Marketing u BiH

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
succubus
Posts: 12
Joined: 25/05/2009 11:50

#1 Marketing u BiH

Post by succubus »

Postoji li kakv bilten u BiH koji bi pokazao uspjesnost kompanija u BiH?

Sto mislite o marketinskom trzistu u BiH? Znate li sta je BTL marketing te u kakvom je on stanju u BiH? :)

Koje su najvece marketinske agencije?

Sta mislite o rad promotora, po nasem, hostesa za odredjene usluge?
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#2 Re: Marketing u BiH

Post by burekodsira »

ako je po tv stanicama, svakoj je svoj program u odredjenom dnevnom periodu najgledaniji :D soravam se znam da je malo offtopic
Oktobar28
Posts: 7
Joined: 04/06/2009 17:58

#3 Re: Marketing u BiH

Post by Oktobar28 »

Ako je išta u ovoj zemlji profitabilno, a da je pošteno zarađeno, onda je to sigurno marketing, bilo da se radi o BTL ili ATL marketingu.
Ali, moram reći da me to "prodavanje magle", u posljednje vrijeme izluđuje. Jasno mi je da je to jedna čitava industrija koja hrani mnoge porodice u BiH (bilo da se radi o medijima, bilo da se radi o marketinškim agencijama), ali bi zaista trebali imati osjećaja prema nama konzumentima, koji više od silnih poruka ne znamo šta je ono što nam je potrebno, a da ne govorim o porukama u elektronskim medijima, od kojih više zaboravimo šta gledamo ili slušamo.
Nemam ništa protiv, zaista, ali što je previše, previše je.
U svakom slučaju BTL marketing je barem sa kreativne strane raznolik i pruza konzumentima blizi kontakt sa proizvodom.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#4 Re: Marketing u BiH

Post by burekodsira »

Oktobar28 wrote:Ako je išta u ovoj zemlji profitabilno, a da je pošteno zarađeno, onda je to sigurno marketing, bilo da se radi o BTL ili ATL marketingu.
Ali, moram reći da me to "prodavanje magle", u posljednje vrijeme izluđuje. Jasno mi je da je to jedna čitava industrija koja hrani mnoge porodice u BiH (bilo da se radi o medijima, bilo da se radi o marketinškim agencijama), ali bi zaista trebali imati osjećaja prema nama konzumentima, koji više od silnih poruka ne znamo šta je ono što nam je potrebno, a da ne govorim o porukama u elektronskim medijima, od kojih više zaboravimo šta gledamo ili slušamo.
Nemam ništa protiv, zaista, ali što je previše, previše je.
U svakom slučaju BTL marketing je barem sa kreativne strane raznolik i pruza konzumentima blizi kontakt sa proizvodom.
to je do drzave koja je na guzove uvela pravila igranja (ako uposte?), s tim da ih bodri i marketinski lobi
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#5 Re: Marketing u BiH

Post by StupskaBitanga »

znam da Altermedia dobro radi promocije
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#6 Re: Marketing u BiH

Post by Aurora Borealis »

.
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#7 Re: Marketing u BiH

Post by Ivo Lola »

altermedia i slicne agencije se bave zakupom prostora ako ne grijesim ?
dakle nemaju svoje reklamne panele, bilborde i slicno... nego ih zakupljuju od firmi koje to rade, poput europlakata i sl. ?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#8 Re: Marketing u BiH

Post by KatarinaKosaca »

Ako radi neceg porazbijam tv prijemnike u kuci, bice radi onog lika «A dje se ti kupas». Predjoh na moja tv i veliki zajeb, jer od 190965 vrsta pink kanala ne.mogu zivjet. Medjutim, Telemach me zajebao..moradoh
Post Reply