Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#9451 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rizibizi »

Tacno tako i dodao bih jos Dodikovog upiranja u referendum, de odvadi malo politike mene na ovoj temi vise muce tehnicko-finansijska pitanja (kvalitet ponude i cijena iste).
Sakazulu
Posts: 2264
Joined: 28/04/2012 08:02

#9452 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Ma naravno nije moj komentar bio uplitanje politike, nego kako je sve ono why whyyyyy
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#9453 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

ista novo?

:zzzz:
User avatar
MTV
Posts: 14357
Joined: 21/08/2013 19:39

#9454 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

semirsar wrote:ista novo?

:zzzz:
Nagradna igra ako potpises u avgustu pa ako imas srece dobijes zvucnik ili tablet.

A i nekoliko korisnika seli na telemache kao od septembra puscaju signal na HS-u.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#9455 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

MTV wrote:
semirsar wrote:ista novo?

:zzzz:
Nagradna igra ako potpises u avgustu pa ako imas srece dobijes zvucnik ili tablet.

A i nekoliko korisnika seli na telemache kao od septembra puscaju signal na HS-u.
Aj super, al' prvo iskoristi onaj probni period da ne dunes Afanu vjetar pod krila, znas da je uvijek ko zapeta puska spreman za pod... ma znas vec :lol:
User avatar
MTV
Posts: 14357
Joined: 21/08/2013 19:39

#9456 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Ja sam samo zainteresovan za digitalni prosireni paket, jer me internet i telefon slusaju.

Afan nam je bas fino raspolozen :D
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#9457 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

semirsar wrote:
MTV wrote:
semirsar wrote:ista novo?

:zzzz:
Nagradna igra ako potpises u avgustu pa ako imas srece dobijes zvucnik ili tablet.

A i nekoliko korisnika seli na telemache kao od septembra puscaju signal na HS-u.
Aj super, al' prvo iskoristi onaj probni period da ne dunes Afanu vjetar pod krila, znas da je uvijek ko zapeta puska spreman za pod... ma znas vec :lol:
Kakav ba tmach ni u ludilu nemoj me prozivati ljut sam , malo se šprdamo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:.

Ma svako nek uzme šta mu je bolje I šta mu odgovara, samo bez svrš, svrš :lol: :lol: :lol:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#9458 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

MTV wrote:Ja sam samo zainteresovan za digitalni prosireni paket, jer me internet i telefon slusaju.

Afan nam je bas fino raspolozen :D
Dugo sam se borio da izbacim kompletan t-mach iz stana, al zbog neke safunjare koja je tada samo na tmachu isla nisam uspio izbaciti i D3 prostoprosireni paket. Kad skontam koliko para mi ode u gluposti ovijeh 25kmica se radi mira u kuci visestruko isplatilo :lol:
P.S. sta mislis sjecaju li se ove moje o kojoj je seriji rijec? :evil:
User avatar
MTV
Posts: 14357
Joined: 21/08/2013 19:39

#9459 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

semirsar wrote:
MTV wrote:Ja sam samo zainteresovan za digitalni prosireni paket, jer me internet i telefon slusaju.

Afan nam je bas fino raspolozen :D
Dugo sam se borio da izbacim kompletan t-mach iz stana, al zbog neke safunjare koja je tada samo na tmachu isla nisam uspio izbaciti i D3 prostoprosireni paket. Kad skontam koliko para mi ode u gluposti ovijeh 25kmica se radi mira u kuci visestruko isplatilo :lol:
P.S. sta mislis sjecaju li se ove moje o kojoj je seriji rijec? :evil:
Mislim da ne. Koja je safunjara bila?
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#9460 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

joj tebe, djes ba mene to pitat :shock:
zadnje sto sam ja pratio kolkotolko od safunjara je http://www.imdb.com/title/tt0081856/
i Bogumi sam imo jenog tipa na piku sto sam ga bezbeli nameracio namlatit cim mi u sarajvo osvane, al ne prevari se tipus jeboonmatersvojuuuu

P.S. Nemoj da ti pane na pamet i pitas koji je to, neam pojma zaboravio al znam da je neki bio pogancer :lol:
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2572
Joined: 28/02/2010 19:25

#9461 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Plavo-bijeli »

Kako su postali neobzirni prema svojim klijentima to je nevjerovatno. Promjenili mi router jer se non stop gubila konekcija, te nakon toga je prestalo sa prekidima konekcije, ali brzina konekcije ni približno kolika bi trebala. Zovem ih par dana kažem da youtube štopa, ne mogu ništa gledat, kažu nije do njih... Niko da dođe. Kasnije primjetim da na speedtestu brzina ako izaberem napr bh telecom ili telemach ne prelazi 4-5 megabita/s, a treba 30. Opet kao nešto će provjeravati, pa kao doći će neko... 15 dana niko nije došao, ja nisam imao vremena ni da ih zovem, konekcija ko dobra jedan dan ali nije to to. Opet nazovem reko 2 sedmice niko nije došao, šta je problem, kaže aha vidim nalog otvoren prije 15 dana... kao hajde sad ćemo provjerit pa ćemo vas nazvat.. opet niko ne zove... :-) :? :? :?
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#9462 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

Plavo-bijeli wrote:Kako su postali neobzirni prema svojim klijentima to je nevjerovatno. Promjenili mi router jer se non stop gubila konekcija, te nakon toga je prestalo sa prekidima konekcije, ali brzina konekcije ni približno kolika bi trebala. Zovem ih par dana kažem da youtube štopa, ne mogu ništa gledat, kažu nije do njih... Niko da dođe. Kasnije primjetim da na speedtestu brzina ako izaberem napr bh telecom ili telemach ne prelazi 4-5 megabita/s, a treba 30. Opet kao nešto će provjeravati, pa kao doći će neko... 15 dana niko nije došao, ja nisam imao vremena ni da ih zovem, konekcija ko dobra jedan dan ali nije to to. Opet nazovem reko 2 sedmice niko nije došao, šta je problem, kaže aha vidim nalog otvoren prije 15 dana... kao hajde sad ćemo provjerit pa ćemo vas nazvat.. opet niko ne zove... :-) :? :? :?
Idi ba na more, sta 's ovdeka?!
Joj tebe ti bi da ti neko hoda il jos gore se voza po ovijem kijametu od zvizdana... evo sa'ce eno, vec trcu saplicu se jean o drugog, ko da him pivce ledeno ladno taze oroseno iz burenceta vadis, joooj vala bas... (ovde ide jena pauza, kurshlus u gloovi), jebote mogo bi i ja pivce za zivce, haaa :thumbup:











dje sam ono stao?! :?

nejma veze, :cuga:

P.S. Zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,zovi jopet,

Itako dase ne ponavljajem hick, sorry, hick idem ja u lad :zzzz:
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2572
Joined: 28/02/2010 19:25

#9463 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Plavo-bijeli »

U pravu si, ja ih sad uzeo peglat po ovim vrućinama, u sred odmora.. ko da mora youtube uvijek se napuniti na vrijeme, sacekam 15 min prohodam i tako.. i ja svašta očekujem i malo moram smanjiti zahtjeve.

LOGOSOFT :thumbup:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#9464 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

Plavo-bijeli wrote:U pravu si, ja ih sad uzeo peglat po ovim vrućinama, u sred odmora.. ko da mora youtube uvijek se napuniti na vrijeme, sacekam 15 min prohodam i tako.. i ja svašta očekujem i malo moram smanjiti zahtjeve.

LOGOSOFT :thumbup:
Pa ja ba, to ti i velim, roze brile natakaris i odes malo proodas kroza carsiju auuu oma svet lepsi jastaradi :thumbup:
a da ne spomijnem da se manje boras i ledja manje bolu, ha ja... bice ti zahvalna starost i nece pitat dje osla mladost, eeee :lol:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#9465 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

je l' nam to dragi premili MTELOL kren'o utabanim stopama vrle konkurencije mu?!!
Jes se vani naoblacilo, a u mene se na mom teveu sve skockalo na "HD" kanaljima ako se na snimalici ne bidne snimio DTM nek me se dobro drze!!!
User avatar
Maharadza
Posts: 16728
Joined: 30/01/2013 15:13

#9466 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Maharadza »

semirsar wrote:je l' nam to dragi premili MTELOL kren'o utabanim stopama vrle konkurencije mu?!!
Jes se vani naoblacilo, a u mene se na mom teveu sve skockalo na "HD" kanaljima ako se na snimalici ne bidne snimio DTM nek me se dobro drze!!!
Izuzev TM-a koji jedini ovdje na forumu ima pravi support, vjerovatno čak bolji nego onaj što dobiješ pozivom preko telefona jer kad god sam ovdje javio problem u roku 24h su me zvali ili sa viješću kako je popravljeno ili sa pitanjima oko kvara i kada bi mi odgovaralo da dođe monter da pogleda instalacije (možda jednom u posljednje 2 god. ali ekspresno je to sve)! :thumbup:
User avatar
Praetorious
Posts: 1543
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#9467 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

semirsar wrote:je l' nam to dragi premili MTELOL kren'o utabanim stopama vrle konkurencije mu?!!
Jes se vani naoblacilo, a u mene se na mom teveu sve skockalo na "HD" kanaljima ako se na snimalici ne bidne snimio DTM nek me se dobro drze!!!
A jesi i ti zapeo ... idi malo na more, provedi se, šta ćeš stalno uz TV i komp. Ha ja! Prohodaj malo ...

Jooooooj, jesam bRezobRazan, al' nisam mog'o odolit' ... :lol: :lol:

On Topic / Off Zahebancija
Kod mene danas internet radi, TV ne palim danima, šta će mi. Kome treba TV uz internet? Znam, treba starijim osobama, kojima je TV daljinac vrhunac tehnologije kojom se služe, al' ne govorim sad on njima. Mislim ... ma da ...

Haj'mo svi prohodat, ebeš tehnologiju ... samo da prođe Josipa Lisac, eno je vani pjeva 'Oluuuujaaaaa...'
User avatar
MTV
Posts: 14357
Joined: 21/08/2013 19:39

#9468 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

semirsar wrote:je l' nam to dragi premili MTELOL kren'o utabanim stopama vrle konkurencije mu?!!
Jes se vani naoblacilo, a u mene se na mom teveu sve skockalo na "HD" kanaljima ako se na snimalici ne bidne snimio DTM nek me se dobro drze!!!
Sta ti je to?
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#9469 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

Praetorious wrote:
A jesi i ti zapeo ... idi malo na more, provedi se, šta ćeš stalno uz TV i komp. Ha ja! Prohodaj malo ...

Jooooooj, jesam bRezobRazan, al' nisam mog'o odolit' ... :lol: :lol:

On Topic / Off Zahebancija
Kod mene danas internet radi, TV ne palim danima, šta će mi. Kome treba TV uz internet? Znam, treba starijim osobama, kojima je TV daljinac vrhunac tehnologije kojom se služe, al' ne govorim sad on njima. Mislim ... ma da ...

Haj'mo svi prohodat, ebeš tehnologiju ... samo da prođe Josipa Lisac, eno je vani pjeva 'Oluuuujaaaaa...'
dobar savjet zlata vrijedi, ja hodo malo, jah meraka :thumbup:
Je l me ko trazio? :mrgreen:
Maharadza wrote:
semirsar wrote:je l' nam to dragi premili MTELOL kren'o utabanim stopama vrle konkurencije mu?!!
Jes se vani naoblacilo, a u mene se na mom teveu sve skockalo na "HD" kanaljima ako se na snimalici ne bidne snimio DTM nek me se dobro drze!!!
Izuzev TM-a koji jedini ovdje na forumu ima pravi support, vjerovatno čak bolji nego onaj što dobiješ pozivom preko telefona jer kad god sam ovdje javio problem u roku 24h su me zvali ili sa viješću kako je popravljeno ili sa pitanjima oko kvara i kada bi mi odgovaralo da dođe monter da pogleda instalacije (možda jednom u posljednje 2 god. ali ekspresno je to sve)! :thumbup:
Nisi me skonto :mrgreen:
Nisam nikog zvao niti bih, nego se nadovezah na ono staro pravilo kod telemacha kad se naoblaci sve zasteka, pa povukoh paralelu s mtelolom reko isti su sad :lol:
MTV wrote:
semirsar wrote:je l' nam to dragi premili MTELOL kren'o utabanim stopama vrle konkurencije mu?!!
Jes se vani naoblacilo, a u mene se na mom teveu sve skockalo na "HD" kanaljima ako se na snimalici ne bidne snimio DTM nek me se dobro drze!!!
Sta ti je to?
ma determinizam to neki ubrzani skraceni smjer filozofije otud ono DTM, skracenica, kuzis, ne sikiraj se jos sam ja normalan.... valjda :mrgreen: :?
User avatar
MTV
Posts: 14357
Joined: 21/08/2013 19:39

#9470 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Stvarno te dugo nije bilo. Jesi li ziv? Falio je tvoj humor na temama :)
baridino
Posts: 6
Joined: 31/08/2009 23:28

#9471 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by baridino »

...uz uvazavanje svih netrpeljivosti zbog inih nekorektnosti prema (starim) korisnicima molio bih vase misljenje o sljedecem:
- kakvo je stanje po pitanju pouzdanosti LOL usluge na Otoci (ul. Zrtava fasizma)
- ima li ijedan drugi operater (izuzev Bitchneta) (a bas nam je bogata paleta ISP-ova) koji za vise nego solidne novce nudi uslugu 4 u 1 (TV, net, fiksni i mobilni telefon)

Ovo pitam sa aspekta korisnika kojem je muka placanja velikog broja visokih racuna, i koji trazi znacajne ustede jer to liberalizacija trzista nudi i treba da nudi (ko god je u igri, da se razumijemo). Koliko vidim, izuzimajuci klime i sporete, da se jos nude i solidni mobilni uredjaji, pa bi po mojoj racunici ako potpisem u naredne dvije godine ustede isle i do 1500 KM u odnosu na postojece cijene (novi telefon, manji racun). Ovo govorim kao korisnik Bitchnetovog ADSL-a, mobilnog i fiksnog telefona (sve odvojeno) i Telemachove kablovske televizije, sve to sa mjesecnim racunima od oko 100-110 KM (u najboljem slucaju), a ovako bi me kod LOL LOGO Quadro paketa kojeg preferiram sve to doslo 65 KM (sad ne znam da li je sa ili bez PDV-a) sto su ustede od oko 30-40% (a u prvih 6 mjeseci i znatno vise!).

Na osnovu svega mogu da tvrdim da izdaleka zaista VRIJEDI, ali opet ne znam je li se za manje pare dobija i jednako kvalitetna usluga u smislu pouzdanosti i kvalitetu usluge za sve cetiri vrste telekomunikacijskih proizvoda LOL-a. Ili za manje para dobijes i manje muzike...

Ono sto jedino za Telemach znam na ovoj lokaciji je da im je stabilnost kablovske televizije odlicna, i nista vise...

Zaista bih molio iskrene i konstruktivne odgovore...
User avatar
MTV
Posts: 14357
Joined: 21/08/2013 19:39

#9472 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Mobilnu uslugu ne koristim tako da nemam pojma kakva je, telefon i internet su meni beton, jbg desi se nekad prekid al brzo se popravi ono sto su sjebali je TV do juce za iste pare imas sve kanale a danas za iste pare nemas 50 kanala.

I jos jedan minus je sto se moras vezivati ugovorom sto do juce nije bila politika firme, cijene su bez pdv-a ako to nije drukcije naglaseno.

Ako zelis bolje kanale tu ti je jaci digitalni Telemach.
baridino
Posts: 6
Joined: 31/08/2009 23:28

#9473 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by baridino »

sad sam upravo uradio kratku analizu ponude kanala Telemacha i Logosofta...razlika izmedju "mojih" potencijalnih paketa je za 20 kanala u korist LOL-a (ali su zato nabildali skoro 40-tak kanala Pink fransize, sto bi bilo nekih 20-tak ostalih kanala u korist Telemacha, ali ja ne vidim u tom spisku niti s jedne niti s druge strane bitne razlike)...mozes li mi navesti kvalitetnije kanale koje ima Telemach u svojoj ponudi u odnosu na LOL...

za info, dvoumim se izmedju Trio Grande Family Telemacha i Logo Quadro Logosofta...a evo u prilogu spisak i jednih i drugih koji sam maloprije skinuo sa njihovih stranica...https://www.scribd.com/doc/273373619/Spisak-Kanala
vanjki
Posts: 1797
Joined: 26/10/2006 17:37

#9474 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by vanjki »

baridino wrote:sad sam upravo uradio kratku analizu ponude kanala Telemacha i Logosofta...razlika izmedju "mojih" potencijalnih paketa je za 20 kanala u korist LOL-a (ali su zato nabildali skoro 40-tak kanala Pink fransize, sto bi bilo nekih 20-tak ostalih kanala u korist Telemacha, ali ja ne vidim u tom spisku niti s jedne niti s druge strane bitne razlike)...mozes li mi navesti kvalitetnije kanale koje ima Telemach u svojoj ponudi u odnosu na LOL...

za info, dvoumim se izmedju Trio Grande Family Telemacha i Logo Quadro Logosofta...a evo u prilogu spisak i jednih i drugih koji sam maloprije skinuo sa njihovih stranica...https://www.scribd.com/doc/273373619/Spisak-Kanala

ja sam se zacudio da telemach nema Arene i na pitanje gdje gledaju ligu sampiona odgovor je OBN--Ne hvala! Ponuda njemacki kanala je slabija na telemach i to im ne ide u prilog...Prednost je nor sto imaju onaj D3 go pa mozes svugdje gledati tv..To bi Logosoft trebao uvesti
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2572
Joined: 28/02/2010 19:25

#9475 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Plavo-bijeli »

Danas napokon došli, donijelu neku novu verziju routera, internet radi i brže nego što treba :D

Treba i pohvalit ponekad :)
Post Reply