Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#15126 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

afannedim wrote:Niti brzina opada niti puca konekcija bar kod mene je tako.
Logo Trio 50/3 Mbps
trenutna brzina wifi (spojena dva mobitela i laptop)
Image
kabl mada speedtest zavrne na 75 pa spada
Image

Brzina kod mene zna opast a konekcija rikne kad im pocupaju optiku uslijed sanacije kolovoza. Visa sila zvana bager. :mrgreen:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#15127 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:
afannedim wrote:Niti brzina opada niti puca konekcija bar kod mene je tako.
Logo Trio 50/3 Mbps
trenutna brzina wifi (spojena dva mobitela i laptop)
Image
kabl mada speedtest zavrne na 75 pa spada
Image

Brzina kod mene zna opast a konekcija rikne kad im pocupaju optiku uslijed sanacije kolovoza. Visa sila zvana bager. :mrgreen:
Isti paket koristim
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#15128 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Imam video kao dokaz kako speed test zavrne na 80 Mbps pa krene spadat. :mrgreen:
Zamisli jednog dana da ovaj paket bude 80 Mbps za ovih akcijskih 41KM i nesto plus drugi resiver 4,5 i plus paket za sve ukupno 52 KM. Bio bi to jako dobar paket...
Masta moze svasta :mrgreen:
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#15129 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

zna varirat' ali da ne puca, e pa...puca ono,itekako puca, najcesce nedjeljom :evil:
masta... jasta :skoljka:
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#15130 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

semirsar wrote:zna varirat' ali da ne puca, e pa...puca ono,itekako puca, najcesce nedjeljom :evil:
masta... jasta :skoljka:
Ajd reci da nebi bio los paket da za 52 KM dobijs 80 Mbps, 2 resivera, fiksni, oko 190 kanala od toga 21 HD kanal. To bi bio best by paket. PS. Sport me nezanima i ove arene bi donirao nekom :mrgreen:
Da brzina zna varirat zna, zna biti i kablom 20-30 Mbps al resetom routera se vrati na one gore brzine. Pucanje konekcije mi se mozda desilo jednom od onog kada su pocupali im optiku. Ako je to lose e onda... Opet ovo je moj slucaj :)
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#15131 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

MTV wrote:
semirsar wrote:zna varirat' ali da ne puca, e pa...puca ono,itekako puca, najcesce nedjeljom :evil:
masta... jasta :skoljka:
Ajd reci da nebi bio los paket da za 52 KM dobijs 80 Mbps, 2 resivera, fiksni, oko 190 kanala od toga 21 HD kanal. To bi bio best by paket. PS. Sport me nezanima i ove arene bi donirao nekom :mrgreen:
Da brzina zna varirat zna, zna biti i kablom 20-30 Mbps al resetom routera se vrati na one gore brzine. Pucanje konekcije mi se mozda desilo jednom od onog kada su pocupali im optiku. Ako je to lose e onda... Opet ovo je moj slucaj :)
ne bih znao rec' vec znas sta je kod mene :mrgreen:
mada, nikad nijesam dobio obecanih i placenih 120Mbps vec max 80Mbps ali ko sto sam davno rek'o nije mi bitan download, dovoljno mi i ovijeh 80, samo upload mi ne diraj :mrgreen:
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#15132 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by moke_31 »

Ja ne znam do čega je kod mene, ali kad god na Kodiju počnem gledati neki film konekcija počne da puca. Nekad zna svakih par minuta, ono film se prekine i ja ga taman opet pokrenem konekcija odmah pukne :-) :-) :-)

Ne sjećam se kad sam u zadnje vrijeme pogledao neki film a da konekcija nije bar jednom pukla. Prije gledanja filma možda satima sve normala. Može li biti da ima veze sa streaming servisima kao što je openload i sl.?
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#15133 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Imas li tad interneta na mobitelu kad "puca" stream filma. Ako imas onda je to do Kodia a ne do operatera.
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#15134 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by moke_31 »

MTV wrote:Imas li tad interneta na mobitelu kad "puca" stream filma. Ako imas onda je to do Kodia a ne do operatera.
Nema interneta ni na mobitelu ni na PC-iju. Veoma čudna situacija. Pokrenem stream i onda krene pucanje, možda i nije do LOL-a ali čisto sumnjam :D
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#15135 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

moke_31 wrote:
MTV wrote:Imas li tad interneta na mobitelu kad "puca" stream filma. Ako imas onda je to do Kodia a ne do operatera.
Nema interneta ni na mobitelu ni na PC-iju. Veoma čudna situacija. Pokrenem stream i onda krene pucanje, možda i nije do LOL-a ali čisto sumnjam :D
Da nije router pri kraju i da ga treba mijenjat...
Takva cesta pucanja sam imao kad je bio pokvaren router al tad nisam imao Kodi pa nemogu uporediti situaciju. Vecinom je problem oprema il zica.
TwistedX
Posts: 383
Joined: 02/11/2010 16:55

#15136 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by TwistedX »

Pozdrav ljudi,

Jel neko presao od Vas na Telemach? Istice mi LOL ugovor za par dana pa da vidim kakva su iskustva.

Tnx
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#15137 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by beni-bu-man »

TwistedX wrote:Pozdrav ljudi,

Jel neko presao od Vas na Telemach? Istice mi LOL ugovor za par dana pa da vidim kakva su iskustva.

Tnx
ko mene je obrnuta situacija :mrgreen:

koji je paket kod tebe na Lolu ??
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#15138 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by moke_31 »

TwistedX wrote:Pozdrav ljudi,

Jel neko presao od Vas na Telemach? Istice mi LOL ugovor za par dana pa da vidim kakva su iskustva.

Tnx
Drug kakva ba iskustva :D , ako imaš mogućnost bježi na Telemach i to je to, u svakom pogledu dobijaš i sa internetom i sa kanalima, jedino ako imaš mobitel na Mtel mreži pa da te to koči.
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#15139 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by moke_31 »

MTV wrote:
moke_31 wrote:
MTV wrote:Imas li tad interneta na mobitelu kad "puca" stream filma. Ako imas onda je to do Kodia a ne do operatera.
Nema interneta ni na mobitelu ni na PC-iju. Veoma čudna situacija. Pokrenem stream i onda krene pucanje, možda i nije do LOL-a ali čisto sumnjam :D
Da nije router pri kraju i da ga treba mijenjat...
Takva cesta pucanja sam imao kad je bio pokvaren router al tad nisam imao Kodi pa nemogu uporediti situaciju. Vecinom je problem oprema il zica.
Ma ne znam do čega bi bilo, jedino mi je onaj telefonski kabal sumnjiv, možda se negdje savio i sl., star je a i nije neki kvalitet čini mi se. Inače je li neko imao iskustva da mu je telefonski kabal pravio problem konekciji?
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#15140 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

moke_31 wrote: Ma ne znam do čega bi bilo, jedino mi je onaj telefonski kabal sumnjiv, možda se negdje savio i sl., star je a i nije neki kvalitet čini mi se. Inače je li neko imao iskustva da mu je telefonski kabal pravio problem konekciji?
Naravno 2 puta pravilo problem. Prvi put bio speedtest 10tak Mbps, ping 60. Kad su ga promijenili zicu ping 11, speedtest 50 i vise Mbps. Drugi put je riknuo router al su i tel kabl promijenili. Ukupno su meni promijenili 2 routera i mislim 3 puta zicu do sada. Dao mi je dovoljno zice da mogu pruzit kabl do Bosmala i ves objesit na nju. :lol:
Resivere nikad nisu mijenjali od 2012.

Kaze stariji ciko za zicu to je potrosna roba i mozemo uvijek promijeniti. Zadnji put je zezala zica u njihovoj kutiji u ulazu. I uvijek kad saniraju zice-routere usluga je perfektna a pred crkavanje i lose zice znas i sam.
User avatar
okanomalo
Posts: 911
Joined: 09/01/2015 16:10

#15141 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by okanomalo »

TwistedX wrote:Pozdrav ljudi,

Jel neko presao od Vas na Telemach? Istice mi LOL ugovor za par dana pa da vidim kakva su iskustva.

Tnx
moj sestric je presao prije dva mjeseca.on je zadovoljan jer najvise gleda sport klub.
dobila sam pismance od lola jer mi istice ugovor,onako fincukasto al nista ne nude.jos se dvoumim.
Last edited by okanomalo on 20/11/2017 18:24, edited 1 time in total.
Dzontra_Volta
Posts: 6457
Joined: 20/01/2011 11:10

#15142 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Dzontra_Volta »

okanomalo wrote:
TwistedX wrote:Pozdrav ljudi,

Jel neko presao od Vas na Telemach? Istice mi LOL ugovor za par dana pa da vidim kakva su iskustva.

Tnx
moj sestric je presao prije dva mjeseca.on je zadovoljan jer najvise gleda sport klub.
dobila sam pismance od lola jer mi istice ugovor,onako fincuasto al nista ne nunde.jos se dvoumim.
Biće sad iznenađenja za Novu godinu.

Mene su recimo baš za Novu 2016. godinu "iznenadili" ukidanjem SK kanala.
Bio sam "iznenađen" godinu dana, ali poslije toga sam se pribrao. :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#15143 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by arzuhal »

:lol: :lol:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#15144 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Benq »

Doobar :lol:
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#15145 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

USKORO na satelitu svi Hayatovi kanali u HD formatu dakle Hayatovci HD, Hayat Plus HD, Hayat Music HD i Hayat Folk HD.
Podsjecanja radi, medju prvima smo sa starom HS dobili Hayatovce i Hayat HD. Vidjet cemo kako ce sada biti...


Izvor nick Igor (to je onaj sto je vodio prije ZMBT a sad je urednim ili tako nesto)
http://novisf.com/thread/94003-bih-tran ... ost1325247
TwistedX
Posts: 383
Joined: 02/11/2010 16:55

#15146 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by TwistedX »

Dzontra_Volta wrote:
okanomalo wrote:
TwistedX wrote:Pozdrav ljudi,

Jel neko presao od Vas na Telemach? Istice mi LOL ugovor za par dana pa da vidim kakva su iskustva.

Tnx
moj sestric je presao prije dva mjeseca.on je zadovoljan jer najvise gleda sport klub.
dobila sam pismance od lola jer mi istice ugovor,onako fincuasto al nista ne nunde.jos se dvoumim.
Biće sad iznenađenja za Novu godinu.

Mene su recimo baš za Novu 2016. godinu "iznenadili" ukidanjem SK kanala.
Bio sam "iznenađen" godinu dana, ali poslije toga sam se pribrao. :D
Hahahhaha dobar :)
TwistedX
Posts: 383
Joined: 02/11/2010 16:55

#15147 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by TwistedX »

beni-bu-man wrote:
TwistedX wrote:Pozdrav ljudi,

Jel neko presao od Vas na Telemach? Istice mi LOL ugovor za par dana pa da vidim kakva su iskustva.

Tnx
ko mene je obrnuta situacija :mrgreen:

koji je paket kod tebe na Lolu ??
Presao sa najjaceg paketa u to doba na Trio paket i sada mi istice ugovor. Doslo je dotle da nakon 2001-2 ne mogu se sjetiti sada (od dial-up) razmisljam da predjem na drugog providera. Najvise me iznerviralo sto su ukinuli H2 pod izgovorom da se kanal najmanje gleda (skup kanal, a oni nemaju korisnika pa ni love da ga odrzavaju a koga god znam da je na lol stalno mu upaljen bio H2) i mogucnost odtamljivanja kanala.
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#15148 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

TwistedX wrote:
Presao sa najjaceg paketa u to doba na Trio paket i sada mi istice ugovor. Doslo je dotle da nakon 2001-2 ne mogu se sjetiti sada (od dial-up) razmisljam da predjem na drugog providera. Najvise me iznerviralo sto su ukinuli H2 pod izgovorom da se kanal najmanje gleda (skup kanal, a oni nemaju korisnika pa ni love da ga odrzavaju a koga god znam da je na lol stalno mu upaljen bio H2) i mogucnost .... kanala.
Otome se neprica. Imas pp :mrgreen:
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#15149 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Na BHT SD i FTV ide analogna slika. Takva je i na snimalici. Prije nekoliko dana FTV i BHT SD su imali super sliku (digitalnu). Kad je FTV imao dobru sliku za vrijeme svake epizode TLZP-a u periodu izmedju 21 i 22 na par minuta je dolazilo do pikselanja/kockanja slike.
Pored Hayat HD, TV Slon, OBN, pink Srbija, TV5 Monde sada ni FTV (Federalna TV) nema teleteksta. Oni umjesto da poprave teletekst oni ukinu na jos nekom kanalu :-)
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#15150 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Ko ovo par postova niže najvaljuje neke novogodišnje dodatke na LoL sistemu?
Post Reply