Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
holowey
Posts: 8430
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3951 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by holowey »

triconja wrote:
Wind wrote:Umjesto skupog pijeska mozete koristiti i drvenu piljevinu. Lijepo mirise i besplatna je. :D
Bas ona od motorke fino mirise :lol: . Valjda mislis neku necural, ono kad se zaga automatskom rucnom zagom? :mrgreen:
vjerovatno ona sitna piljevina, od cirkularne pile... kljuc je u redovnom mijenjanju
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#3952 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Wind »

holowey wrote:
triconja wrote:
Wind wrote:Umjesto skupog pijeska mozete koristiti i drvenu piljevinu. Lijepo mirise i besplatna je. :D
Bas ona od motorke fino mirise :lol: . Valjda mislis neku necural, ono kad se zaga automatskom rucnom zagom? :mrgreen:
vjerovatno ona sitna piljevina, od cirkularne pile... kljuc je u redovnom mijenjanju
Tako je kolega!

Odes u neku pilanu i pokupis piljevinu. Oni svakako ne znaju sta bi sa njom. Samo je bitno da bude suha (da nije mokra od kise). A miris zavisi od vrste drveta koje je sječeno, mada su najčešće borovi pa je bas lijep "pino" miris. :D

Ako si mislio na ulje od motorke...ne znam bas, imao sam jednu vreću od motorke, krupniji su komadi ali je isto ok. I svaki dan ili svaki drugi, fino istreses, stavis novo i ojhaaa....
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3953 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

ja sam svoje naviko na kesice... stavim kesicu u kakilicu i nesta svrljaju po njoj i onda popiske i pokake... bitno je da je cisto
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3954 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Jimmy McNulty »

Omacio se i moj mačkos :mrgreen: Ima već 3-4 dana. Pošto spava na tavanu, mlade je sakrila gore negdje i prekrila ih dekom da ih ne možemo vidjet. Pa sad, kad ću imat priliku da ih vidim, a da ih ne ugrozim i to ? Ne znam ni jesu li svi živi, a ako koji krepa ne želim da se danima gore raspada :roll:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3955 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by VenomousV »

Jimmy McNulty wrote:Omacio se i moj mačkos :mrgreen: Ima već 3-4 dana. Pošto spava na tavanu, mlade je sakrila gore negdje i prekrila ih dekom da ih ne možemo vidjet. Pa sad, kad ću imat priliku da ih vidim, a da ih ne ugrozim i to ? Ne znam ni jesu li svi živi, a ako koji krepa ne želim da se danima gore raspada :roll:
slobodno idi na tavan i pogledaj macice samo ih nemoj dirati osim ako bas ne moras
tvoja je macka i vjeruje ti tako da nema brige ;-)
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#3956 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by omar little »

jao, ja obozavam kad su majecni mickulinci slatki. <3 kad se malo odomace uslikaj nam da vidimo.
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3957 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

nemoj ih dirati znaju mace odbaciti mlade... jos su slijepi pa ih ne otkrivaj a i krhki su, strpi se petnaestak dana tad cas ih moc pomalo gnjaviti
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3958 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Banksy »

Ne diraj, ostane li tvoj miris na njima, može ih odbaciti, daj joj puno hrane, češće pomalo, biće stalno gladna, i svježu vodu, bar 15 dana ne prilazi. Ako su joj prvi mačići, možda svi ne prežive, tako je, priroda...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3959 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by triconja »

Ne trazi ih uopste, moze se macka prepasti pa ih premjestiti, govorim iz iskustva :(
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#3960 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by artuditu »

Sve zavisi od toga kakav si s mačkom :D :)
Ako te maca gotivi, nemaš nikakav problem. Slobodno proviri :)
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3961 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Jimmy McNulty »

Tata je dosta bolji sa njom nego ja :mrgreen: ostavili smo je na miru zasad, kad bude spremna nek ih donese :)
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#3962 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by artuditu »

Mi smo naše gnjavili čim su progledali :-D maca kulirala :)
NinnushkA
Posts: 44
Joined: 29/03/2013 14:13

#3963 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by NinnushkA »

Pozdrav. Ne znam jesam li baš na najboljoj temi, ali evo, pokušaću.. Jučer sam, sasvim iznenada, dobila dva mačića, od mjesec dana.. Njihova majka je mnogo slaba, i veterinar je preporučio da se oni odvoje. Mačaka sam uvijek imala, mahala, bašta, avlija - kako to već ide, ali nikad ovako male, i u kući.. Čekam kontakt od veterinarke, žena koja mi je poklonila mačiće mi ju je preporučila, pa ću tu razjasniti te neke stvari koje je potrebno uraditi, pripremiti.. U međuvremenu sam mislila otići do nekog pet shopa, ali zapravo ne znam koji je najbolji izbor u Sarajevu, kad su ti shopovi u pitanju? Ono, da su normalne cijene, dobar izbor... Je li to sve isto, ili..? Hvala unaprijed :)
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#3964 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Zaitsev »

Preuzimam mačića iduće sedmice. Zna li ko šta bih trebao od vakcina i koliko to košta?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3965 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zateznistub »

NinnushkA wrote:Pozdrav. Ne znam jesam li baš na najboljoj temi, ali evo, pokušaću.. Jučer sam, sasvim iznenada, dobila dva mačića, od mjesec dana.. Njihova majka je mnogo slaba, i veterinar je preporučio da se oni odvoje. Mačaka sam uvijek imala, mahala, bašta, avlija - kako to već ide, ali nikad ovako male, i u kući.. Čekam kontakt od veterinarke, žena koja mi je poklonila mačiće mi ju je preporučila, pa ću tu razjasniti te neke stvari koje je potrebno uraditi, pripremiti.. U međuvremenu sam mislila otići do nekog pet shopa, ali zapravo ne znam koji je najbolji izbor u Sarajevu, kad su ti shopovi u pitanju? Ono, da su normalne cijene, dobar izbor... Je li to sve isto, ili..? Hvala unaprijed :)
U cijene ne bih ulazio, ali glede izbora tu je zoo centar najbolji. Imaš na Grbavici i u SCC-u Shop. Mada mislim da je ovaj na Grbavici bogatiji sa izborom.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#3966 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by omar little »

Jimmy McNulty wrote:Tata je dosta bolji sa njom nego ja :mrgreen: ostavili smo je na miru zasad, kad bude spremna nek ih donese :)
kako mackolinosi mali? imal' slika?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3967 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Banksy »

NinnushkA wrote:Pozdrav. Ne znam jesam li baš na najboljoj temi, ali evo, pokušaću.. Jučer sam, sasvim iznenada, dobila dva mačića, od mjesec dana.. Njihova majka je mnogo slaba, i veterinar je preporučio da se oni odvoje. Mačaka sam uvijek imala, mahala, bašta, avlija - kako to već ide, ali nikad ovako male, i u kući.. Čekam kontakt od veterinarke, žena koja mi je poklonila mačiće mi ju je preporučila, pa ću tu razjasniti te neke stvari koje je potrebno uraditi, pripremiti.. U međuvremenu sam mislila otići do nekog pet shopa, ali zapravo ne znam koji je najbolji izbor u Sarajevu, kad su ti shopovi u pitanju? Ono, da su normalne cijene, dobar izbor... Je li to sve isto, ili..? Hvala unaprijed :)
U Sarajevu, čini mi se da KETTI ima najbolju i najkompletniju ponudu.
Dobro je što uz samu prodavnicu imaju i veterinarsku službu i šišanje i kupanje, uglavnom, sve na jednom mjestu, i za pse i za mačke.
Odeš u pet shop u Kolodvorskoj i sve pitaš, polako i po redu. Vrlo su ljubazni i cijene su povoljne.

https://svijetljubimaca.ba/

https://www.google.ba/#q=ketti+sarajevo ... 1,lf_ui:10
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3968 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Jimmy McNulty »

omar little wrote:
Jimmy McNulty wrote:Tata je dosta bolji sa njom nego ja :mrgreen: ostavili smo je na miru zasad, kad bude spremna nek ih donese :)
kako mackolinosi mali? imal' slika?
Još ih nismo vidjeli, sakriva ih i dalje :-) mada kad uđem na tavan u prvu sobu (maca je u drugoj) čujem mjaukanje :mrgreen:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3969 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zateznistub »

Novitet

Image

Image
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3970 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Jimmy McNulty »

omar little wrote:
kako mackolinosi mali? imal' slika?
Image
Image
Image

Ukupno tri mace, treća pravooo strašljiva i nije se ovaj put usudila pojaviti na photoshootingu :-D
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#3971 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

medeneeeee, gnjaf gnjaf :-D
Santi
Posts: 58
Joined: 04/07/2014 21:11

#3972 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Santi »

zateznistub wrote:Novitet

Image

Image
Crne mace su jako šarmantne :srce:
User avatar
Layne
Posts: 5716
Joined: 24/04/2008 14:12

#3973 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Layne »

Poklanjam četiri mačića.
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#3974 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by promaha »

Layne wrote:Poklanjam četiri mačića.

poklanjam 9 macica :D

svih boja i dezena ...
User avatar
Kio
Posts: 492
Joined: 24/08/2010 23:10

#3975 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kio »

Cao raja :)

Gdje mogu nabaviti zive macine trave, da je posadim u saksiji?
Post Reply