99designs

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#1 99designs

Post by electriq »

Poz.
Imal iko da provodi vrijeme na 99designs?
Volim da pravim logo-e. Imam svega 3 pobjede za 7 mjeseci a postavio sam preko 260 radova. Sam se sebi divim kako sam ostao uporan pri tome. Frustrirajuce je kad nesto volis, radis na tome a potom dobijes nogu i ako je tvoj dizajn mozda bolji (vecinom mozda i nije neznam), losiji dizajn pobjedi. Ovo negativno utice na mene, poceo sam da mrzim crtanje i logo dizajn zbog toga. Imal ko savjet da me to ne tangira mnogo? Usput mi treba savjet sta da radim da povecam broj pobjeda? Imam dosta finalnih rundi, ali igrom nekog cuda uvijek ispadnem, ne mogu da vjerujem. xx puta mi se desi 2,5,7 dizajna sa 4,5 zvjezdica i ja medu njima, radim improvizacije i sve al dzaba...

p.s. illustrator skill i crtanje nije problem dobar sam u tome.

Takoder ima more dobrih dizajnera, tesko je izuzetno. Mozda najbolje da prestanem gubiti vrijeme na 99. i crtam radi sebe, iz dosade, kao hoby. Ali je opet tu ona strana nema para, kad nema para hobi i nije bas nesto na sto treba trosit vrijeme. Al kad skontam 600$ za 7 mjeseci i nije neki novac.
sta vi mislite? imal ko da mi preporuci sajt gdje samo vi radite logo za klijenta? A i tu, ko ce te odabrat?
Last edited by electriq on 15/07/2016 17:54, edited 1 time in total.
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#2 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

Meni su elance i upwork mnogo bolji, tamo apliciras pa radiš tek ako te klijent odabere
NightComer
Posts: 109
Joined: 26/01/2011 22:46

#3 Re: Logo izrada na 99designs

Post by NightComer »

Slazem se sa R9. 99designs ti dodje kao odskocna daska za dobar portfolio, medjutim lose za sve ostalo - zdravlje, samopouzdanje, dzep,... Medju stotinama dizajna imas barem 20-30 koji su odlicni i smijes ih pokazat svima. Zato pravac Elance, postavi najbolje radove u portfolio i salji prijave za posao. Radis samo ono za sta si placen, gradis rejting i vremenom povecavas cijene ;)
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#4 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

Ako ti treba neka pomoc oko ovih sajtova slobodno se javi.....narocito oko upwork-a...posto sam vishe na tom sajtu..
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#5 Re: Logo izrada na 99designs

Post by electriq »

R9.. wrote:Ako ti treba neka pomoc oko ovih sajtova slobodno se javi.....narocito oko upwork-a...posto sam vishe na tom sajtu..

Tek sam se regao neki dan. Cini mi se poprilicno tesko da neko prihvati aplikaciju i ako sam cijenu snizio na minimum. Previse ponuda...
Imas nekih savjeta?
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#6 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

electriq wrote:
R9.. wrote:Ako ti treba neka pomoc oko ovih sajtova slobodno se javi.....narocito oko upwork-a...posto sam vishe na tom sajtu..

Tek sam se regao neki dan. Cini mi se poprilicno tesko da neko prihvati aplikaciju i ako sam cijenu snizio na minimum. Previse ponuda...
Imas nekih savjeta?
Haj posalji ime na PP.....da ti pogledam profil....

Znam kako je kad tek pocnes...ja sam se bio registrovo u junu prosle god...i mjesec dana nisam nista dobio....posle toga dva posla po cvaju dobio iako sam proveo citav dan na tim poslovima....A sad je mnogo bolje.....sad je 3 cekija sat...
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#7 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

Treba mi neko ko dizajnira i edituje web sajtove..........prilicno je hitno....moze se nesto i zaradit...
:D :D :D

Valjda je "asp.net" u pitanju......ne razumijem se ....
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#8 Re: Logo izrada na 99designs

Post by Casual's »

Regaj se na UpWork ( svakako ce se sa Elance u narednih par mjeseci svi morati prebaicit ), napravi profil po kriterijumu, odradi portfolio, napravi svoj site, piši fine prijave za posao i ici ce te..99 je meni pravo sranje...jesu cijene povisoke, ali imaš ih mali milion koji kopiraju, a i mnogo se napatiš za nekih 100-200 $ koje ovamo mozes za 2 dana regularno zaraditi.
Ja trenutno na UpWork imam 2 long term ugovora ( 30 h sedmicno ) sat mi je 9 $ sto znaci da se moze fino zaraditi..

@R9.. Ja dizajniram i radim samo sa Wordpressom, ako odgovara, PP :D
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#9 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

Casual's wrote:Regaj se na UpWork ( svakako ce se sa Elance u narednih par mjeseci svi morati prebaicit ), napravi profil po kriterijumu, odradi portfolio, napravi svoj site, piši fine prijave za posao i ici ce te..99 je meni pravo sranje...jesu cijene povisoke, ali imaš ih mali milion koji kopiraju, a i mnogo se napatiš za nekih 100-200 $ koje ovamo mozes za 2 dana regularno zaraditi.
Ja trenutno na UpWork imam 2 long term ugovora ( 30 h sedmicno ) sat mi je 9 $ sto znaci da se moze fino zaraditi..

@R9.. Ja dizajniram i radim samo sa Wordpressom, ako odgovara, PP :D
Ne vjerujem da moze wordpres...mislim da je sajt kod ove klijentice uradjen u gore pomenutom programu...a njoj samo treba neko editovanje.....nisam siguran sta tacno......

http://www.camelliastays.com
Extornia
Posts: 52
Joined: 14/01/2013 01:36

#10 Re: Logo izrada na 99designs

Post by Extornia »

R9.. wrote:
Casual's wrote:Regaj se na UpWork ( svakako ce se sa Elance u narednih par mjeseci svi morati prebaicit ), napravi profil po kriterijumu, odradi portfolio, napravi svoj site, piši fine prijave za posao i ici ce te..99 je meni pravo sranje...jesu cijene povisoke, ali imaš ih mali milion koji kopiraju, a i mnogo se napatiš za nekih 100-200 $ koje ovamo mozes za 2 dana regularno zaraditi.
Ja trenutno na UpWork imam 2 long term ugovora ( 30 h sedmicno ) sat mi je 9 $ sto znaci da se moze fino zaraditi..

@R9.. Ja dizajniram i radim samo sa Wordpressom, ako odgovara, PP :D
Ne vjerujem da moze wordpres...mislim da je sajt kod ove klijentice uradjen u gore pomenutom programu...a njoj samo treba neko editovanje.....nisam siguran sta tacno......

http://www.camelliastays.com
Na stranici kojoj si dao je cisti html, tj staticna stranica. Radjeno preko http://www.adobe.com/products/muse.html
Megiddo
Posts: 396
Joined: 01/06/2014 23:37

#11 Re: Logo izrada na 99designs

Post by Megiddo »

electriq wrote:Poz.
Imal iko da provodi vrijeme na 99designs?
Volim da pravim logo-e. Imam svega 3 pobjede za 7 mjeseci a postavio sam preko 260 radova. Sam se sebi divim kako sam ostao uporan pri tome. Frustrirajuce je kad nesto volis, radis na tome a potom dobijes nogu i ako je tvoj dizajn mozda bolji (vecinom mozda i nije neznam), losiji dizajn pobjedi. Ovo negativno utice na mene, poceo sam da mrzim crtanje i logo dizajn zbog toga. Imal ko savjet da me to ne tangira mnogo? Usput mi treba savjet sta da radim da povecam broj pobjeda? Imam dosta finalnih rundi, ali igrom nekog cuda uvijek ispadnem, ne mogu da vjerujem. xx puta mi se desi 2,5,7 dizajna sa 4,5 zvjezdica i ja medu njima, radim improvizacije i sve al dzaba...

p.s. illustrator skill i crtanje nije problem dobar sam u tome.

Takoder ima more dobrih dizajnera, tesko je izuzetno. Mozda najbolje da prestanem gubiti vrijeme na 99. i crtam radi sebe, iz dosade, kao hoby. Ali je opet tu ona strana nema para, kad nema para hobi i nije bas nesto na sto treba trosit vrijeme. Al kad skontam 600$ za 7 mjeseci i nije neki novac.
sta vi mislite? imal ko da mi preporuci sajt gdje samo vi radite logo za klijenta? A i tu, ko ce te odabrat?
Imam ja da se ne opterećuješ pobjedama. Ako crtaš crtaj radi sebe a onda i na 99design pokaži drugima pa šta misle o tome da misle.

Uglavnom je tako da ako želiš od nekog talenta u životu ili zaraditi ili pobjediti ili dobiti bilo kakvo priznanje za to ti ne treba samo taj talenat nego ti treba i dobar talenat u promociji, brendiranju i još vjerovatno par stvari ili da ti neko pomogne u tome.

PS. ovo u drugom pasusu govorim naravno ako želiš sa tim ići naprijed jer je naš nacionalni problem nesposobnost da se kao individue pozicioniramo tj brendiramo a to je bitno koliko i talenat.
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#12 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

Extornia wrote:
R9.. wrote:
Casual's wrote:Regaj se na UpWork ( svakako ce se sa Elance u narednih par mjeseci svi morati prebaicit ), napravi profil po kriterijumu, odradi portfolio, napravi svoj site, piši fine prijave za posao i ici ce te..99 je meni pravo sranje...jesu cijene povisoke, ali imaš ih mali milion koji kopiraju, a i mnogo se napatiš za nekih 100-200 $ koje ovamo mozes za 2 dana regularno zaraditi.
Ja trenutno na UpWork imam 2 long term ugovora ( 30 h sedmicno ) sat mi je 9 $ sto znaci da se moze fino zaraditi..

@R9.. Ja dizajniram i radim samo sa Wordpressom, ako odgovara, PP :D
Ne vjerujem da moze wordpres...mislim da je sajt kod ove klijentice uradjen u gore pomenutom programu...a njoj samo treba neko editovanje.....nisam siguran sta tacno......

http://www.camelliastays.com
Na stranici kojoj si dao je cisti html, tj staticna stranica. Radjeno preko http://www.adobe.com/products/muse.html
Eto vidiš koliko malo ja znam o tome.
Ali poenta je da mi neko treba da odradi nesto tu na toj stranici.
Zapravo mene tu nema nikako, ja ću dat kontakt info
Znaci sad ispade da joj treba neko ko zna Adobe Muse
Extornia
Posts: 52
Joined: 14/01/2013 01:36

#13 Re: Logo izrada na 99designs

Post by Extornia »

R9.. wrote: Eto vidiš koliko malo ja znam o tome.
Ali poenta je da mi neko treba da odradi nesto tu na toj stranici.
Zapravo mene tu nema nikako, ja ću dat kontakt info
Znaci sad ispade da joj treba neko ko zna Adobe Muse
Ne mora znaciti. Adobe Muse kao i Dreamweaver generise obicni HTML kod koji se moze editovati putem Notepad++ ili u mom slucaju Atom-a. Posalji mi na PP sta treba odraditi, eventualno mogu naci vremena danas/sutra.
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#14 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

Extornia wrote:
R9.. wrote: Eto vidiš koliko malo ja znam o tome.
Ali poenta je da mi neko treba da odradi nesto tu na toj stranici.
Zapravo mene tu nema nikako, ja ću dat kontakt info
Znaci sad ispade da joj treba neko ko zna Adobe Muse
Ne mora znaciti. Adobe Muse kao i Dreamweaver generise obicni HTML kod koji se moze editovati putem Notepad++ ili u mom slucaju Atom-a. Posalji mi na PP sta treba odraditi, eventualno mogu naci vremena danas/sutra.
Super druže spasio si me, ja ću bit kući za nekih sat vremena pa ću ti poslat njen kontakt, i s njom se dogovori sta treba uradit i koliko treba platit...
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#15 Re: Logo izrada na 99designs

Post by electriq »

R9.. wrote:
Extornia wrote:
R9.. wrote: Eto vidiš koliko malo ja znam o tome.
Ali poenta je da mi neko treba da odradi nesto tu na toj stranici.
Zapravo mene tu nema nikako, ja ću dat kontakt info
Znaci sad ispade da joj treba neko ko zna Adobe Muse
Ne mora znaciti. Adobe Muse kao i Dreamweaver generise obicni HTML kod koji se moze editovati putem Notepad++ ili u mom slucaju Atom-a. Posalji mi na PP sta treba odraditi, eventualno mogu naci vremena danas/sutra.
Super druže spasio si me, ja ću bit kući za nekih sat vremena pa ću ti poslat njen kontakt, i s njom se dogovori sta treba uradit i koliko treba platit...
ako treba sta dodavat, oduzet, mjenjat to se moze sa html, css i javascript bez obzira u kojem programu je radena stranica. generisan kod je isti kao sto kaze extornia. nema html od muse koji je drugaciji od standardnog html-a. samo se moraju malo procesljat datoteke od stranice da se vrse izmjene na stranici. ako se ex. ne snade ja cu rado pomoci.
Casual's wrote: Regaj se na UpWork ( svakako ce se sa Elance u narednih par mjeseci svi morati prebaicit ),...
sto se prebacuju? znaci elance i upwork postaju jedno?
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#16 Re: Logo izrada na 99designs

Post by Casual's »

electriq wrote:
Casual's wrote: Regaj se na UpWork ( svakako ce se sa Elance u narednih par mjeseci svi morati prebaicit ),...
sto se prebacuju? znaci elance i upwork postaju jedno?
Davno su postali ( Pogledaj na Elance footeru 'Elance - Upwork company'). UpWork kreiraju kao platformu koja je 'skupina' te dvije. Odnosno imaš kvalitetne poslove, a i platforma za početnike.
Koliko znam već sada šalju mailove da se raja prebaci..
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#17 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

Casual's wrote:
electriq wrote:
Casual's wrote: Regaj se na UpWork ( svakako ce se sa Elance u narednih par mjeseci svi morati prebaicit ),...
sto se prebacuju? znaci elance i upwork postaju jedno?
Davno su postali ( Pogledaj na Elance footeru 'Elance - Upwork company'). UpWork kreiraju kao platformu koja je 'skupina' te dvije. Odnosno imaš kvalitetne poslove, a i platforma za početnike.
Koliko znam već sada šalju mailove da se raja prebaci..
Dosho je meni mail prije mjesec dana....I ima na elance-u nesto kao reklama....stalno nudi da dupliras elance na upwork ili da ih ujedinish ako vec imas dva posebna...
A meni da bi da zadrzim oba accounta al da su bashka :)
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#18 Re: Logo izrada na 99designs

Post by celeron »

Odkako je uveden novi sistem apliciranja na Upwork-u (bivši oDesk) postalo je izuzetno teško dobiti posao. Sa 750 aplikacija mjesečno, spustit na 30 je presmiješno. Odkako je novi sistem uveden, ja sam zanači za 3 jeseca dobio svega 1 posao, iako imam odličan rejting, a uz to sam i Top Rated dizajner. Ova značka mi samo odmaže, nikakve koristi od nje. Da nemam nekih starih klijenata koji me kontaktiraju ne bi ni dolara zaradio, a na oDesk sistemu se znala uzeti fina para.

Koga sad klijenti biraju meni nije jasno uopšte. Kako god da apliciram sad od posla nema ništa, a tu sam već 3 godine. Sad više i ne apliciram kao nekad jer tehnički možeš trošit jednu aplikaciju na dan. Ovo što su uveli je groblje za stare radnike, za novajlije izgleda puno bolje.
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#19 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

celeron wrote:Odkako je uveden novi sistem apliciranja na Upwork-u (bivši oDesk) postalo je izuzetno teško dobiti posao. Sa 750 aplikacija mjesečno, spustit na 30 je presmiješno. Odkako je novi sistem uveden, ja sam zanači za 3 jeseca dobio svega 1 posao, iako imam odličan rejting, a uz to sam i Top Rated dizajner. Ova značka mi samo odmaže, nikakve koristi od nje. Da nemam nekih starih klijenata koji me kontaktiraju ne bi ni dolara zaradio, a na oDesk sistemu se znala uzeti fina para.

Koga sad klijenti biraju meni nije jasno uopšte. Kako god da apliciram sad od posla nema ništa, a tu sam već 3 godine. Sad više i ne apliciram kao nekad jer tehnički možeš trošit jednu aplikaciju na dan. Ovo što su uveli je groblje za stare radnike, za novajlije izgleda puno bolje.
Kako si imo 750....jesil to greskom napiso ili?
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#20 Re: Logo izrada na 99designs

Post by celeron »

R9.. wrote:
celeron wrote:Odkako je uveden novi sistem apliciranja na Upwork-u (bivši oDesk) postalo je izuzetno teško dobiti posao. Sa 750 aplikacija mjesečno, spustit na 30 je presmiješno. Odkako je novi sistem uveden, ja sam zanači za 3 jeseca dobio svega 1 posao, iako imam odličan rejting, a uz to sam i Top Rated dizajner. Ova značka mi samo odmaže, nikakve koristi od nje. Da nemam nekih starih klijenata koji me kontaktiraju ne bi ni dolara zaradio, a na oDesk sistemu se znala uzeti fina para.

Koga sad klijenti biraju meni nije jasno uopšte. Kako god da apliciram sad od posla nema ništa, a tu sam već 3 godine. Sad više i ne apliciram kao nekad jer tehnički možeš trošit jednu aplikaciju na dan. Ovo što su uveli je groblje za stare radnike, za novajlije izgleda puno bolje.
Kako si imo 750....jesil to greskom napiso ili?
Pa svaki dan po 25 x 30 dana mjesečno i to je to. Nije greška....
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#21 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

To je cini mi se sedmično 25 za starije članove, a za novije 20 sedmično.
S tim da ti se aplikacije vraćaju ukoliko klijent izabere nekog ili ako ti povučeš aplikaciju...
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#22 Re: Logo izrada na 99designs

Post by celeron »

Ne ne, na starom sistemu prije konekcija koje su sad, ja sam imao 25 aplikacija po danu i tako 3 godine, sve do ovih novina. Ovo sad je grozno. Aplikacije se nikad nisu vraćale na ovaj način kako ti kažes, jesu samo u slučaju da posao bude blokiran ili izbrisan od strane klijenta. Uglavnom na Upwork-u je sada teže do posla nego ikad, meni starom članu, ne znam kako je za novake.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#23 Re: Logo izrada na 99designs

Post by Casual's »

celeron wrote:Ne ne, na starom sistemu prije konekcija koje su sad, ja sam imao 25 aplikacija po danu i tako 3 godine, sve do ovih novina. Ovo sad je grozno. Aplikacije se nikad nisu vraćale na ovaj način kako ti kažes, jesu samo u slučaju da posao bude blokiran ili izbrisan od strane klijenta. Uglavnom na Upwork-u je sada teže do posla nego ikad, meni starom članu, ne znam kako je za novake.
Meni su connecti sasvim ok. Sada manje bude aplikacija za komplikovanije poslove, prije se sve i svašta prijavi..
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#24 Re: Logo izrada na 99designs

Post by R9.. »

celeron wrote:Ne ne, na starom sistemu prije konekcija koje su sad, ja sam imao 25 aplikacija po danu i tako 3 godine, sve do ovih novina. Ovo sad je grozno. Aplikacije se nikad nisu vraćale na ovaj način kako ti kažes, jesu samo u slučaju da posao bude blokiran ili izbrisan od strane klijenta. Uglavnom na Upwork-u je sada teže do posla nego ikad, meni starom članu, ne znam kako je za novake.

Prije konekcija ja sam imo 20 aplikacija sedmicno..
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#25 Re: Logo izrada na 99designs

Post by celeron »

Ja ne znam kako je kod mene bilo toliko, al je zaista bilo. S konekcija, kao što sam rekao, ništa dobrog dobio nisam. Svega jedan posao za 3 mjeseca. Džaba rejting, značka......
Post Reply