Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4101 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

Kal El wrote:Da li neko udomlja muško mače?
Nekih 2-3 mjeseca starosti? Po mogućnosti da je tigrasti.

Mislim da je vrijeme opet voljeti nakon mog debe :(
Imam ja crno-bijelog i bijelog macka, divne macke, rodjeni i odgajani u stanu, nauceni na pijesak, ocisceni od parazita...prave kucne mace...javi na pp...
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#4102 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kal El »

Evo mog novog paše :srce:

Image
Image
Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4103 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Bloo »

Kaligrafija wrote:
Kal El wrote:Da li neko udomlja muško mače?
Nekih 2-3 mjeseca starosti? Po mogućnosti da je tigrasti.

Mislim da je vrijeme opet voljeti nakon mog debe :(
Imam ja crno-bijelog i bijelog macka, divne macke, rodjeni i odgajani u stanu, nauceni na pijesak, ocisceni od parazita...prave kucne mace...javi na pp...
jesi uspio udomiti?
Meni se niko ne javi ..samo sharuju i daju savjete :-?
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4104 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

Bloo wrote:
Kaligrafija wrote:
Kal El wrote:Da li neko udomlja muško mače?
Nekih 2-3 mjeseca starosti? Po mogućnosti da je tigrasti.

Mislim da je vrijeme opet voljeti nakon mog debe :(
Imam ja crno-bijelog i bijelog macka, divne macke, rodjeni i odgajani u stanu, nauceni na pijesak, ocisceni od parazita...prave kucne mace...javi na pp...
jesi uspio udomiti?
Meni se niko ne javi ..samo sharuju i daju savjete :-?

Nisam, evo, nesto pricao sa Kal-el, ali njegova izrazita je zelja je bio tigrasti macak...btw, cestitam Kal-el... :) :thumbup:
Moja Bloo, ostarise mace kod mene...hahahaha Hvala na trudu u svakom slucaju... :thumbup: :kiss:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4105 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Bloo »

Kaligrafija wrote:

Nisam, evo, nesto pricao sa Kal-el, ali njegova izrazita je zelja je bio tigrasti macak...btw, cestitam Kal-el... :) :thumbup:
Moja Bloo, ostarise mace kod mene...hahahaha Hvala na trudu u svakom slucaju... :thumbup: :kiss:
Oj supermeneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
:lol: :lol: :lol:
Kalijeve mace su najslađeee maceeeeeeeeeeeee :lol: :lol:

jbg ne znam..ako se ne udome..lagano sterilisati/kastrirati i puštati u baštu...ne znam šta da kažem
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4106 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

Bloo wrote:
Kaligrafija wrote:

Nisam, evo, nesto pricao sa Kal-el, ali njegova izrazita je zelja je bio tigrasti macak...btw, cestitam Kal-el... :) :thumbup:
Moja Bloo, ostarise mace kod mene...hahahaha Hvala na trudu u svakom slucaju... :thumbup: :kiss:
Oj supermeneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
:lol: :lol: :lol:
Kalijeve mace su najslađeee maceeeeeeeeeeeee :lol: :lol:

jbg ne znam..ako se ne udome..lagano sterilisati/kastrirati i puštati u baštu...ne znam šta da kažem
Nisam stigao na vrijeme da mu posaljem slike, da vidi najljepse mace... :D Ma bice nesto, udomice se... :wink:
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#4107 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by lijepa u dusi »

Kal El wrote:Evo mog novog paše :srce:

Image
Image
Image
On bi meni bio haman invalid, ne bi znao hodat, ja ga nw bih ispustala iz ruku :lol: hej koliko je samo premeden :srce: :srce: :srce:
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4108 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Tigric... nevjerovatne mace znaju biti ljuti ko risovi al znaju biti odani i poslusni ko kakav pas... :kiss: mene ovaj moj budi svako jutro, popne se na prsa i lize mi nos ako ne reagujem onda ga gricne :evil:
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#4109 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Ericha100 »

Imali neko ovdje slučajno kragnu što se nosi nakon sterilizacije mačke, da mi se javi u pp ili neki uspješan savjet kako spriječiti muškog mačka da ne liže ranu?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#4111 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zateznistub »

Ima li šanse da se ovaj moj mačor smiri naime, posto sam na prizemlju i on svako malo skoči sa prozora i onda kasnije mjauče kuku meni vratite me Nazad. Ponekad sam obiđe zgradu i dođe na vrata i grebe da uđe. Često zna biti dobro prljav pa me strah da ne donese neku boleštinu djeci. Da napomenem da je kastriran i da mi je veterinar rekao da će se vremenom smiriti i prestati bježati. Ali to vrijeme nikako da dođe.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72882
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4112 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Velkoski »

Image

poyyyy
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4113 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by nema me tamo »


Jao jebo me svak' pocelo mi par suza da kaplje brzo otisao do wca da se umijem, ccc...
130 kila krmak evo me malo stid. :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4114 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by irac300 »

Kod mene ovaj mačak nije normalan po pitanju ishrane. :D Znači, ja nikada u svom životu nisam vidio da mačka ne želi sirovo meso da jede ili bilo kakvo meso sirovo ili termički obrađeno, osim ribe. (nisam barba na jadranu da mu svaki dan ribe pecam) :D Ne voli ni mokru hranu iz vrećica, bez obzira na okus (kao mače obožavao je okus janjetine). Jedino što ne odbija su whiskas briketi. Bilo kakvi zamjenski, jok.
I još nešto od njegovog čudnog ponašanja, ako mu daš komad salame ili kobasice, prvi put je pojede, iduće parče kad mu ponudiš dobije nagon za povraćanjem i ne želi je više ni primirisati. Tako reaguje na svaku masniju hranu. Tako da se izbor suzio na već spomenute whiskas i sirovu ribu. Neki dan nahranih mače sa ulice, jede jadno i krompir pečeni i hljeb, ovaj moj to ne bi ni pogledao. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72882
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4115 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Velkoski »

a moja je totalno suprotno, pojela bi i mene da može, daj joj SVE :lol:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#4116 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Niemand »

Velkoski wrote:Image

poyyyy
OMG. :okice:
User avatar
Filter
Posts: 8043
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4117 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Filter »

irac300 wrote:Kod mene ovaj mačak nije normalan po pitanju ishrane. :D Znači, ja nikada u svom životu nisam vidio da mačka ne želi sirovo meso da jede ili bilo kakvo meso sirovo ili termički obrađeno, osim ribe. (nisam barba na jadranu da mu svaki dan ribe pecam) :D Ne voli ni mokru hranu iz vrećica, bez obzira na okus (kao mače obožavao je okus janjetine). Jedino što ne odbija su whiskas briketi. Bilo kakvi zamjenski, jok.
I još nešto od njegovog čudnog ponašanja, ako mu daš komad salame ili kobasice, prvi put je pojede, iduće parče kad mu ponudiš dobije nagon za povraćanjem i ne želi je više ni primirisati. Tako reaguje na svaku masniju hranu. Tako da se izbor suzio na već spomenute whiskas i sirovu ribu. Neki dan nahranih mače sa ulice, jede jadno i krompir pečeni i hljeb, ovaj moj to ne bi ni pogledao. :D
jesi li probao sa pilecom dzigericom ili zelucima? kod mog macana to je pocetak i kraj hrane. ako je konzerva iz dm-a ona traje dan ili dva
suhu moze samo kad skapava od gladi, al zato moze pola kile zeludaca ili dzigerice pojesti u jednom obroku. i to mu limitiram, kontam, pozlice mu.
za ljudsku, skuhanu hranu nije specijalno zainteresovan, malo copne i batali :roll:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4118 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by irac300 »

Filter wrote:
irac300 wrote:Kod mene ovaj mačak nije normalan po pitanju ishrane. :D Znači, ja nikada u svom životu nisam vidio da mačka ne želi sirovo meso da jede ili bilo kakvo meso sirovo ili termički obrađeno, osim ribe. (nisam barba na jadranu da mu svaki dan ribe pecam) :D Ne voli ni mokru hranu iz vrećica, bez obzira na okus (kao mače obožavao je okus janjetine). Jedino što ne odbija su whiskas briketi. Bilo kakvi zamjenski, jok.
I još nešto od njegovog čudnog ponašanja, ako mu daš komad salame ili kobasice, prvi put je pojede, iduće parče kad mu ponudiš dobije nagon za povraćanjem i ne želi je više ni primirisati. Tako reaguje na svaku masniju hranu. Tako da se izbor suzio na već spomenute whiskas i sirovu ribu. Neki dan nahranih mače sa ulice, jede jadno i krompir pečeni i hljeb, ovaj moj to ne bi ni pogledao. :D
jesi li probao sa pilecom dzigericom ili zelucima? kod mog macana to je pocetak i kraj hrane. ako je konzerva iz dm-a ona traje dan ili dva
suhu moze samo kad skapava od gladi, al zato moze pola kile zeludaca ili dzigerice pojesti u jednom obroku. i to mu limitiram, kontam, pozlice mu.
za ljudsku, skuhanu hranu nije specijalno zainteresovan, malo copne i batali :roll:
Nema šta nisam. Samo riba, ostalo sirovo ništa. :D Ono, kontam jbt, pa to mu je prirodna prehrana u prirodi, sirovo meso. Al' ovaj je neka vrsta mačijeg vegana haman. :D
User avatar
Filter
Posts: 8043
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4119 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Filter »

irac300 wrote: Nema šta nisam. Samo riba, ostalo sirovo ništa. :D Ono, kontam jbt, pa to mu je prirodna prehrana u prirodi, sirovo meso. Al' ovaj je neka vrsta mačijeg vegana haman. :D
pubertetska faza :D

imao sam macana koji se davio sa kuhanom buranijom :-) svaki ima nesto svoje. tako da, ako mu pase :thumbup: :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4120 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by nema me tamo »

Samo mu ostavi to vidjeces kad ogladni guzica kako ce poletit :D
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#4121 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zijancer »

ma nije on vegan, više bi trebalo njegovom njuhu vjerovati nego ambalaži i tricama :P :razz:
ja bih se zabrinula šta to jedem
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#4122 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Anestezija »

dal' moze maci rep zarast...neku noc copor kerova ga napo i bas mu unistili rep i sad kad hoda visi s njega sve
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#4123 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ciza_bliza »

Može, desi se da bude rep povrijeđen pa ga zbog boli ne koristi, provjeri da li je vruć zbog cirkulacije krvi, čisti li ga mačka, boli li...
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4124 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

bitno da mu nisu kicmu i zadnje noge povrijedili, tako jedino macki kerovi mogu dohakat... bez repa moze hodat i zivjet samo sto ce mu malo predstavljat problem, veranje i skakanje... repom drzi ravnotezu, zato macke hodaju po visokom ko akrobate, zahvaljujuci repu... ako mu rep visi i ne moze sa njim, najbolje ga odvest veterinaru da vidi mozeli spasiti u zadnjem slucaju odrezat...
User avatar
Filter
Posts: 8043
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4125 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Filter »

bebac, ilegalni useljenik
Image
Image
Post Reply