Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
lajkujMe
Posts: 12257
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#3926 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by lajkujMe »

Treba mi pomoc, macka mi je izgubila masu dlake na ledjima preko noci, bio sam veterinaru i njemu nije jasno sta se desava ja mislim daje alergija na novi deterdzent za ves onaj tecni jer je legao na frisko oprani peskir i izgubio dlaku. Nevazno doktor mi je rekao da ga okupam tri puta s nekim ljudskim samponom koji se samo u apoteci moze kupiti medjutim izgubio sam taj papir pa.ne znam koji mi treba da li neko od vas moze pogoditi koji je? Znam da pocinje s R a zavrsava nesto kao "dol"

Svaka pomoc je dobrodosla
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3927 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by holowey »

lajkujMe wrote:Treba mi pomoc, macka mi je izgubila masu dlake na ledjima preko noci, bio sam veterinaru i njemu nije jasno sta se desava ja mislim daje alergija na novi deterdzent za ves onaj tecni jer je legao na frisko oprani peskir i izgubio dlaku. Nevazno doktor mi je rekao da ga okupam tri puta s nekim ljudskim samponom koji se samo u apoteci moze kupiti medjutim izgubio sam taj papir pa.ne znam koji mi treba da li neko od vas moze pogoditi koji je? Znam da pocinje s R a zavrsava nesto kao "dol"

Svaka pomoc je dobrodosla
rekonazol?
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3928 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by fortaleza »

lajkujMe wrote:Treba mi pomoc, macka mi je izgubila masu dlake na ledjima preko noci, bio sam veterinaru i njemu nije jasno sta se desava ja mislim daje alergija na novi deterdzent za ves onaj tecni jer je legao na frisko oprani peskir i izgubio dlaku. Nevazno doktor mi je rekao da ga okupam tri puta s nekim ljudskim samponom koji se samo u apoteci moze kupiti medjutim izgubio sam taj papir pa.ne znam koji mi treba da li neko od vas moze pogoditi koji je? Znam da pocinje s R a zavrsava nesto kao "dol"

Svaka pomoc je dobrodosla
Kod mene je mačka također krenula gubiti masu dlake na leđima, doslovno se pojavljivale rupe bez dlake... U pitanju su bili lišaji (mislim gljivice) koji su uspješno rješeni putem spreja, nez sad kako se zove..
lajkujMe
Posts: 12257
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#3929 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by lajkujMe »

holowey wrote:
lajkujMe wrote:Treba mi pomoc, macka mi je izgubila masu dlake na ledjima preko noci, bio sam veterinaru i njemu nije jasno sta se desava ja mislim daje alergija na novi deterdzent za ves onaj tecni jer je legao na frisko oprani peskir i izgubio dlaku. Nevazno doktor mi je rekao da ga okupam tri puta s nekim ljudskim samponom koji se samo u apoteci moze kupiti medjutim izgubio sam taj papir pa.ne znam koji mi treba da li neko od vas moze pogoditi koji je? Znam da pocinje s R a zavrsava nesto kao "dol"

Svaka pomoc je dobrodosla
rekonazol?
Jeste :) mnogo hvala. To su mi rekli i u pet shopu. Uglavnom okupan je uz minimalni otpor nadam se da ce to rijesiti problem
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3930 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Titanium009 wrote:Pozdrav svima,

Zanima me da li iko ima macku, po mogucnosti staru 10-15 dana, a voljan je darovati ili cak prodati. Djevojka mi izuzetno voli macke pa bi htio da je iznenadim, nema sumnje da ce biti pazena i mazena.

Hvala
Imaju kod.mene macici stari 1 mjesec.....mozes dobiti macu cim se odvoji od.mame.... ako ti je.ok javi se
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3931 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by triconja »

U mene maca jos joj malo fali do okota. Steta sto su se neke zmijurine pojavile, najvjerovatnije nece macici ni prezivjeti.

Zanima me da li je iko istrenirao macku da nesto radi? Moze li i objasnjenje kako ako ste uspjeli?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3932 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

pa imas li neku garazu ili neko mjesto da je sklonis :(
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3933 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by triconja »

vjesticanametli wrote:pa imas li neku garazu ili neko mjesto da je sklonis :(
Dodjem na selo dva tri puta sedmicno i nesto uradim i u stan. Zamisli stavim macice u podrum i ne dodjem citavu sedmicu? :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3934 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

aha mislila sam da se motaju po gradu ili da si blizu.....
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#3935 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Ericha100 »

Ljudi imali neki kitten friendly pijesak, da nije problem ako mačići pojedu? Sad imam ovaj iz DM-a s ljubičastim na kesi, ali on se zgrušava, a mačići ulete unutra i vidim da jedu, pa bih zamjenila s nekim koji je ok kad pojedu, da se ne zgrušava. Bar dok ih prođe ta navika. Nisam uvijek kući i ne mogu im stalno vadit pijesak iz usta. :D
Titanium009
Posts: 84
Joined: 19/04/2013 21:34

#3936 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Titanium009 »

vjesticanametli wrote:
Titanium009 wrote:Pozdrav svima,

Zanima me da li iko ima macku, po mogucnosti staru 10-15 dana, a voljan je darovati ili cak prodati. Djevojka mi izuzetno voli macke pa bi htio da je iznenadim, nema sumnje da ce biti pazena i mazena.

Hvala
Imaju kod.mene macici stari 1 mjesec.....mozes dobiti macu cim se odvoji od.mame.... ako ti je.ok javi se
Super, definitivno sam zainteresovan. Odakle si, možeš i na PP poslati.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3937 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Titanium009 wrote:
vjesticanametli wrote:
Titanium009 wrote:Pozdrav svima,

Zanima me da li iko ima macku, po mogucnosti staru 10-15 dana, a voljan je darovati ili cak prodati. Djevojka mi izuzetno voli macke pa bi htio da je iznenadim, nema sumnje da ce biti pazena i mazena.

Hvala
,
Imaju kod.mene macici stari 1 mjesec.....mozes dobiti macu cim se odvoji od.mame.... ako ti je.ok javi se
Super, definitivno sam zainteresovan. Odakle si, možeš i na PP poslati.
i mace i ja smo.na dobrinji u sarajevu ali ako si iz drugog grada mogu ti dovuci macu. U svakom slucaju doje jos pa ih ne mozemo davati ali posalji mail pa ti posaljem slike .....bijeli tufo je udomljen i jos jedan je udomljen.....imamo jos 2 da udomimo ali def su svi ko med. Cijeli ulaz brine o njima i zaista bih volila da ih uzme neko i pazi fino.lp
Titanium009
Posts: 84
Joined: 19/04/2013 21:34

#3938 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Titanium009 »

i mace i ja smo.na dobrinji u sarajevu ali ako si iz drugog grada mogu ti dovuci macu. U svakom slucaju doje jos pa ih ne mozemo davati ali posalji mail pa ti posaljem slike .....bijeli tufo je udomljen i jos jedan je udomljen.....imamo jos 2 da udomimo ali def su svi ko med. Cijeli ulaz brine o njima i zaista bih volila da ih uzme neko i pazi fino.lp
Ja sam iz Zenice, ali neće mi biti problem doći po njih. Nemaš brige da će biti paženi i više nego što im je potrebno.

Šaljem mail u PP.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3939 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Poslala.sam slike a jednu macu vozim u gradacac pa usput moze i ovaj malisa u zenici izaci ....cim se odbiju od mame eto nas. Vec se igraju lopticom....grebu i mjaucu i ko fol lizu se hahhaha pravi sejtani
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#3940 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zijancer »

:razz: ako neko bude u prilici da nabavi.. mace su lude za ovim
dobro, i mi smo :P , ali ovo im se jako jaaaako sviđa
Image
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#3941 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by zijancer »

ono, otvoris teglicu i das im da pomirisu
:-) cijeli dan ce letat za vama i trazit jos
User avatar
Billy Doe
Posts: 761
Joined: 15/10/2010 11:08

#3942 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Billy Doe »

Uzela sam kucnu macku staru 8 godina jer vise nije imala gdje da bude. Znam da nikada nije izlazila vani i da je kao malo mace sklonjena sa ulice. Nemam podatke o vakcinaciji,znam da je sterilisana i mozda je primila prvu vakcinu i to je to. Ja bih sad sa njom trebala vani,pa me zanima sta sada sve treba primiti,kakva je procedura i koliko to sve otprilike kosta?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3943 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Titanium009 wrote:
i mace i ja smo.na dobrinji u sarajevu ali ako si iz drugog grada mogu ti dovuci macu. U svakom slucaju doje jos pa ih ne mozemo davati ali posalji mail pa ti posaljem slike .....bijeli tufo je udomljen i jos jedan je udomljen.....imamo jos 2 da udomimo ali def su svi ko med. Cijeli ulaz brine o njima i zaista bih volila da ih uzme neko i pazi fino.lp
Ja sam iz Zenice, ali neće mi biti problem doći po njih. Nemaš brige da će biti paženi i više nego što im je potrebno.

Šaljem mail u PP.
javi se imas mail....maca moze ici u Zenicu :D :-D
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3944 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Billy Doe wrote:Uzela sam kucnu macku staru 8 godina jer vise nije imala gdje da bude. Znam da nikada nije izlazila vani i da je kao malo mace sklonjena sa ulice. Nemam podatke o vakcinaciji,znam da je sterilisana i mozda je primila prvu vakcinu i to je to. Ja bih sad sa njom trebala vani,pa me zanima sta sada sve treba primiti,kakva je procedura i koliko to sve otprilike kosta?
35 KM u slatini veterini zastitna vakcina protiv parazita jednom godisnje se prima, protiv buha i krpelja idu frontline kapi ili ogrlice to zavisi od 10 do 20 KM na grbavici ZOO shop
User avatar
Ime Korisničko
Posts: 225
Joined: 13/09/2013 17:23

#3945 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Ime Korisničko »

Pozdrav
Ne znam na koju temu da pisem... rasna macka (vjerovatno turska angora) pustena na ulicu na kosevskom brdu. Vlasnici odselili i ostavili je na ulici. Maca je uplasena i izgleda nervozno. Dala sam joj hranu ali nazalost nisam u mogucnosti da je uzmem sebi zbog alergije. Ukoliko znate nekog ko joj moze pomoci i skloniti je s ulice javljajte dalje!!! Maca se nalazi na kosevskom brdu javite se za detalje!!!
Hvala :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3946 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Titanium009 wrote:
i mace i ja smo.na dobrinji u sarajevu ali ako si iz drugog grada mogu ti dovuci macu. U svakom slucaju doje jos pa ih ne mozemo davati ali posalji mail pa ti posaljem slike .....bijeli tufo je udomljen i jos jedan je udomljen.....imamo jos 2 da udomimo ali def su svi ko med. Cijeli ulaz brine o njima i zaista bih volila da ih uzme neko i pazi fino.lp
Ja sam iz Zenice, ali neće mi biti problem doći po njih. Nemaš brige da će biti paženi i više nego što im je potrebno.

Šaljem mail u PP.
imas mail hajde javi se ne mogu vise cuvati macu
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3947 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by triconja »

Moja se macka omacila i eto nadam se da ce nesto i ostati od okota. Fino macka tamani oko kuce sve zivo :lol:
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#3948 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Sanchez22 »

Treba li kome macka i 5 mačića :lol:
Pa po citav dan samo po autu,znaci šapa na sve strane :D
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#3949 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Wind »

Umjesto skupog pijeska mozete koristiti i drvenu piljevinu. Lijepo mirise i besplatna je. :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3950 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by triconja »

Wind wrote:Umjesto skupog pijeska mozete koristiti i drvenu piljevinu. Lijepo mirise i besplatna je. :D
Bas ona od motorke fino mirise :lol: . Valjda mislis neku necural, ono kad se zaga automatskom rucnom zagom? :mrgreen:
Post Reply