"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#1 "Majstori" parkiranja

Post by Sarayman »

Narode, ovdje imamo sansu na dostojanstven nacin obrukati istinske "majstore" parkiranja. Sve sto trebate uciniti je izvaditi mobitel/aparat iz dzepa i utrositi 10-ak sekundi vremena. Buduci da je ovaj forum veoma citan, blamaza zagarantovana! Steta sto pravila foruma nalazu da se ne smije objaviti registarska tablica..
Otvaram temu sa "umjetnikom" koji je uspio zauzeti ne 2 nego 3 parking mjesta!!! Uslikano jutros na ionako malom parkingu ispred Doma zdravlja "Omer Maslic"..

Image
User avatar
101power
Posts: 230
Joined: 24/09/2003 00:00
Location: sarajevo

#2 Re: "Majstori" parkiranja

Post by 101power »

a pise mu sve na jednom mjestu... :D treba ispravit natpis :P
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#3 Re: "Majstori" parkiranja

Post by slavkoimamodilera »

Sve na tri mjesta! :mrgreen:

Ja kad bih poceo pred zgradom slikat, okin'o bi imageshack sutra odma'... :lol:
Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#4 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 20:57, edited 1 time in total.
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#5 Re: "Majstori" parkiranja

Post by scooter21ba »

Image
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#6 Re: "Majstori" parkiranja

Post by trinaesti »

popustite ovog golfa (: koja god tema, ova slika vazda (:
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#7 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Edin H. »

scooter21ba wrote:Image
Ne radi mu far :shock:
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#8 Re: "Majstori" parkiranja

Post by scooter21ba »

samo na dvije teme :)
covjek ostavio poziciju da osvjetli sebi put u ulaz valjda :D
nije mogao uci u zgradu pa ga ostavio pred vratima :D al bukvalno :P
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#9 Re: "Majstori" parkiranja

Post by sinus »

Jeste da sam ovo davno uslikao i na jednoj temi postavio ali mislim da bi bila šteta da ovakav majstor parkiranja ne dobije još jednom priznanje za svoju sposobnost...

Kome ne može otvoriti na forumu cijelu sliku evo link

Code: Select all

http://img397.imageshack.us/img397/818/photo0240fg6.jpg


Image
User avatar
DoradO
Posts: 4610
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#10 Re: "Majstori" parkiranja

Post by DoradO »

... a ja glupan kupio garazu ... :shock: :lol:


Image
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#11 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Neelix »

Image

:D
User avatar
black
Posts: 17096
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#12 Re: "Majstori" parkiranja

Post by black »

:mrgreen:

saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#13 Re: "Majstori" parkiranja

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 23/01/2017 09:02, edited 1 time in total.
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#15 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Better Man »

saim_adka wrote:Ma sta cu slikati
Dovoljno je uci u Merkator i vidjecete u prvom redu do ulaznih vrata su parkirana auta na mjesta rezervisana za osobe s posebnim potrebama. Fino su iscrtana mjesta i nacrtan cikica u kolicima, al ne... to su najbolja mjesta :x
Nikad nisam vidio da je drot dosao i poceo kaciti cestitke na auta za parkiranje u Merkatoru u zoni zabranjenoj za auta, tacnije za pomagala.
Ma ima i još gorih stvari po pitanju parkiranja u Merkatoru. kada se debili parkiraju na pješački prolaz ili stane pred ulaz u Merkator i ti ne možeš da izađeš, a ni da uđeš. Jednom neki papak tako se parkirao i sjedi u autu i još reče da to nije za pješake, već za automobile.
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#16 Re: "Majstori" parkiranja

Post by dimu »

saim_adka wrote:Ma sta cu slikati
Dovoljno je uci u Merkator i vidjecete u prvom redu do ulaznih vrata su parkirana auta na mjesta rezervisana za osobe s posebnim potrebama. Fino su iscrtana mjesta i nacrtan cikica u kolicima, al ne... to su najbolja mjesta :x

tuzno ali istinito ali to i jesu najbolja mjesta, jer su sira od onih "normalnih" pa ti nece neki seljak izgrebati auto pokusavajuci da se ugura gdje ne moze stati...

salu na stranu svi hoce da parkiraju sto blize ulazu, pa makar i kruzili 3 puta dok neko ne izadje umjesto da odu 2-3 reda dalje i stanu normalno :lol: isto ko da ce auto nositi na ledjima do ulaza pa eto daj sto blize da se ne umore hahahaha koji cirkus, ja uvijek odem tamo skoro do praonice gdje ima bar 2 mjesta i stanem tako na sredinu da mi se ne moze niko uvaljivat u milimetar pa da jedva vrata otvorim...
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#17 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Better Man »

dimu wrote:
saim_adka wrote:Ma sta cu slikati
Dovoljno je uci u Merkator i vidjecete u prvom redu do ulaznih vrata su parkirana auta na mjesta rezervisana za osobe s posebnim potrebama. Fino su iscrtana mjesta i nacrtan cikica u kolicima, al ne... to su najbolja mjesta :x

tuzno ali istinito ali to i jesu najbolja mjesta, jer su sira od onih "normalnih" pa ti nece neki seljak izgrebati auto pokusavajuci da se ugura gdje ne moze stati...

salu na stranu svi hoce da parkiraju sto blize ulazu, pa makar i kruzili 3 puta dok neko ne izadje umjesto da odu 2-3 reda dalje i stanu normalno :lol: isto ko da ce auto nositi na ledjima do ulaza pa eto daj sto blize da se ne umore hahahaha koji cirkus, ja uvijek odem tamo skoro do praonice gdje ima bar 2 mjesta i stanem tako na sredinu da mi se ne moze niko uvaljivat u milimetar pa da jedva vrata otvorim...
Uvijek na ulazu u merkator se stvori gužva, jer svi žele pravo i nema šanse da neko ode na drugu stranu malo dalje da se parkira. I upravu si to za uvaljivanje u milimetar. Iako ima prostora da fino stane on se prlijepi tebi tako da ti ne možeš sjesti, a da ne govorim da on ne može izaći, a da ne nasloni svoja vrata na tvoje auto.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#18 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Skyfox »

Better Man wrote:
dimu wrote:
saim_adka wrote:Ma sta cu slikati
Dovoljno je uci u Merkator i vidjecete u prvom redu do ulaznih vrata su parkirana auta na mjesta rezervisana za osobe s posebnim potrebama. Fino su iscrtana mjesta i nacrtan cikica u kolicima, al ne... to su najbolja mjesta :x

tuzno ali istinito ali to i jesu najbolja mjesta, jer su sira od onih "normalnih" pa ti nece neki seljak izgrebati auto pokusavajuci da se ugura gdje ne moze stati...

...
Uvijek na ulazu u merkator se stvori gužva, jer svi žele pravo i nema šanse da neko ode na drugu stranu malo dalje da se parkira. I upravu si to za uvaljivanje u milimetar. Iako ima prostora da fino stane on se prlijepi tebi tako da ti ne možeš sjesti, a da ne govorim da on ne može izaći, a da ne nasloni svoja vrata na tvoje auto.
A uprava Mercatora ne cini nista da sprijeci to nepropisno parkiranje :x

btw ja se tamo i naucio parkirat u milimetar :-)
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#19 Re: "Majstori" parkiranja

Post by atko »

Skyfox wrote: A uprava Mercatora ne cini nista da sprijeci to nepropisno parkiranje :x

btw ja se tamo i naucio parkirat u milimetar :-)
Ipak je prvo do tih "majstora" koji parkiraju pa tek onda do merkatora ... merkator ne moze prevaspitavati ljude, obezbjedili su uredne parkinge u svojim objektima ali kulturu oni ne djele to se treba ponjeti iz kuce ;)

Ne mogu da shvatim da je nekome bitno tih 20 ili 50 metara pa se natakari na sama vrata ... i onda se uhvatim da razmisljam kako bi trebalo po logici stvari ... ali logika u ovoj vukojebini nema sta da trazi ... mi smo balkanci s tim se pomiri i zivi ;)
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#20 Re: "Majstori" parkiranja

Post by scooter21ba »

ne bi me zacudilo da je neko parkirao auto gore gdje je stajao onaj ford ili sta li vec za neku nagradnu igru
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#21 Re: "Majstori" parkiranja

Post by atko »

Ja cu se jednom napraviti budala i parkirati u onu prostoriju pred liftom u merkatoru na socijalnom ... cim ugrabim da neko nije parkiro na vrata da mogu uci :lol: :lol: :lol:
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#22 Re: "Majstori" parkiranja

Post by amortizer »

atko wrote:... merkator ne moze prevaspitavati ljude...
Tacno! A moze li nazvati policiju koja ce "oprziti" doticnog gospodina pa ga na taj nacin prevaspitati?
U zemljama Beneluxa, gdje nije bio rat i gdje se ne radi o RATNIM vojnim invalidima, drzava vodi racuna o invalidima i mjestima predvidjenim za iste. Bolje ti je da se parkiras na stanicu (150€), nego na mjesto predvidjeno za invalide (180€-prvi put, a poslije ????). Nadam se da je tako u svim normalnim zemljama.
Kod nas ni drzava, ni policija, ne vode racuna ni o "obicnim", a ne o RVI. Zalosno. :(
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#23 Re: "Majstori" parkiranja

Post by dimu »

atko wrote:obezbjedili su uredne parkinge u svojim objektima
pa i nisu bas, realno ona mjesta su preuska, gdje su 3 mjesta realno mogu stati 2.5 auta... ili se mogu nagurati 3 al da jedva izadjes iz auta

mjesta isto da su crtana za yuge i slicna auta koja su uska... ko god ima malo sire auto ili coupe sa duzim prednjim vratima jedva da moze vrata otvoriti... bar je tako u mercatoru na socijalnom
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#24 Re: "Majstori" parkiranja

Post by atko »

Pa jesu za nijansu mogli biti siri... ali opet kad bi svi vodili racuna da fino parkiraju unutar linija ne bi izgledalo tako strasno ... problem je sto ga lola ukosi ko da ga je s kruske bacio.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#25 Re: "Majstori" parkiranja

Post by slavkoimamodilera »

atko wrote:Pa jesu za nijansu mogli biti siri... ali opet kad bi svi vodili racuna da fino parkiraju unutar linija ne bi izgledalo tako strasno ... problem je sto ga lola ukosi ko da ga je s kruske bacio.
:thumbup:
Locked