Makedonija

Post Reply
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7545
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2076 Re: Makedonija

Post by AleksoMKD »

giannibelif wrote: 09/05/2024 16:50 Dobar ste narod i niste ovo zaslužili da vam rade. Ponijeli su se kao totalni neprijatelji prema Makedoniji.
Zahvaljujem no nema u politici dobro ili lose, samo interes. Na zalost to je to, Grcka i Bugarska su daleko bitnije zboh izlaza na more i njihove lolacije.
El_comadante
Posts: 8035
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#2077 Re: Makedonija

Post by El_comadante »

AleksoMKD wrote: 09/05/2024 15:20
El_comadante wrote: 09/05/2024 15:02 Šta se dogodilo? Ništa specijalno. Nema otpočinjanja pregovora sa EU i logično da opozicija pobijedi. I sad čekamo poteze nove većine
Nuje ovo zbog (ne)otpocinjanja pregovora sa EU, u to vise niko ne veruje, barem ne u narednih 10ak godina.

Da citiram sam sebe:
AleksoMKD wrote: 09/05/2024 11:37
Ironicno jedina partija koja bi samarala je "Levica" no njih predvodi Dimitar "kad porastem bicu Staljin" Apasijev koji je otvoreno pro-Palestinski i anti-NATO. Covek je vrlo inteligentan no nazalost totalno lud.

Jednostavno je geopoliticka situacija takva sto je nestajanje Makedonije i Makedonskog naroda "prihvatljiva kolateralna steta" i tu je kraj price.

Kad kazem nestajanje ne mislim na fizicko nestajanje vec unistavanje identiteta i nezavisnosti, EU je vise nego jasno vise puta porucila da moramo biti Bugari.

Jedini smo narod u Evropi bez prava na samoopredeljenje.

Promjena imena drzave, unistavanje nacionalnog identiteta, povecanje korupcije (sto smo mislili da je nemoguce posle Grujevskog), katastrofalnog odgovora na koronu, ostavljanja 600.000 gradjana bez validnih dokumenata............
Pa dobro. Ali eto malo su vodu navukli na mlin ovim sada jer su mogli reći eto vidiš promijenili smo ime ovo ono i na kraju ništa izvodili smo. Na tome su mogli jahati. Ovako da su dali barem početak pregovora onda bi sdsm imao sa čim izaći pred narod za izbore, ovako ništa.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7545
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2078 Re: Makedonija

Post by AleksoMKD »

El_comadante wrote: 09/05/2024 17:27 Pa dobro. Ali eto malo su vodu navukli na mlin ovim sada jer su mogli reći eto vidiš promijenili smo ime ovo ono i na kraju ništa izvodili smo. Na tome su mogli jahati. Ovako da su dali barem početak pregovora onda bi sdsm imao sa čim izaći pred narod za izbore, ovako ništa.
Da tu si 100% u pravu no jednostavno su se namestili sami.

Bugarski uslovi su namerno postavljeni da je nemoguce prihvatiti ih i opsati politicki, jednostavno su se SDSM stavili u sah-mat poziciju. Videcemo kako ce nova vlast da se nosi sa time no tesko jer je EU totalno na strani Bugarske.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23688
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2079 Re: Makedonija

Post by Sanjarko »

@AleksoMKD ne daj te se, i mi smo u slicnoj poziciji kao i vi, mozda i goroj cak. 👍
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7545
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2080 Re: Makedonija

Post by AleksoMKD »

Sanjarko wrote: 09/05/2024 18:29 @AleksoMKD ne daj te se, i mi smo u slicnoj poziciji kao i vi, mozda i goroj cak. 👍
:thumbup:

Nada umire zadnja, hvala ti no ako je EU resila to je to. Osim ako se ne deli cudo.
Dugarry
Posts: 257
Joined: 09/10/2022 12:23

#2081 Re: Makedonija

Post by Dugarry »

AleksoMKD wrote: 09/05/2024 11:37
dr_Evil wrote: 09/05/2024 11:21 Ne znam ziv sta da mislim, ja sam ljevicar, ali mi se nekad cini da vas toliko jebu svi da vam treba neka dobra desnica da opali samar licemjerima iz EU.
Ironicno jedina partija koja bi samarala je "Levica" no njih predvodi Dimitar "kad porastem bicu Staljin" Apasijev koji je otvoreno pro-Palestinski i anti-NATO. Covek je vrlo inteligentan no nazalost totalno lud.

Jednostavno je geopoliticka situacija takva sto je nestajanje Makedonije i Makedonskog naroda "prihvatljiva kolateralna steta" i tu je kraj price.

Kad kazem nestajanje ne mislim na fizicko nestajanje vec unistavanje identiteta i nezavisnosti, EU je vise nego jasno vise puta porucila da moramo biti Bugari.

Jedini smo narod u Evropi bez prava na samoopredeljenje.
sinuhe wrote: 09/05/2024 11:26 Velika pobjeda VMRO-DPMNE. Mora biti neki razlog.

Promjena imena drzave, unistavanje nacionalnog identiteta, povecanje korupcije (sto smo mislili da je nemoguce posle Grujevskog), katastrofalnog odgovora na koronu, ostavljanja 600.000 gradjana bez validnih dokumenata............
Alekso, ne razumijem vas problem.

Ranije je bilo ime i to se rijesilo. Sta je sad?
Bugari zele da ih priznate kao nacionalnu manjinu? Sta je tu problem?
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7545
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2082 Re: Makedonija

Post by AleksoMKD »

Dugarry wrote: 09/05/2024 18:45 Alekso, ne razumijem vas problem.

Ranije je bilo ime i to se rijesilo. Sta je sad?
Bugari zele da ih priznate kao nacionalnu manjinu? Sta je tu problem?
Da se priznaju kao nacionalna manjina, da udju u ustav kao drzavotvoran narod, da se u Makedonskim skolama predaje da su Makedonci i Bugari narod sa zajednickom istorijom, da se sa svih spomenika iz drugog svetskog rata uklone natpisi "Bugarski fasisticki okupator" i zamene sa "Bugarska administracija", da na svakih 6 meseci Makedonska delegacija prezentira udzbenik istorije za osnovnu i srednju skolu dog ga Bugarska ne odobri, da priznamo da ne postoji Makedonska manjina u Bugarskoj.........

I sto je najjace Bugarska sebi ostavlja pravo da doda jos uslova u nedogled.

EU nam je rekla da jedemo govna.
Bukvalno.
Holandski ambasador je rekao "znam da nije fer alo morate zacepiti nos i progutati to".
Dugarry
Posts: 257
Joined: 09/10/2022 12:23

#2083 Re: Makedonija

Post by Dugarry »

AleksoMKD wrote: 09/05/2024 18:52
Dugarry wrote: 09/05/2024 18:45 Alekso, ne razumijem vas problem.

Ranije je bilo ime i to se rijesilo. Sta je sad?
Bugari zele da ih priznate kao nacionalnu manjinu? Sta je tu problem?
Da se priznaju kao nacionalna manjina, da udju u ustav kao drzavotvoran narod, da se u Makedonskim skolama predaje da su Makedonci i Bugari narod sa zajednickom istorijom, da se sa svih spomenika iz drugog svetskog rata uklone natpisi "Bugarski fasisticki okupator" i zamene sa "Bugarska administracija", da na svakih 6 meseci Makedonska delegacija prezentira udzbenik istorije za osnovnu i srednju skolu dog ga Bugarska ne odobri, da priznamo da ne postoji Makedonska manjina u Bugarskoj.........

I sto je najjace Bugarska sebi ostavlja pravo da doda jos uslova u nedogled.

EU nam je rekla da jedemo govna.
Bukvalno.
Holandski ambasador je rekao "znam da nije fer alo morate zacepiti nos i progutati to".
Ne poznajem historiju vase regije, i ne znam sta je istina a sta ne, ali sam na vasoj strani jer svako ima pravo da uredjuje svoju zemlju kako zeli.
the the
Posts: 227
Joined: 29/04/2004 09:00

#2084 Re: Makedonija

Post by the the »

AleksoMKD wrote: 09/05/2024 18:52
Dugarry wrote: 09/05/2024 18:45 Alekso, ne razumijem vas problem.

Ranije je bilo ime i to se rijesilo. Sta je sad?
Bugari zele da ih priznate kao nacionalnu manjinu? Sta je tu problem?
Da se priznaju kao nacionalna manjina, da udju u ustav kao drzavotvoran narod, da se u Makedonskim skolama predaje da su Makedonci i Bugari narod sa zajednickom istorijom, da se sa svih spomenika iz drugog svetskog rata uklone natpisi "Bugarski fasisticki okupator" i zamene sa "Bugarska administracija", da na svakih 6 meseci Makedonska delegacija prezentira udzbenik istorije za osnovnu i srednju skolu dog ga Bugarska ne odobri, da priznamo da ne postoji Makedonska manjina u Bugarskoj.........

I sto je najjace Bugarska sebi ostavlja pravo da doda jos uslova u nedogled.

EU nam je rekla da jedemo govna.
Bukvalno.
Holandski ambasador je rekao "znam da nije fer alo morate zacepiti nos i progutati to".
To im je cesta uzrecica, misle da su svu pamet svijeta posisali, treba ih pitat koliko su oni govana pojeli.

Ne treba im prelaziti preko toga, sreca Bugarima da im Yu nije odredjivala ista, moglo se svasta desiti tu

Jebo EU, oni svakako moraju brinuti o nasim teritorijama ako nece da im se desi da se solja zacepi, treba ih podsjetiti na to.

A bugarima porucite vec sta vam se mota po glavi, imali su srece da su primljeni u EU al to ne znaci da im se i mozak pojavio pored hipofize.
El_comadante
Posts: 8035
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#2085 Re: Makedonija

Post by El_comadante »

AleksoMKD wrote: 09/05/2024 18:52
Dugarry wrote: 09/05/2024 18:45 Alekso, ne razumijem vas problem.

Ranije je bilo ime i to se rijesilo. Sta je sad?
Bugari zele da ih priznate kao nacionalnu manjinu? Sta je tu problem?
Da se priznaju kao nacionalna manjina, da udju u ustav kao drzavotvoran narod, da se u Makedonskim skolama predaje da su Makedonci i Bugari narod sa zajednickom istorijom, da se sa svih spomenika iz drugog svetskog rata uklone natpisi "Bugarski fasisticki okupator" i zamene sa "Bugarska administracija", da na svakih 6 meseci Makedonska delegacija prezentira udzbenik istorije za osnovnu i srednju skolu dog ga Bugarska ne odobri, da priznamo da ne postoji Makedonska manjina u Bugarskoj.........

I sto je najjace Bugarska sebi ostavlja pravo da doda jos uslova u nedogled.

EU nam je rekla da jedemo govna.
Bukvalno.
Holandski ambasador je rekao "znam da nije fer alo morate zacepiti nos i progutati to".
Ispade Bugari gori od Grka po vas.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11238
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#2086 Re: Makedonija

Post by Prpa.ba »

Makedonija je poucan primjer za Bosnjake o tome kako funkcionise tzv. EU, i kolike su sanse da cemo mi biti primljeni s obzirom da je Hrvatska, kao presudjena zemlja agresor na BiH, vec clanica.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7545
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2087 Re: Makedonija

Post by AleksoMKD »

@Dugarry
@the the
@El_comadante

Sta da kazem, gledajte i ucite od nas, inace interesantno je da je za vreme SFRJ tadasnja Bugarska inicijalno priznala postojanje Makedinaca i Makedonskog jezika no eto, ne vazi.

Jaci tlaci.
radostan dan
Posts: 27101
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2088 Re: Makedonija

Post by radostan dan »

Boli vas kurac, ljepše vam je van Juge.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7545
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2089 Re: Makedonija

Post by AleksoMKD »

radostan dan wrote: 10/05/2024 12:16 Boli vas kurac, ljepše vam je van Juge.
Debatable.
the the
Posts: 227
Joined: 29/04/2004 09:00

#2090 Re: Makedonija

Post by the the »

Ma svima je ljepse van juge.

Nije skola samo nama

Skola je i Rvackoj sta ce joj se uskoro poceti desavati, to sto su presli barijeru i oni i Talijanci i Ugari ne znaci da se mogu i kurciti zauvijek.

A skola je i Srbiji, al oni nece skole, imaju oni svoj troskovnik, igra na istu kartu pa jednom ce da upali, iako nema sanse.
Samo Budala zapinje na isti kamen dva puta- Stara, a jos kineska.

Suma sumarum, dobro je bilo biti dio te velike price kad vec ne moze da traje, barem spadam u rijetke zive danas koji jos izvlace pozitivne efekte iz te epohe.
El_comadante
Posts: 8035
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#2091 Re: Makedonija

Post by El_comadante »

Ma bitno je imati pristup EU fondovima a u EU ako se uđe uđe, bitne su pare. Koliko su do sada Makedonci izvukli para od fondova?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23688
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2092 Re: Makedonija

Post by Sanjarko »

El_comadante wrote: 11/05/2024 14:57 Ma bitno je imati pristup EU fondovima a u EU ako se uđe uđe, bitne su pare. Koliko su do sada Makedonci izvukli para od fondova?
👍
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7545
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2093 Re: Makedonija

Post by AleksoMKD »

El_comadante wrote: 11/05/2024 14:57 Ma bitno je imati pristup EU fondovima a u EU ako se uđe uđe, bitne su pare. Koliko su do sada Makedonci izvukli para od fondova?
Da, tu se slazemo. Kako god hope for the best, prepare for the worst.
Post Reply