Logor za djecu - PAZARIC

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1026 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by O'zone »

Memo postao član upravnog odbora a za VD direkora izabrana ženska protiv koje se vodi disciplinski postupak u istom tom zavodu zbog povrede radne obaveze odnosno "vrijeđanja i omalovažavanja štićenika Zavoda"
Vlada Federacije BiH je, na današnjoj sjednici u Mostaru, Upravnom odboru Zavoda za zbrinjavanje mentalno invalidne djece u Pazariću dala saglasnost za razrješenje Redžepa Salića s dužnosti direktora ovog zavoda.

Saglasnost Upravnom odboru data je i za imenovanje Mevlide Bandić za v. d. direktorice, koja je iz reda uposlenika Zavoda za zbrinjavanje mentalno invalidne djece u Pazariću.

Naime, Mevlida Bandić je trenutno vijećnica Općinskog vijeća Hadžići iz Demokratske fronte.

U Zavodu Pazarić zaposlena je kao socijalni radnik, a kako saznajemo ona je na bolovanju od 14. oktobra 2019. godine. Na bolovanju je, jer je prethodno protiv nje pokrenut disciplinski postupak u Zavodu, zbog povrede radne obaveze.

Kako nezvanično saznajemo, prijava protiv Bandić je podnesena zbog "vrijeđanja i omalovažavanja štićenika Zavoda".

Ovom povodom kontaktirali smo i vijećnicu Bandić, koja je za Radiosarajevo.ba kazala da je još rano govoriti o bilo čemu, jer je premalo vremena prošlo od odluke Vlade FBiH.

Upitali smo Bandić i za detalje disciplinskog postupka koji je protiv nje pokrenut.

„Ja imam advokaticu koju sam angažovala zbog ovog postupka i bez nje ne želim davati izjave“, poručila je Bandić.

Na naše pitanje da li možemo znati ime i prezime, te kontakt advokatice koju je angažirala, Bandić nam je kazala da „je rano za ovakve stvari“.

„Jednostavno ne želim davati izjavu ni povodom disciplinskog postupka, a ne bilo čega drugog. Jednostavno je prerano“, kazala je Bandić
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50536
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1027 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Bloo »

O'zone wrote: 05/12/2019 18:17 Memo postao član upravnog odbora a za VD direkora izabrana ženska protiv koje se vodi disciplinski postupak u istom tom zavodu zbog povrede radne obaveze odnosno "vrijeđanja i omalovažavanja štićenika Zavoda"

Vlada Federacije BiH je, na današnjoj sjednici u Mostaru, Upravnom odboru Zavoda za zbrinjavanje mentalno invalidne djece u Pazariću dala saglasnost za razrješenje Redžepa Salića s dužnosti direktora ovog zavoda.

Saglasnost Upravnom odboru data je i za imenovanje Mevlide Bandić za v. d. direktorice, koja je iz reda uposlenika Zavoda za zbrinjavanje mentalno invalidne djece u Pazariću.

Naime, Mevlida Bandić je trenutno vijećnica Općinskog vijeća Hadžići iz Demokratske fronte.
Ne bih da budem đavolji advokat, ali zaposlenik se smatra nevinim za povredu dužnosti dok se pravosnažnim rješenjem donesenim u disciplinskom postupku ne utvrdi njegova ili njena krivica.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1028 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by O'zone »

Bloo wrote: 05/12/2019 18:25
O'zone wrote: 05/12/2019 18:17 Memo postao član upravnog odbora a za VD direkora izabrana ženska protiv koje se vodi disciplinski postupak u istom tom zavodu zbog povrede radne obaveze odnosno "vrijeđanja i omalovažavanja štićenika Zavoda"

Vlada Federacije BiH je, na današnjoj sjednici u Mostaru, Upravnom odboru Zavoda za zbrinjavanje mentalno invalidne djece u Pazariću dala saglasnost za razrješenje Redžepa Salića s dužnosti direktora ovog zavoda.

Saglasnost Upravnom odboru data je i za imenovanje Mevlide Bandić za v. d. direktorice, koja je iz reda uposlenika Zavoda za zbrinjavanje mentalno invalidne djece u Pazariću.

Naime, Mevlida Bandić je trenutno vijećnica Općinskog vijeća Hadžići iz Demokratske fronte.
Ne bih da budem đavolji advokat, ali zaposlenik se smatra nevinim za povredu dužnosti dok se pravosnažnim rješenjem donesenim u disciplinskom postupku ne utvrdi njegova ili njena krivica.
Slažem se. Međutim nakon sve ove frke samo vođenje postupka bi trebalo da bude alarm i takva osoba ne bi trebala biti ni razmatrana za tu poziciju. Pored svih zaposlenih u Zavodu zašto samo ona ispunjava uslove? Niko drugi? Ili je (ne daj Bože) uslov samo to što je u DF-u?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50536
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1029 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Bloo »

O'zone wrote: 05/12/2019 18:29
Bloo wrote: 05/12/2019 18:25
O'zone wrote: 05/12/2019 18:17 Memo postao član upravnog odbora a za VD direkora izabrana ženska protiv koje se vodi disciplinski postupak u istom tom zavodu zbog povrede radne obaveze odnosno "vrijeđanja i omalovažavanja štićenika Zavoda"

Vlada Federacije BiH je, na današnjoj sjednici u Mostaru, Upravnom odboru Zavoda za zbrinjavanje mentalno invalidne djece u Pazariću dala saglasnost za razrješenje Redžepa Salića s dužnosti direktora ovog zavoda.

Saglasnost Upravnom odboru data je i za imenovanje Mevlide Bandić za v. d. direktorice, koja je iz reda uposlenika Zavoda za zbrinjavanje mentalno invalidne djece u Pazariću.

Naime, Mevlida Bandić je trenutno vijećnica Općinskog vijeća Hadžići iz Demokratske fronte.
Ne bih da budem đavolji advokat, ali zaposlenik se smatra nevinim za povredu dužnosti dok se pravosnažnim rješenjem donesenim u disciplinskom postupku ne utvrdi njegova ili njena krivica.
Slažem se. Međutim nakon sve ove frke samo vođenje postupka bi trebalo da bude alarm i takva osoba ne bi trebala biti ni razmatrana za tu poziciju. Pored svih zaposlenih u Zavodu zašto samo ona ispunjava uslove? Niko drugi? Ili je (ne daj Bože) uslov samo to što je u DF-u?
Naravno. Da li je neophodno da u UO ili NO budu ljudi koji su bili ili jesu zaposleni u Zavodu? Mislim da ne.
Bolja poruka je mogla biti poslana da su imenovane osobe koje nemaju veze sa Zavodom (idealno ni sa strankom nekom ali daj sta das...)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1031 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by KatarinaKosaca »

Kikibombona wrote: 05/12/2019 18:37 Prestrasno, zalosno

https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... pak/359691

Eto, šta je riješilo objavljivanje slika. Istjerala se politika iz Doma? Nije i nikad neće. Niti iz Pazarića, niti iz ijednog JP ili JU. NIje se ni nova kantonalna vlast protiv toga bunila. NIje se raspisao natječaj u Pazariću za profesionalca menadžera. Opet i iznova politika preko bolesne djece.Bolesna samopromocija i laž. A ti, kao zabranjuješ politiku na temi. :D Smioješni ste botovi, koji druge optužujete da su botovi.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1032 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Kikibombona »

KatarinaKosaca wrote: 05/12/2019 20:58
Kikibombona wrote: 05/12/2019 18:37 Prestrasno, zalosno

https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... pak/359691

Eto, šta je riješilo objavljivanje slika. Istjerala se politika iz Doma? Nije i nikad neće. Niti iz Pazarića, niti iz ijednog JP ili JU. NIje se ni nova kantonalna vlast protiv toga bunila. NIje se raspisao natječaj u Pazariću za profesionalca menadžera. Opet i iznova politika preko bolesne djece.Bolesna samopromocija i laž. A ti, kao zabranjuješ politiku na temi. :D Smioješni ste botovi, koji druge optužujete da su botovi.
Najbolje se predati i odustati. Neka se djeca vezu kao kerovi, ha ja, svakako se nista ne moze.

Ne. Postiglo se dosta. Javnost je alarmirana, pale su glave. Poziva se na ostavku Veska Drljace pod pritiskom javnosti.

...

Sada treba nastaviti pritisak i ne dozvoliti da jedna ovakva osoba preuzme Zavod.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1033 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by KatarinaKosaca »

Kikibombona wrote: 05/12/2019 21:35
Sada treba nastaviti pritisak i ne dozvoliti da jedna ovakva osoba preuzme Zavod.
Ne može se i nije rješenje raditi pritisak za svakog direktora koji se ne sviđa, dok se ne postavi onaj koji se sviđa :D :D Rješenje je profesionalizam, a ne politika, rješenje su javni konkursi i transparentne konkursne procedure, a ne politička postavljanja.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1034 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by KatarinaKosaca »

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50536
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1035 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Bloo »

Vlada FBIH je imenovala....
E sad...koja bi.bila procedura da se izvrsi pritisak na Vladu povodom ovog? A da ne bude, citiram:
Ne može se i nije rješenje raditi pritisak za svakog direktora koji se ne sviđa, dok se ne postavi onaj koji se sviđa :D :D Rješenje je profesionalizam, a ne politika, rješenje su javni konkursi i transparentne konkursne procedure, a ne politička postavljanja.


Odnosno koji su dostupni mehanizmi za vrsenje pritiska na Vladu FBiH?
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#1036 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by jefff »

Sto parlament raspravlja o ovome, najblaze receno problemu kada parlament nema ingerencija nad ovime?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1037 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Tomahawk11 »

ZA MALU RAJU
Porodica Džeko donirala fudbalske lopte i druge poklone za djecu Zavoda Pazarić


https://www.klix.ba/vijesti/bih/porodic ... /191206061
omar little
Posts: 16367
Joined: 14/03/2008 21:14

#1038 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by omar little »

nosara wrote: 05/12/2019 18:06 Dramatican napredak.

Jel' majka tereza cudic zadovoljna? Kad ce posipanje pepelom pred kamerama?
:D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1039 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Kikibombona »

Ako smo mi ok sa tim da se djeca vezu kao scenad, onda je to dokaz kakvi smo.

Bio sam na protestima u Zenici, skupilo se oko 100 ljudi, iako je bilo lijepo, suncano vrijeme. Gledao sam kako HILJADE mojih sugradjana zaobilaze ljude koji su se okupili.

Da nam rade ne znam sta niko se ne bi pobunio.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23538
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1041 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Sanjarko »

Kikibombona wrote: 06/12/2019 18:15 Ako smo mi ok sa tim da se djeca vezu kao scenad, onda je to dokaz kakvi smo.

Bio sam na protestima u Zenici, skupilo se oko 100 ljudi, iako je bilo lijepo, suncano vrijeme. Gledao sam kako HILJADE mojih sugradjana zaobilaze ljude koji su se okupili.

Da nam rade ne znam sta niko se ne bi pobunio.
Pa rade svasta. Evo ja sam obolio mentalno, mozda sam uvijek imao mentalnih problema, odmalena i psihicku bolest, plus imam i fizicku, jetra i jos nekih tegoba. Nista nemogu da ostvarim. Ni socijalnu pomoc, ni invalidninu. Danas rekla druga psihijatrica to.

Paranoidna sizofrenija kao dijagnoza i nikakvo primanje.

Nismo bili na protestima. Stara se umori svaki dan, nije ni ona dobro, ja nazalost u svom svijetu skoro stalno, skoro stalno spavam, skoro stalno pospan.

Znam nije opravdanje i ne pravdam nas. Trebali smo i mi na protest. Govorio sam da idemo.

Jednostavno kako kazemo o jadu se zabavili, u behutu i slicno.

Vjerujem da je i kod drugih slicno.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1042 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by KatarinaKosaca »

Kikibombona wrote: 06/12/2019 18:15 Ako smo mi ok sa tim da se djeca vezu kao scenad, onda je to dokaz kakvi smo.

Bio sam na protestima u Zenici, skupilo se oko 100 ljudi, iako je bilo lijepo, suncano vrijeme. Gledao sam kako HILJADE mojih sugradjana zaobilaze ljude koji su se okupili.

Da nam rade ne znam sta niko se ne bi pobunio.
Možda poneko ne želi biti nečiji politički instrument preko slika vezane djece. Pokušaj nekad pogledati stvari iz drugog ugla, ne samo tvog uskog, jednostranog. Ili kako odvojiti Damira Mašića građanina od Damira Mašića političara na skupu. Ili zašto se okupljati za vezanu djecu da bi netko dobio više budžetskih mjesta za sedam sestara. Ne razmišljaju svi kao ti "Sabina boginjo, kraljice, buduća predsjednice". Nisu svi zaljubljeni...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#1043 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by jefff »

Sve stvar toga koliko je ko organiziran i do kojega nivoa. U ratu su Katolicke crkve i samostani postali stabovi humanitarnoga radai pomoci za pripadnike svih konfesija. Dzamije i hodze? I onda i sada? Da cujem?
Gdje u medijima vidite Hrvatsku porodicu sa recimo: šestero djece vi vidite i da oni zive solidno i da im nista ne fali. Kada vidite Bosnjacku porodicu istoga broja clanova, sta vidite?
User avatar
piupiu
Posts: 16710
Joined: 05/01/2008 05:08

#1044 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by piupiu »

Evo nam našeg člana Upravnog odbora i odgojitelja (kakvog ono 'peda'?) u Pazariću.

User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#1045 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by stetoskop »

Tačno ova vlada se šprda sa nama. :cry:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1046 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by high_volume »

stetoskop wrote: 06/12/2019 22:17 Tačno ova vlada se šprda sa nama. :cry:
Koja vlada?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1047 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by KatarinaKosaca »

high_volume wrote: 06/12/2019 22:21
stetoskop wrote: 06/12/2019 22:17 Tačno ova vlada se šprda sa nama. :cry:
Koja vlada?
Pa, valjda ova koja postavlja NO i UO. Federalna. Koja opsesija :D :D da se šta ne kaže na kantonalnu :lol: :lol: :lol: :lol:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1048 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by high_volume »

KatarinaKosaca wrote: 06/12/2019 22:24
high_volume wrote: 06/12/2019 22:21
stetoskop wrote: 06/12/2019 22:17 Tačno ova vlada se šprda sa nama. :cry:
Koja vlada?
Pa, valjda ova koja postavlja NO i UO. Federalna. Koja opsesija :D :D da se šta ne kaže na kantonalnu :lol: :lol: :lol: :lol:
Samo pitam :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1049 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Kikibombona »

KatarinaKosaca wrote: 06/12/2019 19:01
Kikibombona wrote: 06/12/2019 18:15 Ako smo mi ok sa tim da se djeca vezu kao scenad, onda je to dokaz kakvi smo.

Bio sam na protestima u Zenici, skupilo se oko 100 ljudi, iako je bilo lijepo, suncano vrijeme. Gledao sam kako HILJADE mojih sugradjana zaobilaze ljude koji su se okupili.

Da nam rade ne znam sta niko se ne bi pobunio.
Možda poneko ne želi biti nečiji politički instrument preko slika vezane djece. Pokušaj nekad pogledati stvari iz drugog ugla, ne samo tvog uskog, jednostranog. Ili kako odvojiti Damira Mašića građanina od Damira Mašića političara na skupu. Ili zašto se okupljati za vezanu djecu da bi netko dobio više budžetskih mjesta za sedam sestara. Ne razmišljaju svi kao ti "Sabina boginjo, kraljice, buduća predsjednice". Nisu svi zaljubljeni...
Ti si otrovana politikom!!!!

Ja ne zelim da moje dijete neko sutra zaveze kao bijesnog kera.
Ne zelim da me babin sin pregazi autom pa da pravosudje kreira pricu o samoubistvu.

Nabijem na q Damira i Sabinu. Dosadna si vise sa njima.

Mene zanimaju djeca i da se njima pomogne. Svako ko ucini nesto protiv zlocinaca, bio on Bakir Izetbegovic ili neko drugi, ja cu podrzati.

A ti si previse opterecena, tacno mi je zao sto si takva. Ili si sama politicarka, interesno vezana, pa vodis svoj politicki rat.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1050 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by KatarinaKosaca »

Kikibombona wrote: 06/12/2019 22:35
Ti si otrovana politikom!!!!

Ja ne zelim da moje dijete neko sutra zaveze kao bijesnog kera.
Ne zelim da me babin sin pregazi autom pa da pravosudje kreira pricu o samoubistvu.

Nabijem na q Damira i Sabinu. Dosadna si vise sa njima.

Mene zanimaju djeca i da se njima pomogne. Svako ko ucini nesto protiv zlocinaca, bio on Bakir Izetbegovic ili neko drugi, ja cu podrzati.

A ti si previse opterecena, tacno mi je zao sto si takva. Ili si sama politicarka, interesno vezana, pa vodis svoj politicki rat.
Klasika... Qui non mecum contra mae est.... ko se ne slaže sa mnom dobije ad hominem upadice i doskočice... da, vidim, jako ti je stalo do djece, toliko da proganjaš sve po forumu ko ne kliče "Sabina boginjo, kraljice, buduća predjecnice" smajlikojipovraća
Post Reply