Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#3976 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by omar little »

Jimmy McNulty wrote:
omar little wrote:
kako mackolinosi mali? imal' slika?
Image


Ukupno tri mace, treća pravooo strašljiva i nije se ovaj put usudila pojaviti na photoshootingu :-D
cicosi micosi mali slatki jao kako se medeni <3
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3977 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Kio wrote:Cao raja :)

Gdje mogu nabaviti zive macine trave, da je posadim u saksiji?

kupis u zoo centru ako si iz sarajeva... posadis i za desetak dana naraste...
anonimus03
Posts: 318
Joined: 08/01/2011 11:54
Location: Jupiter

#3978 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by anonimus03 »

Raja, kakve su vase mace po ovom vremenu, jedu li normalno? Imam macica, 3 mjeseca je stara. Kod mene je od 6. sedmice i super je jela do prije 3-4 dana. Od tada samo ako joj na silu uguramo ili ako dobrovoljno pojede 2 zalogaja. Svu mogucu hranu smo isprobali, od oasy do domace, sve odbija, a nije bila probirljiva dosad. Cak ni ono sto je najvise voljela, sad nece. Jedino sto u slast pojede, ali i to je dva tri zalogaja dnevno, je dm stapic od tune, salama od mujanica i danas pohani fileti. Lazem, i dvije kasicice whiskasa je danas pojela. Kontam jedi i to smece, ali jedi makar nesto. Sto je najgore, mrsavko je pravi, pa nema od cega otpasti. Vodu normalno pije, super je aktivna s obzirom koliko jede i kakvo je vrijeme, ali eto meni nesto ne da mira. Ociscena je od parazita i svih tih gmizavaca, tako da to nije problem. I da, kucna maca je, tako da nema drugih izvora hrane.
Raspisah se ja pravo, ne zamjerite. :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3979 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by irac300 »

anonimus03 wrote:Raja, kakve su vase mace po ovom vremenu, jedu li normalno? Imam macica, 3 mjeseca je stara. Kod mene je od 6. sedmice i super je jela do prije 3-4 dana. Od tada samo ako joj na silu uguramo ili ako dobrovoljno pojede 2 zalogaja. Svu mogucu hranu smo isprobali, od oasy do domace, sve odbija, a nije bila probirljiva dosad. Cak ni ono sto je najvise voljela, sad nece. Jedino sto u slast pojede, ali i to je dva tri zalogaja dnevno, je dm stapic od tune, salama od mujanica i danas pohani fileti. Lazem, i dvije kasicice whiskasa je danas pojela. Kontam jedi i to smece, ali jedi makar nesto. Sto je najgore, mrsavko je pravi, pa nema od cega otpasti. Vodu normalno pije, super je aktivna s obzirom koliko jede i kakvo je vrijeme, ali eto meni nesto ne da mira. Ociscena je od parazita i svih tih gmizavaca, tako da to nije problem. I da, kucna maca je, tako da nema drugih izvora hrane.
Raspisah se ja pravo, ne zamjerite. :D
Ma i njima vrućina udarila, k'o i nama. Normalno da ima slabiji apetit. I kod mene ista stvar, slabije jede, kućni je mačak, nigdje ne izlazi iz kuće, pa mu je baš jadnom teško. Znam da ne bih smio, al' sinoć mu dadoh malo sladoleda, jao koje meračenje. :D
anonimus03
Posts: 318
Joined: 08/01/2011 11:54
Location: Jupiter

#3980 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by anonimus03 »

irac300 wrote:
anonimus03 wrote:Raja, kakve su vase mace po ovom vremenu, jedu li normalno? Imam macica, 3 mjeseca je stara. Kod mene je od 6. sedmice i super je jela do prije 3-4 dana. Od tada samo ako joj na silu uguramo ili ako dobrovoljno pojede 2 zalogaja. Svu mogucu hranu smo isprobali, od oasy do domace, sve odbija, a nije bila probirljiva dosad. Cak ni ono sto je najvise voljela, sad nece. Jedino sto u slast pojede, ali i to je dva tri zalogaja dnevno, je dm stapic od tune, salama od mujanica i danas pohani fileti. Lazem, i dvije kasicice whiskasa je danas pojela. Kontam jedi i to smece, ali jedi makar nesto. Sto je najgore, mrsavko je pravi, pa nema od cega otpasti. Vodu normalno pije, super je aktivna s obzirom koliko jede i kakvo je vrijeme, ali eto meni nesto ne da mira. Ociscena je od parazita i svih tih gmizavaca, tako da to nije problem. I da, kucna maca je, tako da nema drugih izvora hrane.
Raspisah se ja pravo, ne zamjerite. :D
Ma i njima vrućina udarila, k'o i nama. Normalno da ima slabiji apetit. I kod mene ista stvar, slabije jede, kućni je mačak, nigdje ne izlazi iz kuće, pa mu je baš jadnom teško. Znam da ne bih smio, al' sinoć mu dadoh malo sladoleda, jao koje meračenje. :D
Moja je sinoc jogurta ledenog pojela (popila), sta cu, nek se malo rashladi. Hvala, hvala, utjesno je znati da sam samo paranoicna :D :D
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#3981 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by travar »

Moram mačora nositi veterinaru, pa me zanima koja taxi služba dozvoljava unos životinja/kućnih ljubimaca u vozilo?
User avatar
fortaleza
Posts: 5586
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3982 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by fortaleza »

Svaka dozvoljava, barem je tako u Mostaru. :P
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3983 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by holowey »

travar wrote:Moram mačora nositi veterinaru, pa me zanima koja taxi služba dozvoljava unos životinja/kućnih ljubimaca u vozilo?
macka u korpu, korpu u krilo i ko ti sta moze reci? nije sarplaninac pa da se moras pripremati kao da se iskrcavas u normandiju
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3984 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zateznistub »

holowey wrote:
travar wrote:Moram mačora nositi veterinaru, pa me zanima koja taxi služba dozvoljava unos životinja/kućnih ljubimaca u vozilo?
macka u korpu, korpu u krilo i ko ti sta moze reci? nije sarplaninac pa da se moras pripremati kao da se iskrcavas u normandiju
:lol:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3985 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

holowey wrote:
travar wrote:Moram mačora nositi veterinaru, pa me zanima koja taxi služba dozvoljava unos životinja/kućnih ljubimaca u vozilo?
macka u korpu, korpu u krilo i ko ti sta moze reci? nije sarplaninac pa da se moras pripremati kao da se iskrcavas u normandiju
:thumbup: :mrgreen:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3986 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zateznistub »

Šta sam ovo ja nabavio, frajer samo spava. Sem nekih sat vremena u gluho doba kad pomahnita...

Image
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#3987 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by travar »

holowey wrote:
travar wrote:Moram mačora nositi veterinaru, pa me zanima koja taxi služba dozvoljava unos životinja/kućnih ljubimaca u vozilo?
macka u korpu, korpu u krilo i ko ti sta moze reci? nije sarplaninac pa da se moras pripremati kao da se iskrcavas u normandiju
Pitam jer me taxista (sarajevo taxi) već jednom upozorio da životinje nisu dozvoljene u vozilu, bez obzira na korpu.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3988 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zateznistub »

travar wrote:
holowey wrote:
travar wrote:Moram mačora nositi veterinaru, pa me zanima koja taxi služba dozvoljava unos životinja/kućnih ljubimaca u vozilo?
macka u korpu, korpu u krilo i ko ti sta moze reci? nije sarplaninac pa da se moras pripremati kao da se iskrcavas u normandiju
Pitam jer me taxista (sarajevo taxi) već jednom upozorio da životinje nisu dozvoljene u vozilu, bez obzira na korpu.
Ma jede g.....
Zaustavi crveni ili neki drugi i u korpu i nema da brineš
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3989 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by holowey »

travar wrote:
holowey wrote:
travar wrote:Moram mačora nositi veterinaru, pa me zanima koja taxi služba dozvoljava unos životinja/kućnih ljubimaca u vozilo?
macka u korpu, korpu u krilo i ko ti sta moze reci? nije sarplaninac pa da se moras pripremati kao da se iskrcavas u normandiju
Pitam jer me taxista (sarajevo taxi) već jednom upozorio da životinje nisu dozvoljene u vozilu, bez obzira na korpu.
nije jedini taxi, drugi ce jedva docekati voznju
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#3990 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

Ima li neko da bi udomio macu ili mace!? Za dvadeset dana bice im dva mjeseca pa ce moci ici...U stanu su citavo vrijeme, naucene na pijesak, jedu vec cvrstu hranu, razigrane, nisu kenjkave...Dva muska i dvije curke... ja i da zelim, ne mogu 5 macaka drzati u stanu...
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3991 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

travar wrote:
holowey wrote:
travar wrote:Moram mačora nositi veterinaru, pa me zanima koja taxi služba dozvoljava unos životinja/kućnih ljubimaca u vozilo?
macka u korpu, korpu u krilo i ko ti sta moze reci? nije sarplaninac pa da se moras pripremati kao da se iskrcavas u normandiju
Pitam jer me taxista (sarajevo taxi) već jednom upozorio da životinje nisu dozvoljene u vozilu, bez obzira na korpu.
sarajevo taxi zaobidji u sirokom luku... ima finih al vrlo malo uglavnom kretencine na sesnetu... crveni, paja, kale itd nebi trebalo da bude problema...
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#3992 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Njanjavi »

Jutros kreten ubi pticu, mislim hajd ok zmije, gustere, pa cak i vjevericu kontam nekako hajd ufati je na foru al kako ticu jebo oca ludog.
Image
Image
Rahmet joj dusi :-?
I tako slucajno na balkon izadjem maloprije, kad vidim u travi nesta crno, ja dole kad druga tica ranjena, ledja joj malo nacheta.
Dvi tice u toku dana ufatio jebo pleme manijacko, serijski killer ocami!
Nek nam je bog na pomoci samo to mogu rec :lol:
Spasim ovu nekako, u zadnji cas.
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3993 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Maraschino »

Mjauljubci, imam jedno pitanje.

Nabavili smo mace koje se okotilo i zivjelo medju puno macaka. Bas je bilo malo mace i proslo je sve preglede i vakcinacije. Dok je bila mala dozvoljavala je da se mazi. Prije par mjeseci nos joj pobijelio i veterinar kaze da je to rijetka bolest(nesto kao anemija). Sada je u redu sto se toga tice ali skoro nikome ne dozvoljava da je mazi. Stvara onaj odbrambeni gard kao da ce napasti pa cak nekada ogrebe ili ujede. Prije je grebala sa ''jastucicima''(ako sam dobro rekao-onaj meki dio) a sada zna se desiti i noktima. Dodje u fazu da je niko osim osobe koja se najvise brine o njoj, ne smije dirnuti. Na svako pokazivanje prsta(''ne smijes to raditi'') ona bi da skoci i ujede. Ne grize jako ali se protivi svemu sto joj se brani.
Hoda po kuci, izadje u dvoriste, igra se onda udje i trazi mjesto da odspava.
Moram napomenuti da skoro nikako nije bila na ulici jer se ta osoba koja se brine o njoj plasi da je auto ili sta drugo ne udari.

Cudna neka macka sto i veterinar kaze. Ne smijes je uzeti u ruke ako to ona ne zeli a rijetko kada to dopusta.

Nocu se uvuce kod ovih sto se brinu o njoj, trazi paznje malo i ode. Ona bi imala a i ima i previse paznje samo da je malo vise pitomija.

Je li to normalno ponasanje kod prosjecne macke ili je ovo izrod? :D

Image

Image
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3994 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Maraschino wrote:Mjauljubci, imam jedno pitanje.

Nabavili smo mace koje se okotilo i zivjelo medju puno macaka. Bas je bilo malo mace i proslo je sve preglede i vakcinacije. Dok je bila mala dozvoljavala je da se mazi. Prije par mjeseci nos joj pobijelio i veterinar kaze da je to rijetka bolest(nesto kao anemija). Sada je u redu sto se toga tice ali skoro nikome ne dozvoljava da je mazi. Stvara onaj odbrambeni gard kao da ce napasti pa cak nekada ogrebe ili ujede. Prije je grebala sa ''jastucicima''(ako sam dobro rekao-onaj meki dio) a sada zna se desiti i noktima. Dodje u fazu da je niko osim osobe koja se najvise brine o njoj, ne smije dirnuti. Na svako pokazivanje prsta(''ne smijes to raditi'') ona bi da skoci i ujede. Ne grize jako ali se protivi svemu sto joj se brani.
Hoda po kuci, izadje u dvoriste, igra se onda udje i trazi mjesto da odspava.
Moram napomenuti da skoro nikako nije bila na ulici jer se ta osoba koja se brine o njoj plasi da je auto ili sta drugo ne udari.

Cudna neka macka sto i veterinar kaze. Ne smijes je uzeti u ruke ako to ona ne zeli a rijetko kada to dopusta.

Nocu se uvuce kod ovih sto se brinu o njoj, trazi paznje malo i ode. Ona bi imala a i ima i previse paznje samo da je malo vise pitomija.

Je li to normalno ponasanje kod prosjecne macke ili je ovo izrod? :D

Image

Image
sasvim tipicna macka... ako brdo nece muhamedu onda ce muhamed brdu... jako tvrdoglava stvorenja, sve podredjuju samo sebi i nadje se trenutak za roba (vlasnika) da mu sama dodje i mazi se i prede u krilu... :mrgreen:

mada i kod njih ima raznih karaktera al to je sve u pet deka
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#3995 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Njanjavi »

Ja od svog killera ziv nemrem ostat, samo bi se mazio medjed.
Dodje i legne na prsa, pa ono ko sapicama guzva majicu dok ga ceskis, satra se preduci.
Joj a svih mi, nedje oko marta me ledja uscakla nenormalno, dihat nisam mogo ocijumi, jebo majku osjeti mejtefami dje boli, legne mi uz krsta i prede ko mahnit, svih mi za par dana ledja prodjose, ko rukom odneseno, fakat za nepovjerovat.
Macke su cudo oca mi!
Jebo majku ludu pobi sve oko kuce, a u kuci mrtva maza, samo bi se ceskio.
Spava uz mene vazda, usteli se izmedju dupeta i nogu kad legnem savijenih nogu i nema price, jos se rasiri stoka pa jebote vise je krevet njegov neg moj jebo ga svak.
Jos i pasce kad se zabusija kraj njega, ma muka mrtva :lol:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3996 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Njanjavi wrote:Ja od svog killera ziv nemrem ostat, samo bi se mazio medjed.
Dodje i legne na prsa, pa ono ko sapicama guzva majicu dok ga ceskis, satra se preduci.
Joj a svih mi, nedje oko marta me ledja uscakla nenormalno, dihat nisam mogo ocijumi, jebo majku osjeti mejtefami dje boli, legne mi uz krsta i prede ko mahnit, svih mi za par dana ledja prodjose, ko rukom odneseno, fakat za nepovjerovat.
Macke su cudo oca mi!
Jebo majku ludu pobi sve oko kuce, a u kuci mrtva maza, samo bi se ceskio.
Spava uz mene vazda, usteli se izmedju dupeta i nogu kad legnem savijenih nogu i nema price, jos se rasiri stoka pa jebote vise je krevet njegov neg moj jebo ga svak.
Jos i pasce kad se zabusija kraj njega, ma muka mrtva :lol:

ovo sam i ja napisao malo ranije, za ne povjerovat... lezo na kaucu i samo me nesto presjece u donjem dijelu krsta koda mi neko noz zabi... ovaj moj tigar se istog trenutka sa tarase kroz prozor bacio uz mene ko tarzan i tacno se pripio na bolno mjesto i prede... popustila ledja nevjerovatno :shock:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#3997 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Njanjavi »

hahaha dobro je da nisam jedini ludjak koji fakat misli da to djeluje :lol: :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3998 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Tomahawk11 »

Prije par dana....
Bila tetka iz Austrije i otisli nazad.
Kad je stigla, salje slike malog crnog maceta....kaze, valjda se negdje sakrilo kod tocka, gdje li, nemam pojma....dva puta odmarali i nije izaslo i mali imigrant je izasao tek kad su u Austriju stigli :)
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#3999 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by tr_ba »

Tomahawk11 wrote:Prije par dana....
Bila tetka iz Austrije i otisli nazad.
Kad je stigla, salje slike malog crnog maceta....kaze, valjda se negdje sakrilo kod tocka, gdje li, nemam pojma....dva puta odmarali i nije izaslo i mali imigrant je izasao tek kad su u Austriju stigli :)
Hahahhahaa
Nema dalje... :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4000 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Tomahawk11 »

tr_ba wrote:
Tomahawk11 wrote:Prije par dana....
Bila tetka iz Austrije i otisli nazad.
Kad je stigla, salje slike malog crnog maceta....kaze, valjda se negdje sakrilo kod tocka, gdje li, nemam pojma....dva puta odmarali i nije izaslo i mali imigrant je izasao tek kad su u Austriju stigli :)
Hahahhahaa
Nema dalje... :thumbup:
to je taj :-D

Image
Post Reply