Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#526 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by agent_zero »

I to je jedan od razloga zbog kojih ja više ne idem s našim agencijama u Tursku.

U jebeni Kemer stigli tek na večeru (propao prvi dan), a dan polaska u pola 8 morali biti na recepciji (propao zadnji dan). I plus što je bilo nekih zajebacija oko sobe (dobili sobu iznad hotelskog kontenjera), pa onda peglanje oko zamjene, pa i zamjenska qrcu nije valja, a prijatelji agencije dobiju sobu kakvu požele, tipično naša posla.

I rekoh više nikad.
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#527 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zanzakpizdolizije »

Code: Select all

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/eksplozije-i-pucnjava-na-aerodromu-u-istanbulu-trostruki-teroristicki-napad-u-turskom-velegradu/4480427/
Nadam se da će sada svi malo bolje razmisliti prije odabira Turske kao destinacije za odmor.
Ja sam 3 sezone tamo bio, i naravno da bih volio opet doći tamo (biće prilike, siguran sam), ali u ovakvo vrijeme...
Ko zna šta je sad na redu?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#528 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Danguba »

Putinko skinuo sankcije za turizam u Turskoj.

Sada ce hoteli da se krece i sredjuju. Eto Rusa puni hAvioni. :D
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#529 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zanzakpizdolizije »

Sve lete. I to preko Atatutk havalimani u ISTANBULU

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk
User avatar
ElRe
Posts: 10800
Joined: 12/12/2011 11:28

#530 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by ElRe »

Turska opet popularna za turiste iz Rusije

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/tu ... -iz-rusije
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#531 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zanzakpizdolizije »

Oće, oće. Terorizam, vojni puč... dušu dalo za relax godišnji bez brige i pameti.

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#532 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Danguba »

zanzakpizdolizije wrote:Oće, oće. Terorizam, vojni puč... dušu dalo za relax godišnji bez brige i pameti.

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk
to se i trazi...adrenalin, izazovi, neizvjesnost...a ne suhoparni odmor u croaciji.
kupanje, sladoled, navece izlazak do picerije...i tako 7-10 dana i haj kuci. :D
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#533 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by LikeLike »

Jel moze neko da mi kaze koij hotel je bolji?

Crystal Deluxe ili Crystal Aura?
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#534 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

LikeLike wrote:Jel moze neko da mi kaze koij hotel je bolji?

Crystal Deluxe ili Crystal Aura?
Nisam bio niti u jednom ali ako se dobro sjecam Deluxe je imao bas glasnu muziku. Pripazi ako ides sa malom djecom i vidi da dobijes sobu sa kontra strane.

Ovo nije pravilo sam za ovaj hotel, svi hoteli imaju neki vid animacije navecer tako da ako volis mir i tisinu idi na kontra stranu zgrade.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#535 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mO k3 »

LikeLike wrote:Jel moze neko da mi kaze koij hotel je bolji?

Crystal Deluxe ili Crystal Aura?
Holidaycheck :)
Adnanos
Posts: 75
Joined: 21/07/2013 14:36

#536 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Adnanos »

Pozdrav. Uplatio sam za bracno putovanje preko fibule 9 noci u Lari u augustu. Hotel se zove royal holiday palace. Da li je neko bio? Prvi put da putujem u Tursku pa ako neko ima kakvi savjeta. Cuo sam naprimjer da je dole obicaj davati baksis svakom (kao nisi duzan ali bolje prodjes u svemu :D )
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#537 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mO k3 »

Adnanos wrote:Pozdrav. Uplatio sam za bracno putovanje preko fibule 9 noci u Lari u augustu. Hotel se zove royal holiday palace. Da li je neko bio? Prvi put da putujem u Tursku pa ako neko ima kakvi savjeta. Cuo sam naprimjer da je dole obicaj davati baksis svakom (kao nisi duzan ali bolje prodjes u svemu :D )
https://www.holidaycheck.de/hi/hotel-ro ... 73f24b3c30
96% :) kuda ce ti bolje , samo vici dole da si iz bosne :)
Lijepo se provedi
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#538 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

mO k3 wrote:
Adnanos wrote:Pozdrav. Uplatio sam za bracno putovanje preko fibule 9 noci u Lari u augustu. Hotel se zove royal holiday palace. Da li je neko bio? Prvi put da putujem u Tursku pa ako neko ima kakvi savjeta. Cuo sam naprimjer da je dole obicaj davati baksis svakom (kao nisi duzan ali bolje prodjes u svemu :D )
https://www.holidaycheck.de/hi/hotel-ro ... 73f24b3c30
96% :) kuda ce ti bolje , samo vici dole da si iz bosne :)
Lijepo se provedi
Hha ha ha , sto rece kolega gore, najbitnije je da govoris da si iz Bosne, a sto se tiče baksisa, nisam primijetio da je to nesto posebno bitno i obavezno :thumbup:
Adnanos
Posts: 75
Joined: 21/07/2013 14:36

#539 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Adnanos »

Tako mi rekose: stavis 10 ojra u pasos kad predavo na recepciji i odma gledaju da ti srede najbolju sobu (nekad cak i bolju neg sto si rezervisao), koji evric tamo vamo (sitno nista puno) i letaju oko tebe kao da si beg :mrgreen: Navodno su im plate mizerne i zive od baksisa tako da to pravo cijene.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#540 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mO k3 »

Adnanos wrote:Tako mi rekose: stavis 10 ojra u pasos kad predavo na recepciji i odma gledaju da ti srede najbolju sobu (nekad cak i bolju neg sto si rezervisao), koji evric tamo vamo (sitno nista puno) i letaju oko tebe kao da si beg :mrgreen: Navodno su im plate mizerne i zive od baksisa tako da to pravo cijene.
a gdje nije tako :)
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#541 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by graue_maus »

ja sam zadnji dan podjelila baksis , nesto mi tako ispadne najbolje ........
MMM1977
Posts: 4582
Joined: 15/07/2009 12:56

#542 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by MMM1977 »

graue_maus wrote:ja sam zadnji dan podjelila baksis , nesto mi tako ispadne najbolje ........
Greska u koracima :) to se odmah na početku završi i onda je puno bolja usluga.
mekses
Posts: 44
Joined: 28/06/2013 01:06

#543 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mekses »

Da li je neko bio u hotelu Mirador Resort & Spa, Alanya, tacnije Konakly? Interesuju me utisci.. Hvala
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#544 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mO k3 »

Srdačan poz iz turske :mrgreen:
Hotel koji je bio isključivo PUN SA njemačkim turistima , danas je napunjen sa 50% ruskih turista , koji se znaju ponašati ....
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#545 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Maraschino »

mekses wrote:Da li je neko bio u hotelu Mirador Resort & Spa, Alanya, tacnije Konakly? Interesuju me utisci.. Hvala

https://www.google.nl/maps/place/Kahya+ ... 31.8294009


Blizu sam bio i mogu reci da nije lose.
mekses
Posts: 44
Joined: 28/06/2013 01:06

#546 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mekses »

hvala Maraschino.. Vidio sam okolina da je puna dobrih hotela.. Prema slikama i svemu izgleda super, samo je mozda mana sto mi se cini da nije u potpunosti pjescana plaza.. pa ako neko zna da malo detaljnije opise? ;)
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#547 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by vanjki »

Nova godina i novo razmisljanje gdje ove godine na more. Planiram ove godine provesti konacno odmor u Turskoj. Budzet za dvoje plus dvoje djece oko 3500KM. Obzirom da imamo jednu bebu od 10mj.planiramo možda Kemer ili Laru tj. bitnoo je da ima ispred hotela hlada i da hotel nije daleko od plaze. Znaci zanimaji me vase preporuke za hotel i koje mjesto preporučujete.zatim koju agenciju preferirate. Da li je mozda preko Tuzle tj. GOLDEN ILI Hittours povoljnije. Sto se tice ranog bookinga vidim da ove manje agencije ponudu preuzimaju najvise od Fibule a Centrotours jos uvijek nije izbacio ponudu. Znaci sve preporuke su dobro dosle i hvala unaprijed
armin071
Posts: 5284
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#548 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by armin071 »

Mozda da sacekas sa rezervacijom jer ovo je izgleda opasno zabelajilo u Siriji. A ovi kurdi ne prezaju ni od cega.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#549 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by LikeLike »

vanjki wrote:Nova godina i novo razmisljanje gdje ove godine na more. Planiram ove godine provesti konacno odmor u Turskoj. Budzet za dvoje plus dvoje djece oko 3500KM. Obzirom da imamo jednu bebu od 10mj.planiramo možda Kemer ili Laru tj. bitnoo je da ima ispred hotela hlada i da hotel nije daleko od plaze. Znaci zanimaji me vase preporuke za hotel i koje mjesto preporučujete.zatim koju agenciju preferirate. Da li je mozda preko Tuzle tj. GOLDEN ILI Hittours povoljnije. Sto se tice ranog bookinga vidim da ove manje agencije ponudu preuzimaju najvise od Fibule a Centrotours jos uvijek nije izbacio ponudu. Znaci sve preporuke su dobro dosle i hvala unaprijed
Fibula i Avioexpress cini mi se jedini prodaju svoje ponude, ostali rade preko njih. Mi smo isli preko Avioexpressa u Kemer, ali bi sljedeci put isli u Laru zbog transporta od aerodroma do hotela. Nama je trebalo sat vremena od aerodroma do hotela, bili smo u Crystal Delux-u. Sto se tice agencije, Avioexpressom smo isli jer je imao najbolje ponude, inace preferiram Centroturs jer znam dosta raje koja tamo radi.

ps isli smo sa bebom od 8-9 mjeseci, sve proslo savrseno. Opet bih putovao sa Avioexpressom.
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#550 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by vanjki »

LikeLike wrote:
vanjki wrote:Nova godina i novo razmisljanje gdje ove godine na more. Planiram ove godine provesti konacno odmor u Turskoj. Budzet za dvoje plus dvoje djece oko 3500KM. Obzirom da imamo jednu bebu od 10mj.planiramo možda Kemer ili Laru tj. bitnoo je da ima ispred hotela hlada i da hotel nije daleko od plaze. Znaci zanimaji me vase preporuke za hotel i koje mjesto preporučujete.zatim koju agenciju preferirate. Da li je mozda preko Tuzle tj. GOLDEN ILI Hittours povoljnije. Sto se tice ranog bookinga vidim da ove manje agencije ponudu preuzimaju najvise od Fibule a Centrotours jos uvijek nije izbacio ponudu. Znaci sve preporuke su dobro dosle i hvala unaprijed
Fibula i Avioexpress cini mi se jedini prodaju svoje ponude, ostali rade preko njih. Mi smo isli preko Avioexpressa u Kemer, ali bi sljedeci put isli u Laru zbog transporta od aerodroma do hotela. Nama je trebalo sat vremena od aerodroma do hotela, bili smo u Crystal Delux-u. Sto se tice agencije, Avioexpressom smo isli jer je imao najbolje ponude, inace preferiram Centroturs jer znam dosta raje koja tamo radi.

ps isli smo sa bebom od 8-9 mjeseci, sve proslo savrseno. Opet bih putovao sa Avioexpressom.

Jel problem ona cesta koja se mora preci da bi se doslo do hotela kod Crystal Deluxe. Jel mislis da je avioexpress povoljniji od fibule ili je to tu negdje? I kod nas je beba od godinu dana i malo me jedino strah zbog toga ali eto
Post Reply