Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4026 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

fortaleza wrote:
zubi wrote:
zateznistub wrote: Sad si me zadeverao :?
Ma kakvi, totalno netacno. Sterilizacija u svakom slucaju. Cuj jedva pokretni, umorni... nidje veze-
"Niđe veze" nije validan argument kao i "totalno netačno" ili pak "ma kakvi". Valja priču potkrijepiti.


Testosteron kod životinja radi istu stvar kao i kod ljudi, stvara nagon, potiče kretanje (zato kažu za sterilizirane mačke da neće otići od kuće), socijalizaciju, smanjuje depresiju, sudjeluje u borbi protiv raznih bolesti, izgrađuje mišićnu masu, sudjeluje u formiranju i oblikovanju koštane mase... Mislim da je dovoljno... Pa nisu tolike mačke pretile jer ih vlasnici previše hrane već zato što se mišić bez testa pretvara u salo.

Evo nek @pici objasni široj forumskoj masi (koliko sam vidio ima mačore, lijepio je slike) kako to da je baš svaka slika mačora bila u ležećem polumrtvom položaju.

Jednostavno nije prirodno da sakatimo živo biće i oblikujemo ga po svojoj volji samo zato što se nama igra s mačkom kad se vratimo s posla, posebno jer ostavlja stalne posljedice.
-------------


Btw. da dodam da sam ovu temu o testosteronu istražio uzduž i poprijeko iz razloga što sam imao problema s hipogonadizmom, tj. smanjene produkcije testosterona i mogu samo reći da je razlika između osobe s normalnom produkcijom tog hormona i one sa smanjenom produkcijom nebo i zemlja, potpuno druga osobnost. Ovo drugo ne bih ni neprijatelju poželio, izjedeš se od anksioznosti.

Mada je u pitanju životinja, a ne ljudsko biće...rezultat je isti, samo treba malo bolje pogledati...

Al eto, bujrum.

:lol: :lol: :lol: :lol: zato sto ga tad ufatim da mogu slikat inace frajer lupa i zdere muhe po kuci... :mrgreen:

ja sam imao macora kojeg nisam sterilisao i isao je napolje tuko se itd i samo nestao... zenku od prije rata imao koja se okotila ja joj babica bio i izvlacio macad jer je bila neiskusna iz prvog okota dva muzijaka i dvije zenke, zadrzao ih i plus jos ova moja stara maca. za nepunih 18 mjeseci sam oko kuce i u kuci imao 16 macaka... to se ne moze izdrzati... komsiluk mi sve po spisku... rat dosao i tako su nestajale i ugibale... sada imam sterilisane dvije mace kucne i hranim ulicne... evo okotile se i vec problemi... sterilizacija jeste kasapljenje ali je nuzno zlo i pse da imam sterilisao bi ja nisam uzgajivac zivotinja niti imam mjesta za to.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#4027 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mis mekinjas »

Ima li negdje u Sa kupiti ovo:
Image
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#4028 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by triconja »

pici wrote:
E pici podsjeti me na ovo

Image :lol:
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4029 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

triconja wrote:
pici wrote:
E pici podsjeti me na ovo

Image :lol:
:thumbup: :mrgreen:

Image
User avatar
Filter
Posts: 8045
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4030 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Filter »

treba li kome macica?
omacila se macka u garazi, tri crno bijela macica. vjerujem da imaju oko 2.5 mjeseca, jedu cvrstu hranu... ko pirane su jbte, sve pojedose.
obzirom da vec imam dva psa i macka, maaalo mi je previse jos i oko njih da se dugorocno brinem.

prava mala banda... maltretiraju ove moje zvjerove :lol: :-)
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4031 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

imam i ja macica oko kuce jedno pet-sest... imal kakvo udruzenje da prihvata ovu macad, prosle godine nit jedno nije prezivilo...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18699
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4032 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by SmokingMan »

Moj pici sav si mačkast. :D
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#4033 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Ericha100 »

Imali neko preporuku gdje ostaviti mačku na par dana ili nekoga provjerenog za preporučiti? Može i na pp.
User avatar
Šizika
Posts: 694
Joined: 10/03/2010 18:39
Contact:

#4034 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Šizika »

Jesu li vase macke smrsale preko ljeta. Moj macak se prepolovio.
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4035 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

ne znam meni glavurda unjeg ista
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#4036 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by splinter »

Šizika wrote:Jesu li vase macke smrsale preko ljeta. Moj macak se prepolovio.
Sve životinje pa i mačke tokom toplih mjeseci znatno umanje svoju tjelesnu masu. Prije svega umanje količinu hrane koju unose ali povećaju unos tečnosti. TAkođer dlaka odnosno krzno ljeti je znatno tanje pa se i to odraz na izgled. Dakle sasvim normalna pojava. Jedina životinja koja ždere i na minus 20 i plus 40 skoro isto je čovjek.
User avatar
Kio
Posts: 492
Joined: 24/08/2010 23:10

#4037 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kio »

LJudovi pomagajte.
Maca mi od sinoc nista ne jede, nema energije. Kao da je bolesna, samo "oblizuje" usne. Hranu ne jede, nece ni poslastice. Posto veterinar ne radi, imate li kakvu preporuku sta da joj dadnem iz "kucne" radinosti. Sutra prvom prilikom idem do veterinara.
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4038 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Kio wrote:LJudovi pomagajte.
Maca mi od sinoc nista ne jede, nema energije. Kao da je bolesna, samo "oblizuje" usne. Hranu ne jede, nece ni poslastice. Posto veterinar ne radi, imate li kakvu preporuku sta da joj dadnem iz "kucne" radinosti. Sutra prvom prilikom idem do veterinara.
nemoj nista nece joj biti nista ako ne jede veceras il ne pije vode... sutra hitno kod veterinara... mogu biti gliste, paraziti, suncanica neka bolest... temperatura najvjerovatnije ako mozes izmeri joj moras toplomjer u anus staviti i par sekundi drzi ako je preko 40 onda mora se skidati
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4039 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Bloo »

pici wrote:
Kio wrote:LJudovi pomagajte.
Maca mi od sinoc nista ne jede, nema energije. Kao da je bolesna, samo "oblizuje" usne. Hranu ne jede, nece ni poslastice. Posto veterinar ne radi, imate li kakvu preporuku sta da joj dadnem iz "kucne" radinosti. Sutra prvom prilikom idem do veterinara.
nemoj nista nece joj biti nista ako ne jede veceras il ne pije vode... sutra hitno kod veterinara... mogu biti gliste, paraziti, suncanica neka bolest... temperatura najvjerovatnije ako mozes izmeri joj moras toplomjer u anus staviti i par sekundi drzi ako je preko 40 onda mora se skidati
yep, kao što pici reče veterinar
User avatar
Kio
Posts: 492
Joined: 24/08/2010 23:10

#4040 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kio »

Sinoc sam bio kod veterinara, nisam znao da imamo dezurne ekipe. Uglavnom radi se o prehladi, maca ce ove sedmice primati injekcije. Malo je bezvoljna, ima povisenu temperaturu ali biti ce aBd bolje :)

Hvala ekipa.
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4041 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

e super i umenemi tiki je imao prije godinu i po visoku temperaturu, dva dana samo lezo nit je jeo niti pio i bio bezvoljan, veterinar kaze da smo dan zakasnili ugino bi... pripazite na ove simptome
User avatar
Kio
Posts: 492
Joined: 24/08/2010 23:10

#4042 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kio »

Mi cim smo vidjeli da maca nije jela nista od prethodne noci smo reagovali. I danas smo bili temperatura je bila skoro 41. Primila je infuziju, antibiotike i vitamine. Sutra ponovo idemo. Konstatacija je da je prehlada. Jadnica samo lezi i dahce. Samo da hoce ozdraviti, bas sam bezvoljan.
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4043 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Image

na macijem devetom nebu, pirka ventilator soba zatamljena i ugodna... :kiss:
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#4044 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ciza_bliza »

Cjelodnevna izležavanja :o
Image
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4045 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

ovi tigrasti su :kiss: al su ljuuutiiiiii :evil:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#4046 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by omar little »

tigrasti su zakon <3

i moj ibro bi taj lijepi kauc podero u roku piksla, to tkanje takvo, taman da se ima za sta uhvatiti noktom :lol:
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#4047 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by hekaton »

imam macu koja je dosla zimus kod mene, ulicna maca bila, sad je tu stalno, medjutim dobila je macice, imao sam sterilizaciju na umu ali dok sam ja razmisljao stiglo ih je petero. prije dva tri mjeseca je odsustovala par dana od kuce i tad je takodjer imala macice ali ih je bila ostavila na neko lose mjesto pa su misteriozno nestali (poslije toga je patila uzasno i bila pretuzna :( )
Snaci cu se i nekako naci mjesto za ovih pet macica ali sta dalje, vjerovatno eto sljedece ture za dva tri mjeseca a to ne mogu da izdrzim :D

Maca je sigurno starija, kako da se sterilise, kakav je proces da li je opasno ne bih da je ugrozavam i da pati.
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#4048 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ciza_bliza »

I od tih pet mačića će biti mačića od ženki, pokušaj pokloniti preko pika ili negdje, plemenito bi bilo od tebe da tu macu sterilišeš ali mace su kratkog vijeka, samo ćeš se sikirati...

Imaš keti na pofalićima kod binga, kontaktiraj, ima i onaj veterinar što je dolazio raji na adresu ali ne znam radi li i ženke kući jer je teži zahvat.
rodjeni_95
Posts: 229
Joined: 12/05/2016 20:12

#4049 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by rodjeni_95 »

Našao sam mače staro oko 2 mjeseca, možda malo više.
Tada sam primjetio da su mu oba oka zatvorena i puna što skorelih, to i svježih krmelja. I šta ću, bi mi žao i uzmem ga. Natapao kamilicom i ko pomoglo je malo (otvorio jedno oko).
Međutim, za 2 dana opet mu se zatvorilo :sad:

Je l' neko imao taj problem i šta je pomoglo? Mislio sam da mu kupim neku kremu ako ima bez recepta, pa bi preporuke dobro došle.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4050 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Banksy »

Samo veterinar. Prema simptomima i uzrastu može biti mačji herpes, vrlo česta i ne bezazlena bolest. Veterinar će joj prepisati Xiclav, (jeftin) antibiotik u sirupu koji joj, prema preporučenoj dozi, 2 X dnevno pomiješaš s hranom koju joj daješ. Sedam dana tako, i biće kao nova.
Post Reply