Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#10201 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

damir.d wrote:Hvala svima za feedback,

Ja baš i nisam Deda Mraz, ali napravit ćemo nešto od ovog što ste naveli u narednom periodu. Neko je pitao za ugovornu obavezu i iskoristio bih priliku da to pokušam (jednostavno) objasniti.
Logosoft nije ranije imao tu politiku, ali su nas vrlo prosti ekonomski zakoni na to prinudili. Većinu servisa koje mi zakupljujemo, a finansijski najveći dio toga čine autorska prava za TV kanale, moramo da ugovorno zakupimo na dvije a vrlo često i na više godina. Distributere najčešće ne zanima koliko mi imamo korisnika, jer se prava plaćaju po sistemu zagarantovanog minimalnog broja korisnika, tako da fluktuacija (čitaj odliv) korisnika ne utiče na sumu koju plaćamo za prava. Naravno, kad se broj korisnika poveća, tako se poveća i ova minimalna zagarantovana kvota. Takva su pravila igre i što je kanal popularniji, pravila prema provajderima su zahtjevnija i oštrija. IPTV operatori su tu u još lošijem položaju od kablovaca jer često plaćamo skuplje naknade za autorska prava. Da bismo mogli obezbijediti koliko-toliko stabilan i predvidljiv prihod, koji treba da pokrije i ove i mnoge druge troškove, moramo imati i garanciju perioda korištenja usluge od strane korisnika. Iz toga se dalje obezbjeđuje subvencioniranje cijena hardvera, opreme koja se daje korisniku itd.
Ovo je zaista pojednostavljena priča, koja je u stvarnosti dosta kompleksnija, ali mislim da objašnjava suštinu.
Pozdrav,

Damir Dizdarevic
ID za usluge i prodaju
Logosoft d.o.o.
Sarajevo
Hvala na objasnjenju :)
Extornia
Posts: 52
Joined: 14/01/2013 01:36

#10202 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Extornia »

Zna li iko user i password od ZXHN H367N na LOL-u? Zelim da otvorim 2 porta za igricu ali ne znam user i pw.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#10203 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

kad se probudim 16.12. da li ce mi svi servisi biti iskljuceni?
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#10204 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by radiša »

karanana wrote:kad se probudim 16.12. da li ce mi svi servisi biti iskljuceni?
nece ako ne budes spavo :D
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#10205 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by radiša »

radiša wrote:
karanana wrote:kad se probudim 16.12. da li ce mi svi servisi biti iskljuceni?
nece ako ne budes spavo :D
jel to istice ugovor?hoce ako je to.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#10206 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

pa stari korisnik. nemam ugovora.
User avatar
micki918
Posts: 3
Joined: 16/10/2011 16:35
Location: Sarajevo

#10207 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by micki918 »

Pozz raja.

Može li mi neko pomoći. Znate li koje su postavke kod vdsl2 modema. Konkretno mislim na vlanid. Da li koristim stare 1/64 i 1/32 vpi i vci ili je nesto sasvim drugo.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#10208 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

PROMOCIJA: LG TV uređaj sa webOS 2.0 Smart TV platformom
Image

Željeli biste kupiti LG televizor sa webOS 2.0 Smart TV platformom, ali niste imali priliku isprobati ga?
Kako do polugodišnje pretplate od 1 KM mjesečno za korištenja telefona, televizije i interneta?
Posjetite nas u petak 11. decembra u periodu od 12 - 18 sati, u poslovnici Logosofta, u Ulici Hamdije Kapidžića 6, i isprobajte na koji način webOS 2.0 Smart TV platforma olakšava korištenje TV uređaja, poboljšava korisničko iskustvo i zašto kažu da predstavlja budućnost Smart TV platformi.
Saznajte i koje su to pogodnosti koje Logosoft nudi svojim korisnicima kroz LoGO! pakete.
Dođite da se družimo, igrajte se zajedno sa nama i osvojite posebne nagrade.

Image

https://www.lol.ba/Novosti.aspx?id=01b4 ... aed5768200
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#10209 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by ado-šampion »

damir.d wrote:Hvala svima za feedback,

Ja baš i nisam Deda Mraz, ali napravit ćemo nešto od ovog što ste naveli u narednom periodu. Neko je pitao za ugovornu obavezu i iskoristio bih priliku da to pokušam (jednostavno) objasniti.
Logosoft nije ranije imao tu politiku, ali su nas vrlo prosti ekonomski zakoni na to prinudili. Većinu servisa koje mi zakupljujemo, a finansijski najveći dio toga čine autorska prava za TV kanale, moramo da ugovorno zakupimo na dvije a vrlo često i na više godina. Distributere najčešće ne zanima koliko mi imamo korisnika, jer se prava plaćaju po sistemu zagarantovanog minimalnog broja korisnika, tako da fluktuacija (čitaj odliv) korisnika ne utiče na sumu koju plaćamo za prava. Naravno, kad se broj korisnika poveća, tako se poveća i ova minimalna zagarantovana kvota. Takva su pravila igre i što je kanal popularniji, pravila prema provajderima su zahtjevnija i oštrija. IPTV operatori su tu u još lošijem položaju od kablovaca jer često plaćamo skuplje naknade za autorska prava. Da bismo mogli obezbijediti koliko-toliko stabilan i predvidljiv prihod, koji treba da pokrije i ove i mnoge druge troškove, moramo imati i garanciju perioda korištenja usluge od strane korisnika. Iz toga se dalje obezbjeđuje subvencioniranje cijena hardvera, opreme koja se daje korisniku itd.
Ovo je zaista pojednostavljena priča, koja je u stvarnosti dosta kompleksnija, ali mislim da objašnjava suštinu.
Pozdrav,

Damir Dizdarevic
ID za usluge i prodaju
Logosoft d.o.o.
Sarajevo
Damire, molim odgovor na konkretno pitanje koje ocigledno vjesto izbjegavate. Jedan od forumasa je pitao: Da li korisnici koji su pod vazecim ugovorom potpisuju nove ugovore pri prelasku na nove pakete, ugovore s obaveznim trajanjem od 12/24 mjeseca, i po kojem je to osnovu tacno?

Evo ja sam konkretno korisnik 2 godine. Po kojem osnovu da potpisem novi ugovor i da se obavezem na 12/24 mjeseca?

Kojim tacno putem su korisnici obavijesteni o ovom datumu 15.12? Sta predstavlja taj datum?

Direktnim odgovorima na ova pitanja cete i svima ostalim koji nisu zaposlenici Logosofta (to su ocigledno ovi koji dizu prst gore na dvosmislene odgovore) i/ili koji nisu korisnici Logosoft usluga pokazati da ste ozbiljni. Valjda vam je to cilj. Hvala na odgovorima.
Naslovnica
Posts: 27928
Joined: 20/03/2013 15:38

#10210 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Naslovnica »

MTV wrote:PROMOCIJA: LG TV uređaj sa webOS 2.0 Smart TV platformom
Image

Željeli biste kupiti LG televizor sa webOS 2.0 Smart TV platformom, ali niste imali priliku isprobati ga?
Kako do polugodišnje pretplate od 1 KM mjesečno za korištenja telefona, televizije i interneta?
Posjetite nas u petak 11. decembra u periodu od 12 - 18 sati, u poslovnici Logosofta, u Ulici Hamdije Kapidžića 6, i isprobajte na koji način webOS 2.0 Smart TV platforma olakšava korištenje TV uređaja, poboljšava korisničko iskustvo i zašto kažu da predstavlja budućnost Smart TV platformi.
Saznajte i koje su to pogodnosti koje Logosoft nudi svojim korisnicima kroz LoGO! pakete.
Dođite da se družimo, igrajte se zajedno sa nama i osvojite posebne nagrade.

Image

https://www.lol.ba/Novosti.aspx?id=01b4 ... aed5768200
Kada ga ponude sa popustom uz neki od paketa, možda i razmislim.
Ovako, da se vežem ugovorom i da mi kao "nagrada" bude da preko njih kupim TV aparat i platim ga skuplje nego u prodavnici - niđe veze, ali zaista.
Kada budete davali makar 33% popusta na TV aparat, prvi sam, a ovako, samo neko ko veze nema sa životom može da se upeca na ovo.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#10211 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

ado-šampion wrote:
damir.d wrote:Hvala svima za feedback,

Ja baš i nisam Deda Mraz, ali napravit ćemo nešto od ovog što ste naveli u narednom periodu. Neko je pitao za ugovornu obavezu i iskoristio bih priliku da to pokušam (jednostavno) objasniti.
Logosoft nije ranije imao tu politiku, ali su nas vrlo prosti ekonomski zakoni na to prinudili. Većinu servisa koje mi zakupljujemo, a finansijski najveći dio toga čine autorska prava za TV kanale, moramo da ugovorno zakupimo na dvije a vrlo često i na više godina. Distributere najčešće ne zanima koliko mi imamo korisnika, jer se prava plaćaju po sistemu zagarantovanog minimalnog broja korisnika, tako da fluktuacija (čitaj odliv) korisnika ne utiče na sumu koju plaćamo za prava. Naravno, kad se broj korisnika poveća, tako se poveća i ova minimalna zagarantovana kvota. Takva su pravila igre i što je kanal popularniji, pravila prema provajderima su zahtjevnija i oštrija. IPTV operatori su tu u još lošijem položaju od kablovaca jer često plaćamo skuplje naknade za autorska prava. Da bismo mogli obezbijediti koliko-toliko stabilan i predvidljiv prihod, koji treba da pokrije i ove i mnoge druge troškove, moramo imati i garanciju perioda korištenja usluge od strane korisnika. Iz toga se dalje obezbjeđuje subvencioniranje cijena hardvera, opreme koja se daje korisniku itd.
Ovo je zaista pojednostavljena priča, koja je u stvarnosti dosta kompleksnija, ali mislim da objašnjava suštinu.
Pozdrav,

Damir Dizdarevic
ID za usluge i prodaju
Logosoft d.o.o.
Sarajevo
Damire, molim odgovor na konkretno pitanje koje ocigledno vjesto izbjegavate. Jedan od forumasa je pitao: Da li korisnici koji su pod vazecim ugovorom potpisuju nove ugovore pri prelasku na nove pakete, ugovore s obaveznim trajanjem od 12/24 mjeseca, i po kojem je to osnovu tacno?

Evo ja sam konkretno korisnik 2 godine. Po kojem osnovu da potpisem novi ugovor i da se obavezem na 12/24 mjeseca?

Kojim tacno putem su korisnici obavijesteni o ovom datumu 15.12? Sta predstavlja taj datum?

Direktnim odgovorima na ova pitanja cete i svima ostalim koji nisu zaposlenici Logosofta (to su ocigledno ovi koji dizu prst gore na dvosmislene odgovore) i/ili koji nisu korisnici Logosoft usluga pokazati da ste ozbiljni. Valjda vam je to cilj. Hvala na odgovorima.
Ja sam stari korisnik i još uvijek na starom paketu, i boli tebe što se dižu palci na neke odgovore.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#10212 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rizibizi »

Covjek se javi, baci klasicnu futuristicku pricu (ko da je forum neke politicke demokratske stranke) ono tipa vidjet cemo, bice, uraditi cemo, potruditi cemo se, niti sta konkretno kaze, niti sta konkretno najavljuje osim Face TV (hvala i za ovoliko, ali nije valjda da smo na to spali ili je to samo bio quick fix da se pokaze dobra volja). Elem po dobrom starom obicaju kod nas tresla se gora rodio se mis, zivi bili pa vidjeli. Usput smo naucili znacenje pojma fluktuacija sto bi bio odliv korisnika. Uz svo duzno postovanje ja nakon svih ovih postova ne vidim cak niti u najavi nesto konkretno sto bi me moglo zadrzati kao korisnika. A taman sam se ponadao evo ozbiljne price i pozitivnog primjera javljanja "ovlastenog lica", kakav danak neiskustvu.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#10213 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

rizibizi wrote:Covjek se javi, baci klasicnu futuristicku pricu (ko da je forum neke politicke demokratske stranke) ono tipa vidjet cemo, bice, uraditi cemo, potruditi cemo se, niti sta konkretno kaze, niti sta konkretno najavljuje osim Face TV (hvala i za ovoliko, ali nije valjda da smo na to spali ili je to samo bio quick fix da se pokaze dobra volja). Elem po dobrom starom obicaju kod nas tresla se gora rodio se mis, zivi bili pa vidjeli. Usput smo naucili znacenje pojma fluktuacija sto bi bio odliv korisnika. Uz svo duzno postovanje ja nakon svih ovih postova ne vidim cak niti u najavi nesto konkretno sto bi me moglo zadrzati kao korisnika. A taman sam se ponadao evo ozbiljne price i pozitivnog primjera javljanja "ovlastenog lica", kakav danak neiskustvu.

Šta treba, čovjek da sere nešto unaprijed, kad bude tacno čovjek će objaviti ili reći tacno šta i kako.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5952
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#10214 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by studiorum_tuzlaensis »

24.12.2015. mi ističe ugovor, na novi logo duo koji sam potpisao prosle godine na godinu obaveznog trajanja. Ukoliko ne bude nikakve ponude, sniženja i sl ako što je bilo kada sam prvi put potpisao (3 mjeseca 50% pretplata), napuštam LoL.

Zasto?

Pa jednostavno iz razloga što mi konkurencija (telekom, telemah) daje popust ako potpisem na godinu i postanem njihov novi korisnik. Situacija je tu jasna, samo se vrtis u krug.


Što se tiče same usluge, internet je imao svojih loših dana, al bas losih, pucanje konekcije i slicno. Jitter, los ping i ostalo se dešavalo povremeno. Televizija je losiji segment ponude jer plaćam 41 KM paket za jedno veliko 'ništa'. Da je barem koji HD ubačen, ali odron živi, pa BH Telecom sa svojim Moja TV Net i 36 KM cijenom mi se čini boljom, mogu za onih 5 maraka uzet i dodatni paket tamo.

Logosoft, trznite se malo, bacite štagod ono gratis... samo tako možete zadržati korisnike. Pozz
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#10215 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Telecom ti bolji od Logosofta?! Nebudi smijesan, ok za telemach on ima boljih kanala.
Kod telecoma bas imas super kanala city tv, drina tv, prva hercegovacka, jasmin, jata, zenica, tk, mostar, oskar, izvorna..., nijedan HD kanal u osnovnom paketu. 4 KM HD (4arene, bht HD, dorcel, Face i Aljazzera HD)paket i to ako imas tehnicke mogucnosti.

A Logosoft ne naplacuje drzavni kanal BHT HD u dodatnom paketu kao ni aljazzeru i od juce Face HD.
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#10216 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by neki »

glupo je porediti Logosoft i BHTelecom...90% telecomovog trzista cine manja mjesta gdje nema konkurencije i tu mogu nuditi to sto nude..
99% logosoftovog trzista cine ulice u kojima usluge pruza i telemach, a otkako ga je preuzeo mtel, logosoft ni u jednom segmentu ne moze parirati telemachu.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#10217 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rizibizi »

BHT I LoL jedino zajednicko imaju da koriste IPTV i nista vise, mozda se mogu porediti neka tehnicka rjesenja ali sve ostalo je neuporedivo. BHT igra na kartu dostupnosti gdje je bolje ista nego nista,LoL je do sada bio dobar mix ponude svih ostalih operatera, nista savrseno ali dobro izbalansirano i za pristojnu cijenu.Ko sto @neki rece trenutnom ponudom nazalost ne mogu ni prici Telemachu.Mi ovdje mozemo dizati prste i slusati samohvaljenje i pravdanje po vazdan samo od toga nema nikakvog hajra nikome.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5952
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#10218 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by studiorum_tuzlaensis »

MTV wrote:Telecom ti bolji od Logosofta?! Nebudi smijesan, ok za telemach on ima boljih kanala.
Kod telecoma bas imas super kanala city tv, drina tv, prva hercegovacka, jasmin, jata, zenica, tk, mostar, oskar, izvorna..., nijedan HD kanal u osnovnom paketu. 4 KM HD (4arene, bht HD, dorcel, Face i Aljazzera HD)paket i to ako imas tehnicke mogucnosti.

A Logosoft ne naplacuje drzavni kanal BHT HD u dodatnom paketu kao ni aljazzeru i od juce Face HD.
Ti fulo poentu, a bogami i cinjenice.

Za 4 marke znaci za 40 KM u BHTu mogu dobiti osnovni paket + 7 HD kanala koje gledam i koji vrijede nesto. Ostatak ponude je majje vise isti osim SKa paketa, ali nedostatak arene kompenzira. KOLIKO MI PARA TREBA ZA TO KOD LOLA? 47 KM.

Cijena je bitna. A da ne govorim sto cu kao novi korisnik kod telekoma dobiti 30% popusta na pretplatu. Imam tehnicke mogucnosti, samo cekam da mi istekne ugovor. Cista racunica je u pitanju. Nikakve simpatije ili prepucavanja
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#10219 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by ado-šampion »

Ja imam stari Logosoft Trio 2 godine, a prije samo imao MojaTV net + tv 2 godine. Imam preko 20 HD kanala, s Telecomom nisam imao ni jedan, 4x brzi internet, neograniceno s fiksnog na fiksni, 12 KM dodatno ukljuceno u pretplatu za telefon, svu opremu dobio, i telefon, i nisam se ni na sta obavezivao. 58 KM. MojaTV sam placao 40 i obavezao sam se na 2 godine da dobijem opremu. Da sam htio paket s telefonom na MojaTV platio bih 63 (-20 HD kanala, internet brzina/4, ...) i plus 7 maraka pretplata za TV sto dodje uz taj racun, naravno uz obavezno vezivanje na 2 godine.

Stabilnost na Telecomu je bolja, na Logosofu zna nestati slike, ali te dvije ponude se ne mogu porediti, odnosno Logosoftova je puno bolja. Cista racunica.

Sta ce sad biti s Logosoftom ostaje da se vidi, ali stari Logosoft i BHT pounde se ne mogu porediti. Ja nit sam zaposlenik jednih ni drugih, nit mi racune placa mama. Ovdje ocigledno ima onih koji su na platnoj listi Logosofta, a bogami i puno vise onih koji su na platnoj listi BH Telecoma. Ja sam obicni korisnik koji zeli bolje za svoje pare.

Da dodam, moji roditelji i brat kod sebe imaju Telemach neki triple play paket, jako slaba ponuda HD kanala, slika losija nego na Logosoftu, cini mi se da telefon imaju dzaba samo fiksni na fiksni i placaju isto ko i ja. Tj. ne placaju, nego im obicno dodje jos 10 KM fiksnog da doplate.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#10220 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

studiorum_tuzlaensis wrote: Ti fulo poentu, a bogami i cinjenice.

Za 4 marke znaci za 40 KM u BHTu mogu dobiti osnovni paket + 7 HD kanala koje gledam i koji vrijede nesto. Ostatak ponude je majje vise isti osim SKa paketa, ali nedostatak arene kompenzira. KOLIKO MI PARA TREBA ZA TO KOD LOLA? 47 KM.

Cijena je bitna. A da ne govorim sto cu kao novi korisnik kod telekoma dobiti 30% popusta na pretplatu. Imam tehnicke mogucnosti, samo cekam da mi istekne ugovor. Cista racunica je u pitanju. Nikakve simpatije ili prepucavanja
Gle bhtelecom na mojoj adresi nije u stanju isporuciti vise od 10/1 Mbps, a ako bi ispirucio HD kanal brzina bi se prepolovila. Logosoft je dovukao opticki kabl do haustora a parica je ista i vuce 30/3 Mbps i 28 HD kanala. Dok se gleda HD kanal brzina nepada.

Tako da nisam nista fulao ni poentu ni cinjenice. Pozdrav :wink:

@ado sampion
Nisam na platnoj listi Logosofta mada nebi se bunio da budem jer sam bez posla.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5952
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#10221 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by studiorum_tuzlaensis »

MTV wrote: Gle bhtelecom na mojoj adresi nije u stanju isporuciti vise od 10/1 Mbps, a ako bi ispirucio HD kanal brzina bi se prepolovila. Logosoft je dovukao opticki kabl do haustora a parica je ista i vuce 30/3 Mbps i 28 HD kanala. Dok se gleda HD kanal brzina nepada.

Tako da nisam nista fulao ni poentu ni cinjenice. Pozdrav :wink:
Pa jesi fulao jer nisam ni spomenuo brzinu interneta, a ti istu imputiraš, valjda znam da imam 16/1 Mbit trenutno na LoLu. Ujedno mi uopće nije bitan faktor i 5 Mbit/s mi je dovoljan u neku ruku. Najzahtjevnija radnja na kompjuteru su mi online igrice, nit šta skidam nit uploadam ko lud.

Na mojoj lokaciji gdje trenutno privremeno živim (Novo Sarajevo) BH Telecom može pustiti 100 MBit/s(iako u komercijalnoj ponudi za fizička lica u okviru paketa nudi max 60 Mbit/s), došao je optikom do haustora tj. FTTB tehnologijom. A na tvojoj, odgovorno tvrdim da nemaš optiku u haustoru i da imaš pogrešnu info, ili ne poznaješ materiju, jer znam (radio sam sa njima) da LoL ne radi tu tehnologiju. U najboljem slučaju imaš FTTC, imaju ormar negdje u naselju (oko zgrade) i onda ti bakar dovuku u haustor. U radijusu <300 m možeš imati oko 50MBit/s, tako da to i nije nešto novo.

Otkud ti info da kada ti isporuče HD kanale ćeš imati padanje brzine. To su nebuloze, zna se za šta imaš mogućnosti i šta ti se može isporučiti, tako da ti neće ni dati HD paket ukoiko će ti pasti brzina.

Ja ti opet postavljam pitanje, Šta to mogu dobiti za 41 maraka u LoLu, ako na Telecomu imam Moja TV Net + HD paket u toj cijeni? Ukoliko tvoj odgovor bude da je povoljnije nego Telecom, ostajem na LoLu još godinu.

Napominjem korisnik sam LoLa već godinu novi paket, prije toga 2 god. stari paketi.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#10222 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Boli me briga idi gdje ti je isplativije i bolje ja nisam nikom tu da sudim sta ce uzimati za svoje pare. Dovidjenja i prijatno.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#10223 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by ado-šampion »

Nemojte se ljudi provaljivati, prvo normalno da brzina padne kad upalis HD kanal, drugo brzine na Telecomu i Logosoftu se ne mogu porediti.

Zaista nije argument da je nekom 5 Mbps dovoljno.
Ja sam dok sam bio na MojaTV, a btw prije te 2 godine na MojaTV sam bio korisnik ADSL usluge prakticno otkad ista postoji, nikad nisam skidao brze od 500 kBps. Sad skidam 1.5 MBps. To je 3 puta brze. Gledam utakmicu na HD kanalu a brzina dowloada ne pada ispod 1 MBps.

To ces dobiti uz MojaTV Net al u qrcu.

Da ne govorim ciganluk, da nagrade korisnike za vjernost i lojalnost pred Svjetsko prvenstvo u fudbalu dobiju dzaba BHT HD i ubace ga u dodatni paket. Tad sam ja i otisao, sto je dosta dosta je.

Jedino po cemu je Telecom bolji je stabilnost i dostupnost usluge. Logosoft cim mala kisica padne ima smetnje. Uslugu mogu isporuciti na ogranicenom broju lokacija. A to su sitnice u odnosu sta vise dobijes za pare. Da se ogradim, pricam o starim paketima.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#10224 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rizibizi »

ado-šampion wrote:Jedino po cemu je Telecom bolji je stabilnost i dostupnost usluge.
I TimeShift odnosno Snimalica kod LoL-a.

Poredjenje starih paketa je opet irelevantno, nekad bilo sad se spominjalo. Sad moras iskesirati pofinu cifru ako hoces da gledas sve kanale, prije si to imao u pretplati. Ne gledam TV nesto pretjerano, ali ova standardna lista kanala je malo je reci jadna.

Ponesen nekom pricom odem prije neki dan da pitam mogu li uzeti QUADRO paket umjesto dosadasnjeg TRIO i vidim da u QUADRO paketu (koji kosta 65+PDV) nema HD paketa kanala nego Arena pa je prvo pitanje bilo mogu li ja "vratiti" arena paket i doplatiti za HD kaze ne moze to su znate takvi paketi imate QUADRO+ sa svim paketima samo je on 20KM + PDV skuplji. Nalijevo krug i naprijed mars na zagadjeni zrak. Platit cu ja nije meni mrsko al mojne me :izet: u zdrav mozak, eto kao ne moze. Kao i telekomu i ovdje ce doci vrijeme kad cete korisnike pitati mozemo li jos nesto da uradimo za vas.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#10225 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Evo ja ako hoću da imam sve ko sad sto imam na starom paketu, davao bih više 6 KM.nego sad, a brži net.
Post Reply