Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7726 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Sakazulu wrote:Valja li šta KinoTV?
Imas ga u onoj aplikaciji Vodobox pa vidi kakav je :) Po meni solidan kanal s obzirom da postoji Kino TV HD.
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#7727 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Hoću kliknut ću i tamo... Nego generalno da li im je izbor dobar ili dosadan?
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7728 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Sakazulu wrote:Hoću kliknut ću i tamo... Nego generalno da li im je izbor dobar ili dosadan?
kako si napisao reko eto novi kanal.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#7729 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

A kakav je M1 FILM
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7730 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Nisam imao nikakvu dodirnu tacku s tim kanalom pa ti nemogu reci :)
Jedino da pitas nekog tko je na bht moja tv.

Kad smo kod filmskih kanala ja bi volio vidjeti u nekom narednom periodu Cinester i Cinestar Action.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#7731 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:Nisam imao nikakvu dodirnu tacku s tim kanalom pa ti nemogu reci :)
Jedino da pitas nekog tko je na bht moja tv.

Kad smo kod filmskih kanala ja bi volio vidjeti u nekom narednom periodu Cinester i Cinestar Action.
Jednom sam upratio kod buraza na mojatv taj kanal I neki film je bio sa čak norisom, pa reko da li neko zna vise kakvi su filmovi na M1 a kakvi na KINOTV koji bi nama na Lolu bolje pasao :-D :-D :-D :-D :-D
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7732 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

afannedim wrote:
MTV wrote:Nisam imao nikakvu dodirnu tacku s tim kanalom pa ti nemogu reci :)
Jedino da pitas nekog tko je na bht moja tv.

Kad smo kod filmskih kanala ja bi volio vidjeti u nekom narednom periodu Cinester i Cinestar Action.
Jednom sam upratio kod buraza na mojatv taj kanal I neki film je bio sa čak norisom, pa reko da li neko zna vise kakvi su filmovi na M1 a kakvi na KINOTV koji bi nama na Lolu bolje pasao :-D :-D :-D :-D :-D
Glasam za Cinester :lol: :lol:
Bolje bi pasao Kino TV HD ;-)
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#7733 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:
afannedim wrote:
MTV wrote:Nisam imao nikakvu dodirnu tacku s tim kanalom pa ti nemogu reci :)
Jedino da pitas nekog tko je na bht moja tv.

Kad smo kod filmskih kanala ja bi volio vidjeti u nekom narednom periodu Cinester i Cinestar Action.
Jednom sam upratio kod buraza na mojatv taj kanal I neki film je bio sa čak norisom, pa reko da li neko zna vise kakvi su filmovi na M1 a kakvi na KINOTV koji bi nama na Lolu bolje pasao :-D :-D :-D :-D :-D
Glasam za Cinester :lol: :lol:
Bolje bi pasao Kino TV HD ;-)
Može I cinestar I kino tv :P :P :P
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7734 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

1.1.2015.

b92 :arrow: OTV
User avatar
edin.h
Posts: 177
Joined: 18/08/2011 01:40

#7735 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by edin.h »

Znam da ce dosta ljudi reci, ma ne moze se to porediti i sl. Pa evo recimo i da jeste Logosoft puno kvalitetniji po stabilnosti, opet je razlika preogromna za ulozeni novac.
Pogledajte njihovu ponudu (aka Duo+, Trio i sl.)

Image
Image

Znaci za 48KM (cijena sa PDV-om) dobije se internet brzine 40/2,5Mb/s :-) :-) i 9HD kanala, a na Logosoftu za 47 se dobije internet brzine 14/1Mb/s i samo analogni kanali.

a za 60KM famoznih 60/4Mb/s i 14HD kanala...

I ovi iz Logosofta misle da jos uvijek nije potrebno nista povecavati?
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#7736 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Dzontra_Volta »

Što se tiče "filmskih kanala", meni je najbitniji The Pirate Bay. Dok on radi, za ostale me nije briga. :mrgreen:
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#7737 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Dzontra_Volta wrote:Što se tiče "filmskih kanala", meni je najbitniji The Pirate Bay. Dok on radi, za ostale me nije briga. :mrgreen:
I kickass također. Ferceraju bez reklama i snimalice :)

Nego, ovo dole što su uslikali, jel ovo neki digitalac sa dobrim Mpixelima:)

Uglavnom, hoćemo brzine, kanale, minute za tel., džabne uređaje od pc, tableta, telefona ako potpišemo ugovor na godinu dana. I tako svake godine novi ugovor i novi uređaj. Kao što to rade vani!
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#7738 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by LiP again »

Trio paket na Logosoftu po cijeni od 58 KM sa PDV-om je superiorniji od bilo koje Telemach (ili ostale BH) ponude.

1. 20ak HD kanala.
2. Ponuda kanala koja je superiornija od bilo kog provajdera u BiH i sire (SK/Arene/Eurosport u jednom paketu). Kvalitet slike.
3. 15 KM impulsa prema svim destinacijama + besplatni razgovori u fiksnoj mrezi unutar BiH (placa se uspostava poziva, ali i to ulazi u ovih 15 KM).
4. Snimalica.
5. Brzina neta na VDSL-u se vrti oko 60/18 mbit-a.
6. Nema vezivanja ugovorom.
7. Tehnicka podrska.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#7739 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Maharadza »

LiP again wrote:Trio paket na Logosoftu po cijeni od 58 KM sa PDV-om je superiorniji od bilo koje Telemach (ili ostale BH) ponude.

1. 20ak HD kanala.
2. Ponuda kanala koja je superiornija od bilo kog provajdera u BiH i sire (SK/Arene/Eurosport u jednom paketu). Kvalitet slike.
3. 15 KM impulsa prema svim destinacijama + besplatni razgovori u fiksnoj mrezi unutar BiH (placa se uspostava poziva, ali i to ulazi u ovih 15 KM).
4. Snimalica.
5. Brzina neta na VDSL-u se vrti oko 60/18 mbit-a.
6. Nema vezivanja ugovorom.
7. Tehnicka podrska.
Ne branim nikoga ali pretjerao si ga brate, uredu za kanale, imaju i SK i Arene, ostalo u 5 deka!

Hoćeš reći da je taj telefon sa 15KM bonusa bolji od 100min. prema inostranstvu (pored FLAT BiH koji radi na istom principu i na tm-u)?!

Ima snimalica i ovamo, uštekaš stick i snimiš šta hoćeš, mada priznajem da je na lol-u bolja!

To SVI na LoL-u imaju 60/18 mbit-a bez obzira na paket?! :-)

TM support ima ovdje i na forumu acc. + ogromna većina hvali support = divi TM temu!

Inače, vrlo bitna stavka = D3GO, na PC, Android ili iOS po želji, čak i istovremeno jer podržava max 3 uređaja odjednom (bez obzira na platformu)! Koliko znam to LoL nema nikako!

Analogija na drugim TV uređajima bez dodatnih troškova, osim splitera! :mrgreen:

Elem, neka svako bira šta mu je bolje/povoljnije/stabilnije (vrlo bitan uslov jer nije svugdje ista situacija sa konekcijom), ali lično više volim brži net nego bolje TV kanale (ne pamtim kada sam pogledao nešto na TV-u, osim sporta naravno :mrgreen: )! Za sve ostalo tu su torrenti i stream-ovi! :thumbup:
Last edited by Maharadza on 08/12/2014 00:03, edited 4 times in total.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7740 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

LiP again wrote:Trio paket na Logosoftu po cijeni od 58 KM sa PDV-om je superiorniji od bilo koje Telemach (ili ostale BH) ponude.

1. 20ak HD kanala.
2. Ponuda kanala koja je superiornija od bilo kog provajdera u BiH i sire (SK/Arene/Eurosport u jednom paketu). Kvalitet slike.
3. 15 KM impulsa prema svim destinacijama + besplatni razgovori u fiksnoj mrezi unutar BiH (placa se uspostava poziva, ali i to ulazi u ovih 15 KM).
4. Snimalica.
5. Brzina neta na VDSL-u se vrti oko 60/18 mbit-a.
6. Nema vezivanja ugovorom.
7. Tehnicka podrska.
1. Moram te ispravit 24 HD kanala. :D
Svaka ti je na mjestu i svaka cast za ovo napisano :thumbup: , al ja bi jos koji kanalcic i to je to.
Brzina mi je 80% vremena 30/20MBps.

edin.h wrote:Znam da ce dosta ljudi reci, ma ne moze se to porediti i sl. Pa evo recimo i da jeste Logosoft puno kvalitetniji po stabilnosti, opet je razlika preogromna za ulozeni novac.
Pogledajte njihovu ponudu (aka Duo+, Trio i sl.)

Image
Image

Znaci za 48KM (cijena sa PDV-om) dobije se internet brzine 40/2,5Mb/s :-) :-) i 9HD kanala, :? a na Logosoftu za 47 se dobije internet brzine 14/1Mb/s i samo analogni kanali.

a za 60KM famoznih 60/4Mb/s i 14HD kanala...

I ovi iz Logosofta misle da jos uvijek nije potrebno nista povecavati?
@edin.h necu pricati o stabilnosti ali ja za 52 KM dobijem 30/20 MBps, 2 HD resivera na kojim imam 199 kanala od toga su 24 u HD rezoluciji.
I logosoft nema analogni paket kao sto si napisao, sve je digitalno (IPTV), nemozes na analogiji dati vise od 70 kanala a kamoli 200.
Ako ne znas Telemach naplacuje posebno odabrani paket na dodatnom resiveru. U prevodu ovo sto imam izaslo bi daleko skuplje.
To sto oni imaju D3 GO i HBO je druga prica al je pao i kvalitet HBO.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#7741 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Qler »

Hajde mi samo reci kako za 52KM dobijes i te brzine i dva hd receivera? Ja sam na trio i imam samo jedan receiver i ni blizu te brzine...

Iskreno, sada se razmisljam da predjem na ovaj TM-ov duo od cca 40KM samo zbog drugog TV-a...
User avatar
edin.h
Posts: 177
Joined: 18/08/2011 01:40

#7742 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by edin.h »

Qler wrote:Hajde mi samo reci kako za 52KM dobijes i te brzine i dva hd receivera? Ja sam na trio i imam samo jedan receiver i ni blizu te brzine...

Iskreno, sada se razmisljam da predjem na ovaj TM-ov duo od cca 40KM samo zbog drugog TV-a...
Ma to sto pojedincima povremeno pustaju/testiraju (tako su meni rekli u LOL-u) vece brzine uopste nije transparentna i javna ponuda usluge, nego kad se uzmu 2HD receivera, onda oni zamijene i modem, na VDSL tehnologiju,jer ovaj postojeci modem ne moze vise ponuditi od 14/1 internet i 1xSD receiver. A kako je njemu 52KM 2 HD receivera, to mi nikako ne ide u glavu, jer najam dodatnog HD receivera je 8KM+PDV (9,36KM), a zamjena SD za HD recever je mjesecno 3KM+PDV (3,51KM) , valjda bi ga trebalo sve kostati DUO+ 46,8+3,51+9,36=59,67KM (sa PDV-om) sa zagarantovanom brzinom od 14/1.

Ali evo recimo meni ne trebaju 2HD receivera, hocu samo jedan HD receiver i internet bar 20/2 ili 30/2, ali previse je za to dati vise od cijene DUO+ paketa.
Naravno sad za sad tako nesto nije moguce dobiti po prihvatljivoj cijeni,jer kod LOL-a je 18/1 sa 1HD recever 58,5 (tel. mi ne treba, cak da daju 50KM za telefonske pozive nije mi potreban).
Last edited by edin.h on 08/12/2014 10:31, edited 2 times in total.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#7743 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

edin.h wrote:Znam da ce dosta ljudi reci, ma ne moze se to porediti i sl. Pa evo recimo i da jeste Logosoft puno kvalitetniji po stabilnosti, opet je razlika preogromna za ulozeni novac.
Pogledajte njihovu ponudu (aka Duo+, Trio i sl.)

Image
Image

Znaci za 48KM (cijena sa PDV-om) dobije se internet brzine 40/2,5Mb/s :-) :-) i 9HD kanala, a na Logosoftu za 47 se dobije internet brzine 14/1Mb/s i samo analogni kanali.

a za 60KM famoznih 60/4Mb/s i 14HD kanala...

I ovi iz Logosofta misle da jos uvijek nije potrebno nista povecavati?
Vežu te zato ugovorom i j.ebu te kako stignu.
User avatar
edin.h
Posts: 177
Joined: 18/08/2011 01:40

#7744 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by edin.h »

Vežu te zato ugovorom i j.ebu te kako stignu.[/quote]

Pa nude 2 mjeseca da se isproba usluga dzabe bez obaveza:
http://telemach.ba/PAKETI/2356/PROBAJ+B ... av_start=0

I prvih 6mjeseci 50% popusta na DUO i TRIO pakete
http://telemach.ba/PAKETI/2324/6+MJESEC ... av_start=0

, a nakon toga raskid ugovora je 20KM, ali ne radi se o tome, vec o trenutnoj ponudi velikih brzina interneta, tj. duplo vise daju nego ranije sto su davali.
Ocekujem da i Logosoft nekako reaguje, jer vazda su pratili konkurenciju, pa nek i ovaj put uprate.
Last edited by edin.h on 08/12/2014 10:57, edited 3 times in total.
User avatar
edin.h
Posts: 177
Joined: 18/08/2011 01:40

#7745 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by edin.h »

LiP again wrote:Trio paket na Logosoftu po cijeni od 58 KM sa PDV-om je superiorniji od bilo koje Telemach (ili ostale BH) ponude.

1. 20ak HD kanala.
2. Ponuda kanala koja je superiornija od bilo kog provajdera u BiH i sire (SK/Arene/Eurosport u jednom paketu). Kvalitet slike.
3. 15 KM impulsa prema svim destinacijama + besplatni razgovori u fiksnoj mrezi unutar BiH (placa se uspostava poziva, ali i to ulazi u ovih 15 KM).
4. Snimalica.
5. Brzina neta na VDSL-u se vrti oko 60/18 mbit-a.
6. Nema vezivanja ugovorom.
7. Tehnicka podrska.
Zadovoljni su samo oni koji su dobli 3x vise nego sto plate, jer brzina interneta bi trebala da ti bude 18/1, ne vjerujem da bi se toliko hvalio da jeste.
A recimo korisnicima kojima nije potreban telefon uopste, nemaju takve privilegije sa brzinama interneta i onda su to ogromne razlike...
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7746 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

edin.h wrote:
Qler wrote:Hajde mi samo reci kako za 52KM dobijes i te brzine i dva hd receivera? Ja sam na trio i imam samo jedan receiver i ni blizu te brzine...

Iskreno, sada se razmisljam da predjem na ovaj TM-ov duo od cca 40KM samo zbog drugog TV-a...
Ma to sto pojedincima povremeno pustaju/testiraju (tako su meni rekli u LOL-u) vece brzine uopste nije transparentna i javna ponuda usluge, nego kad se uzmu 2HD receivera, onda oni zamijene i modem, na VDSL tehnologiju,jer ovaj postojeci modem ne moze vise ponuditi od 14/1 internet i 1xSD receiver. A kako je njemu 52KM 2 HD receivera, to mi nikako ne ide u glavu, jer najam dodatnog HD receivera je 8KM+PDV (9,36KM), a zamjena SD za HD recever je mjesecno 3KM+PDV (3,51KM) , valjda bi ga trebalo sve kostati DUO+ 46,8+3,51+9,36=59,67KM (sa PDV-om) sa zagarantovanom brzinom od 14/1.

Ali evo recimo meni ne trebaju 2HD receivera, hocu samo jedan HD receiver i internet bar 20/2 ili 30/2, ali previse je za to dati vise od cijene DUO+ paketa.
Naravno sad za sad tako nesto nije moguce dobiti po prihvatljivoj cijeni,jer kod LOL-a je 18/1 sa 1HD recever 58,5 (tel. mi ne treba, cak da daju 50KM za telefonske pozive nije mi potreban).
Drugovi moji napisao sam vec 1000 puta, sad cu 1001 put korisnik sam Trio Light paketa. Kad su prikljucivali trazio sam dodatni HD resiver. Prvi je trebao biti SD ali ih nisu imali i kao osnovni dadose HD resiver. Tako da imam 2 HD resivera, 80% vremena su vece brzine od ugovorenih 10/1 MBps koje idu do 20/20, 30/25.

Znaci Trio Light je 36 KM + pdv = 42,12 KM + 9,36 KM s pdv drugi resiver = 51,48 KM. S telefonom ovaj mjesec bi 54 KM. Nekad bude racun radi poziva prema mobilnim mrezama do 60 KM, s obzirom da je prije 2 godine fiksni telefon bio samo ta cijena ovo je odlicno.

Nek je i mene jednom sreca pogledala da dobijem dzabe HD resiver. Kad je svi zivi imaju previse srece nek je i ja malo imam.

@ Qler mozes ti na Telemachu imati 15 televizora analognog paketa ali za digitalni dodatni TV placas najam resivera i imas samo startni paket, a ako hoces sve kanale sa prvog resivera onda placas cijenu tih odabranih paketa za drugi resiver.

@ obadvojica sto puta sam napisao imam Trio Light, srecom dobio za osnovni HD i kacio testove sa velikim brzinama koje su imali i jos imaju vece brzine od mene sakazulu, semirsar, afannedim.
Logosoft Vas nije vezao ugovorom slobodno predjite i raskid ugovora kod telemacha nije samo 20 KM.

@ edin.h prvo me pitaj ako vec ne znas koji paket koristim pa onda racunaj. Vako si dzabe racunao.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#7747 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by fortaleza »

Nije točno za dodatni receiver na telemachu. Osim toga što si naveo za start paket postoji i usluga d3 kuća gdje na dodatnom receiveru gledaš sve kanale kao i na osnovnom receiveru za 3,5 KM mjesečno.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7748 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

fortaleza wrote:Nije točno za dodatni receiver na telemachu. Osim toga što si naveo za start paket postoji i usluga d3 kuća gdje na dodatnom receiveru gledaš sve kanale kao i na osnovnom receiveru za 3,5 KM mjesečno.
Izvinjavam se onda je bilo prije jer je prica bila nesto oko toga. Izvinjavam se.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#7749 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by moke_31 »

edin.h wrote:Vežu te zato ugovorom i j.ebu te kako stignu.
Pa nude 2 mjeseca da se isproba usluga dzabe bez obaveza:
http://telemach.ba/PAKETI/2356/PROBAJ+B ... av_start=0

I prvih 6mjeseci 50% popusta na DUO i TRIO pakete
http://telemach.ba/PAKETI/2324/6+MJESEC ... av_start=0

, a nakon toga raskid ugovora je 20KM, ali ne radi se o tome, vec o trenutnoj ponudi velikih brzina interneta, tj. duplo vise daju nego ranije sto su davali.
Ocekujem da i Logosoft nekako reaguje, jer vazda su pratili konkurenciju, pa nek i ovaj put uprate.[/quote]

Ma LOL ne može više pratiti telemach to je sad sasvim jasno, posebno kako ih je kupio Mtel, dobro će biti ako usluge uspiju zadržati na trenutnom nivou.

Prethodni vlasnik je koliko toliko držao priključak za Telemachom kod intenret brzina a LOL-ov IPTV je do skora bio kvalitetniji od tv paketa Telemacha, ali sad ih je Telemach tu sustigao a sa brzinama interneta daleko nadmašio.

LOL bi bar shodno tehničkim mogućnostima mogao pratiti Telemach u brzinama interneta ali iz nekog razloga tu škrtare naveliko, posebno na uploadu.

Meni recimo speed test prema serverima van BiH ne može nikako da dobaci do deklarisanih 8/1 Mbps od kako ih je Mtel uzeo, slučajnost ili ne ne znam, dok je dowload prije redovno bio iznad 8, 9, pa čak nekad i 10 mbps, a upload uvijek oko 1 mbps ili približno.
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#7750 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Super za info o novostima na TM-hu i nadamo se da će i LOL učiniti novi korak nakon x mjeseci da i svoje pretplatnike pogura. Rasprava šta je kome bolje ima osnova, ali obično nema jasnog zaključka. Džaba sve ovo što ko nudi kad mi nemamo: CMC, HD x drugih kanala, RTL Kockicu HD, ........................(upišite sve ostale željene kanale), veće brzine - pogotovo uploada. Jedino što nam ovdje treba je barem polugodišnje osvježenje kanala, brzina, sve bolja usluga, aplikacije, džabne i nagradne pretplate.
Post Reply