazis da preskocim nepreskocivi zid. jednostavno ne znam ti dalje vise nista objasnjavati i to je to :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#903 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Bloo »

Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:37 Sura Nuh je napisana sa 950 slova
Zapravo koliko slova varira od izvora do izvora :D

https://www.discoveringislam.org/secret ... a_noah.htm

Ovaj koji je ocito tvoj jaran jer kodira i dekodira kao i ti pise da ima 953 slova.

https://en.wikipedia.org/wiki/N%C5%AB%E1%B8%A5
Na wiki pise - 965

Ali ti ne mozes to potvrditi jer ne znas arapski jezik :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#904 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Bloo »

Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:41 evo da me neko sad pita dajem ti 1 milion maraka objasni mi sta Bloo trazi da se objasni vise nakon sve, rekao bi jarane, blage veze nema

sta trebam prezentirat nije mi jasno, jasno ti je objasnjeno kako je sortirano, sta pobogu si vise treba objasnjavati nije mi jasno????

Znaci dosao sam do zida, do krajnjih svojih granica objasnjavanja, dalje ne mogu, i sad trazis da preskocim nepreskocivi zid. jednostavno ne znam ti dalje vise nista objasnjavati i to je to
Top
Drekavac22
Posts: 612
Joined: 17/02/2022 09:38
Contact: Contact Drekavac22
Pa vec sam ti rekla da mi ne mozes odgovoriti jer ne razumijes sta te pitam, a ne razumijes sta te pitam jer ne znas arapski jezik niti poznajes nosnove lingvistike. :) Tako da ne mozes koristiti lingvistiku niti arapski jezik u svom dekodiranju jer ne poznajes niti jedno niti drugo.
Ako su oni postovi tvoje krajnje granice objasnjavanja, to je tuzno jer apsolutno nisi nista objasnio vec samo kao papagaj ponavljas neke polusazvakane termine koje ne poznajes.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#905 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Drekavac22 »

Bloo wrote: 03/04/2022 22:42
Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:37 Sura Nuh je napisana sa 950 slova
Zapravo koliko slova varira od izvora do izvora :D

https://www.discoveringislam.org/secret ... a_noah.htm

Ovaj koji je ocito tvoj jaran jer kodira i dekodira kao i ti pise da ima 953 slova.

https://en.wikipedia.org/wiki/N%C5%AB%E1%B8%A5
Na wiki pise - 965

Ali ti ne mozes to potvrditi jer ne znas arapski jezik :)
draga Bloo ja sam licno brojio da verificiram to sto su drugi nasli
Ovaj koji je ocito tvoj jaran jer kodira i dekodira kao i ti pise da ima 953 slova.
953 su uzeli neka slova sto su diagrafi kao nasa slov Dz, Nj, Lj itd brojali ih kao 2 slova a predstavljalo jedno slovo.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#906 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by jasib »

Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:41
Bloo wrote: 03/04/2022 22:33 Žao mi je, uzalud se trudis....
Znaci dosao sam do zida.... jednostavno ne znam ti dalje vise nista objasnjavati i to je to
Da, to je očito ima već nekoliko strana tvoje teme. Očekuj njeno zaključavanje, ukoliko se čudo ne dogodi :-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#907 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Bloo »

Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:47 draga Bloo ja sam licno brojio da verificiram to sto su drugi nasli
Jer znas arapski jezik :)
Zivi i dalje u zabludi.
Mislim da je bolje da mozda upises studij lingvistike i uporedo ucis arapski jezik da bi tvoje "verificiranje" bilo uzeto za ozbiljno, ovako si kao dijete koje se igra da je odrasli, a ne posjeduje ni znanje ni sposobnosti ni kapaciteta da obavi ono sto odrasli mogu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#908 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Bloo »

jasib wrote: 03/04/2022 22:48
Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:41

Znaci dosao sam do zida.... jednostavno ne znam ti dalje vise nista objasnjavati i to je to
Da, to je očito ima već nekoliko strana tvoje teme. Očekuj njeno zaključavanje, ukoliko se čudo ne dogodi :-)
Ne brini, obično završi sa njegovim banom kada postane previše bezobrazan. :D
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#909 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Drekavac22 »

Bloo wrote: 03/04/2022 22:44
Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:41 evo da me neko sad pita dajem ti 1 milion maraka objasni mi sta Bloo trazi da se objasni vise nakon sve, rekao bi jarane, blage veze nema

sta trebam prezentirat nije mi jasno, jasno ti je objasnjeno kako je sortirano, sta pobogu si vise treba objasnjavati nije mi jasno????

Znaci dosao sam do zida, do krajnjih svojih granica objasnjavanja, dalje ne mogu, i sad trazis da preskocim nepreskocivi zid. jednostavno ne znam ti dalje vise nista objasnjavati i to je to
Top
Drekavac22
Posts: 612
Joined: 17/02/2022 09:38
Contact: Contact Drekavac22
Pa vec sam ti rekla da mi ne mozes odgovoriti jer ne razumijes sta te pitam, a ne razumijes sta te pitam jer ne znas arapski jezik niti poznajes nosnove lingvistike. :) Tako da ne mozes koristiti lingvistiku niti arapski jezik u svom dekodiranju jer ne poznajes niti jedno niti drugo.
Ako su oni postovi tvoje krajnje granice objasnjavanja, to je tuzno jer apsolutno nisi nista objasnio vec samo kao papagaj ponavljas neke polusazvakane termine koje ne poznajes.
ali to sto ti pitas neznacajno je za ono sto se prezentira, jer je pojasnjeno kako se sortiralo , imam osjecaj da se odluta u stranu previse bez ikakve potrebe sa dodatnim dubljim pitanjima koji nista ne doprinose argumentu ni za ni protiv.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2998
Joined: 21/01/2009 22:14

#910 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Optimus Prime »

Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:37
Optimus Prime wrote: 03/04/2022 22:24 Ali evo pitanje za tebe posto za sebe kazes da razmisljas logicno i da razumijes matematiku i statistiku-
Ako uzmemo ovo gore u obzir, sto ces se desiti ako sad neko na isti nacin proanalizira jos nekih 1000 tvojih postova??

Koliko ce dodatnih podudarnosti naci?

a.) 0
b.) 10
c.) 100
d.) 250
e.) 1000

Bas meinteresuje tvoje misljenje.
ides sad u spekulacije....pricajmo o konkretnim stvarima.

ja ovdje donosim konkretne stvari, koje mozete testirat i verificirati sa svojim rukama.

Opet te pitam, posto je NUh zivio 950 godina po Kuranu kako je mouce da bude slucajnost da Sura Nuh je napisana sa 950 slova a izvan Sure Nuh prica o Nuhu je sastavljena u raznim ajetima razbacano po Kuranu u 950 rijeci

Objasni kako to da podudara se tako velik broj kroz slova i rijeci na tako logican nacin a da tvoja slucajnost odigra sve to, objasni kako moze slucajnost dva puta potrefiti tako velik broj na logican nacin kroz slova i rijeci?

Ako je tebi ovo slucajnost da dva puta udari po istom broju iz dva razlicita pravca onda si skrenuo sa pameti, i logika ocito da te napustila....jednostavno u tom slucaju predao si se ludilu :D
Znaci ne smijes dati procjenu?
Hvala.
Nastavi da zivis u iluzijama.

Ovo sa Nuhom je naravno opet samo slucajnost.
Ali i da nije, interesantno je da te fascinira da neko moze napisati neku pricu sa unaprijed zadatim brojem slova. Ako Allah demonstrira svoju svemogucnost sa necim sto i bi i osnovcima poslo za rukom onda aferim.

Da mi je tvoj mozak na jedno par dana, dase malo odmorim.
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#911 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Deckard74 »

Znaci dosao sam do zida.... jednostavno ne znam ti dalje vise nista objasnjavati i to je to
A da probaš ono što uvijek radiš kad dođeš do zidova i nemaš kud? Kontekst? :D
Kontekstom je Smrle
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#912 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Drekavac22 »

Bloo wrote: 03/04/2022 22:50
Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:47 draga Bloo ja sam licno brojio da verificiram to sto su drugi nasli
Jer znas arapski jezik :)
Zivi i dalje u zabludi.
Mislim da je bolje da mozda upises studij lingvistike i uporedo ucis arapski jezik da bi tvoje "verificiranje" bilo uzeto za ozbiljno, ovako si kao dijete koje se igra da je odrasli, a ne posjeduje ni znanje ni sposobnosti ni kapaciteta da obavi ono sto odrasli mogu.
evo ti arap brojao svako slovo i dostavio rezultate a ja samo provjeravao

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#913 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Bloo »

Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:51 ali to sto ti pitas neznacajno je za ono sto se prezentira, jer je pojasnjeno kako se sortiralo , imam osjecaj da se odluta u stranu previse bez ikakve potrebe sa dodatnim dubljim pitanjima koji nista ne doprinose argumentu ni za ni protiv.
Kako moze biti beznacajno kada je to osnova na kojoj funkcionise tvoje dekodiranje?
Osnovni termini u nekom jeziku nisu beznacajni vec su ti potrebni i termini i definicije da bi kreirao okvir unutar kojeg djelujes.
Ali drago mi je da pokusavas da deflect od ovog problema na koji je ukazan jer se historija ponavlja svaki put kada se razmases a tice se jezika vec par godina.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#914 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Drekavac22 »

Optimus Prime wrote: 03/04/2022 22:51
Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:37

ides sad u spekulacije....pricajmo o konkretnim stvarima.

ja ovdje donosim konkretne stvari, koje mozete testirat i verificirati sa svojim rukama.

Opet te pitam, posto je NUh zivio 950 godina po Kuranu kako je mouce da bude slucajnost da Sura Nuh je napisana sa 950 slova a izvan Sure Nuh prica o Nuhu je sastavljena u raznim ajetima razbacano po Kuranu u 950 rijeci

Objasni kako to da podudara se tako velik broj kroz slova i rijeci na tako logican nacin a da tvoja slucajnost odigra sve to, objasni kako moze slucajnost dva puta potrefiti tako velik broj na logican nacin kroz slova i rijeci?

Ako je tebi ovo slucajnost da dva puta udari po istom broju iz dva razlicita pravca onda si skrenuo sa pameti, i logika ocito da te napustila....jednostavno u tom slucaju predao si se ludilu :D
Znaci ne smijes dati procjenu?
Hvala.
Nastavi da zivis u iluzijama.

Ovo sa Nuhom je naravno opet samo slucajnost.
Ali i da nije, interesantno je da te fascinira da neko moze napisati neku pricu sa unaprijed zadatim brojem slova. Ako Allah demonstrira svoju svemogucnost sa necim sto i bi i osnovcima poslo za rukom onda aferim.

Da mi je tvoj mozak na jedno par dana, dase malo odmorim.
Ovo sa Nuhom je naravno opet samo slucajnost.
nemam rijeci vise, sve si rekao. :) polozio si kod mene.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#915 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Bloo »

Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:53 evo ti arap brojao svako slovo i dostavio rezultate a ja samo provjeravao
Mogao si samo provjeravati da li je napisao redom brojeve jer ne mozes prebrojavati slova u arapskom jer ih ne znas, niti znas arapski te stoga i ne znas gdje je razmak izmedu rijeci a gdje nesto drugo.

Idemo dalje. :)
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#916 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 03/04/2022 22:52
Znaci dosao sam do zida.... jednostavno ne znam ti dalje vise nista objasnjavati i to je to
A da probaš ono što uvijek radiš kad dođeš do zidova i nemaš kud? Kontekst? :D
Kontekstom je Smrle
izasli smo iz konteksta daleko po tom pitanju.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#917 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Bloo »

Pa dvije osobe na ovoj temi znaju vise o lingvistici i arapskom od tebe i napisano ti je da ne razumijes materiju.
Mislim da ti to treba biti dosta.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#918 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Drekavac22 »

Bloo wrote: 03/04/2022 22:55
Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:53 evo ti arap brojao svako slovo i dostavio rezultate a ja samo provjeravao
Mogao si samo provjeravati da li je napisao redom brojeve jer ne mozes prebrojavati slova u arapskom jer ih ne znas, niti znas arapski te stoga i ne znas gdje je razmak izmedu rijeci a gdje nesto drugo.

Idemo dalje. :)
jer ne mozes prebrojavati slova u arapskom jer ih ne znas,
ne znam kazes :D ja sam arapska slova naucio jos 1995 godine
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#919 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Bloo »

Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:58 ne znam kazes ja sam arapska slova naucio jos 1995 godine
I onda znas citati na arapskom, razumijes napisano?
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#920 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Drekavac22 »

Bloo wrote: 03/04/2022 23:00
Drekavac22 wrote: 03/04/2022 22:58 ne znam kazes ja sam arapska slova naucio jos 1995 godine
I onda znas citati na arapskom, razumijes napisano?
djelimicno razumijem.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#921 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Bloo »

Drekavac22 wrote: 03/04/2022 23:04
Bloo wrote: 03/04/2022 23:00

I onda znas citati na arapskom, razumijes napisano?
djelimicno razumijem.
Aha, znaci ispotavlja se tacnim ono sto si vec vise puta spomenuo (npr tamarici) da ne znas arapski jezik.
E sad jel djelomicno razumijes kao vidi nova rijec znam je procitati ali ne znam sta znaci ili djelomicno razumijem kao prepoznajem slova unutar rijeci ?
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#922 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Drekavac22 »

Bloo wrote: 03/04/2022 23:05
Drekavac22 wrote: 03/04/2022 23:04

djelimicno razumijem.
Aha, znaci ispotavlja se tacnim ono sto si vec vise puta spomenuo (npr tamarici) da ne znas arapski jezik.
E sad jel djelomicno razumijes kao vidi nova rijec znam je procitati ali ne znam sta znaci ili djelomicno razumijem kao prepoznajem slova unutar rijeci ?
neke rijeci razumijem neke nerazumijem...pusti mi slova ,kakva slova covjece :) cuj nerazumijem slova a nauci ih 1995 godine
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#923 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Bloo »

Drekavac22 wrote: 03/04/2022 23:09
Bloo wrote: 03/04/2022 23:05

Aha, znaci ispotavlja se tacnim ono sto si vec vise puta spomenuo (npr tamarici) da ne znas arapski jezik.
E sad jel djelomicno razumijes kao vidi nova rijec znam je procitati ali ne znam sta znaci ili djelomicno razumijem kao prepoznajem slova unutar rijeci ?
neke rijeci razumijem neke nerazumijem...pusti mi slova ,kakva slova covjece :) cuj nerazumijem slova a nauci ih 1995 godine
Pa u arapskom jeziku su slova bitna :) pogotovo zbog prirode ortografije i na kojem polozaju se nalaze slova.
Ali ti bi to trebao da znas. Kao sto ne znas.
Znaci da sumiramo, znas arapska slova, znas citati arapski, neke rijeci razumijes, neke ne...i evo nas...bavis se dekodiranjem Objave.
OBJAVE za cije citanje, tumacenje, o prevodima da i ne govorimo je potrebno izvrsno poznavanje arapskog jezika, historije istog jezika i jos svasta nesto, a mi na ovoj temi smo pocasceni jednim skromnim Smrletom koji zna slova (ne razumije sto su bitna ali ih zna) i dekodira nam Objavu Allahovu.


Aferim.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#924 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Drekavac22 »

Bloo wrote: 03/04/2022 23:12
Drekavac22 wrote: 03/04/2022 23:09

neke rijeci razumijem neke nerazumijem...pusti mi slova ,kakva slova covjece :) cuj nerazumijem slova a nauci ih 1995 godine
Pa u arapskom jeziku su slova bitna :) pogotovo zbog prirode ortografije i na kojem polozaju se nalaze slova.
Ali ti bi to trebao da znas. Kao sto ne znas.
Znaci da sumiramo, znas arapska slova, znas citati arapski, neke rijeci razumijes, neke ne...i evo nas...bavis se dekodiranjem Objave.
OBJAVE za cije citanje, tumacenje, o prevodima da i ne govorimo je potrebno izvrsno poznavanje arapskog jezika, historije istog jezika i jos svasta nesto, a mi na ovoj temi smo pocasceni jednim skromnim Smrletom koji zna slova (ne razumije sto su bitna ali ih zna) i dekodira nam Objavu Allahovu.


Aferim.
de mi procitaj ovo ako znas bolje od mene citati :)


رُّبَمَا يَوَدُّ ٱلَّذِينَ كَفَرُوا۟ لَوْ كَانُوا۟ مُسْلِمِينَ ﴿٢﴾
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#925 Re: Matematicke nadnaravnosti Kurana, dokaz da je ta knjiga od Boga

Post by Bloo »

Drekavac22 wrote: 03/04/2022 23:17 de mi procitaj ovo ako znas bolje od mene citati
Gdje sam to rekla? Nigdje :)
Tako da ne pokusavaj sa tim trikovima.
Post Reply