MAPLE C31- Kinesko čudo tehnike na našim cestama

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
paldumđija
Posts: 63
Joined: 06/09/2006 15:23
Location: HOF

#1 MAPLE C31- Kinesko čudo tehnike na našim cestama

Post by paldumđija »

Evo prije neki dan sam čuo da se na našim cestama pojavilo kinesko čudo od tehnike Maple C31. Ima li neko od forumaša preciznijih podataka da li je stvarno "čudo" ili "gomila željeza i plastike"??????????????
User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#2 Re: MAPLE C31- Kinesko čudo tehnike na našim cestama

Post by arman1 »

paldumđija wrote:Evo prije neki dan sam čuo da se na našim cestama pojavilo kinesko čudo od tehnike Maple C31. Ima li neko od forumaša preciznijih podataka da li je stvarno "čudo" ili "gomila željeza i plastike"??????????????
Ne znam zasigurno ali pogledaj da neznaju više na
http://www.bhrenaultclub.com/
malizeleni
Posts: 1198
Joined: 23/04/2007 11:55
Location: U nas u Sveckoj

#3

Post by malizeleni »

Kani se kineskog sranja. Vidili smo dobro kako je Cherry prosao na testovima.

http://www.youtube.com/watch?v=fBQnyEhoY00

Mislim ne moze se ni porediti sa Daciom, kamo li nekom drugom slabijom markom.

http://www.euroncap.com/tests/dacia_logan_2005/221.aspx
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#5

Post by fantom slobode »

User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#6

Post by arman1 »

User avatar
karabaja-x
Posts: 2051
Joined: 02/02/2007 04:54
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

#7

Post by karabaja-x »

kinesko cudo od tehnike :lol: a sto me nasmija
User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#8

Post by arman1 »

karabaja-x wrote:kinesko cudo od tehnike :lol: a sto me nasmija
Objasni i ostalima šta je smiješno pa da svi zajedno smijemo.
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#9

Post by cico x »

smijesno je to sto poslije kupovine famoznog maplle-a,trebas otici odmah do bara,kupiti mjesto gore,kazu imas popust !
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#10

Post by chuchumbamayumbe »

Prolazim ja nedavno pored salona gdje prodaju te kante, tamo na Cengic Vili...
Parkiram pored auto, trebao da obavim neki poslic, kad tamo prikolica sa 2 ova automobila, ne moze ni jedan da upali. Ono, dok sam parkirao, polako prolazim tuda, oni digli haubu, "ibrete se", ovo-ono...
Dolazim ja nakon jedno 20min kad majstori sa alatom se zarovili pod haubu ali kinez izgleda ni da cuje! :)
A novi skroz, tek ih skidaju sa shlepe.
Auta izgledaju presmijesno, nekakve chunga-lunga gume na njima, odozada isto nishta...Kontam, ko moze dati 18-20k KM i vise za onakvo auto?!?!
Za te pare uzeti zvijer polovnjaka da zgazi i maple i salon zajedno sa njim, ocami!
User avatar
karabaja-x
Posts: 2051
Joined: 02/02/2007 04:54
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

#11

Post by karabaja-x »

arman1 wrote:
karabaja-x wrote:kinesko cudo od tehnike :lol: a sto me nasmija
Objasni i ostalima šta je smiješno pa da svi zajedno smijemo.
objasni ti nama sta nije smijesno, cuj kinesko cudo od tehnike :lol:
paldumđija
Posts: 63
Joined: 06/09/2006 15:23
Location: HOF

#12

Post by paldumđija »

chuchumbamayumbe wrote:Prolazim ja nedavno pored salona gdje prodaju te kante, tamo na Cengic Vili...
Parkiram pored auto, trebao da obavim neki poslic, kad tamo prikolica sa 2 ova automobila, ne moze ni jedan da upali. Ono, dok sam parkirao, polako prolazim tuda, oni digli haubu, "ibrete se", ovo-ono...
Dolazim ja nakon jedno 20min kad majstori sa alatom se zarovili pod haubu ali kinez izgleda ni da cuje! :)
A novi skroz, tek ih skidaju sa shlepe.
Auta izgledaju presmijesno, nekakve chunga-lunga gume na njima, odozada isto nishta...Kontam, ko moze dati 18-20k KM i vise za onakvo auto?!?!
Za te pare uzeti zvijer polovnjaka da zgazi i maple i salon zajedno sa njim, ocami!
U pravu si jarane, i ja sam čuo da kao serijsku opremu planiraju pridodati još 10-tak kineza za guranje, nosanje i zanošenje kada zatreba na putu.
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#13

Post by Faruk »

ima li neko rezultate crash test ovih "ljepotana"?
User avatar
karanana
Posts: 47262
Joined: 26/02/2004 00:00

#14

Post by karanana »

4% bh auto trzista? Malo preambiciozno kada znamo kolika je popularnost VW a u posljednje vrijeme rast popularnosti Skode i Toyote. Ok shvatam da su ovi jeftiniji ali recimo uzeti ovo ili Skodu Fabiju....to pitanje je suvisno.
User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#15

Post by arman1 »

Faruk wrote:ima li neko rezultate crash test ovih "ljepotana"?
Imam ja ali ne dam. :D
Jel vam krivo? :lol:
paldumđija
Posts: 63
Joined: 06/09/2006 15:23
Location: HOF

#16

Post by paldumđija »

arman1 wrote:
Faruk wrote:ima li neko rezultate crash test ovih "ljepotana"?
Imam ja ali ne dam. :D
Jel vam krivo? :lol:
Mora da si ti jarane već kupio ovu, kako neko maloprije napisa "konzervu", pa da tako agilno i ljubomorno braniš kineza :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#17

Post by arman1 »

paldumđija wrote:
arman1 wrote:
Faruk wrote:ima li neko rezultate crash test ovih "ljepotana"?
Imam ja ali ne dam. :D
Jel vam krivo? :lol:
Mora da si ti jarane već kupio ovu, kako neko maloprije napisa "konzervu", pa da tako agilno i ljubomorno braniš kineza :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jesam je'ti krivo. :lol:
Još pride dobio i alcatel mobitel sa logom SMA.
:lol:
paldumđija
Posts: 63
Joined: 06/09/2006 15:23
Location: HOF

#18

Post by paldumđija »

arman1 wrote:
paldumđija wrote:
arman1 wrote: Imam ja ali ne dam. :D
Jel vam krivo? :lol:
Mora da si ti jarane već kupio ovu, kako neko maloprije napisa "konzervu", pa da tako agilno i ljubomorno braniš kineza :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jesam je'ti krivo. :lol:
Još pride dobio i alcatel mobitel sa logom SMA.
:lol:
De ti jarane ostavi negdje na haubi ključeve, saobraćajnu i jedno 200 KM da se neko smiluje i uzme tog tvog "ljepotana"
zlatan01
Posts: 1176
Joined: 23/08/2006 16:29
Location: Halmstad

#19

Post by zlatan01 »

malizeleni wrote:Kani se kineskog sranja. Vidili smo dobro kako je Cherry prosao na testovima.

http://www.youtube.com/watch?v=fBQnyEhoY00

Mislim ne moze se ni porediti sa Daciom, kamo li nekom drugom slabijom markom.

http://www.euroncap.com/tests/dacia_logan_2005/221.aspx
Kinezi ovim autima kontaju usput regulisati i broj stanovnistva...
A ja se drzim SAAB-a...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#20

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Pustite covjeka, neka vozi ono sto mu se svidja i odgovara. Ja licno smatram da su kineska vozila u svakom segmentu na zalost jos uvijek 20 godina iza evropskih i japanskih vozila. Ovo potvrđuju i dosadasnji crash testovi kineskih vozila, dakle ne radi se samo o rekla-kazala. Medjutim zadnji crach test, prije par sedmica, kineskog proizvodjaca Brilliance BS6 pokazuje da su u međuvremenu Kinezi poboljsali sigurnost bar sto se tice ovog vozila.

Predzadnji test http://www.youtube.com/watch?v=F06LjugtIUo&NR=1

Zadnji test http://www.youtube.com/watch?v=0trGxxpYQsw
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#21

Post by Mislilac »

Je li iko razmišljao o "strahu" evropske i američke industrije automobila?

NIsu ni kinezi toliko naivna nacija kakvim ih drugi predstavljaju.. :-)

Mnogi (skoro svi... osim Zastave :D ) evropski i američki proizvođači proizvode svoje automobile u Kini. Pod drugim imenima, nravno. I to sa velikim uspjehom.

E sad, što se tiče zakonodavsta kineskog i evropskog, te američkog i pravila pri homologizaciji vozila koja se uvoze.. Uskladit će se to... Vrlo brzo.

A onda ćemo voziti kineski passat, kineski golf i bit ćemo face.

I to za duplo manje novca, nego onaj ko vozi "provjereni i sigurni " SAAB. :-D
User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#22

Post by arman1 »

Btw najveći dio izvikanog A6 Evropu vidi pada ga izkrcaju u nekoj evropskoj luci, mislim na gotova auta.
A i crash testovi nisu baš uvijek validan pokazatelj.
Ali svakom svoje.
Neko više voli "polovnu zvijer" sumnjive kvalitete i porijekla, a neko novog kineza sa 4 godine garancije brdom opreme u BASE paketu i 0% sekiracije gdje parkira i da li je zaključo vrata.
Ovih dana je u Avazu serija članaka o tipu koji je otkupio par "zvijeri" koje mu je na kraju murija oduzela.
Meni moju "konzervu" neće niko oduzeti, a ako te neko i uradi najdalje za dve mjeseca sve riješeva kasko.
Usporedbe za novog kineza kasko izađe 500- 600KMzavisno od kuće.
Za "polovnu zvijer" par ljeta staru plačenu iste pare ko i kinez kasko izađe 900-1600KM zavisno kakva je zvijer(čitaj krepalotina).
Ako do čeg dođe pozanavajući naše osig. kuće vlasnika krepalotine ne sljeduje puno, a zbog kineza će osiguranje da riće ko ranjena zvijer ako dođe do totalke ili otuđenja.
Matematika je čarobna stvar. 8-) 8-) 8-)
User avatar
karabaja-x
Posts: 2051
Joined: 02/02/2007 04:54
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

#23

Post by karabaja-x »

e pazte da se ne otrujete dok vozite ta kineska auta, bog te pito kako ih prave, spremni su na svasta sve u cilju smanjivanja troskova
User avatar
karabaja-x
Posts: 2051
Joined: 02/02/2007 04:54
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

#24

Post by karabaja-x »

paldumđija wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Prolazim ja nedavno pored salona gdje prodaju te kante, tamo na Cengic Vili...
Parkiram pored auto, trebao da obavim neki poslic, kad tamo prikolica sa 2 ova automobila, ne moze ni jedan da upali. Ono, dok sam parkirao, polako prolazim tuda, oni digli haubu, "ibrete se", ovo-ono...
Dolazim ja nakon jedno 20min kad majstori sa alatom se zarovili pod haubu ali kinez izgleda ni da cuje! :)
A novi skroz, tek ih skidaju sa shlepe.
Auta izgledaju presmijesno, nekakve chunga-lunga gume na njima, odozada isto nishta...Kontam, ko moze dati 18-20k KM i vise za onakvo auto?!?!
Za te pare uzeti zvijer polovnjaka da zgazi i maple i salon zajedno sa njim, ocami!

U pravu si jarane, i ja sam čuo da kao serijsku opremu planiraju pridodati još 10-tak kineza za guranje, nosanje i zanošenje kada zatreba na putu.
:lol:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#25

Post by chuchumbamayumbe »

arman1 wrote:Btw najveći dio izvikanog A6 Evropu vidi pada ga izkrcaju u nekoj evropskoj luci, mislim na gotova auta.
A i crash testovi nisu baš uvijek validan pokazatelj.
Ali svakom svoje.
Neko više voli "polovnu zvijer" sumnjive kvalitete i porijekla, a neko novog kineza sa 4 godine garancije brdom opreme u BASE paketu i 0% sekiracije gdje parkira i da li je zaključo vrata.
Ovih dana je u Avazu serija članaka o tipu koji je otkupio par "zvijeri" koje mu je na kraju murija oduzela.
Meni moju "konzervu" neće niko oduzeti, a ako te neko i uradi najdalje za dve mjeseca sve riješeva kasko.
Usporedbe za novog kineza kasko izađe 500- 600KMzavisno od kuće.
Za "polovnu zvijer" par ljeta staru plačenu iste pare ko i kinez kasko izađe 900-1600KM zavisno kakva je zvijer(čitaj krepalotina).
Ako do čeg dođe pozanavajući naše osig. kuće vlasnika krepalotine ne sljeduje puno, a zbog kineza će osiguranje da riće ko ranjena zvijer ako dođe do totalke ili otuđenja.
Matematika je čarobna stvar. 8-) 8-) 8-)
Jes, i ta tvoja, da prostis, kanta, vrijedice za te 4 godine 0 bodova, i ako je budes htio prodati niko je nece htjeti kupiti, taman da mu je i dzaba dajesh. Polovna zvijer, ako se vec daju neke "velike pare" se fino provjeri i to je to.
Pretpostavljam da je i lak na tom autu napravljen na bazi olova...Kad vec farbaju djecije igracke za po zivot otrovnim bojama, zato ne bi i automobile?
Mislim, kao si vec dao toliko para koliko si dao mogao si uzeti i neko novo auto bez da bude kinez. Ne gumo Skodu, ali ako bih morao birati radije jednu Skodu nego deset kineza, svijumi! :)
Plus, ako cemo po toj logici kasko osiguranja, kradja i svega ostalog onda bi svi trebali vozati te kineze i kraj price, jel tako?
BTW, matematika je carobna stvar, ali ona u ovom slucaju ne predstavlja nikakvo razumno mjerilo.
Post Reply