Marvel Cinematic Universe

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Yamcha
Posts: 266
Joined: 06/12/2011 08:11

#1 Marvel Cinematic Universe

Post by Yamcha »

S obzirom da se sve više približava Avengers: Infinity War, kakvo je vaše mišljenje o MCU? Šta su najveći uspjesi? Koji su propusti? Koji film vas je najviše dojmijio? Koji razočarao? Šta je sa glumačkom ekipom? itd

Meni je lično najlošiji Spiderman: Homecoming. jednostavno se ne mogu identifikovati sa ovim djetinjstim filmom koji je sa svojim "divesity" totalno uništio koncepciju paukovog svijeta. ili sam previše nostalgičan za Raimijevom trilogijom sa Tobey Maguirem :)

Najbolji su sigurno Captain America: WInter Soldier, Civil War, Ironman 1 i Guardians of the Galaxy 1. Iako preovaladava nešto drugačije mišljenje, meni se svidio i Incredible HUlk )kamo sreće da su zadržali Nortona).
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#2 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by djkurt »

Meni najbolji su Ant-man, Thor Ragnarok, Captain America - Civil war i Avengersi prvi. Jedva čekam infinity i Ant man & wasp.
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#3 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by djkurt »

Najluđa mi je ona scena u Ragnaroku kad Loki hoće da pobjegne iz gledališta kad je vidio ko je protivnik Thor-u. looooool
User avatar
Yamcha
Posts: 266
Joined: 06/12/2011 08:11

#4 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Yamcha »

Meni se Ragnarok i nije previše svidio. Previše ubačenih komičnih scena, koje često i nisu bile smiješne.
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#5 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by djkurt »

Yamcha wrote:Meni se Ragnarok i nije previše svidio. Previše ubačenih komičnih scena, koje često i nisu bile smiješne.
Ni meni isprve se nije svidilo, ali kad sam odgledao film drugi i treći puta fakat me se dojmio na taj komičan način. ;)
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#6 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Heller »

Iron Man dobar. Ostalo što sam gledo baca na crtani. Jok.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7796
Joined: 13/11/2006 17:47

#7 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by jasko_ba »

Civil War sam najvise puta gledao, a recimo Doctor Strange mi nije sjeo nesto posebno.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#8 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

jasko_ba wrote:Civil War sam najvise puta gledao, a recimo Doctor Strange mi nije sjeo nesto posebno.
Što?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#9 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

Yamcha wrote:S obzirom da se sve više približava Avengers: Infinity War, kakvo je vaše mišljenje o MCU? Šta su najveći uspjesi? Koji su propusti? Koji film vas je najviše dojmijio? Koji razočarao? Šta je sa glumačkom ekipom? itd

Meni je lično najlošiji Spiderman: Homecoming. jednostavno se ne mogu identifikovati sa ovim djetinjstim filmom koji je sa svojim "divesity" totalno uništio koncepciju paukovog svijeta. ili sam previše nostalgičan za Raimijevom trilogijom sa Tobey Maguirem :)

Najbolji su sigurno Captain America: WInter Soldier, Civil War, Ironman 1 i Guardians of the Galaxy 1. Iako preovaladava nešto drugačije mišljenje, meni se svidio i Incredible HUlk )kamo sreće da su zadržali Nortona).
Nisam ljubitelj Spidermana ni stripovski ni filmski, te sam jedva i trilogiju odgledala (loše, loše), a homecoming ugasila nakon 2 minute. Mada mi se lik Spidermana svidio u Civil waru :mrgreen:
User avatar
spree
Posts: 7856
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#10 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by spree »

Sve pregledao i jedva cekam ovaj iw. Valjda opravda ovoliki hype. Nadam se da ce se barem u jednom dijelu okupiti svi zajedno, a ne da se grupice bore sa thanosom po raznim lokacijama.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

spree wrote:Sve pregledao i jedva cekam ovaj iw. Valjda opravda ovoliki hype. Nadam se da ce se barem u jednom dijelu okupiti svi zajedno, a ne da se grupice bore sa thanosom po raznim lokacijama.
:thumbup:
Sve pregledala i ovo očekujem da će biti dobro.



Da, kao neki grand finale <3
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#12 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by MarlboroGold »

Yamcha wrote:S obzirom da se sve više približava Avengers: Infinity War, kakvo je vaše mišljenje o MCU? Šta su najveći uspjesi? Koji su propusti? Koji film vas je najviše dojmijio? Koji razočarao? Šta je sa glumačkom ekipom? itd

Meni je lično najlošiji Spiderman: Homecoming. jednostavno se ne mogu identifikovati sa ovim djetinjstim filmom koji je sa svojim "divesity" totalno uništio koncepciju paukovog svijeta. ili sam previše nostalgičan za Raimijevom trilogijom sa Tobey Maguirem :)

Najbolji su sigurno Captain America: WInter Soldier, Civil War, Ironman 1 i Guardians of the Galaxy 1. Iako preovaladava nešto drugačije mišljenje, meni se svidio i Incredible HUlk )kamo sreće da su zadržali Nortona).
Jedva čekam da se završe filmovi sa Thanosom, jer su me počeli MCU filmovi smarati... ne znam, nekako mi ih je previše u zadnjih par godina. It's probably just me. Pod završiti mislim na sav ovaj zaplet... biće njih sigurno još i nakon Thanosa (pretpostavljam da neće odmah), a koje vjerovatno neću gledati. Galactus, opet Dormammu itd. - ima tu materijala.
S druge strane, DC nikako da nauči... ali to je priča za drugu temu.

Btw - Thanos or Darkseid - who wins? :D
Ovo kao Goku vs Superman :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:
Btw - Thanos or Darkseid - who wins? :D
Ovo kao Goku vs Superman :D
mogul ja, mogul ja? :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#14 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:
Btw - Thanos or Darkseid - who wins? :D
Ovo kao Goku vs Superman :D
mogul ja, mogul ja? :mrgreen:
Pucaj :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#15 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: Btw - Thanos or Darkseid - who wins? :D
Zavisi u kojem univerzumu bi se borili :) tako da ako se bore u Darkseidovom onda glavati može zaboraviti na infinity stones :)
Svako je u svom univerzumu najjači.
Ali mislim da bi Thanos pobijedio, uzevši u obzir karakteristike jednog i drugog.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote: Btw - Thanos or Darkseid - who wins? :D
Zavisi u kojem univerzumu bi se borili :) tako da ako se bore u Darkseidovom onda glavati može zaboraviti na infinity stones :)
Svako je u svom univerzumu najjači.
Ali mislim da bi Thanos pobijedio, uzevši u obzir karakteristike jednog i drugog.
Pa evo, ako ćemo uzeti u obzir da se radi o nekakvom neutralnom univerzumu, onda bi to po meni ovako išlo:
Thanos sa gauntletom > Darkseid bez anti life-equation
Thanos bez gauntleta < Darkseid sa anti-life equation
Thanos sa gauntletom vs Darkseid sa anti-life equation - Darkseid, ali je opet bara bara
Thanos bez gauntleta vs Darkseid bez anti-life equation - Thanos ubjedljivo
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#17 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:
MarlboroGold wrote: Btw - Thanos or Darkseid - who wins? :D
Zavisi u kojem univerzumu bi se borili :) tako da ako se bore u Darkseidovom onda glavati može zaboraviti na infinity stones :)
Svako je u svom univerzumu najjači.
Ali mislim da bi Thanos pobijedio, uzevši u obzir karakteristike jednog i drugog.
Pa evo, ako ćemo uzeti u obzir da se radi o nekakvom neutralnom univerzumu, onda bi to po meni ovako išlo:
Thanos sa gauntletom > Darkseid bez anti life-equation
Thanos bez gauntleta < Darkseid sa anti-life equation
Thanos sa gauntletom vs Darkseid sa anti-life equation - Darkseid, ali je opet bara bara
Thanos bez gauntleta vs Darkseid bez anti-life equation - Thanos ubjedljivo
Jebote nije ovo turn based DND na irc skripti :lol:

Thanos upija energiju, a Darkseid puca one beams iz očiju..tako je tu sam sebe zajebao.
I da Gauntlet mu uvijek daje opciju da trenutni univerzum u kojem se nalazi može da alter u neki njemu pogodniji...

Thanos wins.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#18 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
Thanos upija energiju, a Darkseid puca one beams iz očiju..tako je tu sam sebe zajebao.
I da Gauntlet mu uvijek daje opciju da trenutni univerzum u kojem se nalazi može da alter u neki njemu pogodniji...

Thanos wins.
Thanos je favorit u svakom slučaju. Nećemo to nikad vidjeti. Zanimljivije mi je Goku vs Superman, ali to je već teški offtopic jer veze sa MCU nemaju :lol:
Možda nam Yamcha ipak oprosti :D
User avatar
spree
Posts: 7856
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#19 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by spree »

Bloo wrote:
spree wrote:Sve pregledao i jedva cekam ovaj iw. Valjda opravda ovoliki hype. Nadam se da ce se barem u jednom dijelu okupiti svi zajedno, a ne da se grupice bore sa thanosom po raznim lokacijama.
:thumbup:
Sve pregledala i ovo očekujem da će biti dobro.



Da, kao neki grand finale <3
Ma po trailerima su razbacani. Neki u wakandi, neki u new yorku, neki na titanu? Valjda se okupe.

Isto se nadam da nece previse nedovrsenog ostaviti za sljedeći film, jer je ovo kao part1.

I nema poredjenja nikakvog, goku rules :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#20 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

Goku :|
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#21 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by MarlboroGold »

spree wrote: I nema poredjenja nikakvog, goku rules :mrgreen:
My man :D

Doduše superman one million bi bio mali problem :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#22 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

spree wrote:
Ma po trailerima su razbacani. Neki u wakandi, neki u new yorku, neki na titanu? Valjda se okupe.
Manijakalno ne gledam trailere :D Žimirim na najave , sve po FB i ostalom...nevah evah
Samo odem u kino :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#23 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:
spree wrote: I nema poredjenja nikakvog, goku rules :mrgreen:
My man :D

Doduše superman one million bi bio mali problem :D

ček ček
mislimo na ovog Gokua
Image
User avatar
spree
Posts: 7856
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#24 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by spree »

Ja gledao i brakedown trailera :oops: ito ne jedan :skoljka: .

Ma novi master UI goku bi samljeo sve :izet:
User avatar
spree
Posts: 7856
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#25 Re: Marvel Cinematic Universe

Post by spree »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:
spree wrote: I nema poredjenja nikakvog, goku rules :mrgreen:
My man :D

Doduše superman one million bi bio mali problem :D

ček ček
mislimo na ovog Gokua
Image
Ma i taj je dovoljan za kal ela :run:
Post Reply