Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#11176 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Najava radova na xDSL mreži - 19.02.2016.

Poštovani korisnici,
obavještavamo vas o planiranim radovima na xDSL mreži u petak 19.02.2016 u periodu 10:00-12:00 h. U ovom periodu mogući su prekidi na Internet, IPTV i telefonskim servisima. Radovima će biti obuhvaćene ulice Ferde Hauptmana, Nedima Filipovića i Malta.
Zahvaljujemo na razumijevanju.

Vaš Logosoft

https://www.lol.ba/Novosti.aspx?id=4c03 ... 46976ee0c0
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#11177 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Dzontra_Volta wrote:
MTV wrote::roll: aha :? ha :zrikav: :okac: OK :hmpf: SK
http://www.nextgen-iptv.com/
Hvala
BiHovan
Posts: 16
Joined: 17/09/2010 16:04

#11178 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by BiHovan »

moke_31 wrote:Je li ovo LOL digo brzinu neta? Nisam upratio na njihovoj stranici a ni na forumu? Kod mene je alfa paket.

Image
E sad me stvarno zanima kako će mi neko iz Logosofta ovo pojasniti.
Kako to da ja sa ovom novom brzinom od 22/2 Mbps ne mogu da postignem ping 40 prema serveru u Frankfurtu kao na ovoj slici iznad.
Zvao sam i tehničku podršku ali oni ili stvarno ne znaju ili se prave naivni i pričaju bajkice o tome kako je to sasvim normalno. Na žalost trenutno nisam kući pa da postavim screenshot sa Speedtest stranice kao i Tracert izvještaj iz CP-a.

Ima li neko neko ozbiljno, razumno objašnjenje.

Paket mi je Trio (stari), VDSL WLAN ruter/modem 300Mbps WLAN USB kartica (na 2,4Ghz).

Operater tvrdi da je do wireless mreže da trebam računar da spojim LAN kablom. Da li je to zaista tako ili je to nagađanje kod ovake konfiguracije?
Imam određenog iskustva sa mrežama i smatram da pri propusnosti na relaciji WLAN kartica WLAN ruter od 300Mbps nema kašnjenja i velikih oscilacija u pingu. Ah da i jedna bitna stvar, kada pingam IP rutera sa računara ne prelazi naravno 1ms što potvrđuje moje mišljenje da operater nije zainteresovan da pomogne niti da sam nauči ako ne zna do čega bi to moglo biti.
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#11179 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Prvo i vazno pravilo je da ping nemoze biti manji ako koristis Super TV. Mozes zatraziti da ti ping smanje ali ces imati problema sa TV-om.

Drugo pravilo, preko kabla je sigurnije i mjerodavnije mjerenje i njegov rezultat nego preko wifia koji zavisi od mnogo faktora. U tvojoj okolini mozda postoji jos wifia koji smetaju i umanjuju tvoju brzinu. Ugl preko kabla je sigurnije i poudanije brzine.

Ovo ostalo sto si pisao, ja se u to nerazumijem pa i ne zelim komentarisati ono sto ne znam.
BiHovan
Posts: 16
Joined: 17/09/2010 16:04

#11180 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by BiHovan »

MTV wrote:Prvo i vazno pravilo je da ping nemoze biti manji ako koristis Super TV. Mozes zatraziti da ti ping smanje ali ces imati problema sa TV-om.
To što tvrdiš je tačno ako provajder nije optimizirao propusnost podataka tako da količina podataka za super TV smanjuje propusnost i podataka prema internetu (web stranice i ostalo). U tom slučaju očitana brzina interneta u momentu gledanja super tv ne bi bila prikazana kao maksimalna ugovorom definisana brzina od 22/2 u ovom slučaju niti bih mogao skidati podatke sa interneta maksimalnom definisanom brzinom.
Dakle ta tvrdnja koju i operateri u logosoftu pričaju korisnicima koji se ne razumiju ne pije vode. Jedno je VPN link koji je rezervisan za IPTV uslugu a drugo je internet link za podatke prema eksternim serverima. Ne koristi se bez razloga VDSL ruter nego da gledanje TV-a ne ometa prijenos podataka prema eksternim servisima. Osim toga svaki noviji ruter ima podršku za istovremenu višestruku razmjenu podataka i paketa podataka tako da i prema tome ta tvrdnja pada u vodu.

MTV wrote:Drugo pravilo, preko kabla je sigurnije i mjerodavnije mjerenje i njegov rezultat nego preko wifia koji zavisi od mnogo faktora. U tvojoj okolini mozda postoji jos wifia koji smetaju i umanjuju tvoju brzinu. Ugl preko kabla je sigurnije i poudanije brzine.
Ti uređaji u mojoj okolini mogu dovoditi do prekida konekcije i do drastičnog smanjenja brzine interneta, do gubljenja paketa u prijenosu podataka ili do smanjenja razmjene podataka između WLAN kartice i rutera ali ako se uređaji kao u mom slučaju nalaze u jednoj prostoriji udaljeni svega 3-4 m jedno od drugog onda i to na žalost ne objašnjava moj problem, obzirom da sam pingao ruter, i kao što rekoh ne prelazi više od 1ms i nema gubitka paketa.

MTV wrote:Ovo ostalo sto si pisao, ja se u to nerazumijem pa i ne zelim komentarisati ono sto ne znam.
Pošteno.
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#11181 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Onda je sve do njih. Morat ces zvati tehnicku podrsku, ako te pokusaju skinut s dnevnog reda onda traziti nekog operatera koji se bolje razumije u te stvari.

Ja sam ovdje svaki svoj problem opisao i napisao kako sam ga rijesio jer ako se netkom ponovi slucaj kao kod mene da zna kako ga rijesiti. Mada sam vecini forumasa dojadio. :mrgreen:
B Ling
Posts: 134
Joined: 27/11/2015 15:05

#11182 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by B Ling »

Pozdrav ekipa,

ako moze neko da mi napishe da li su arene u osnovnom paketu u HD-u ili...?I da, moram li mijenjati sve kablove spojeve i sve ostalo ukoliko se prebacim sa telemacha?
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#11183 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

B Ling wrote:Pozdrav ekipa,

ako moze neko da mi napishe da li su arene u osnovnom paketu u HD-u ili...?I da, moram li mijenjati sve kablove spojeve i sve ostalo ukoliko se prebacim sa telemacha?
Sa www.lol.ba arena paket je pripojen osnovnom paketu. Arena 1,2,3,4 i 1 HR su u SD formatu.

U HD paketu za 8 KM su arene 1,2,3,4 HD i jos 10 HD kanala. Prvi resiver koji ti daju je HD i dzaba je a drugi ako zelis HD resiver je 5 KM. Neazurna im je stranica.
Logosoft ide preko telefonske parice. Mozes koristiti i Logosoft i Telemach.
B Ling
Posts: 134
Joined: 27/11/2015 15:05

#11184 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by B Ling »

Hvala
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#11185 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

B Ling wrote:Hvala
Nema na cemu ako jos sta treba slobodno pitaj :)
B Ling
Posts: 134
Joined: 27/11/2015 15:05

#11186 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by B Ling »

Nista za sada, vagam opcije. :-D
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#11187 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

B Ling wrote:Nista za sada, vagam opcije. :-D
Ako predjes na LOL recider him da te MTV posl'o, zauhar mu je gratis mjesecna preplata :thumbup:
B Ling
Posts: 134
Joined: 27/11/2015 15:05

#11188 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by B Ling »

Ako je tako fkt. hocu, naravno ako predjem.

Covjek mi je dao vishe info od cike na njihovoj info liniji. :-D
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#11189 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

semirsar wrote:Ako predjes na LOL recider him da te MTV posl'o, zauhar mu je gratis mjesecna preplata :thumbup:
Mogao bi biti ofisl podrska Lolu, nek me uposle nek naprave profil a more i ovaj MTV profil i bit ce: Postovani semirsar hvala na tom prijedlogu :mrgreen:
I Postovani B Ling uvijek smo tu da pomognemo :D
B Ling wrote:Ako je tako fkt. hocu, naravno ako predjem.

Covjek mi je dao vishe info od cike na njihovoj info liniji.
:-D
Boze sto me necudi. Kad sam im prepravljao listu sa spiskom kanala, pisao na forum oni polako popravljali. Npr. Napisali da je kanal pink hits 2 u plus paketu a meni radi a odabrao osnovni paket. Pa im nije godinu dana pisala RTL Kockica pa treba da bude Kanal 6 HD i Motors TV HD kod njih bez HD kao da nude SD a kanali pice u HD. Najam SD resivera vise nema i tako. Ugl jos uvijek imaju greske na spisku al dobro je kako je bilo.

Za ovo prvo Hvala Hvala
operacija labrador
Posts: 142
Joined: 10/08/2013 17:15

#11190 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by operacija labrador »

MTV wrote:
B Ling wrote:Hvala
Nema na cemu ako jos sta treba slobodno pitaj :)
Evo da te pitam - ima li LOL u planu da isporučuje powerline adaptere da se smanji broj "šume" kablova ...
Mislim da BH Telecom to radi već duže vrijeme ...
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#11191 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

operacija labrador wrote:
Evo da te pitam - ima li LOL u planu da isporučuje powerline adaptere da se smanji broj "šume" kablova ...
Mislim da BH Telecom to radi već duže vrijeme ...
Samo da ponovim ja ne radim kod njih.

Nemam pojma jel nude nitko na ovoj temi nije to spominjao.
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#11192 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Sto se "sume" kablova tice ja definitivno imam prasumu Amazonu.
operacija labrador
Posts: 142
Joined: 10/08/2013 17:15

#11193 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by operacija labrador »

MTV wrote:
operacija labrador wrote:
Evo da te pitam - ima li LOL u planu da isporučuje powerline adaptere da se smanji broj "šume" kablova ...
Mislim da BH Telecom to radi već duže vrijeme ...
Samo da ponovim ja ne radim kod njih.

Nemam pojma jel nude nitko na ovoj temi nije to spominjao.
Evo se javno obraćam LOL da napuste ZyXel opremu (jeste jeftino al' horror od kvalitete). Kod prijatelja se router toliko grije da ga mora isključiti kad negdje ide. Ima pravu šumu kablova (tri tv-a) , plaća preko 70 km a brzina downloada jedva 15 mbs (wifi) na udaljenosti 1m od routera. Navijam za "IPTV over powerline" jer i sam koristim tp-link powerline za internet (smart tv).

http://www.tp-link.com/en/products/deta ... 10KIT.html
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#11194 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Ja imam Zyxel router paket od 50 Mbps, preko wifia je plafon 38 Mbps. Dva TV resivera i telefon. Jednom rijecnu prasuma ako bi sve kablove razvukao mogao bi prostirati ves a i od komsija ves ima kabla na izvoz.
operacija labrador
Posts: 142
Joined: 10/08/2013 17:15

#11195 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by operacija labrador »

MTV wrote:Ja imam Zyxel router paket od 50 Mbps, preko wifia je plafon 38 Mbps. Dva TV resivera i telefon. Jednom rijecnu prasuma ako bi sve kablove razvukao mogao bi prostirati ves a i od komsija ves ima kabla na izvoz.
Imao sam sličan problem dok nisam "doveo" wifi router (priključen na drugi powerline adapter) na 1-2 m ( u dnevni boravak). Nema nikakve šanse da Zyxel od teorijskih 150mbs ( u stvarnosti je to negdje oko 40 mbs) "propusti" full speed na recimo 60 mbs li 50 mbs u cijelom stanu .
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#11196 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Dzontra_Volta »

semirsar wrote:
B Ling wrote:Nista za sada, vagam opcije. :-D
Ako predjes na LOL recider him da te MTV posl'o, zauhar mu je gratis mjesecna preplata :thumbup:

Mislim da ta opcija "recider him da sam te ja poslo" više ne postoji. To su meni se čini ukinuli.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#11197 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rizibizi »

Poweline majka, ubodes pola metra utp-a s jedne strane, pola metra s druge strane i radi. Samo im treba reci ako budu uzimali da uzimaju one modele sa uticnicom na sebi (struje nikad dosta) mada ce oni sigurno ko i sa ruterima udariti po najjeftinijoj i najlosijoj varijanti. Od ovog povecanja brzine sam primjetio da mi niti jedan torrent nije prebacio download preko 2.5 Mbps sto je losije u odnosu na prije povecanja kad se znalo dogoditi da bude i nesto preko 3 Mbps. Ovi njihovi ruteri su kante bez obzira o kojem modelu pricali, cak je i onaj tp link sto tmach daje od 20-30 km sretnije rjesenje od ovoga.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#11198 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by mali_milojica »

Dzontra_Volta wrote:
semirsar wrote:
B Ling wrote:Nista za sada, vagam opcije. :-D
Ako predjes na LOL recider him da te MTV posl'o, zauhar mu je gratis mjesecna preplata :thumbup:

Mislim da ta opcija "recider him da sam te ja poslo" više ne postoji. To su meni se čini ukinuli.
Nisu ukinuli,osim ako se u 2 mj nije nesto.desilo,jer meni na taj fazon nisu naplatili decembar.
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#11199 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Dzontra_Volta »

https://www.lol.ba/Novosti.aspx?id=380c ... ced8802a0c

Ovdje je pisalo da ta "akcija" traje do 1. maja 2015. pa sam mislio da su to ukinuli.
operacija labrador
Posts: 142
Joined: 10/08/2013 17:15

#11200 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by operacija labrador »

rizibizi wrote:Poweline majka, ubodes pola metra utp-a s jedne strane, pola metra s druge strane i radi. Samo im treba reci ako budu uzimali da uzimaju one modele sa uticnicom na sebi (struje nikad dosta) mada ce oni sigurno ko i sa ruterima udariti po najjeftinijoj i najlosijoj varijanti. Od ovog povecanja brzine sam primjetio da mi niti jedan torrent nije prebacio download preko 2.5 Mbps sto je losije u odnosu na prije povecanja kad se znalo dogoditi da bude i nesto preko 3 Mbps. Ovi njihovi ruteri su kante bez obzira o kojem modelu pricali, cak je i onaj tp link sto tmach daje od 20-30 km sretnije rjesenje od ovoga.
Sumnjam da će lol ponuditi powerline jer se brate ne ulaže u LOL. Mtel je "kupio" lol da uzima pare, ponudio svoje mobilne usluge itd. Koliko ja vidim nema tu nikakvih ulaganja malo su im prostorije "sredili" , "stolica tamo, stolica vamo", malo plakata , pojačana "ishrana" za menadžere ali suštinski m-tel brine samo koliko novih korisnika ima LOL. Što se opreme tiče, TM korisiti isključivo Cisco opremu a LOL "žlj" tj kineze, jeftine i loših performansi.Onda nije čudno da se toliko ljudi žali i na IPTV i na internet. Prije par dan sam bio u "direkciji" LOL-a, bio sam sigurno oko pola sata, niko živ se nije pojavio, niti da plati račun niti radi zasnivanja pretpl.odnosa a meni je to dovoljno skontam kako stvari stoje. Ista priča kao prije 12 ili više godina kad nas je Damir D. na forumu uvjeravao da NIJE moguć flat preko kablovske ,da je to neizvodivo itd, a danas, TM dominira .Opet ista priča "dokapitalizirali" ih iz m-tela dali malo veće plaće menažeriji a vamo stagnacija i gubitak tržišta ...Dugo sam bio na LOL-u zato sam ovako i ogorčen znajući kakva je to firma mogla biti - gigant ...
Post Reply