Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
pedja1670
Posts: 22
Joined: 04/04/2012 10:49

#3876 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pedja1670 »

Imam macka vec godinu i po dana i kod mene je donesen kao mace. Boravio je kod nas u kuci, spavao, jeo i povremeno izlazio napolje ali se uvijek brzo vracao. Najvise je bio napolju 6 sati. Jednom je samo bio otisao i vratio se nakon 2 dana. Nedavno smo u dvoriste kuce donijeli stene (haski 2 mjeseca) koje se nije neprijateljski ponasalo prema macku ali macak prema njemu jeste.
Macak je prije dva dana izasao napolje i nije se vise vracao. Danas sam ga primjetio u komsiluku, nekih 50tak metara od kuce i normano mi je prisao. Donio sam ga kuci,on je jeo, i odmah potom ponovo otisao.

Da li je neko imao slican slucaj? Interesuje me da li ce se vratiti i da li je prisustvo psa u dvoristu uticalo da ode.
__Phoenix__
Posts: 2668
Joined: 25/10/2013 20:44

#3877 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by __Phoenix__ »

Mačak zigu, ne brini...
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3878 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by pici »

Imagephoto upload sites

moja bebara :kiss:
User avatar
shmizlica
Posts: 57848
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#3879 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by shmizlica »

@pici, barabica je med pravi :-D
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#3880 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Mega Man X »

@pedja

Najlakše rečeno: Februar tj. kucanija.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3881 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Banksy »

Mislim da je taman prošlo... Bilo je veselo. Sad će cijeli mart prespavati.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#3882 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kaligrafija »

Ima li u Sa neki mjau trust, da imaju besplatne vakcinacije i sterilizacija!? Dzukci na vlasti u svakom smislu! :D
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#3883 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by banovan »

Macak mi je zadobio povredu noge,najvjerovatnije ga je ugrizla druga macka ili pas i sada mu je ta noga natekla,i ima otvorenu ranu koju stalno lize pa je uvijek vlažna,a pri tome je izgubio i apetit.Negdje sam pročitao da bih mu trebao davati antibiotike,ali ne znam sta da uradim sa ranom,uzeo sam rivanol da mu dezinfikujem,ali jel dobro to sto on stalno lize,ili je bolje da mu stavim zavoj?.Nazalost trenutno nisam u mogućnosti da ga vodim veterinaru.
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#3884 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ciza_bliza »

Bitno ti je da se ne zagnoji tj. inficira, probaj mu redovno čistiti, zamotati sterilnim zavojem i mijenjati dvaput dnevno ako možeš, ako se normalno kreće i liže to je barem dobar znak...
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#3885 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Ericha100 »

Kako očistiti buhe s mame mace i mačića, ko ima iskustva da preporuči adekvatan tretman. Mačići su tek rođeni, pa pretpostavljam treba pažnja šta i kako, zato i pitam. Savjeti, proizvodi, načini?
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#3886 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kal El »

Ne mogu bol opisati, sinoc ga pustili vani i nije ga bilo sve do sada, pogledam na prugu kad vrane oko necega, priblizim se kad ono moj macor :( :(

E Boze moj :(
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#3887 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ciza_bliza »

Ericha100 wrote:Kako očistiti buhe s mame mace i mačića, ko ima iskustva da preporuči adekvatan tretman. Mačići su tek rođeni, pa pretpostavljam treba pažnja šta i kako, zato i pitam. Savjeti, proizvodi, načini?
Ako ti nisu u stanu, strpi se dvije tri sedmice barem, neće im ništa biti a premladi su da im se stavi frontline...


@Kal El, proći će
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#3888 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Kal El »

Hocu, zao mi ga nenormalno ali sta cu :(

Maloprije me sestra zove, zivi minut hoda od mene i macka se omacila kod nje, cetvoro izgurala :-D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3889 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Imam 3 macica koja jos doje za udomiti. Pomagajte molim vas ako nekog znate :-) macici su na Dobrinji :-D i stari su 10 dana
omar little
Posts: 16349
Joined: 14/03/2008 21:14

#3890 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by omar little »

Kal El wrote:Ne mogu bol opisati, sinoc ga pustili vani i nije ga bilo sve do sada, pogledam na prugu kad vrane oko necega, priblizim se kad ono moj macor :( :(

E Boze moj :(
joj, zao mi je. :( :( :( strasno.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3891 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by VenomousV »

vjesticanametli wrote:Imam 3 macica koja jos doje za udomiti. Pomagajte molim vas ako nekog znate :-) macici su na Dobrinji :-D i stari su 10 dana

Ne mozes ih tako malene udomljavati, treba sacekati makar dva mjeseca da napune
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3892 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by vjesticanametli »

Znam, ali sada moram traziti gdje cu s njima :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3893 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by triconja »

U mene macka svake godine po dva puta skotna, ali nijedan porod joj se nije primio. :(

Donese nekad pticu ili gustera ili misa pred mene :lol:

Ne diram je nikako osim kad imam rukavice na rukama i radnu odjecu, hranim je nekad kad se sjetim 8)

BTW macka je svacija macka, nije moja, ide od musterije do musterije i trazi hranu :lol:
User avatar
Šizika
Posts: 694
Joined: 10/03/2010 18:39
Contact:

#3894 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Šizika »

Vidjeh aktivnu ovu temu na portalu pa rekoh hajd da pitam...možda će ko znati.
Mačak je star godinu dana i sve je OK s njim osim trzanja kad legne da spava.
To je trzanje tako jako da se nekad prevrne s kauča a izgleda ovako - prvo mu se digne glava uvis, pa se napola prevrne na leđa. Onda sjedne i preplašenim očima pogleda po prostoriji jedno 3-5 sekundi. Onda se opusti i opet sklupča pa zaspi.
Dešava mu se to samo u prvih pola sata. Nekad jednom, nekad pet puta. Poslije mirno spava.
Kažu mi da sanja ali nekad se trzne 20-30 sekundi nakon što legne...ne može tako brzo zaspati pa da sanja :?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3895 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by triconja »

Šizika wrote:Vidjeh aktivnu ovu temu na portalu pa rekoh hajd da pitam...možda će ko znati.
Mačak je star godinu dana i sve je OK s njim osim trzanja kad legne da spava.
To je trzanje tako jako da se nekad prevrne s kauča a izgleda ovako - prvo mu se digne glava uvis, pa se napola prevrne na leđa. Onda sjedne i preplašenim očima pogleda po prostoriji jedno 3-5 sekundi. Onda se opusti i opet sklupča pa zaspi.
Dešava mu se to samo u prvih pola sata. Nekad jednom, nekad pet puta. Poslije mirno spava.
Kažu mi da sanja ali nekad se trzne 20-30 sekundi nakon što legne...ne može tako brzo zaspati pa da sanja :?
Djeluje kao da je bio izlozen nervnom agensu u narodu poznatom kao zivco :izet:
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#3896 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by ciza_bliza »

Šizika wrote:Vidjeh aktivnu ovu temu na portalu pa rekoh hajd da pitam...možda će ko znati.
Mačak je star godinu dana i sve je OK s njim osim trzanja kad legne da spava.
To je trzanje tako jako da se nekad prevrne s kauča a izgleda ovako - prvo mu se digne glava uvis, pa se napola prevrne na leđa. Onda sjedne i preplašenim očima pogleda po prostoriji jedno 3-5 sekundi. Onda se opusti i opet sklupča pa zaspi.
Dešava mu se to samo u prvih pola sata. Nekad jednom, nekad pet puta. Poslije mirno spava.
Kažu mi da sanja ali nekad se trzne 20-30 sekundi nakon što legne...ne može tako brzo zaspati pa da sanja :?
I moja se trza kad zaspe, ustvari, više kao da prodrhti desetak sekundi i samo nastavi, dubok san valjda...
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3897 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by VenomousV »

Šizika wrote:Vidjeh aktivnu ovu temu na portalu pa rekoh hajd da pitam...možda će ko znati.
Mačak je star godinu dana i sve je OK s njim osim trzanja kad legne da spava.
To je trzanje tako jako da se nekad prevrne s kauča a izgleda ovako - prvo mu se digne glava uvis, pa se napola prevrne na leđa. Onda sjedne i preplašenim očima pogleda po prostoriji jedno 3-5 sekundi. Onda se opusti i opet sklupča pa zaspi.
Dešava mu se to samo u prvih pola sata. Nekad jednom, nekad pet puta. Poslije mirno spava.
Kažu mi da sanja ali nekad se trzne 20-30 sekundi nakon što legne...ne može tako brzo zaspati pa da sanja :?
Sanja da trci :)

Al' fakat :D
Trzaju se sapice, usi, njuskica, mrda brkovima itd
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3898 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by irac300 »

Ma to je normalno ponašanje mačaka kada spavaju. Sanjaju isto kao i ljudi. Kod mene mačor zna iz sna skočiti i potrčati, ne zna ni on gdje. :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3899 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ericha100 wrote:Kako očistiti buhe s mame mace i mačića, ko ima iskustva da preporuči adekvatan tretman. Mačići su tek rođeni, pa pretpostavljam treba pažnja šta i kako, zato i pitam. Savjeti, proizvodi, načini?
Samo pazi da ti se buhe ne rašire po stanu. Ja sam tako na svoju macu stavio frontline i sve buhe sa mačke pobjegle po stanu, ujedi po nogama, katastrofa živa. Na kraju morao uraditi kompletnu deratizaciju. Najbolje bi bilo mačiće izolovati negdje recimo 7 dana dok se aplicira frontline i onda iza kada su čisti uvesti u stan.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#3900 Re: Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by corsa »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Ericha100 wrote:Kako očistiti buhe s mame mace i mačića, ko ima iskustva da preporuči adekvatan tretman. Mačići su tek rođeni, pa pretpostavljam treba pažnja šta i kako, zato i pitam. Savjeti, proizvodi, načini?
Samo pazi da ti se buhe ne rašire po stanu. Ja sam tako na svoju macu stavio frontline i sve buhe sa mačke pobjegle po stanu, ujedi po nogama, katastrofa živa. Na kraju morao uraditi kompletnu deratizaciju. Najbolje bi bilo mačiće izolovati negdje recimo 7 dana dok se aplicira frontline i onda iza kada su čisti uvesti u stan.
Eeee kad ti pored macke u kuci moras raditi deratizaciju... Pa sta ce ti onda macka? :D
Post Reply