Logor za djecu - PAZARIC

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1051 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Kikibombona »

KatarinaKosaca wrote: 06/12/2019 22:57Klasika... Qui non mecum contra mae est.... ko se ne slaže sa mnom dobije ad hominem upadice i doskočice... da, vidim, jako ti je stalo do djece, toliko da proganjaš sve po forumu ko ne kliče "Sabina boginjo, kraljice, buduća predjecnice" smajlikojipovraća
:roll: :roll:

Svi mi od raka pomrli ako sam IKAD imao IKAKVE veze sa bilo kakvom politikom. I ne samo ja, nisu ni moj otac ni majka, kao ni kompletna rodbina. Recimo, moja majka i otac NIKAD nisu glasali. Ja jesam, par puta.

Ponovaljm, jebes Sabinu, Pedju Kojovica, Nasu stranku i Damira Masica. Nabijem sve politicare na q.

Temu sam otvorio radi djece i meni su vaznija djeca od svakog usranog politicara. Volio bih da djeca dobiju normalno rukovodstvo i normalne njegovateljice. Posebno sam slab na nemocnu djecu, vise mi je zao sto su njih vezali nego da su vezali zdravu djecu u vrticima.

Previse si opterecena politikom ili imas licni interes. Nesto od to dvoje mora biti. Skoro svaki komentar na ovoj temi, a napisala si ih dosta, je bio politicki obojen.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1052 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by KatarinaKosaca »

Kikibombona wrote: 06/12/2019 23:15
KatarinaKosaca wrote: 06/12/2019 22:57Klasika... Qui non mecum contra mae est.... ko se ne slaže sa mnom dobije ad hominem upadice i doskočice... da, vidim, jako ti je stalo do djece, toliko da proganjaš sve po forumu ko ne kliče "Sabina boginjo, kraljice, buduća predjecnice" smajlikojipovraća
:roll: :roll:

Svi mi od raka pomrli ako sam IKAD imao IKAKVE veze sa bilo kakvom politikom. I ne samo ja, nisu ni moj otac ni majka, kao ni kompletna rodbina. Recimo, moja majka i otac NIKAD nisu glasali. Ja jesam, par puta.

Ponovaljm, jebes Sabinu, Pedju Kojovica, Nasu stranku i Damira Masica. Nabijem sve politicare na q.

Temu sam otvorio radi djece i meni su vaznija djeca od svakog usranog politicara. Volio bih da djeca dobiju normalno rukovodstvo i normalne njegovateljice. Posebno sam slab na nemocnu djecu, vise mi je zao sto su njih vezali nego da su vezali zdravu djecu u vrticima.

Previse si opterecena politikom ili imas licni interes. Nesto od to dvoje mora biti. Skoro svaki komentar na ovoj temi, a napisala si ih dosta, je bio politicki obojen.
Niti me zanima tvoja obitelj, niti te pitam, niti hoću da slušam, niti ću ti išta o mojima govoriti. Niti o sebi. Ovdje forumamo i govorimo o onome što se napište. Obično se citira nešto đto se pobija. Šta ti radiš? O sebi slučajno i uvijek sve najnolje, ad hominem seksističke komentare pune muškog šovinizma ako ti se ne sviđa napisano, pljuvanje ti si vaka, ti si naka. Shvati više da nisam tema ja (jer nije ti smetalo na ovoj temi da se banovana plljujem, ne smeta ti ni pljuvanje po federalnoj vladi, ali ti jako smeta da se spomene NS). Pa, cijeli ovaj slučaj je politički, JP i JU su politički plijen, ti u nebesa okivaš svoje političke simpatije. Nauči forumati, nauči da se diskutira o napisanom, ne o autoru napisanog. Uostalom, niti jednom muškarcu koji misli slično kao ja o temi nisi pisao, samo meni. Jer sam žena i jer znaš da nemam blagonaklonost moderacije. A to je sa tvoje strane, onako, baš šupački i jadno.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1053 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Kikibombona »

Razumijem da politicari mogu koristiti djecu u politicke svrhe.

Ne razumijem zasto bi to radio obican covjek, neovisan od politike!?? Ne razumijem zasto od prvog komentara pokusavas minirati temu i staviti politicka nadjebavanja u fokus!??

Ja cu stati pored Bakira Izetbegovica, kojeg prezirem iz dubine duse, ako ce to pomoci djeci u Pazaricu. Stat cu pored njega na protestima za djecu.

Neke stvari su iznad politike. Mnoge. Djeca npr.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#1054 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by espn »

A to mi je lukava SDA taktika, sve optuzuju za ono sto sami rade.
User avatar
Uredzapape
Posts: 79
Joined: 06/12/2019 08:18

#1055 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Uredzapape »

espn wrote: 07/12/2019 16:24 A to mi je lukava SDA taktika, sve optuzuju za ono sto sami rade.
Ko o cemu kurva o postenju....nikad bolje nece biti....sve po zasluzi jer niko kurcem ne mrda
paladinka
Posts: 1887
Joined: 23/06/2013 17:08

#1056 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by paladinka »

Kikibombona wrote: 06/12/2019 23:45 Razumijem da politicari mogu koristiti djecu u politicke svrhe.

Ne razumijem zasto bi to radio obican covjek, neovisan od politike!?? Ne razumijem zasto od prvog komentara pokusavas minirati temu i staviti politicka nadjebavanja u fokus!??

Ja cu stati pored Bakira Izetbegovica, kojeg prezirem iz dubine duse, ako ce to pomoci djeci u Pazaricu. Stat cu pored njega na protestima za djecu.

Neke stvari su iznad politike. Mnoge. Djeca npr.
Problem je sto se svi izvlace , problematika tek sad ozlazi na vidjelo.
User avatar
piupiu
Posts: 16714
Joined: 05/01/2008 05:08

#1057 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by piupiu »

Prije pet godina u Zavodu Pazarić radilo je 39 njegovateljica. Samo četiri su imale završenu srednju medicinsku školu. Jedna njegovateljica bila je bez bilo kakve škole. U Zavodu trenutno niko od osoblja ne zna znakovni jezik. Sve je navedeno u izvještaju komisije koju je formiralo ministarstvo na čijem je čelu Vjekoslav Mandić

https://zurnal.info/novost/22601/u-zavo ... kve-skole?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23548
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1058 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Sanjarko »

Sta reci? :|
User avatar
sinuhe
Posts: 11515
Joined: 03/06/2011 11:33

#1059 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by sinuhe »

Zna se to. Ponekad neko kao Salic zatalasa i tako to. Prihvaceno je i da se sredstva za lijecenje djece prikupljaju humanitarnim akcijama.

U BiH 2019: Djeca s poteškoćama u razvoju konačno i u Tuzli dobijaju usluge stomatologa
https://www.klix.ba/vijesti/bih/djeca-s ... /191004076
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1060 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by high_volume »

Utorak, 24.12.2019.

Image
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1061 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by high_volume »

Pogledajte dokumentarac Al Jazeere Balkans o malverzacijama u Zavodu Pazarić



"Kada mi je dijete pokušalo ustati iz kreveta da me zagrli, ali nije moglo, primijetio sam da je vezan preko stomaka za krevet", dio je svjedočenja Nurfeta Kišmetovića, oca dvanaestogodišnjeg dječaka smještenog u ovom zavodu. Nurfet je samo jedan od razočaranih roditelja koji je za brigu o sinu plaćao više od 500 eura.
paladinka
Posts: 1887
Joined: 23/06/2013 17:08

#1062 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by paladinka »

Totalno nehumano ...dokle smo dosli ?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1063 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by vjesticanametli »

high_volume wrote: 24/12/2019 23:42 Pogledajte dokumentarac Al Jazeere Balkans o malverzacijama u Zavodu Pazarić



"Kada mi je dijete pokušalo ustati iz kreveta da me zagrli, ali nije moglo, primijetio sam da je vezan preko stomaka za krevet", dio je svjedočenja Nurfeta Kišmetovića, oca dvanaestogodišnjeg dječaka smještenog u ovom zavodu. Nurfet je samo jedan od razočaranih roditelja koji je za brigu o sinu plaćao više od 500 eura.
Gledala ...fuj. to je ogrezlo u lopovluku. Al ovaj otac mi je cudan....onda kaze usao je pa djete svezano vidio pa djete doslo pa on vidio i otiso i kaze ne zna sta je dalje bilo....cekaj ba :? Bio svezan odvezo se sam wtf....i on kao otac samo otisao ..... :?
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#1064 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Juni »

vjesticanametli wrote: 25/12/2019 12:36
high_volume wrote: 24/12/2019 23:42 Pogledajte dokumentarac Al Jazeere Balkans o malverzacijama u Zavodu Pazarić



"Kada mi je dijete pokušalo ustati iz kreveta da me zagrli, ali nije moglo, primijetio sam da je vezan preko stomaka za krevet", dio je svjedočenja Nurfeta Kišmetovića, oca dvanaestogodišnjeg dječaka smještenog u ovom zavodu. Nurfet je samo jedan od razočaranih roditelja koji je za brigu o sinu plaćao više od 500 eura.
Gledala ...fuj. to je ogrezlo u lopovluku. Al ovaj otac mi je cudan....onda kaze usao je pa djete svezano vidio pa djete doslo pa on vidio i otiso i kaze ne zna sta je dalje bilo....cekaj ba :? Bio svezan odvezo se sam wtf....i on kao otac samo otisao ..... :?
Komentar ti je na nivou onih kad se desi silovanje, pa optužuju curu da je ona kriva jel bila u minjaku.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1065 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by vjesticanametli »

Kako god....ja bih svoje dijete uzela sa sobom i ne bih otisla i rekla neAm ja pojma sta je onda bilo
HelaS
Posts: 5738
Joined: 22/09/2018 13:21

#1066 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by HelaS »

Image
User avatar
Haris.ba
Posts: 25077
Joined: 08/09/2005 20:08

#1067 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Haris.ba »

HelaS wrote: 18/08/2023 09:59 Image
Ovo ko zadnja epizoda Sajnfelda. Samaricanski zakon.
User avatar
Truba
Posts: 82162
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1068 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Truba »

i sve će biti vraćene na poso sudskom odlukom uz sve plaće koje nisu isplaćene za vrijeme procesa

samo nastavite otpuštati ljude mimo zakona

ako je po zakonu halalite
User avatar
Sanjarko
Posts: 23548
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1069 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Sanjarko »

Da je nasilan bio pa da ga tehničari moraju savladati i nekako bi razumio jer sam se na psihijatriji svega nagledao i ja sam svašta dok sam dolazio sebi u bunilu ne radio, ne znam kako da kažem, buncao.

Većinom sam bio ko kip u krevetu, ležao samo.

Ali ovo ne razumijem nikako.
User avatar
laserShow
Posts: 4105
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#1070 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by laserShow »

heheh, evo ti tipican primjer nas kao stoke naroda. Opet ce se kao zlatne ribice svi vratiti u svoje stado i ovo zaboraviti, kao sto se vidi kroz ovu temu.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#1071 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Hajvan »

ugasit ovu ustanovu
paralelno, osnovati novu

svim uposlenicima ugasene ustanove javiti da nisu prosli na konkursu za novootovrena radna mjesta
User avatar
oldtajmer
Posts: 5135
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#1072 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by oldtajmer »

Hajvan wrote: 18/08/2023 15:09 ugasit ovu ustanovu
paralelno, osnovati novu

svim uposlenicima ugasene ustanove javiti da nisu prosli na konkursu za novootovrena radna mjesta
mozda u zemlji dembeliji,kod nas se nece do kraja sedmice pricati o ovome
Hakiz
Posts: 40845
Joined: 30/07/2015 20:01

#1073 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Hakiz »

HelaS wrote: 18/08/2023 09:59 Image
Idioti.

Sljedeći put niti će kolega spriječiti kolegu da tuče štićenike, niti ći snimati, a pogotovo neće objaviti snimak.

I štićenike će siledžije nesmetano tući. Bez snimka koji bi to obznanio.

Poseban nivo populističke gluposti je potreban za to.
User avatar
geralt
Posts: 5226
Joined: 14/09/2017 12:45

#1074 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by geralt »

Hakiz wrote: 18/08/2023 16:01 Idioti.

Sljedeći put niti će kolega spriječiti kolegu da tuče štićenike, niti ći snimati, a pogotovo neće objaviti snimak.

I štićenike će siledžije nesmetano tući. Bez snimka koji bi to obznanio.

Poseban nivo populističke gluposti je potreban za to.
To je i cilj. Posto su mediji previse decentralizovani i teze ih je usutkati, udara se na kariku u lancu informacija prije njih. Ako mediji nisu pisali o tome, znaci da se nije ni desilo. Javnost sretna jer se nista lose ne desava, pravni sistem sretan jer ne mora nista da radi, svi sretni. Osim sticenika naravno.
Hakiz
Posts: 40845
Joined: 30/07/2015 20:01

#1075 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Hakiz »

geralt wrote: 18/08/2023 17:41
Hakiz wrote: 18/08/2023 16:01 Idioti.

Sljedeći put niti će kolega spriječiti kolegu da tuče štićenike, niti ći snimati, a pogotovo neće objaviti snimak.

I štićenike će siledžije nesmetano tući. Bez snimka koji bi to obznanio.

Poseban nivo populističke gluposti je potreban za to.
To je i cilj. Posto su mediji previse decentralizovani i teze ih je usutkati, udara se na kariku u lancu informacija prije njih. Ako mediji nisu pisali o tome, znaci da se nije ni desilo. Javnost sretna jer se nista lose ne desava, pravni sistem sretan jer ne mora nista da radi, svi sretni. Osim sticenika naravno.
Da znaš da mi se čini da si u pravu :shock:

Kao i neradna nedjelja umjesto provođenja postojećeg zakona, tako i ovo.

Nismo sposobni da riješimo problem, učinit ćemo da nestane iz vidokruga javnosti.

Da to ne bude, zapravo, modus operandi ove vlasti? O čemu ne možemo da se dogovorimo... :mrgreen:
Post Reply