Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
anjusha
Posts: 1783
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#1 Macke: pitanja/odgovori i savjeti

Post by anjusha »

Posto sam nova u svijetu macaka, a ne ganjaju mi se ljudi po raznoraznim temama da pitam ono sto me zanima, odlucila sam da otvorim temu na kojoj bih mogla - ili bilo ko drugi- da pita prakticne stvari o mackama a ljudi sa iskustvom da odgovaraju. Nadam se da se Zah nece ljutiti zbog njegove teme, ali ovo su bas prakticni problemi sa kojima se susrecem kao jako nova u macijem svijetu (danas mi je 3. dan :))
Ja cu da krenem, a vi odgovarajte kako stignete. Zahvaljujem unaprijed.

1. ne mogu da spavam od ove svoje Curice nikako. Preko dana je mirna, jedva se cuje, skoro cijelo vrijeme spava ali nocu podivlja. Samo majuce, hoda, skace po stvarima i zove me. Mislim, znam da me zove da se mazim sa njom jer sam taj obrazac ponasanja primjetila i preko dana- kad joj se sve ne dohvatu šape- hrana,voda, wc i ostalo onda kad me zove (mjauče), kad dodjem da vidim šta joj treba- ona počne da se mazi. Ali ja bih nocu da spavam! Evo vec trecu noc zaredom nisam spavala od nje, ali sinoc je ubjedljivo bilo najgore. Ama bas citavu noc nisam zaspala jer je svakih pola sata mjaukala. I neka mi niko ne kaze da joj je falilo vode hrane ili pristup wc jer definitivno nije! Za to sam se 100 % pobrinula!

2. nece da jede nista osim onih friskas krekera. Probala sam da joj dam razmuceno jaje- nece. Probala sam tunjevinom- nece. Probala sa piletinom (pecenom)- nece. I sta sad? Je li to bas tako lose, ili je ok?

3. Zapravo kako se hrane macke? Ja sam do sad praktikovala da joj ostavim hrane u zdjelici i da ona jede koliko hoce (malo jede svakako) a onda kad primjetim da joj je malo ostalo, ja nadopunim. Greska?

Eto, to je to za sad. Zahvaljujem svima, a pogotovo na rjesavanju prvog pitanja. Evo me- treba mi grudnjak za podocnjake....

:)
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#2 Re: Pitanja o mackama

Post by slavkoimamodilera »

Sto se hrane tice, ljudska hrana nije za macke... dakle, mozda neka i jeste ukusna, pa ce nesto i pojesti, ali nije zdravo... krekeri (suha hrana dakle) za mace (nekog renomiranog proizvodjaca naravno) su sve sto maci treba... naravno i puno vode...

Koliko znam, odraslu macu mozes hraniti tako, dakle samo nadopunjavaj, a ona ce jesti nekoliko puta dnevno, koliko joj je potrebno... jedino mladje nemaju kontrole :-D ako grijesim, neka me neko ispravi... ja sam tako naucio...

Sto se spavanja tice, macke imaju svoj bioritam... s vremenom (i strpljenjem) bi se obje trebale potruditi da njen bioritam prilagodis svome... nece ici lako, imas temu od clanice foruma "pesak" sa istim problemom, ali se vecina macaka navikne da i same spavaju dok ljudotinje spavaju... ;-)

mIRCerka ce ti svakako znati reci vise o tome, nisam ni ja bas nekog dugogodisnjeg iskustva s macama, uvijek su tu negdje oko mene otkako sam bio dijete, ali ne neprekidno...
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#3 Re: Pitanja o mackama

Post by Phia »

Moje mace ponekad isto počnu da skaču po noći.Ova jedna konstantno mjauče jer stalno ganja neke miševe-igračke i želi da joj ih bacamo pa da nam ih donosi kao cuko i tako u nedogled.Nekad mi dok sapavam donese miša pored uha i mjauče da joj ga bacam.Opet druga ima običaj da šapom tj. kandžom zahtijeva maženje pa dok spavam krene da me grabi po licu ili kud stigne i onda se na 5 minuta pokrijem po glavi i ona ode spavati.Ono što je po meni bitno je da čovjek malo ignoriše to.Ja otrpim 15 minuta mjaukanja i onda oni valjda skontaju da uzalud mjauču i odu spavati kao i mi.Anjusha ako ti baš jako smeta probaj da nabaviš sebi čepiće za uši.A maca treba da se navikne na tvoj ritam i onda će sve manje to raditi noću.Probaj i da je 'umoriš' po danu.Nabavi joj neke igračkice za mace pa se možda i zabavi s tim.:)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#4 Re: Pitanja o mackama

Post by mIRCerka »

1. ne mogu da spavam od ove svoje Curice nikako. Preko dana je mirna, jedva se cuje, skoro cijelo vrijeme spava ali nocu podivlja. Samo majuce, hoda, skace po stvarima i zove me. Mislim, znam da me zove da se mazim sa njom jer sam taj obrazac ponasanja primjetila i preko dana- kad joj se sve ne dohvatu šape- hrana,voda, wc i ostalo onda kad me zove (mjauče), kad dodjem da vidim šta joj treba- ona počne da se mazi. Ali ja bih nocu da spavam! Evo vec trecu noc zaredom nisam spavala od nje, ali sinoc je ubjedljivo bilo najgore. Ama bas citavu noc nisam zaspala jer je svakih pola sata mjaukala. I neka mi niko ne kaze da joj je falilo vode hrane ili pristup wc jer definitivno nije! Za to sam se 100 % pobrinula!
Phia ti je fino rekla, umori je preko dana i navikni je na svoj ritam. Problem je ako ti ostaje sama po danu pa joj je dosadno i spava po danu.
2. nece da jede nista osim onih friskas krekera. Probala sam da joj dam razmuceno jaje- nece. Probala sam tunjevinom- nece. Probala sa piletinom (pecenom)- nece. I sta sad? Je li to bas tako lose, ili je ok?
razmuceno jaje jeste dobro za dlaku, ali ne vole sve macke to. tuna i peceno pile nama mogu biti mljac ukusni, mackama cesto nisu...to sto jede krekere, budi presretna...samo joj kupi friskies na kojem pise INDOOR CATS jer imaju vlakna koja macki pomazu da izbaci dlake....uberi joj i obicne trave jednom sedmicno, da gricka....pride, sad ce macije veljace, pripremi se na no sleep at all :)
3. Zapravo kako se hrane macke? Ja sam do sad praktikovala da joj ostavim hrane u zdjelici i da ona jede koliko hoce (malo jede svakako) a onda kad primjetim da joj je malo ostalo, ja nadopunim. Greska?
macke su ti pogane ko zlatne ribice, mogu jesti non stop, tako da ti jedino preostaje da joj najmanje tri puta dnevno dopunjavas hranu...vodu mijenjaj sto cesce, jer one vole svjezu vodu...a mlijeko ako joj budes davala, razmuti ga, pola mlijeko pola voda.

Et.
User avatar
anjusha
Posts: 1783
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#5 Re: Pitanja o mackama

Post by anjusha »

Rekla mi je teta Zekija da su mi macu sterilizirali kad je imala operaciju (rep su joj otkinuli psi), tako da mislim da necu imati februarskih problema.

Hvala na savjetima PUNO!

A to sto se linja toliko? POkusavam da je cesljam, ali nije bas raspolozena cesto za to. Jesu li te dlake opasne za nas humans kako mnogi pricaju?
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#6 Re: Pitanja o mackama

Post by teAMICA »

Što se tiče spavanja mislim da je to individualno, a i vezano za starost mace. Moj mačor kad je bio beba ludovao 24 sata, sad mu je 1,5 godina i on nas naveče (oko 22:00h) tjera da MI idemo u krevet kako bi on na miru džonjo! :D Inače imam sreću da kad zatvorim vrata od drugog hodnika, vamo spavaće sobe i hala, a tamo ON i mali wc sa pijeskom, njegova hrana, 3 prostorije za skakati - pa bujrum :-)
Imao je jedino fazu kad je skontao da postoji i "svijet tamo vani", pa po cijeli dan i noć stajao ispred ulaznih vrata i mjaukao. Mi ignorisali - on prestao.
Tako da ti je najbolje da probaš sa IGNORE, upalit će na kraju, ali nekim macama treba malo više vremena... Nadam se da to kod tebe neče biti slučaj i da ćeš uskoro na miru spavati.
Što se tiče hrane i to je individualno, ali ne bih ti preporučila da puno eksperimentišeš sa "ljudskom hranom" - Bog dao hranu za mace pa udri po njoj. Ovaj moj hajvan jede jedino one žute kesice (kit-kat) i to uglavnom lososa i onu skupu hranu obožava (royal c. -HAIRBALL) Sa whiskasom i ostalim điđama mu ne prilazi.
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#7 Re: Pitanja o mackama

Post by Phia »

anjusha wrote:Rekla mi je teta Zekija da su mi macu sterilizirali kad je imala operaciju (rep su joj otkinuli psi), tako da mislim da necu imati februarskih problema.

Hvala na savjetima PUNO!

A to sto se linja toliko? POkusavam da je cesljam, ali nije bas raspolozena cesto za to. Jesu li te dlake opasne za nas humans kako mnogi pricaju?
Dlake maca nisu opasne.Opasno je jedino kod maca koje žive vani da ne pokupe jajašce ehinokokusa od cuka a cuke od divljih životinja, koje ako čovjek proguta s dlakom ima problema.Ali tvoja malena je očišćena tako da se ne moraš brinuti.Nemoje je češljati previše - ni moje mace ne vole to.One se same srede ali gledaj da joj povremeno daš trave jer ona guta te dlake i mora ih izbaciti.Nemoj da te uplaši ako katkad povrati jer je to normalno.I normalno je da maca gubi dlake.A tvoje je kratkodlaka tako da samo malo više trebaš da čistiš i to je to.
User avatar
anjusha
Posts: 1783
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#8 Re: Pitanja o mackama

Post by anjusha »

Hvala puno na savjetima. Kupila sam danas onu travu za uzgoji sam kod kuce, pa ocekujem da ce za jedno 3 dana Curica moci da dobije prvu turu trave :)
Isto mi je smijesno sto ona jednostavno ne zna da se igra. :shock:
Kupila sam joj neke igracke, miseve, loptice sto zvece, i sl, ali ona ih mrtvo ladno pogleda i ode da džonja. Cak i mene kad se "igram" sa tim igračkama (da joj pokazem sta treba da radi) gleda ko da sam prolupala. I samo se okrene na spavanjac. I sta bi joj covjek? Je li moguce da je posto je tako bila traumatizirana ko mala- jednostavno zaboravila ili preskocila da nauci da se igra? Mislim da da je stara nesto malo vise od godinu dana.
Mozda nekim zvuci ovo sve smijesno, ali pokusajte da se sjetite kad je vama bilo prvo :D
Pozdrav :)
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#9 Re: Pitanja o mackama

Post by melb26sa »

Sto se tice trave i ja je "uzgajam" - kad posijes sve ostavi 2-3 dana na toplom u zamracenom kredencu - brze isklija, kad probiju klice onda iznesi na svjetlost. Ja sam primjetila da ova trava traje koje 2-3 sedmice i hajd' Jovo nanovo. Ima li iko prijedlog sta da zasadim da traje duze? Mislim da je ovo u osnovi obicna psenica.

Nego, savjeti za mackoljupce - ako imate male mace probajte ih odmalena nauciti na ciscenje zuba (imaju one malecne cetkice za njih i naravno macji kaladont). Moja Sally koja jede samo vlaznu hranu, nista krekeri, je razvila naslage i smrdilo joj je iz usta. Sad smo pocetkom januara isli veterinaru gdje smo ih ostavili oboje u 7 ujutro a dosli po njih u 5 poslijepodne bas zbog ciscenja zuba. To ovdje rade jednom godisnje macama i za to ih uspavaju i kad sve fino prodje onda te nazove veterinar da kaze da je sve dobro proslo, da su dosle sebi i kad da dodjemo po njih. Tada im isto i uzmu krv da provjere krvnu sliku (pozor, izbriju macama sapu/e pa je meni to bilo pravo cudno ali sam skontala da nisu mogli drugacije naci venu).

I jos savjet - NIKADA ne dajite hranu za pse mackama - tu hranu macke ne mogu probaviti jer im fali odredjeni vitamin/dodatak.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#10 Re: Pitanja o mackama

Post by teAMICA »

svaka maca je po prirodi lovac i voli da lovi. Pusti ako neće da se igra sa miševima, iznenadit ćeš se kad počne da ti ganja pertle, sjene na zidu i sl. Tek je došla kod tebe i treba joj da se navikne na ljude, novo okruženje, hranu, igru, apsolutno sve. Zamisli da tebe neko isprebijanu i uplašenu (gluho i daleko bilo) preseli neđe drugo među nove ljude... i sad ti ljudi navale da igraju s tobom čovječe ne ljuti se, domine i sl... :D
laganini samo, bit će to sve ok
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#11 Re: Pitanja o mackama

Post by melb26sa »

A za ovo sa igrackama - probaj naci kakvu kartonsku kutiju, izbusi par rupa sa strane i ubaci je unutra (ne zatvarati kutiju :D ) pa se igraj sa njom tako sto prstima lupkas po kutiji ili ih stavis na rupe -- oprez, ako joj nisi skratila nokte sad je vrijeme ako neces ogrebotine. Obicno macke vole kad im onda vuces kakav konopcic pored pa pokusavaju uhvatiti a onda se i same igraju. Ili loptica od zguzvane alu folije. Ako voli macju travu (catnip) uvaljaj igracke u to.
Moj Tommy i Sally imaju skoro 3 godine i dalje su veoma radi za igru, lovljenje po kuci (ja njih i oni mene) i ganjanje miseva :lol:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#12 Re: Pitanja o mackama

Post by mIRCerka »

sve macaka sto znam ne ganjaju igracke za mace...
ali zato ne mozes pertle zavezat od njih, ne daj boze poklopac od mirisa gdje ostaviti...a kutije i kese su posebna prica...
Sto se noktiju tice, svi ce ti preporuciti da kupis grebalicu...a ja, sa 11 macaka, ti mogu reci...uzmi od nekoga ko lozi jednu cjepanicu ili kupi najobicniju metlu i fol je stavi u hodnik...sta god im kupis sto je za macke, one nece, osim malih plisanih miseva koje mozes kupiti u svijetu kucnih ljubimaca za 80 feninga po komadu...
PS ako imas neke stare sokne, srolaj ih u lopticu i daj joj...:)
User avatar
anjusha
Posts: 1783
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#13 Re: Pitanja o mackama

Post by anjusha »

... ako hoces da noci spava moras je preko dana malo forsirati na igranje da potrosi energije tokom nekog vremena ce se nauciti na to... macke kao i psi se bukvalno mogu programirati na svoj unutrasnji sat... i to ponasanje nije neobicajeno... samo joj JE STRASNO DOSADNO kako sam ja skontao... veoma je drustvena!!!

2. ili najbolji fol je pred spavanje joj das novu hranu ( a prije toga satima nisi) pa se najede i legne punog stomaka... ali obavezno se igraj prije klope izmori je malo" takodje ako si jedno u noci ustala... ona ce to zapamtiti i gnjavit te non stop.. mroas je istrenirati sa time da ne reagujes.... gluposti kao kavez, napasti, izbaciti vani, (samo NEMOJ REAGOVATI NA ZELJE PRINCEZE) to je kod macaka kontra produktivno.. macke nisu psi... samo ce te vise zamrziti i odnos i povjerenje ce se smanjiti(!!!).. nezaboravi.. MACKE NIKAD NEGLEDAJU LJUDE KO VLADARA NEGO KAO JARANA... to je tipicna greska sto ljudi misle i porede sa psima... fatalna greska mnogih odnosa... ja sam imao macku pa jedno godinu dana se nismo podnosili.... a poslije najveci jarani... nije imala povjerenja u mene, osjetila strah... eh onda sam je trenirao nekim cool keksicima, programirao je da svaku noc u odredjeno vrijeme dobije te keksice... pa kasnije iz ruke dao da jede... jeste proslo vremena... ali je super proslo.... znaci istreniraj je u isto vrijeme svaki dan da radis odredjene stvari npr. 22 sata hrana i 16 sati hrana...
Nasla sam na jednoj temi ovaj savjet, pa ga evo upraznjavam veceras sa malom modifikacijom. Dala sam joj da jede oko 5 sati popodne, i sad cekam 11- i kad ja krenem na spavanje da joj ponovo dam. U isto vrijeme sam pojacala TV maksimalno u tom periodu koliko mogu da ja podnesem da ne zaspi i provjeravala sam je non stop- jer jos ne zna da se igra sa mnom tj ne znam ni ja- i kad je nahranim i ugasim tv, nadam se nekom snu :) vidjecemo....
u svakom slucaju- ne dam je nikom na svijetu onako bezrepu i bezuhu! :D
alijadzigibau
Posts: 310
Joined: 18/01/2009 12:30

#14 Re: Pitanja o mackama

Post by alijadzigibau »

mogu ti rec da ti je ckema prilicno raskalsena i razmazena lool :lol:
User avatar
anjusha
Posts: 1783
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#15 Re: Pitanja o mackama

Post by anjusha »

alijadzigibau wrote:mogu ti rec da ti je ckema prilicno raskalsena i razmazena lool :lol:
Hej ne vrijeđaj mi Curicu! Ona jadna jos nema pojma o zivotu...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16 Re: Pitanja o mackama

Post by mIRCerka »

anjusha wrote:
alijadzigibau wrote:mogu ti rec da ti je ckema prilicno raskalsena i razmazena lool :lol:
Hej ne vrijeđaj mi Curicu! Ona jadna jos nema pojma o zivotu...
Curica je bila moja PRva macka....
Image
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#17 Re: Pitanja o mackama

Post by Lara-sa »

Ovo sto rece Mirchi za mace je istina, sta god je predvidjeno za igru, nije zanimljivo, ali zato svakodnevne stvari iz kuce su luudnica imteresantne. Zato i ja primjenjujem ovu metodu da imam stvari, tipa carapa, sada i kablova :))), kesa, kartonskih kutija u koje se moze uvuci i slicno pa se s tim zabavlja. Doduse, moj macor je po cijeli dan sam u kuci pa se uvijek moramo truditi da ga zabavimo dok nas nema. Postoji nesto sto me fasciniralo, a tek smo skoro to otkrili. Naime, moja Gagi gleda TV i to konkretno ANIMAL PLANET emisiju o spasavanju napustenih zivotinja, te emisije WILD LIFE o lavovima, tigrovima i sl.
:-D :-D :-D :-D
Moram reci da ga je presmijesno vidjeti kako sa zanimanjem bulji u TV, pa se popne na televiziju i gOnja sapom po ekranu one zivotinje. Tako da sada ostavljamo TV upaljen da se moze zabavljati dok nas nema.

Sa spavanjem smo nekad imali problema, dok je bio manji, ali sada spava kada i mi spavamo. Posebno zimi na radijatoru moze da provede dane. Nekad ima momente kad se navece razigra, nadje upaljac ili olovku pa pocne da luduje po kuci u tri sata navece, ali brzo se smiri. Mi smo takodjer ovu metodu koristili, da ga izmorimo i nedamo mu spavati po danu-onda spava ko klada cijeeelu noc :-D :-D :-D

ZA hranu: Slazem se sa vecinom, mace su individualci i imaju svoj ukus. Kod Gagija je vazno da mu ne dosadi. Mi smo dugo koristili onu hranu GURME ili tako nesto, male konzervice za ejdan obrok, pa mu je dosadilo i sad mijesamo kit-kat, wiskas pa malo gurmee i slicno. Suhu hranu ne koristimo uopce jer nam je cika veterinar rekao da mu je izbacimo iz ishrane. Takodjer smo po savjetu veterinara uveli obroke u odredjeno vrijeme. Zanci ne jede kad god hoce nego ima 3 redovna obroka dnevno i to je to. Samo je voda uvijek na raspolaganju i uvijek svijeza.

I samo jos jedna stvar o spavanju, nikad nema standardno mjesto gdje spava nocu. Danju da, ima na radijatoru ono cudo koje se zakaci pa bude ko lezaljka, bas zgodno i jako toplo, i tu lezi, ali nocu uvijek na drugom mjestu.

Eto, toliko za sada :-D :-D :-D :-D :-D
btw. super mi je tema, i ja cesto imam pitanja,a ovdje se uvijek nadje dobra dusa da pomogne i odgovori (najcesce Mirchi :-D :-D :-D :-D )
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#18 Re: Pitanja o mackama

Post by mIRCerka »

Danju da, ima na radijatoru ono cudo koje se zakaci pa bude ko lezaljka, bas zgodno i jako toplo, i tu lezi, ali nocu uvijek na drugom mjestu.
to sam vidjela u agricomu i kosta cini mi se 17KM :)
Sto se gledanja TVa tice, ja to oduvijek praktikujem...samo je tesko spasiti kablove kad je formula ili fudbal na TV, jer svaka maca zeli da vidi gdje je otisao onaj bibi sto je sad picio po ekranu...
PS Macke vole WORD. Tipkaju jednom shapom a drugom ciste monitor :D
PPS Macke se takodjer SAME nauce da rade ovo
Image
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#19 Re: Pitanja o mackama

Post by Pasiflora »

mIRCerka wrote: PPS Macke se takodjer SAME nauce da rade ovo
Image

Zezas?????????????? Stvarno, je li se zezas ili ozbiljno?????????????????
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#20 Re: Pitanja o mackama

Post by Lara-sa »

mIRCerka wrote:
Danju da, ima na radijatoru ono cudo koje se zakaci pa bude ko lezaljka, bas zgodno i jako toplo, i tu lezi, ali nocu uvijek na drugom mjestu.
to sam vidjela u agricomu i kosta cini mi se 17KM :)
Sto se gledanja TVa tice, ja to oduvijek praktikujem...samo je tesko spasiti kablove kad je formula ili fudbal na TV, jer svaka maca zeli da vidi gdje je otisao onaj bibi sto je sad picio po ekranu...
PS Macke vole WORD. Tipkaju jednom shapom a drugom ciste monitor :D
PPS Macke se takodjer SAME nauce da rade ovo
Image
Jao, cuj word, to nisam upratila. Doduse, kako sjednem za racunar, on je u krilu i sav se raspilavi, puno ga krilo. Ne mozes ga otjerati. Za ovu ljezaljku,
mi smo je nabavili preko e-baya, jer ih tada nije bilo kod nas kupiti. Kostala je oko 10tak eura i Gagi je OBOZAVA. Ja bih je svakako preporucila svakom ko ima macu. A na TVu gleda samo ANIMAL PLANET, nista mu drugo nije privuklo paznju. Doduse, gleda nekad s muzem snooker na eurosportu :D :D :D :D :D
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#21 Re: Pitanja o mackama

Post by Lara-sa »

sitno wrote:
mIRCerka wrote: PPS Macke se takodjer SAME nauce da rade ovo
Image

Zezas?????????????? Stvarno, je li se zezas ili ozbiljno?????????????????


I ja zelim ovo da znam! :-D :-D :-D :-D
Kako bi to bilo dobrooooo.....
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#22 Re: Pitanja o mackama

Post by Lara-sa »

Kad smo kod pitanja vec. Rezete li vi svojim macama nokte? I ako da, kako i s cim?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#23 Re: Pitanja o mackama

Post by Cholina_Lokica »

Lara-sa wrote:Kad smo kod pitanja vec. Rezete li vi svojim macama nokte? I ako da, kako i s cim?
bile su prije u svim prodavnicama za ljubimce makaze za nokte i za mace i za pse... valjda ima jos uvijek :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#24 Re: Pitanja o mackama

Post by mIRCerka »

Lara-sa wrote:Kad smo kod pitanja vec. Rezete li vi svojim macama nokte? I ako da, kako i s cim?
noktaricom , samo vrhove...
kako? fino, prvo macu najedes :D maci se prikunja, ti se prikrades, pomazis i onda STRIC STRIC...ali pazis da samo spiceve tj vrhove stricnes...naravno, palcem Gagiju rasiris jastucice :D i on izbaci kandze ;)
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#25 Re: Pitanja o mackama

Post by Lara-sa »

mIRCerka wrote:
Lara-sa wrote:Kad smo kod pitanja vec. Rezete li vi svojim macama nokte? I ako da, kako i s cim?
noktaricom , samo vrhove...
kako? fino, prvo macu najedes :D maci se prikunja, ti se prikrades, pomazis i onda STRIC STRIC...ali pazis da samo spiceve tj vrhove stricnes...naravno, palcem Gagiju rasiris jastucice :D i on izbaci kandze ;)

:D :D :D
Hmmmmm....veceras kupanje i strcamo noktice, dosta je grebanja bilo vise. Necemo bas biti zadovoljan al sta cu mu ja.
Hvala Mirchi mnogo....
Post Reply