Majstori prevaranti/muljatori

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#51 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by tempuser »

amar1994 wrote: sta ooni njihovi majstori rade sa auta od musterija :shock: :shock: :shock: . To je horor i izivljavanje maksimalno , valjda da "probaju" :shock: .
Ni za zivu glavu ne ostavljajte kod njih ni toyoto ni skodu, ja im ne bi ni biciklo ostavio :-) :-)
:run: :run: :run: :run: :run:
Ajde konkretno napisi sta to rade? Ljudi pisu konkretne primjere.
Ja sam u zadnjih 10 godina bar 50 puta ostavljao auta kod Bunje, jos iz vremena kad je Edvin bio u servisu i nisam imao nikakvih problema.
Ja razumijem da ljudima smeta kad zakazu termin i moraju da cekaju, ali posto sam cesto u servisima razumijem i majstore. Zapnes i izgubis sate oko jednog sarafa, neko dodje na reklamaciju i vec nema nista od rasporeda. Isto kao kod ljekara u DZ ili kod zubara, zakazes termin, al onaj ispred tebe sat ostane o ordinaciji.
Leon16v
Posts: 5716
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#52 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by Leon16v »

Ja i nisam imao nekog negativnog iskustva, osim nekog avlijanera na kojeg sam eto onako naletio da vidim šta će reći. Nije auto htjelo da vuče od 2000-3000 obrtaja i svratim kod njega, kaze dizna ili više njih začepilo pa ti dođi sutra da ih radimo. Uredu reko. I dadne mi komšija isti adresu Edvina i odem kod njega, za 10 minuta sredi mi kvar, EGR.

A sto mogu uraditi sam odradim, filter zraka, goriva, kabine, i te sitnice neke, dalje ne znam :D
johnwick
Posts: 11
Joined: 20/06/2016 13:46

#53 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by johnwick »

nightvision wrote:Nije u sarajevu, u tuzli je, ali svejedno... Servis "Krajinovic" na badrama kod kasarne, drzao moj profesor elektrotehnike iz srednje, ne znam jel jos radi, nisam otisao ima petnaest godina :mrgreen: Jednom prije nego cu na more odvezem auto 'nako da ga pregledaju. Prikljucili ga na kobajagi neku dijagnostiku i kaze meni moj profesor "ne valjaju ti kablovi". I nastavlja, imamo mi u servisu dobre kablove, nisu puno, 50 marki. Hajde reko profesore, da ih onda zamijenimo. I skide covjek sa zida namotaj koaksijalnog kabla odsjece na duzinu koliko je trebalo, poskida dzekove sa mojih, namontira i kaze haj vozi. Otiso ja na more, vratio se, auto trokira. Otvorim ja haubu a oni kablovi polegli po motoru, istopili se. I uzmem u autodijelovima nov set, 70 keka, zamijenim, a one onako u buntu zguzvane ubacim u gepek. I vozao sam ih tako koji mjesec dok me nije put opet nanio profesoru.. Opet na onu dijagnostiku, i opet kaze profesor "ne valjaju ti kablovi", i opet nastavlja, imamo mi ovde dobre kablove, treb'o si ih zamijeniti. Gledam ja u njega i ne vjerujem ni ocima ni usima, kontam deja vu dozivljavam. Otvorim ja gepek i izvadim onaj bunt kablova, pokazujem, rekoh valjajul' sta ovi profesore? A od odmahuje rukom, ma nosi to sranje, kaze on, sta ti je to? Eh, rekoh ja, ovo su ti vasi kablovi profesore, zamijenili ih prije koji mjesec. Bilo par musterija u servisu, gledaju ljudi i smiju se, a profesor se samo necujno pokupi i izgubi, ostavi momcima da traze kvar. Elem, nikad vise nisam otisao tamo....
Haha, cujemol' se profesore :lol: :lol: :lol: :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#54 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by tempuser »

Leon16v wrote:
A sto mogu uraditi sam odradim, filter zraka, goriva, kabine, i te sitnice neke, dalje ne znam :D
I to sve teze bez posebnih alata i prakse. Na Focusu Mk2 moiras skidati pedalu gasa da zamjenis filter kabine za sta ti opet trbaju male gedore sa dugim nastavcima.
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#55 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by samo pozitiva »

Reno je tu neprikosnoven :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#56 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by amar1994 »

tempuser wrote:
amar1994 wrote: sta ooni njihovi majstori rade sa auta od musterija :shock: :shock: :shock: . To je horor i izivljavanje maksimalno , valjda da "probaju" :shock: .
Ni za zivu glavu ne ostavljajte kod njih ni toyoto ni skodu, ja im ne bi ni biciklo ostavio :-) :-)
:run: :run: :run: :run: :run:
Ajde konkretno napisi sta to rade? Ljudi pisu konkretne primjere.
Ja sam u zadnjih 10 godina bar 50 puta ostavljao auta kod Bunje, jos iz vremena kad je Edvin bio u servisu i nisam imao nikakvih problema.
Ja razumijem da ljudima smeta kad zakazu termin i moraju da cekaju, ali posto sam cesto u servisima razumijem i majstore. Zapnes i izgubis sate oko jednog sarafa, neko dodje na reklamaciju i vec nema nista od rasporeda. Isto kao kod ljekara u DZ ili kod zubara, zakazes termin, al onaj ispred tebe sat ostane o ordinaciji.
svojim ocima gledam (sa balkona :lol: :mrgreen: ), ne ulazim u to kako odrade posao ali kakvo je testiranje pun gas u prvoj preko lezecih, naglo saltanje u drugu i opet pun gas kolko moze dizel :izet: :-) , to skripe gume :-) :run:
ne rade to cesto, ali rade :-) :(
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#57 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by tempuser »

amar1994 wrote: svojim ocima gledam (sa balkona :lol: :mrgreen: ), ne ulazim u to kako odrade posao ali kakvo je testiranje pun gas u prvoj preko lezecih, naglo saltanje u drugu i opet pun gas kolko moze dizel :izet: :-) , to skripe gume :-) :run:
ne rade to cesto, ali rade :-) :(
Neke stvari ne moze drugačije testirati nego biti grublji, npr. kuckanje na trapocima ne mozes testirati ako k'o baja prelazis preko rupa.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#58 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by tempuser »

samo pozitiva wrote:Reno je tu neprikosnoven :D
Moj Renault je "drveni" auto, malo komplikovaniji od Renaulta 4! :lol:
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#59 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by snake c3 »

BMW servis Otoka.

Tri dana dolazio i čekao po dva sata najmanje, da bi na kraju u 10 minuta "dijagnosticirao" kvar. Naravno pogrešna dijagnoza, keširao 400 KM, ništa se nije promijenilo na autu.

Od tada ih zaobilazim u širokom luku.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#60 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by supercali »

snake c3 wrote:BMW servis Otoka.

Tri dana dolazio i čekao po dva sata najmanje, da bi na kraju u 10 minuta "dijagnosticirao" kvar. Naravno pogrešna dijagnoza, keširao 400 KM, ništa se nije promijenilo na autu.

Od tada ih zaobilazim u širokom luku.
Mislis na onu praonici diablo?
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#61 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by ado-šampion »

Taj jedini ima na Otoci, Eldin. Hvaljen majstor ali po mom iskustvu bez reda, dodjes i cekas, ponekad se on ni ne pojavi uopste.

Ja bih volio da mi neko kaze majstora koji radi BMW a da je tacan. :-)
Last edited by ado-šampion on 30/06/2016 15:56, edited 1 time in total.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#62 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by tempuser »

snake c3 wrote:BMW servis Otoka.

Tri dana dolazio i čekao po dva sata najmanje, da bi na kraju u 10 minuta "dijagnosticirao" kvar. Naravno pogrešna dijagnoza, keširao 400 KM, ništa se nije promijenilo na autu.

Od tada ih zaobilazim u širokom luku.
Pa tako ti je to kad priuceni IT tehnicar odluci da postane automehanicar i to specijalista za BMW!
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#63 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by ado-šampion »

Stani, zar Eldin nije radio kod Tomica nekad? Ne znam na kojeg tacno mislis, ali onaj drugi Muha cini mi se, ne radi vise s njim.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#64 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by tempuser »

ado-šampion wrote:Taj jedini ima na Otoci, Eldin. Hvaljen majstor ali po mom iskustvu bez reda, dodjes i cekas, ponekad se on ni ne pojavi uopste.

Ja bih volio da mi neko kaze majstora koji radi BMW a da je tacan. :-)
Koliko ja znam u "Diablu" ordinira jedan bivsi strucnjak za autoakustiku i tjuning koji se malo drugacije zove...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#65 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by tempuser »

ado-šampion wrote:Stani, zar Eldin nije radio kod Tomica nekad? Ne znam na kojeg tacno mislis, ali onaj drugi Muha cini mi se, ne radi vise s njim.
Na drugog, cekanje danima, "brza ruka" dijagnostika s greskom, pljuvanje po musterijnom autu su stvari koje su ga krasile i u prednosnim zanimanjima.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#66 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by ado-šampion »

tempuser wrote:
ado-šampion wrote:Stani, zar Eldin nije radio kod Tomica nekad? Ne znam na kojeg tacno mislis, ali onaj drugi Muha cini mi se, ne radi vise s njim.
Na drugog, cekanje danima, "brza ruka" dijagnostika s greskom, pljuvanje po musterijnom autu su stvari koje su ga krasile i u prednosnim zanimanjima.
Aha, taj vise ne radi tu, a od dvojice najboljih prijatelja koji imaju dosta duzi staz u servisiranju BMWa od mene nisam cuo dobro o njemu. Eldin je na glasu kao pravo dobar majstor, navodno je nekad radio u Tomicu. Medjutim, kaze dodji za pola sata, ti dodjes njega ni na mapi. Ili, ne licno moje iskustvo, dodjes u 9 njega nema do 12.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#67 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by tempuser »

Ja sam razumio da se ovo @snake c3 desavalo nekad ranije, a opis tacno odgovara muhinom majstorluku, oderi musteriju k'o da nema sutra!
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#68 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by ado-šampion »

Ima smisla samo meni taj Muha ni na kraj pameti. Ne znam Eldina toliko dobro ali to mi ne lici na njega.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#69 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by tempuser »

Ja za ovog drugog lika nisam znao, ali kad je @snake c3 opisao situaciju, k'o da je nacrt'o pomenutog kojeg jako dobro znam!
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#70 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by supercali »

Ja sam jednom isao kod njih dok su jos bili na vracama da mi stave zvucnike pojacalo I da spoje sve to da se ne zajebavam sa tim
Znaci ne pitam za cijenu
I ja ukazujem jednom od majstora (onaj manji jer muha je cini mi se onaj veci) na gresku kad on meni.ma ja sam ugradio milion zvucnika

Kontam suti nek odrade pa cu sam to ispravljati

Znaci on kao majstor je na milion postavljanja vjerovatno uradio istu gresku

Kad skontam kakvih ima majstora ja amater sam za njih profesionalac koji je dosao direktno iz bmw servisa iz minhena
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#71 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by Ned071 »

ado-šampion wrote:Taj jedini ima na Otoci, Eldin. Hvaljen majstor ali po mom iskustvu bez reda, dodjes i cekas, ponekad se on ni ne pojavi uopste.

Ja bih volio da mi neko kaze majstora koji radi BMW a da je tacan. :-)
Ne znam nista o njima. Ali svaki dan vidim da su puni ko sipak. M3 servis u safeta zajke. Probaj tamo, mozda su ok
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#72 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by supercali »

Ned071 wrote:
ado-šampion wrote:Taj jedini ima na Otoci, Eldin. Hvaljen majstor ali po mom iskustvu bez reda, dodjes i cekas, ponekad se on ni ne pojavi uopste.

Ja bih volio da mi neko kaze majstora koji radi BMW a da je tacan. :-)
Ne znam nista o njima. Ali svaki dan vidim da su puni ko sipak. M3 servis u safeta zajke. Probaj tamo, mozda su ok
Pa to su valjda ti isti sto su se razdvojili (koliko sam skontao ovdje po prici muha I eldin vise ne rade zajedno)
Valjda je jedan ostao na otoci drugi otisao u buca potok ili koji ke vec to potok
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#73 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by Ned071 »

Pa cini mi se da je to Boljakov. Ne znam ko su. Al je pun servis bengi, rovera i minija...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#74 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by supercali »

Ned071 wrote:Pa cini mi se da je to Boljakov. Ne znam ko su. Al je pun servis bengi, rovera i minija...
E to ti ne bi znao reci nego sam povezao pricu ovdje I cini mi se na piki je neko pitao gdje se nalzi caraudio pa je odgovor bio taj safet zajko cini mi se

Mozda grijesim al sam prilicno siguran da je to to
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#75 Re: Majstori prevaranti/muljatori

Post by Ned071 »

Ako znas, to je od grada prema rajlovcu odmah ispod bh glass firme. Ima veliki natpis M3, radnja uz cestu samu. Caraudio nisam primijetio.
Post Reply