Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#11126 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by relevantan »

afannedim wrote:
mali_milojica wrote:Mene cijeli dan zafrkava. Svako pola sata ili sat ne stane internet na nekih 5 min i dodje ponovo. Slaba i brzina,sporo ide nesto.

U toku je puštanje postepeno novih brzina.

Image a treba 22/2
I tata bi sine :sad: Koristim samo internet - Omega-net 25/1, koji je sada (navodno) 40/4 za iste pare. To znači da svi mi (a ima nas dosta) moramo dobiti nove modeme čija je maksimalna fabrička downstream/upstream brzina veća od 25/2, da bi imali koristi od ovog povećanja. U protivnom, džaba su krečili. Jesam li spomenuo da nema modema, al' da bi moglo biti uskoro? :zzzz:
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#11127 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by cico x »

jesmo li mi njima duzni platiti racun za kanale koje nemamo,kako bi bilo da se to po sudu ganja?
User avatar
MTV
Posts: 14357
Joined: 21/08/2013 19:39

#11128 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

cico x wrote:jesmo li mi njima duzni platiti racun za kanale koje nemamo,kako bi bilo da se to po sudu ganja?
Da se zna nikog nebranim ali po ugovoru kojeg smo svi potpisali fino pise da Logosoft ima pravo izmjene programske sheme. Znaci u ugovoru nigdje nepise da ce npr. SK, Ultra, lupam VH1 moraju biti u shemi.

E sal Lol je zainteresovan za SK kanale ali Telemach cim je preuzeo HS nije htio produziti ugovor. Imaju sad ovaj rok od 60 dana koji bi trebao isteci pocetkom marta.

Npr. Kablovska u Elta MT i TXTV ocekuju SK kanale od marta i da ce ti kanali biti kod njih u programskoj shemi.
Ali poznavajuci SBB/Telemach oni ce iskesirati sumu i opet nikom nedati.

Da im neplatis uslugu iskljucili bi te i tuzili jer si se u ugovoru obavezao za izmirivanje usluga koje koristis.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#11129 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rizibizi »

Nisam pravnik i ne znam kako se to rjesava ali kao laika me interesuje sta u slucaju da nemamo niti jednog programa u programskoj semi? Jel i onda treba da platim punu cijenu pretplate? Ili da nam od svih kanala koji se nalaze na listi rade samo TV Slon, FTV, BHT i PTPC jel i tad treba da platim punu cijenu? Izgubiti 5-6-7 koliko vec kanala u 10 dana, ostaviti istu cijenu i navedeno pokusati nadomjestiti nekakvim "povecanjem" brzine interneta je najblaze i najkulturnije receno neozbiljno i diletantski. Samo jebi ga niti ima zakona, niti ko nas kao potrosace stiti a kod nas i teza krivicna djela prolaze nekaznjeno. Tako da suti sisaj i placaj 24 mjeseca a onda im se najebi najmilijih za svaki mjesec koji su nas vukli za nos raskini ugovor i trazi bolje. Mislim vidio sam sve i da nemam usluge tri dana i da nesto ne radi i da su monteri/tehnicari sta vec nesavjesni ali da ostanete bez premium kanala i pravite se ludi to je vrhunac ponude. Samo ne zelim da slusam pricu znate radimo mi ali vi to ne vidite (upravu ste bas se ne vidi).

Mislim da sud nije prava adresa prema nekim informacijama koje imam ured obdusmena :D je jedini koji nesto moze napraviti po tom pitanju.
User avatar
MTV
Posts: 14357
Joined: 21/08/2013 19:39

#11130 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

7 Telemachovih kanala i 8. prije godinu i mjesec b92

Nigdje ti u ugovoru nepise da moraju imati SK kanale i da ce ih imati zauvijek. Kod svakog operatera pise da zadrzavaju pravo zamjene kanala.

Elta i TXTV se nadaju od marta da ce imati SK pa valjda se i lol tome nada, a ako ne onda bi trebali nesto ponuditi.

Na kraju krajeva proce i tih 24 mjeseca dok se okrenes a onda kud nas zivot vodi.

Al na Lolu za razliku od ostalih operatera sam mogao gledati XFactor na kvalitetnoj slici RTL-a (16:9) za razliku od kriminalne slike FTV (Analogna tehnika) i RTRS (4:3), pa rukomet (niko nije prenosio) i Andriju i Adjelku (hayat kasni mjesec dana).
operacija labrador
Posts: 142
Joined: 10/08/2013 17:15

#11131 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by operacija labrador »

MTV wrote:7 Telemachovih kanala i 8. prije godinu i mjesec b92

Nigdje ti u ugovoru nepise da moraju imati SK kanale i da ce ih imati zauvijek. Kod svakog operatera pise da zadrzavaju pravo zamjene kanala.

Elta i TXTV se nadaju od marta da ce imati SK pa valjda se i lol tome nada, a ako ne onda bi trebali nesto ponuditi.

Na kraju krajeva proce i tih 24 mjeseca dok se okrenes a onda kud nas zivot vodi.

Al na Lolu za razliku od ostalih operatera sam mogao gledati XFactor na kvalitetnoj slici RTL-a (16:9) za razliku od kriminalne slike FTV (Analogna tehnika) i RTRS (4:3), pa rukomet (niko nije prenosio) i Andriju i Adjelku (hayat kasni mjesec dana).
SK je SK - kod "naske" na HS čak 6 SK kanala ... Istina, ja to ne gledam ali eto ... Mislio sam u ovoj vlasničkoj tranziciji preći sa HS na LOL ali vratiše kanale koje sam gledao. Ono što prigovaram LOL-u - cijene nisu s PDV-om (čak i BHT prikazuje cijene s PDV-om) , naplate razne za dodatne STB-ove, loš izbor HD kanala ili opći nedostatak u osnovnom paketu, upadljivo lošija slika nego na HS što sam provjerio kod prijatelja i u "Igramnskoj", ogroman broj kablova (preporuka za "comfast" powerline),nemogućnost pristupa wifi routeru, jeftini i loši ZyXel i naravno cijene trio paketa. TM je u velikoj ofanzivi i bome teško ćete se nositi s njima tim gore što LOL nema nekog marketinga, slabo se ulaže u širenje mreže ,stranica je stara skoro 10 godina (nema mobilne HTML 5 verzije,to se časkom može prilagoditi "bootstrapom") itd ...Inače drag mi je LOL ali interes je interes, svako ide gdje mu se nudi više ,bolje i jeftinije ...Pozzz lolama i "lolitama" ... :D :bih:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#11132 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Onda bi korisnici HS-a trebali tražiti umanjnje računa što su im pinkove I arene ukinuli.
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#11133 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by NK33 »

afannedim wrote:Onda bi korisnici HS-a trebali tražiti umanjnje računa što su im pinkove I arene ukinuli.
Umjesto Arena smo dobili SK, a dobili smo jos neke kanale koje nismo imali na HS-u (Fine living, RTL living, itd.). Bilo je problema u pocetku jer nam nisu bili dali skoro nista zauzvrat (imali smo samo 2 SK-a a sad imamo svih 6, itd.) ali je pritisak urodio plodom i dobili smo adekvatne zamjene za kanale koje smo izgubili.
User avatar
Maharadza
Posts: 16729
Joined: 30/01/2013 15:13

#11134 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Maharadza »

NK33 wrote:
afannedim wrote:Onda bi korisnici HS-a trebali tražiti umanjnje računa što su im pinkove I arene ukinuli.
Umjesto Arena smo dobili SK, a dobili smo jos neke kanale koje nismo imali na HS-u (Fine living, RTL living, itd.). Bilo je problema u pocetku jer nam nisu bili dali skoro nista zauzvrat (imali smo samo 2 SK-a a sad imamo svih 6, itd.) ali je pritisak urodio plodom i dobili smo adekvatne zamjene za kanale koje smo izgubili.
Evo jedan forumaš je to na hs temi detaljno analizirao šta su to tačno izgubili i dobili dolaskom TM-a: http://forum.klix.ba/hs-kablovska-p1223 ... #p12236641

Na kraju se može reći da su više dobili nego izgubili, naravno ko voli sport osuđen je na stream-ove određenih utakmica bilo da ima arene ili sk pošto niko nema oba kanala u ponudi, barem zasad! :P
User avatar
MTV
Posts: 14357
Joined: 21/08/2013 19:39

#11135 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

operacija labrador wrote: SK je SK - kod "naske" na HS čak 6 SK kanala ... Istina, ja to ne gledam ali eto ... Mislio sam u ovoj vlasničkoj tranziciji preći sa HS na LOL ali vratiše kanale koje sam gledao. Ono što prigovaram LOL-u - cijene nisu s PDV-om (čak i BHT prikazuje cijene s PDV-om) , naplate razne za dodatne STB-ove, loš izbor HD kanala ili opći nedostatak u osnovnom paketu, upadljivo lošija slika nego na HS što sam provjerio kod prijatelja i u "Igramnskoj", ogroman broj kablova (preporuka za "comfast" powerline),nemogućnost pristupa wifi routeru, jeftini i loši ZyXel i naravno cijene trio paketa. TM je u velikoj ofanzivi i bome teško ćete se nositi s njima tim gore što LOL nema nekog marketinga, slabo se ulaže u širenje mreže ,stranica je stara skoro 10 godina (nema mobilne HTML 5 verzije,to se časkom može prilagoditi "bootstrapom") itd ...Inače drag mi je LOL ali interes je interes, svako ide gdje mu se nudi više ,bolje i jeftinije ...Pozzz lolama i "lolitama" ... :D :bih:
Poz i tebi :)
Jos jedan minus je neazurnost stranice sa spiskom kanala.
Osnovni paket ima World Fashion HD, Kanal 6 HD kod njih samo kanal 6 sto znaci SD a u ponudi nema SD samo HD, RTL Kockica. Ugl osnovni paket sadrzi 9 HD kanala: BHT 1 HD, FACE HD, HAYAT HD, Kanal 6 HD, Al Jazzera HD, Elta HD, MTV Live HD (za njega mi je posebno drago sto je u osnovnom paketu, HS (stari) mislim nije ni cuo za njega da postoji al ga je Telemach ima u HD paketu), A1 HD, World Fashion HD. Priznajem moglo bi biti to puno bolje. Ukupno lol nudi oko 30 HD kanala malo manje od Telemacha al puno vise od stare ponude HS-a a daleko vise od BHT.
U plus paketu ima CNN International a ne stoji na spisku i kod Motors treba da stoji HD jer su SD zamijenili za Motors HD i imaju Fightsport HD.

To ja vise o njihovoj neazutnosti nego o HD kanalima.

Tek H2 HD u plus paketu 8)

Bilo bi lijepo vidjeti u lola Cartoon Network, Boomerang, nick jr da donekle zamijene ultru i mini ultru, za SK nema zamjene tako svi vele, filmski Kino TV i Kino TV HD, Cinestare to ima kablovska Elta i TXTX tako da oni nisu TM ekskluziva...

A za resivere dodatni tj drugi HD resiver je 5 KM. SD nije vise u opticaju. Tako mi je na racunu i kad ih nazoves to pitas isto to odgovore al tesko je azurirati stranicu. Moze biti da je atomska fizika pa tesko popraviti spisak.

Modem Zyxel je bolji od zte kojeg nude, bar su mi oni tako rekli.

Nego i ja bum pazaril prosireni paket TM ili kako semirsar veli prostoprosireni :mrgreen: pa cu tako imati dosta kanala koji me zanimaju a sad nenam. Internet ako neracunamo onaj prekid koji su mi napravili je dobar, telefon je odlican. Tako je kod mene.
Jesam se raspisao.
User avatar
MTV
Posts: 14357
Joined: 21/08/2013 19:39

#11136 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Maharadza wrote:
Evo jedan forumaš je to na hs temi detaljno analizirao šta su to tačno izgubili i dobili dolaskom TM-a: http://forum.klix.ba/hs-kablovska-p1223 ... #p12236641

Na kraju se može reći da su više dobili nego izgubili, naravno ko voli sport osuđen je na stream-ove određenih utakmica bilo da ima arene ili sk pošto niko nema oba kanala u ponudi, barem zasad! :P
Meni nije bilo jasno kad su ljudi kukali kako im je ponuda sto se tice u kvaliteti kanala otisla nagore. A stara ponuda imala pinkove (osim filmskih imali su pristojnu sliku i poneki dobar film) piraterija level 100, Press TV, Sandzak TV, TRT Avaz, TRT Music, i jos nekih vakvih kanala, a dobili Prvu, Prvu Plus, B92, RTL Living, Cinestar, Cinestar Action, SKove, Ultre, FOX Life HD, FOX Crime HD... Znas i sam.
User avatar
MTV
Posts: 14357
Joined: 21/08/2013 19:39

#11137 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Dva vrlo zanimljiva odgovora Logosofta na FB u vezi SK-ova:
Poštovana, trudimo se svim naporima da korisnicima vratimo kanale koje zalužuju. Strpite se još malo, uspjet ćemo. Pozdrav
Poštovani,
u ovom trenutku nemamo tačnu informaciju koliko će dugo prekid emitiranja SK kanala trajati. Svim naporima se trudimo da ih vratimo u programsku ponudu.

Izvinjavamo se zbog neugodnosti i zahvaljujemo na strpljenju i razumijevanju.

Logosoft tim.
User avatar
karanana
Posts: 47313
Joined: 26/02/2004 00:00

#11138 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

stari korisnici ga posebno pushe i bivaju kaznjeni.
stari korisnici samo gube kanale a ne dobijaju nista od ovih kanala koji se uvode.
za koji mjesec ostacemo samo na 2-3 bht-a, ftv, rtrs i otv valentino.

jebote, kad se sjetim kakva je to programska shema bila prije 5-6 godina.....
ok neki nestanci kanala nisu njihova krivica ali ponuda je samo splahnjavala sto zbog gasenja nekih kanala sto zbog ovih zajebancija sa telemachom.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#11139 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rizibizi »

A sta drugo ocekivati, nece sigurno pokrenuti akciju odlikovanjaa starih korisnika besplatnim dodatnim paketima kanala. Ista sudbina u skorijoj buducnosti ceka i HS-ove korisnike KID paketa, sto bi rekao deda Aksentije "-Ostali samo dugmici". Sasvim logican potez u primoravanju korisnika da predju na nove pakete ili na novog provajdera.

@MTV, treba baciti kasike da se vidi sta je istina, posto oni sa ovakvim postovima sigurno nemaju pojma bar da nam Azira vidi sta kaze 7 kasika za telemach kanale na LoL-u. Opsti diletantizam od listi kanala na portalu do ovakvih kontradiktornih informacija.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#11140 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Kad su nama starim korisnicima digli brzine neta, a nisam očekivao moguće da nešto i naprave sa tv kanalima.
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#11141 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nikimostar »

zanima me kako mogu viditi koje stranice se posjecuju preko rutera,treba mi ta info,ruter je zyxel
User avatar
MTV
Posts: 14357
Joined: 21/08/2013 19:39

#11142 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

@ rizibizi kontao sam da nazovemo vidivitu Dzemilu ili ona vise nije u modi.

@ afannedim mislim da nece nista oko TV kanala jer je Damir opisao problem da oni potpisuju ugovor za odredjeni broj korisnika pa zato nas i vezu ugovorima 12/24 mjeseca.

@nikimostar najbolje njih nazovi opisi sta zelis i vidi sta ce ti odgovoriti

Osjecam se kao @Telelmach sa ono Postovani posaljite mi svoje podatke u inbox ili za sada nemamo povratnih informacija :lol:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#11143 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:@ rizibizi kontao sam da nazovemo vidivitu Dzemilu ili ona vise nije u modi.

@ afannedim mislim da nece nista oko TV kanala jer je Damir opisao problem da oni potpisuju ugovor za odredjeni broj korisnika pa zato nas i vezu ugovorima 12/24 mjeseca.

@nikimostar najbolje njih nazovi opisi sta zelis i vidi sta ce ti odgovoriti

Osjecam se kao @Telelmach sa ono Postovani posaljite mi svoje podatke u inbox ili za sada nemamo povratnih informacija :lol:
Sve to stoji ipak su vratili one stare pakete koje su kao bili ukinuli,
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#11144 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nikimostar »

kako da udjem u postavke rutera,trazi pasword i username koji je za ovaj zyxel
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#11145 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nikimostar »

probao sam sa user 1234 tako sam nasao,ne moze,nije mi vise nista jasno :lol:
User avatar
MTV
Posts: 14357
Joined: 21/08/2013 19:39

#11146 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Sifre su promijenjene i nikom nedaju, mozes od njih zatraziti al bilo sta da zeznes u postavkama routera morat ce izac na adresu i naplatit ti ponovno postavljanje postavki. Tako su mu rekli kad sam htio promijeniti sifru wifia pa su tamo u cetrali mi promijenili.
blues.a
Posts: 74
Joined: 10/05/2010 15:41

#11147 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by blues.a »

nikimostar wrote:probao sam sa user 1234 tako sam nasao,ne moze,nije mi vise nista jasno :lol:
Probaj oba puta user. Meni je tako proslo...
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#11148 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

blues.a wrote:
nikimostar wrote:probao sam sa user 1234 tako sam nasao,ne moze,nije mi vise nista jasno :lol:
Probaj oba puta user. Meni je tako proslo...
Kad to, vazi li to jos? :mrgreen:
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#11149 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nikimostar »

blues.a wrote:
nikimostar wrote:probao sam sa user 1234 tako sam nasao,ne moze,nije mi vise nista jasno :lol:
Probaj oba puta user. Meni je tako proslo...

ne more nista,sve sam probao :D :mastakazes:
User avatar
karanana
Posts: 47313
Joined: 26/02/2004 00:00

#11150 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

nema racuna za januar.
mozda je gratis za pretrpljenu dusevnu bol.
Post Reply