Lobiranje za BiH (putem interneta)

Post Reply
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#1 Lobiranje za BiH (putem interneta)

Post by Sezam »

Cesto pratim internet stampu na engleskom jeziku, narocito dijelove koji se odnose na nasu zemlju i region uopsteno. Primjetio sam da se u rubrikama sa komentarima jako rijetko javljaju Bosanci i Hercgovci, a pro-cetnickih i pro-ustaskih lobista ne manjka. Prvenstveno me ponukalo na ovu ideju sljedeca rasprava:

http://www.guardian.co.uk/commentisfree ... urope-race

Tu je bilo svakakvih komentara, najmanje probosanskih, ali nerv mi je izvukao clan pod imenom @PeculiarDemocracy, negiranjem genocida u Srebrenici i uopsteno pro-cetnickim nastupima...saznao sam da se radi o nekoj ruskinji...a kakve je gadosti i lazi kucka pisala, mozete se i sami uvjeriti kliom na link..

Zato mislim da je vrijeme da se udruzimo i zajednicki nastupamo u lobiranju za BiH. Barem ovom internetskom.

Zato, ako ste primjetili da se na nekom stranom forumu vodi diskusija o BiH, ostavite link, pa nek se ljudi koji tecno pricaju taj jezik ukljuce.

:bih:
User avatar
beco
Posts: 3431
Joined: 25/08/2004 14:22

#2 Re: Lobiranje za BiH (putem interneta)

Post by beco »

Ja sam za. Ljudi da budem iskren, zadnje 2-3 godine sve vise brinem se za svoju sigurnost i sigurnost mojih potomaka. Ok rata nece bit na ovim prostorima sigurno slijedecih 20 godina, ali strah me danasnjih generacija koje se mrze i ne znajuci zasto, koje nisu nista osjetile, koje doslovno ne znaju sta je taj prljavi rat. Moja logika je ovakva ako su ljudi koji su medusobno bile komsije napravili ovakvu glupost od rata, sta ce uraditi njihovi sinovi koji se ne podnose, kojima je Sarajevo ili Banja Luka ili Mostar nesto pogano. Pa ljudi moji Francuzi i Njemci su decenijama vrsili razmjene studenata sve u cilju da dode do komunikacije. Takoder mislim da kod naseg problema ne vrijedi ona klin se klinom izbija (a to je parola bosnjackih stranaka), jer primjetno je recimo da su neki segmenti bosnjackog etnosa postali ekstremni, tako da smo dobili potpunu polarizaciju stavova. Nekad imam utisak da je danas najvaznije da budes sto ekstremniji i gori od svoga protivnika.Mislim da je jedini spas za Bosnu put istine i probosanski put NE ISKLJUCUJUCI nikoga.

Pod istinom mislim da treba da svi priznaju sta su uradili pa makar to bio i moj brat, vas komsija ili neko treci. Jednom istina mora izaci na vidjelo, a to je da su Bosanski srbi planski i kalkulirano i hladne glave (ovaj dio "hladne glave" to je ono sto mene brine, nije neki cetnik sisao sa romanije i poceo ubijati nego su srbski intelektualci skontali da treba jedan narod izbrisati sa lica zemlje), a ne u trenutku ludila pokusali iskorjeniti svoje nekadasnje komsije. Sta mislite koliko je samo godina bilo potrebno da se samo rat logisticki pripremi? Inace u opasnosti smo da se istorija izmislja, sto je vec pocelo. Recimo meni je krv provrla kad sam cuo srpskog clana predcjenistva kako on ne ide u Srebrenicu jer je to politicka arena, ali da on postuje sve zlocine otadbinskog rata? Kakvog otadbinskog rata, da ne postane narodno oslobodilacki, preko glava 1500 poginule dijece Sarajeva? Je li to sada postalo moderno ponositi se Srebrenickim pokoljom, je li zato ono derle u Banja Luci napisalo "Hvala ti dzenerale"?

Opet ne moze se citav narod proglasti defektnim, ali srbi moraju skontati sta je uradeno u njihovo ime i moraju priznati to i mislim da je to kljuc problema.
Sada nisu ni bošnjaci bili cvječke, i nasi su pravili zločine, ali krucijalna razlika je u tome da nisu ti zlocini bili planski sa ciljem istrebljenja kompletnog jednog naroda. Normalno to ne opravdava zlocnince i treba im suditi.

Druga stvar, cinjenica jeste da nam je drzava u banani, ali moramo li to stalno napominjati, sad je postala najpopularnija psovka kresnuti drzavu :( . Pa zasto se moj otac borio? Zasto je neki mladic ostavio svoj zivot ili dio tijela? Sto dozvolimo da nam svi pljuju po Bosni, zasto ne cjenimo svoju domovinu?

Ja sam zato da treba pomicati istinu i braniti Bosnu na svakom koraku i u drzavi i izvan. Da onoj poganoj Evropi treba nabijati na nos kako su gledali izumiranje jednog naroda 4 godine te da i pored inflacije te njihove demokratije i humanosti nisu uradili nista, apsolutno nista. 8-) samo cu za kraj reci NE DAJ SE BOSNO!
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#3 Re: Lobiranje za BiH (putem interneta)

Post by Sezam »

Da, a jos jedan razlog je da ovu silnu energiju koju koristimo prepucavajuci se medjusobno, utrosimo na nesto pozitivnije.

Dok se mi ovdje bespotrebno ubijedjujemo ko je kriv sto su Bosnjaci jedini u okruzenju koji nece moci putovati bez viza, u svijetu nas (prvenstveno) cetnicki lobi predstavlja kao islamske fanatike, i sto je najzalosnije, polazi im za rukom, da ne kazem tastaturom, prvenstveno zbog nase apatije.

Dosta vise medjusobnog prepucavanja, prestanimo traziti dlaku u jajetu, svima nam je isti cilj, jedna i jedina Bosna i Hercegovina.

:bih:
User avatar
burekodsira
Posts: 3537
Joined: 09/07/2006 00:23

#4 Re: Lobiranje za BiH (putem interneta)

Post by burekodsira »

Sezam wrote:Cesto pratim internet stampu na engleskom jeziku, narocito dijelove koji se odnose na nasu zemlju i region uopsteno. Primjetio sam da se u rubrikama sa komentarima jako rijetko javljaju Bosanci i Hercgovci, a pro-cetnickih i pro-ustaskih lobista ne manjka.
i ja tu pojavu odavno pratim. svaka strana vjest vezana za balkan a pogotovo bih je pod velikim udarom anti-BiH komentara od strane sr-hr a otpor veoma slab ili nikakav.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#5 Re: Lobiranje za BiH (putem interneta)

Post by Pera Trta »

burekodsira wrote:
Sezam wrote:Cesto pratim internet stampu na engleskom jeziku, narocito dijelove koji se odnose na nasu zemlju i region uopsteno. Primjetio sam da se u rubrikama sa komentarima jako rijetko javljaju Bosanci i Hercgovci, a pro-cetnickih i pro-ustaskih lobista ne manjka.
i ja tu pojavu odavno pratim. svaka strana vjest vezana za balkan a pogotovo bih je pod velikim udarom anti-BiH komentara od strane sr-hr a otpor veoma slab ili nikakav.
A koliko smo zainteresovani da popravimo stvar i pomognemo širenju istine o našoj zemlji putem danas najmoćnijeg i najlakše dostupnog medija, pokazuje broj postova na ovoj temi.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#6 Re: Lobiranje za BiH (putem interneta)

Post by Soul_Sista »

Sezam wrote:Cesto pratim internet stampu na engleskom jeziku, narocito dijelove koji se odnose na nasu zemlju i region uopsteno. Primjetio sam da se u rubrikama sa komentarima jako rijetko javljaju Bosanci i Hercgovci, a pro-cetnickih i pro-ustaskih lobista ne manjka. Prvenstveno me ponukalo na ovu ideju sljedeca rasprava:

http://www.guardian.co.uk/commentisfree ... urope-race

Tu je bilo svakakvih komentara, najmanje probosanskih, ali nerv mi je izvukao clan pod imenom @PeculiarDemocracy, negiranjem genocida u Srebrenici i uopsteno pro-cetnickim nastupima...saznao sam da se radi o nekoj ruskinji...a kakve je gadosti i lazi kucka pisala, mozete se i sami uvjeriti kliom na link..

Zato mislim da je vrijeme da se udruzimo i zajednicki nastupamo u lobiranju za BiH. Barem ovom internetskom.

Zato, ako ste primjetili da se na nekom stranom forumu vodi diskusija o BiH, ostavite link, pa nek se ljudi koji tecno pricaju taj jezik ukljuce.

:bih:
Ovo mogu potvrditi jednim iskustvom gdje sam nalijepila jednog cetnika koji se vise nije javio na te komentare jednog svedskog clanka. U kratko clanak NIKAKVE veze nije imao sa Bosnom. Mislim da je bila rijec o tome da je jedan svedski intelektualac, sad mu se ne sjecam imena ali je ljevicar, digao prasinu u javnosti tako sto je u nekom intervju pohvalio Iranskog predsjednika Ahmedinejada. Ne sjecam se tacno sta je o njemu rekao ali je bilo vezano za Izraleske napade pocetkom ove godine. Elem, dok je vecina sveda pljuvala ovog intelektualca koji mozda i nije tako bistrog uma :D pojavi se ovaj nas domaci cetnik i poce nesto o mudjahedinima, ratu, Bosni i Srebrenici...ma od kud ti sad, pomislih i osjetih da mu moram odgovoriti :(
Iako najradije izbjegavam te osjetljive teme. Ali neke stvari jednostavno nisu za izbjegavanje.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#7 Re: Lobiranje za BiH (putem interneta)

Post by kiky »

pa šta če mo ....
:)
Sargan
Posts: 330
Joined: 10/07/2008 21:06

#8 Re: Lobiranje za BiH (putem interneta)

Post by Sargan »

Nama treba 100.000 ljudi na ulicama Sarajeva i Brisela. Sta ko pise na netu je nevazno i pisanje uz vjetar!

Mada naravno bolje i siriti istinu o BiH na nettu nego nista ne raditi, Naravno.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#9 Re: Lobiranje za BiH (putem interneta)

Post by Sezam »

Evo, danas postavljeno

http://www.guardian.co.uk/commentisfree ... strictions

i vec su se lesinari supili i poceli pljuvati po piscu clanka (inace Bosnjak)

zato, ako ste dobri sa engleskim, ukljucite se. Samo cuvajte hladnu glavu, suprotstavljajte se cinjenicama, a ne emocijama.

:bih:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#10 Re: Lobiranje za BiH (putem interneta)

Post by agent_zero »

Dodikovci u rebalansu budžeta predložili 65 miliona KM za inostrane stručne službe za lobiranje, a pretpostavlja se da će iznos u konačnici biti i veći.

I onda se bošnjo čudi i pita što su svi kobajagi protiv njega, a njegova sdooooo lobira za svojih pet odabranih porodica.

Karikiranje na stranu, ovo je ozbiljno političko pitanje i ako se nešto u tzv. probosanskom bloku na ovom planu ne promijeni, u budućnosti ćemo se još više o jadu zabaviti.
User avatar
drmadzija
Posts: 415
Joined: 23/08/2007 03:09

#11 Re: Lobiranje za BiH (putem interneta)

Post by drmadzija »

Odličan uvid @agent_zero. Ja bih još dodao da ako smo stipse treba bar uraditi nešto slično kao što HDZ BiH radi (investiranje u modove i admine radi supresije konsolidacije bosanskoga bloka). A ovoj sitnoj buraniji šta ostane. Pa i sendvič je dovoljan. Treba krenuti odmah jer je inflacija i treba maksimalno izvući “bang for the buck.” :skoljka:
User avatar
Politicarko
Posts: 134
Joined: 19/01/2022 23:29

#12 Re: Lobiranje za BiH (putem interneta)

Post by Politicarko »

drmadzija wrote: 26/10/2022 15:30 Odličan uvid @agent_zero. Ja bih još dodao da ako smo stipse treba bar uraditi nešto slično kao što HDZ BiH radi (investiranje u modove i admine radi supresije konsolidacije bosanskoga bloka). A ovoj sitnoj buraniji šta ostane. Pa i sendvič je dovoljan. Treba krenuti odmah jer je inflacija i treba maksimalno izvući “bang for the buck.” :skoljka:
Dodao bih i ja da se mora više lobirati za BIH iz nivoa kantona. Mislim da se može iz budžeta kantona lobirati i za kanton, a samim tim lobiramo za našu jednu jedinu. Volim te Bosno, nikom te ne damo.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#13 Re: Lobiranje za BiH (putem interneta)

Post by Login77777 »

Politicarko wrote: 28/10/2022 14:14
drmadzija wrote: 26/10/2022 15:30 Odličan uvid @agent_zero. Ja bih još dodao da ako smo stipse treba bar uraditi nešto slično kao što HDZ BiH radi (investiranje u modove i admine radi supresije konsolidacije bosanskoga bloka). A ovoj sitnoj buraniji šta ostane. Pa i sendvič je dovoljan. Treba krenuti odmah jer je inflacija i treba maksimalno izvući “bang for the buck.” :skoljka:
Dodao bih i ja da se mora više lobirati za BIH iz nivoa kantona. Mislim da se može iz budžeta kantona lobirati i za kanton, a samim tim lobiramo za našu jednu jedinu. Volim te Bosno, nikom te ne damo.
Taj ti na avataru je ne voli bas nesto…
Post Reply