Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7676 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Discovery HD SHOWCASE se promijenio u Discovery SHOWCASE HD i emituje odabrane emisije sa ostalih Discovery kanala u najboljoj rezoluciji HD.

A pink 3 postaje "konkurencija" N1, emituje vijesti 24 sata.
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#7677 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Još da imamo N1 :izet:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7678 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Jedino da se ilegalno prikljucim na staru HS (razdvojnik pred vratima) pa da gledam analogni N1 i Grand. Naglasak na Grand :lol:

Nego misle li ovi nasi pajdasi sta novo uvstiti u programsku semu proslo 5 mjeseci od zadnjeg dodavanja žlj kanala (neracunam Eurosport 2 HD).
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#7679 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Evo ovih dana uvode račune za prošli mjesec!
User avatar
karanana
Posts: 47253
Joined: 26/02/2004 00:00

#7680 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

moze li HS skuziti ako se ilegalno prikljucimo?
i meni je razdvojnik pred vratima i sve sto treba da uradim je da zavrnem dva kabla.
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#7681 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by LiP again »

karanana wrote:moze li HS skuziti ako se ilegalno prikljucimo?
i meni je razdvojnik pred vratima i sve sto treba da uradim je da zavrnem dva kabla.
Ne, ne meRe skontati. Raja masovno na taj nacin gleda analogiju, jedino moze biti problem ako dodju da spoje nekog u blizini i skontaju da se ilegalac natakario. :D
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#7682 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Ljakan »

Cudi me da logosoft jos nije napravio neku aplikaciju kao sto to ima telemah sa d3 da kanale mozes gledat na racunaru,tabletu..
skile
Posts: 46
Joined: 03/09/2008 20:39

#7683 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by skile »

Jedino logosoft pravi probleme oko pristupa routeru.

Trebao sam raditi port forwarding, i ostalo je na tome :D


Hoce li biti kakvih promjena kod integrisanih paketa, konkretno trio paketa ?
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#7684 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

skile wrote:Jedino logosoft pravi probleme oko pristupa routeru. Trebao sam raditi port forwarding, i ostalo je na tome :D Hoce li biti kakvih promjena kod integrisanih paketa, konkretno trio paketa ?
Ranije nije pravio, ali ovo sad sa zdanjim da... Ne znam ni ja koji je razlog, možda da ne uđemo u tajne mTel-a :)

Ali zovni njih i oni će uraditi port forwarding!
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#7685 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:Jedino da se ilegalno prikljucim na staru HS (razdvojnik pred vratima) pa da gledam analogni N1 i Grand. Naglasak na Grand :lol:

Nego misle li ovi nasi pajdasi sta novo uvstiti u programsku semu proslo 5 mjeseci od zadnjeg dodavanja žlj kanala (neracunam Eurosport 2 HD).
Ja ilegalno koristim HS dvije godine hahahaha, onako za nedaj bože. :) :) :)
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#7686 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by dpjokala26 »

afannedim wrote:
MTV wrote:Jedino da se ilegalno prikljucim na staru HS (razdvojnik pred vratima) pa da gledam analogni N1 i Grand. Naglasak na Grand :lol:

Nego misle li ovi nasi pajdasi sta novo uvstiti u programsku semu proslo 5 mjeseci od zadnjeg dodavanja žlj kanala (neracunam Eurosport 2 HD).
Ja ilegalno koristim HS dvije godine hahahaha, onako za nedaj bože. :) :) :)
nemoj da te potraze. :lol:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#7687 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

ma pišaj ih kad sam se odjavio nikad me nisu u onoj kutiji iskopčali :-) :-) :lol: :lol:
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#7688 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Ej sjećam se i ja tih HS metoda kad raskineš ugovor... Davno je to bilo, ali ista priča, par puta sam ih zvao da maknu kabal iznad ulaznih vrata kuda su provukli žicu. I na kraju kažem pa šta ja sad da se namjerno uštekam jer ste vi lijeni, kaže lik 'ma ja ko ga jebe samo ti štekni' haha.

Na kraju sam sam uzeo klješta i fiknuo žicu. I koji dan kasnije dolaze oni (iz ko zna kojeg razloga) i kažu pa ko vam je presjekao žicu što niste prijavili kvar!?!?!?!?!?!
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#7689 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Dzontra_Volta »

U mene njihov kabl "utaknut" u kutiju iznad ulaznih vrata, ostao još od prethodnog vlasnika stana (koji je tu uslugu odjavio prije nego što je prodao stan). Nije mi nikad palo na pamet da provjerim da li ima nekog signala u njemu, sad sam se baš zaintrigirao. Čim se vratim s posla, uslijediće "kontrola priključka". :D :skoljka:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7690 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Koju raspravu pokrenuh kuku meni 8-)
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7691 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

Vala, ako vam pored ovolikih LoL-ovih kanala treba još ... onda vas ni kompletna Zemaljska TV produkcija neće zasititi :lol:
Ja od svega ovoga pogledam malo sporta, dokumentaraca ... edukativnih xxx kanala ... i to je sve, i to prije spavanja da me unina. Sve ostalo imam na netu, šta i kad ja hoću i bez reklama ... god bles d net.
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#7692 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Dzontra_Volta »

Praetorious wrote:Vala, ako vam pored ovolikih LoL-ovih kanala treba još ... onda vas ni kompletna Zemaljska TV produkcija neće zasititi :lol:
Ja od svega ovoga pogledam malo sporta, dokumentaraca ... edukativnih xxx kanala ... i to je sve, i to prije spavanja da me unina. Sve ostalo imam na netu, šta i kad ja hoću i bez reklama ... god bles d net.
Pa šta fali. Evo nabrzaka što vidjeh, možeš pogledati Grand TV, N1, CNN i, naravno, MTV Igman, od ovih kanala što nema na LOL. :lol:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7693 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Praetorious wrote:Vala, ako vam pored ovolikih LoL-ovih kanala treba još ... onda vas ni kompletna Zemaljska TV produkcija neće zasititi :lol:
Ja od svega ovoga pogledam malo sporta, dokumentaraca ... edukativnih xxx kanala ... i to je sve, i to prije spavanja da me unina. Sve ostalo imam na netu, šta i kad ja hoću i bez reklama ... god bles d net.
Kad je Telemach tutno HS-u N1 i Grand TV mogao je vala i nama jer za razliku od HS imamo skoro sve njihove kanale SK1, SK2, SK3, SK Golf, Lov i ribolov, Ultra, Mini Ultra. Veliki naglasak treba staviti na Grand TV. :lol:
Nemoze se bas sve gledati na netu, barem jos neko vrijeme.

Ja mijenjam MTV Igman i A1HD za N1 i Grand TV :izet:
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#7694 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by vanjki »

Juce sam kod staraca testirao Moju tv i fakat ovdje se trebamo klanjat Logosoftu za njihovu uslugu.
Blago receno meni je Moja tv sranje misleci na na njihov softer i ponudu kanala
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#7695 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

vanjki wrote:Juce sam kod staraca testirao Moju tv i fakat ovdje se trebamo klanjat Logosoftu za njihovu uslugu.
Blago receno meni je Moja tv sranje misleci na na njihov softer i ponudu kanala
Ma nama se LOL klanja jer nećemo MTV!
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7696 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Sakazulu wrote:
vanjki wrote:Juce sam kod staraca testirao Moju tv i fakat ovdje se trebamo klanjat Logosoftu za njihovu uslugu.
Blago receno meni je Moja tv sranje misleci na na njihov softer i ponudu kanala
Ma nama se LOL klanja jer nećemo MTV!
Logosoft sam razvio 2009 Super TV uslugu a BH Telecom kupio od slovenaca za nekoliko miliona 2010 ili 2011. I zato sto ova cinjenica smeta patrijotama bht moji komentari se uredno brisu sa BHTelecom teme. Ukupno 170 seoskih kanala naspram 199 kvalitetnih kanala gdje je ukljuceno 24 HD kanala u paket.
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#7697 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

MTV wrote:
Sakazulu wrote:
vanjki wrote:Juce sam kod staraca testirao Moju tv i fakat ovdje se trebamo klanjat Logosoftu za njihovu uslugu.
Blago receno meni je Moja tv sranje misleci na na njihov softer i ponudu kanala
Ma nama se LOL klanja jer nećemo MTV!
Logosoft sam razvio 2009 Super TV uslugu a BH Telecom kupio od slovenaca za nekoliko miliona 2010 ili 2011. I zato sto ova cinjenica smeta patrijotama bht moji komentari se uredno brisu sa BHTelecom teme. Ukupno 170 seoskih kanala naspram 199 kvalitetnih kanala gdje je ukljuceno 24 HD kanala u paket.
Vidiš to nisam znao, ali ne bitno je li sad patriotski ili ne, vjerujem da je svakako bolja LOL platforma.
User avatar
Big Ben
Posts: 168
Joined: 17/12/2010 23:44

#7698 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Big Ben »

Pozdrav braći LOL-ovcima! :D

Od jučer sam jedan od vas. Na prvu sam jako zadovoljan LOL-om. Bilo je tu i tamo nekog "kašljucanja", ali to je valjda normalno kod instalacije.
Uzeo sam Duo paket...dobio sam MAG resiver i Billion router (wtf :-) ). Iskren da budem, nekako sam očekivao ZyXel, ako ništa drugo onda radi imena. Ako dušu grijem o Billion, ispravite me. Uglavnom sve fercera.

Ovom prilikom bih također pohvalio jako ljubazno osoblje te kuće, jer sa kim god sam pričao od početnog razgovora raspitivanja, prijave usluge, dogovora oko termina instalacije i na kraju same instalacije, svi su bili jako ljubazni, strpljivi i susretljivi. Preporučujem dalje. Tako da, ako direktori i šefovi čitaju, svaka pohvala za uposlenike! :thumbup:

Na ovome mjestu, imam nekoliko pitanja, pa molim dobre duše kakvi su LOL-ovci da odgovore.

1. Znam da je bilo nekih rasprava AirTies vs. Mag i znam da je većina "forsirala" AirTies. Zanima me, postoji li konkretan razlog zašto? Može u kratkim crtama pro's and cons. Po mom jednodnevnom iskustvo ( :D ), Mag je jedan kompaktan i jak uređaj. Daljinac izgleda lijepo, uređaj izgleda lijepo i brz je. Nema teletext, ali Bože moj. Još ga Xbox uredno prepoznaje (preko HDMI IN), ali se mali ne da kontrolisati od Xbox-a, što mi je malo bedak.

2. Resiver je spojen na 2. port modema, a moj router na 4. port. Kači se preko DHCP-a. Eh sad, slobodni su mi portovi 1 i 3. Kontam da bi 3 mogla biti za telefon, ali port 1 mi je mrtav konj. Znači direktno ethernetom ni laptop ni Xbox neće da čuju. Da li trebam javiti MAC adresu uređaja koji želim spojiti na port 1, pa da oni "odvrnu" ili ja griješim u nečemu?! :-)

3. Naivno pitanje! Da li i koliko u prosjeku brzine "jede" TV? Jučer sam radio testove i dobijao brzine downloada od cca. 7,7 MB (paket je 14). Da li ja imam tih 14 MB konekciju samo za internet ili se ona dijeli na sve uređaje? Ova vrsta tehnologije mi je još uvijek malo misterija, jer dolazim sam CI modula gdje nisam morao razmišljati o ovim stvarima. I da, da kažem da nisam jedan od sretnika sa nenormalnim download/upload-om. :twisted:

4. Po defaultu vidim da je rezolucija slike 720p. Za geeka koji je 2007. kupio Full HD tv to je bio bolan prizor. :D
U settingsima resiver sam vidio opciju promjene rezolucije, pa sam se mislio poigrati sa 1080i ili 1080p, ovisno šta prođe. Međutim, uređaj traži reboot, pa me malo strah da šta ne zeznem!?

Eto, nadam se da nisam pegla, ali bih volio stvarno da čujem Vaša iskustva. Hvala svima i LOL on! :thumbup:
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#7699 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Big Ben wrote:Pozdrav braći LOL-ovcima! :D

Od jučer sam jedan od vas. Na prvu sam jako zadovoljan LOL-om. Bilo je tu i tamo nekog "kašljucanja", ali to je valjda normalno kod instalacije.
Uzeo sam Duo paket...dobio sam MAG resiver i Billion router (wtf :-) ). Iskren da budem, nekako sam očekivao ZyXel, ako ništa drugo onda radi imena. Ako dušu grijem o Billion, ispravite me. Uglavnom sve fercera.

Ovom prilikom bih također pohvalio jako ljubazno osoblje te kuće, jer sa kim god sam pričao od početnog razgovora raspitivanja, prijave usluge, dogovora oko termina instalacije i na kraju same instalacije, svi su bili jako ljubazni, strpljivi i susretljivi. Preporučujem dalje. Tako da, ako direktori i šefovi čitaju, svaka pohvala za uposlenike! :thumbup:

Na ovome mjestu, imam nekoliko pitanja, pa molim dobre duše kakvi su LOL-ovci da odgovore.

1. Znam da je bilo nekih rasprava AirTies vs. Mag i znam da je većina "forsirala" AirTies. Zanima me, postoji li konkretan razlog zašto? Može u kratkim crtama pro's and cons. Po mom jednodnevnom iskustvo ( :D ), Mag je jedan kompaktan i jak uređaj. Daljinac izgleda lijepo, uređaj izgleda lijepo i brz je. Nema teletext, ali Bože moj. Još ga Xbox uredno prepoznaje (preko HDMI IN), ali se mali ne da kontrolisati od Xbox-a, što mi je malo bedak.

2. Resiver je spojen na 2. port modema, a moj router na 4. port. Kači se preko DHCP-a. Eh sad, slobodni su mi portovi 1 i 3. Kontam da bi 3 mogla biti za telefon, ali port 1 mi je mrtav konj. Znači direktno ethernetom ni laptop ni Xbox neće da čuju. Da li trebam javiti MAC adresu uređaja koji želim spojiti na port 1, pa da oni "odvrnu" ili ja griješim u nečemu?! :-)

3. Naivno pitanje! Da li i koliko u prosjeku brzine "jede" TV? Jučer sam radio testove i dobijao brzine downloada od cca. 7,7 MB (paket je 14). Da li ja imam tih 14 MB konekciju samo za internet ili se ona dijeli na sve uređaje? Ova vrsta tehnologije mi je još uvijek malo misterija, jer dolazim sam CI modula gdje nisam morao razmišljati o ovim stvarima. I da, da kažem da nisam jedan od sretnika sa nenormalnim download/upload-om. :twisted:

4. Po defaultu vidim da je rezolucija slike 720p. Za geeka koji je 2007. kupio Full HD tv to je bio bolan prizor. :D
U settingsima resiver sam vidio opciju promjene rezolucije, pa sam se mislio poigrati sa 1080i ili 1080p, ovisno šta prođe. Međutim, uređaj traži reboot, pa me malo strah da šta ne zeznem!?

Eto, nadam se da nisam pegla, ali bih volio stvarno da čujem Vaša iskustva. Hvala svima i LOL on! :thumbup:
Dobro došao.

Što se tiče brzine mora biti tačna onolika koliko plaćaš - možda do –1Mbps. Za ostale pitalice sad će neko da se javi...
zeko2008
Posts: 84
Joined: 17/02/2008 19:43

#7700 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zeko2008 »

PItanje:

Kako se ulazi u postavke STB da se promjeni rezolucija defualtna?

I sta ustvari znaci sto je ona trenutno 720 a ne 1080, jel se ovo odnosi na sve kanale i koji jesu i koji nisu HD?

Lp.
Post Reply