Malterisanje zidova i strihi

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1 Malterisanje zidova i strihi

Post by mO k3 »

Da li mi moze ko reci koliko kosta,koliko traze majstori za malterisanje zidova po kvadratnom metru i izvlacenje estriha ....

Puno hvala
User avatar
starii
Posts: 3305
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#2 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by starii »

estrih ti je negdje oko 18-20KM m2..govorim otprilike..sve zavisi od kvalitete materijala i majstora
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#3 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by mrtva kokoš »

estrih ti je nekih 5KM/m2 cijena bez materijala ako treba br. mogu ti preporuciti super ekipu za tog posla...
a maltanje ne mogu da se nesto sjetim, ali ako budes radio trazi ono masinsko...
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2567
Joined: 07/05/2009 19:51

#4 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by Magarece_godine »

E ovo i mene interesuje. Imam sprat koji treba izraditi a potom i opremiti. Dakle struja i voda su uradjeni. Treba omaltati,okreciti, staviti podove, uraditi fine radove u kupatilu (plocice i sanitarija)..Povrsina je oko 70 kvadrata, pa me interesuje mozel meni biti deset hiljada da ovo sve zavrsim i kupim koje parce namjestaja ?
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#5 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by Vares City »

Splinter wrote:estrih ti je nekih 5KM/m2 cijena bez materijala ako treba br. mogu ti preporuciti super ekipu za tog posla...
a maltanje ne mogu da se nesto sjetim, ali ako budes radio trazi ono masinsko...
Od prilike isto,u pet banki ;-) ,...nisam nesto za "masinsko",fangla,mistrija i ravnjaca su zakon ;-)
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#6 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by Vares City »

Magarece_godine wrote:E ovo i mene interesuje. Imam sprat koji treba izraditi a potom i opremiti. Dakle struja i voda su uradjeni. Treba omaltati,okreciti, staviti podove, uraditi fine radove u kupatilu (plocice i sanitarija)..Povrsina je oko 70 kvadrata, pa me interesuje mozel meni biti deset hiljada da ovo sve zavrsim i kupim koje parce namjestaja ?
Mora moc',..za toliku lovu i to da bude pico bello ;-)
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#7 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by mrtva kokoš »

Vares City wrote:
Splinter wrote:estrih ti je nekih 5KM/m2 cijena bez materijala ako treba br. mogu ti preporuciti super ekipu za tog posla...
a maltanje ne mogu da se nesto sjetim, ali ako budes radio trazi ono masinsko...
Od prilike isto,u pet banki ;-) ,...nisam nesto za "masinsko",fangla,mistrija i ravnjaca su zakon ;-)
ma jesu ali za nekoga kome je majstora preko glave...
umjesto 7 gotovo za 2 dana...
magarece, to ti je taman + da uzmes sebi jos jednu plazmu da okacis na svjeze okrecen zid. :-D :-D
a za ostatak pricekaj sledecu ratu kredita, ako ti odobri MMF :mrgreen:
ma ugrubo...
omaltati 3-4 hiljade
estrih 1.2-1.5
okreciti 100 KM nema sanse vise, pod uslovom da znas kreciti...
staviti podove, zavisi parket ili laminat ili nesto trece... 1.5-3 milje
uraditi fine radove u kupatilu (plocice i sanitarija) neke 3 hiljade maksimalno...
User avatar
XXS
Posts: 1702
Joined: 29/11/2009 19:32

#8 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by XXS »

Malterisanje zidova
Opet neka anti-semitska tema?
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#9 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by mrtva kokoš »

XXS wrote:
Malterisanje zidova
Opet neka anti-semitska tema?
jesi ti slobodni zidar :mrgreen:
iskustvo11
Posts: 114
Joined: 26/12/2009 16:15

#10 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by iskustvo11 »

Magarece_godine wrote:E ovo i mene interesuje. Imam sprat koji treba izraditi a potom i opremiti. Dakle struja i voda su uradjeni. Treba omaltati,okreciti, staviti podove, uraditi fine radove u kupatilu (plocice i sanitarija)..Povrsina je oko 70 kvadrata, pa me interesuje mozel meni biti deset hiljada da ovo sve zavrsim i kupim koje parce namjestaja ?
Kvadrat mašinskog malterisanja se kreće od 13 do 16km. 70 kvadrata urade majstori za dva do maksimalno tri dana. Ručno malterisanje cijene su od 15 do 17km . Treba im za tu kvadraturu oprilike 7 dana. Estrih ide u principu manje više svugdje mašinski i cijena je od 15 do 17km. Jedan dan.
User avatar
XXS
Posts: 1702
Joined: 29/11/2009 19:32

#11 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by XXS »

Splinter wrote:
XXS wrote:
Malterisanje zidova
Opet neka anti-semitska tema?
jesi ti slobodni zidar :mrgreen:
Samo vikendom, nego pitam se odakle su ovi Strihi? :D
ibizza
Posts: 4597
Joined: 05/06/2008 00:46

#12 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by ibizza »

meni je nedavno jedan majstor uzeo 7KM po kvadratu...iskreno,prezadovoljan sam,odmah poslije mene,amidza ga je uzeo i njemu je isto uradio...ako hoces br,javi se na pp
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#13 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by mrtva kokoš »

XXS wrote:
Splinter wrote: jesi ti slobodni zidar :mrgreen:
Samo vikendom, nego pitam se odakle su ovi Strihi? :D
ma sigurno neka sekta, ko ce ti znati :-) :mrgreen:
User avatar
XXS
Posts: 1702
Joined: 29/11/2009 19:32

#14 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by XXS »

Splinter wrote:
XXS wrote:
Splinter wrote: jesi ti slobodni zidar :mrgreen:
Samo vikendom, nego pitam se odakle su ovi Strihi? :D
ma sigurno neka sekta, ko ce ti znati :-) :mrgreen:
Garant i oni hoce da se odcjepe od nekoga. Treba ih dobro namalterisati. :D
User avatar
starii
Posts: 3305
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#15 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by starii »

Splinter wrote:estrih ti je nekih 5KM/m2 cijena bez materijala ako treba br. mogu ti preporuciti super ekipu za tog posla...
a maltanje ne mogu da se nesto sjetim, ali ako budes radio trazi ono masinsko...
uračunaj materijal u ovo i dode te oko 18KM m2....mislim ako uzimas kvalitetniji materijal..
ja renoviram sad stan pa mi je za 75m2 estrih 1400KM..kad sam trazio majstora za krecenje i gletovanje za stan od 60m2 trazili su oko 5ooKm bez materijala, pa sam na kraju sam uzeo valjak i krecio i na kraju odlicni ispalo..
dobre boje mozes uzeti u merkuru..
sto se tice parketa/laminata to ti je koliko para toliko muzike..imas laminat od 8KM pa do 150Km za parketne ploče :)
arnelau
Posts: 126
Joined: 15/08/2009 16:32

#16 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by arnelau »

Magarece_godine wrote:E ovo i mene interesuje. Imam sprat koji treba izraditi a potom i opremiti. Dakle struja i voda su uradjeni. Treba omaltati,okreciti, staviti podove, uraditi fine radove u kupatilu (plocice i sanitarija)..Povrsina je oko 70 kvadrata, pa me interesuje mozel meni biti deset hiljada da ovo sve zavrsim i kupim koje parce namjestaja ?
Evo moj otac je dobar majstor: malterisanje, krecenje a i stavljanje podova. Ima stvarno iskustva a posteno odradi posao pa ako si za javi na pp
Linda_S
Posts: 14
Joined: 16/04/2023 01:53

#17 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by Linda_S »

Otvaram temu po pitanju malterisanja i estriha Da li se nešto promijenilo sa cijenama u 2023?

Imam ponudu mašinsko malterisanje 16KM po m2 sa materijalom. Bješe mi puno. Vidim i da je prije 3 godine bilo isto.
Proposition Joe
Posts: 288
Joined: 10/03/2012 09:26

#18 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by Proposition Joe »

Linda_S wrote: 30/07/2023 20:18 Otvaram temu po pitanju malterisanja i estriha Da li se nešto promijenilo sa cijenama u 2023?

Imam ponudu mašinsko malterisanje 16KM po m2 sa materijalom. Bješe mi puno. Vidim i da je prije 3 godine bilo isto.
To je ta cijena za malterisanje. Korektna. Ja sam dogovorio po 15 KM kvadrat, i to ko meni, preko dobrog prijatelja. Ulaze u ponedjeljak da rade.

Mene zanima cijena estriha u ovom vaktu, jer to mi je naredno što me čeka da radim...ima li iko info o cijeni estriha?
nlt
Posts: 2562
Joined: 18/05/2014 18:02

#19 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by nlt »

Proposition Joe wrote: 23/09/2023 16:08
Linda_S wrote: 30/07/2023 20:18 Otvaram temu po pitanju malterisanja i estriha Da li se nešto promijenilo sa cijenama u 2023?

Imam ponudu mašinsko malterisanje 16KM po m2 sa materijalom. Bješe mi puno. Vidim i da je prije 3 godine bilo isto.
To je ta cijena za malterisanje. Korektna. Ja sam dogovorio po 15 KM kvadrat, i to ko meni, preko dobrog prijatelja. Ulaze u ponedjeljak da rade.

Mene zanima cijena estriha u ovom vaktu, jer to mi je naredno što me čeka da radim...ima li iko info o cijeni estriha?
Estrih
15 KM/m2
Kolega prije par mjeseci radio, sve je u toj cijeni bilo
User avatar
holowey
Posts: 8474
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#20 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by holowey »

nlt wrote: 23/09/2023 17:13
Proposition Joe wrote: 23/09/2023 16:08

To je ta cijena za malterisanje. Korektna. Ja sam dogovorio po 15 KM kvadrat, i to ko meni, preko dobrog prijatelja. Ulaze u ponedjeljak da rade.

Mene zanima cijena estriha u ovom vaktu, jer to mi je naredno što me čeka da radim...ima li iko info o cijeni estriha?
Estrih
15 KM/m2
Kolega prije par mjeseci radio, sve je u toj cijeni bilo
sa materijalom? koja je min kvadratura po toj cijeni?
nlt
Posts: 2562
Joined: 18/05/2014 18:02

#21 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by nlt »

Sve mu je bilo u toj cijeni. Pa ne znam za kvadraturu, čitav sprat je kuće radio
neki
Posts: 6754
Joined: 17/02/2005 07:57

#22 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by neki »

nlt wrote: 23/09/2023 20:28 Sve mu je bilo u toj cijeni. Pa ne znam za kvadraturu, čitav sprat je kuće radio
Šta znači "sve"?? Je li u cijeni i EPS i koje debljine? Koja debljina estriha? Da li je bio armiran?
nlt
Posts: 2562
Joined: 18/05/2014 18:02

#23 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by nlt »

A ne znam. Čovjek mi je rekao da je 15 po kvadratu i da on ništa ne mora više oko toga da se bavi. Interesovalo me zato što je i meni trebao estrih, ali nisam stigao završiti ostalo pa ništa od toga...
User avatar
holowey
Posts: 8474
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#24 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by holowey »

meni to zvuci prejeftino, kao da je samo radio nivelaciju poda nekim tankim slojem, bez mreze
User avatar
nivla
Posts: 4310
Joined: 12/01/2008 23:44

#25 Re: Malterisanje zidova i strihi

Post by nivla »

meni isto malo zvuci, ali zavisi to od mnogo cega, npr meni je za 75 m2 bio 2050, al se ravnalo debljinom od 10-13cm i bilo armiranja
Post Reply