m:tel

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Edinz
Posts: 375
Joined: 03/11/2008 15:03

#76 Re: m:tel

Post by Edinz »

agent_zero wrote:
ElRe wrote:
agent_zero wrote:Pitanje za one koji su nedavno uzeli neki mobitel na pretplatu - da li su mobiteli na ugovoru kodirani samo na Mtel? Ako neko zna 100%, mogu i ja nagađati, a od tog nemam fajde.

Sram i stid BH Telecom da bude šta nude i po kojim cijenama u odnosu na Mtel i Eronet.
100% su kodirani samo za m:tel, ja sam kupovao kod njih telefone.
Ti si uzimao one iz Friend ponude ili? Kontam sve možda ovi što su preko ugovora nisu kodirani...

Punuda im je zasad najbolja u BiH, od izbora i cijena mobitela, do cijena mobilnih usluga.
Daleko da branim ikog a pogotovo BH Telecom, ali uzmi malo digitron u ruke ako nista pa ces vidjet u kolikoj si zabludi. Mtel je najskuplji operater definitivno ali marketinskim trikovima i stalnim akcijama navuce nove korisnike
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#77 Re: m:tel

Post by agent_zero »

Ne treba mi digitron, dovoljno mi je vidjeti ponudu mobitela kod Mtela i po kojim cijenama ih daju na pretplatu, a kakve i po kojoj cijeni nudi BH telecom.

Zasad ostajem na ultri, ali ako ikad budem uzimao na ugovor, čisto sumnjam da će to biti BH telecom.
User avatar
ElRe
Posts: 10849
Joined: 12/12/2011 11:28

#78 Re: m:tel

Post by ElRe »

Na m:tel postpaidu sam uzimao tel i bio je kodiran. Na prepaidu sam prije 2-3 god uzeo telefon i nije bio kodiran.Kako je sada ne znam.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#79 Re: m:tel

Post by agent_zero »

A i da odem u poslovnicu, rekli bi sigurno da jeste.

Izletio mi pravo povoljan mob koji je uzet na ugovor preko njih, pa zato me ovo i zanima. A lik neće da ga raspakuje i isproba na BH telecom. :-)
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#80 Re: m:tel

Post by holowey »

ElRe wrote:Na m:tel postpaidu sam uzimao tel i bio je kodiran. Na prepaidu sam prije 2-3 god uzeo telefon i nije bio kodiran.Kako je sada ne znam.
do nazad tri godine ni kod bhtelecoma nisu bili kodirani telefoni...
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#81 Re: m:tel

Post by EUROBIH »

holowey wrote:
ElRe wrote:Na m:tel postpaidu sam uzimao tel i bio je kodiran. Na prepaidu sam prije 2-3 god uzeo telefon i nije bio kodiran.Kako je sada ne znam.
do nazad tri godine ni kod bhtelecoma nisu bili kodirani telefoni...
ne talasaj 8-)


bht-SVI SU IM TELEFONI ZAKLJUČANI!!!
vidiš koliko se boje za telefone da im iz kaveza ne pobjegnu da ih samo na njihovim šalterima prodaju samo uz potpis :evil: :lol: :lol: zato im tako dobro ide :oops: :oops:

kod mtela su zaključani -svi i u postpaidu i prepaidu

kod eroneta su otključane NOKIE :thumbup: :thumbup: i tu se isplati kupiti jer su uštede do 50 km na dekodiranju
imaju u hej tarifi samsunge po 29 km i oni su im otključani
kod hallo-eroneta su svi zaključani..mada im je ponuda samo 4 telefona
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#82 Re: m:tel

Post by febo_acm »

Lično mi je m:tel gotivniji od BHT, ali pretplata im nikako nije povoljnija.

Tarifa M - pretplata 15km+pdv= 17.25km
bonus: 60 sms, 20 min prema fiksnim i 40 prema m:tel mreži

Znači ukoliko imam 150 sms i 20 min razgovora unutar BHT mreže... 90 sms x 0.07=6.3km sa pdv, 20min=5.6km + pretplata = 29 km

Tarifa 15 - pretplata 15km+pdv = 17.25 km
150sms x 0.07= 10,5 km + 20 min unutar bht mreže = 5.6 km... Znači ova cifra od 16 km ulazi unutar pretplate i plaća 17.25km, a istu stvar bi na m:tel platio 29km.

Problem je u tome što m:tel daje velike bonuse samo unutar svoje mreže i ima klasičnu pretplatu za razliku od ostala dva opertera.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#83 Re: m:tel

Post by holowey »

EUROBIH wrote:
holowey wrote:
ElRe wrote:Na m:tel postpaidu sam uzimao tel i bio je kodiran. Na prepaidu sam prije 2-3 god uzeo telefon i nije bio kodiran.Kako je sada ne znam.
do nazad tri godine ni kod bhtelecoma nisu bili kodirani telefoni...
ne talasaj 8-)


bht-SVI SU IM TELEFONI ZAKLJUČANI!!!
vidiš koliko se boje za telefone da im iz kaveza ne pobjegnu da ih samo na njihovim šalterima prodaju samo uz potpis :evil: :lol: :lol: zato im tako dobro ide :oops: :oops:

kod mtela su zaključani -svi i u postpaidu i prepaidu

kod eroneta su otključane NOKIE :thumbup: :thumbup: i tu se isplati kupiti jer su uštede do 50 km na dekodiranju
imaju u hej tarifi samsunge po 29 km i oni su im otključani
kod hallo-eroneta su svi zaključani..mada im je ponuda samo 4 telefona
kupio kod bht n95 OTKLJUCANU na 24 rate... znaci, na osnovu licnog iskustva, tvrdim da je n95, uzeta kod bht na 24 rate, bila otkljucana, jer sam u svoj telefon stavljao kartice stranih operatera dok sam na putu i koristio telefon regularno

sto se tice eroneta i hej tarife, uzeo samsung 1080i sa hej boxom i guess what, zakljucan
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#84 Re: m:tel

Post by EUROBIH »

n95 je aktuelna bila 2007 i 2008....potpisujem za 2011 i 2012
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#85 Re: m:tel

Post by doff »

Ne zakljucavaju telefone na bht mrezi, ja uzeo htc, jaran nokiu oba otkljucana. Jedino prepaid zakljucavaju
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#86 Re: m:tel

Post by EUROBIH »

doff wrote:Ne zakljucavaju telefone na bht mrezi, ja uzeo htc, jaran nokiu oba otkljucana. Jedino prepaid zakljucavaju
promijeni dilera i usput operatera-NEPROCJENLJIVO :lol: :lol: :lol:
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#87 Re: m:tel

Post by doff »

EUROBIH wrote:
doff wrote:Ne zakljucavaju telefone na bht mrezi, ja uzeo htc, jaran nokiu oba otkljucana. Jedino prepaid zakljucavaju
promijeni dilera i usput operatera-NEPROCJENLJIVO :lol: :lol: :lol:
Kakva debilska replika :mrgreen:
Nema potrebe da me ubjedjujes u suprotno kad znam kako je stanje.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#88 Re: m:tel

Post by holowey »

EUROBIH wrote:n95 je aktuelna bila 2007 i 2008....potpisujem za 2011 i 2012
nije majka muju karala sto je kockao...

majstore, vrati se unazad pa procitaj sta sam ja napisao kada su jos bili otkljucani telefoni na bht mrezi...
User avatar
am0niman
Posts: 1337
Joined: 04/06/2012 11:48
Location: Beyond the Wall

#89 Re: m:tel

Post by am0niman »

Imao sam lose iskustvu sa mtel-om.
Telefon kupljen na 24m rate, nakon kraceg vremena otisla mreza tj. poceo da gubi mrezu. Tri puta sam im telefon slao u servis (tada je bio josh u BL) i svaki put vracen isto bez opravke. Sve sto su "majstori" radili je stavili novi SW/FW i savjetovali me da "podesim" postavke kao da sam neki deda koji se bash i nerazumije u to.
I na kraju sam dao telefon za djelove, za sitne pare :(.
Nikad vise mtel...
User avatar
ElRe
Posts: 10849
Joined: 12/12/2011 11:28

#90 Re: m:tel

Post by ElRe »

BH Mobile je vazda bio zakon za m:tel i HT.
Xarfaxuss
Posts: 55
Joined: 03/05/2012 15:30

#91 Re: m:tel

Post by Xarfaxuss »

ElRe wrote:BH Mobile je vazda bio zakon za m:tel i HT.
Po krađi i lopovluku...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#92 Re: m:tel

Post by agent_zero »

am0niman wrote:Imao sam lose iskustvu sa mtel-om.
Telefon kupljen na 24m rate, nakon kraceg vremena otisla mreza tj. poceo da gubi mrezu. Tri puta sam im telefon slao u servis (tada je bio josh u BL) i svaki put vracen isto bez opravke. Sve sto su "majstori" radili je stavili novi SW/FW i savjetovali me da "podesim" postavke kao da sam neki deda koji se bash i nerazumije u to.
I na kraju sam dao telefon za djelove, za sitne pare :(.
Nikad vise mtel...
Kad je to bilo?

Sad je ovlašteni servis za sva tri operatera u Mostaru - Agramservis. Jedino LG i Nokia modeli imaju svoje posebno servise.
User avatar
am0niman
Posts: 1337
Joined: 04/06/2012 11:48
Location: Beyond the Wall

#93 Re: m:tel

Post by am0niman »

agent_zero wrote:
am0niman wrote:Imao sam lose iskustvu sa mtel-om.
Telefon kupljen na 24m rate, nakon kraceg vremena otisla mreza tj. poceo da gubi mrezu. Tri puta sam im telefon slao u servis (tada je bio josh u BL) i svaki put vracen isto bez opravke. Sve sto su "majstori" radili je stavili novi SW/FW i savjetovali me da "podesim" postavke kao da sam neki deda koji se bash i nerazumije u to.
I na kraju sam dao telefon za djelove, za sitne pare :(.
Nikad vise mtel...
Kad je to bilo?

Sad je ovlašteni servis za sva tri operatera u Mostaru - Agramservis. Jedino LG i Nokia modeli imaju svoje posebno servise.
Ma ima jedno 2 godine...
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#94 Re: m:tel

Post by febo_acm »

Danas dopunim m:tel broj i obavim jedno 10 poziva po 10-20 sec i čini mi se da mi je otišlo preko 2 km kredita. Vidim sad obračunska jednica 60+60? To je nešto novo?
Last edited by febo_acm on 15/06/2012 14:39, edited 1 time in total.
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#95 Re: m:tel

Post by Halcyon »

AMD wrote:Danas dopunim m:tel broj i obavim jedno 10 poziva po 10-20 sec i čini mi se da mi je otišlo preko 2 km kredita. Vidim sam obračunska jednica 60+60? To je nešto novo?
Koji tarifni model koristiš?
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#96 Re: m:tel

Post by febo_acm »

Cijene su izražene u KM/min i nije uračunat PDV.
*U tarifnom modelu HIT cijena uspostave poziva je 0,06 KM, obračunski interval je 60+1 sekunda. Obračunski interval za tarife Zovi, Šalji, Surfaj i Kuliraj iznosi 60+60.

Meni je šalji, koliko se sjećam :D
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#97 Re: m:tel

Post by Halcyon »

Hahaha, koji majmuni, vidi stvarno. Ma bra'o majstori! :lol: :lol: Umjesto da obračunska jedinica ide na niže kod ovih neandertalaca otišla na minut. :lol:

Samo da ih iz Eroneta i BH Mobile ne kopiraju.
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#98 Re: m:tel

Post by febo_acm »

Još ja kontam preći na m:tel kad mi istekne pretplata i evo šta me dočeka :D
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#99 Re: m:tel

Post by doff »

Sad ispade Hit najpovoljnija tarifa, prva minuta skoro ista al preko izuzetno jeftinija. Al usporedimol cijene s ostalim operaterima, sad su najgori. Nesto novo nude u mom meniju, al je trenutno nedostupan. Mozda tu bude kakvih pogodnosti, al skeptican sam
Last edited by doff on 15/06/2012 15:38, edited 1 time in total.
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#100 Re: m:tel

Post by febo_acm »

doff wrote:Sad ispade Hit najpovoljnija tarifa, prva minuta skoro ista al preko izuzetno jeftinija. Al usporedimol cijene s ostalim operaterima, sad su najgori. Nesto novo nude u mom meniuju, al je trenutno nedostupan. Mozda tu bude kakvih pogodnosti, al skeptican sam
Daju npr. za 1km jedan dan 40 MB interneta. Za 5km 100 MB 7 dana, tako nekako. To sam upratio. Čini mi se da m:tel priprema nove postpaid tarife, nadam se da neće biti klasična pretplata. Samo želim da se rastanem od našeg "Idemo prvi, uzimamo više" operatera.
Post Reply