Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Shogun
Posts: 99
Joined: 13/10/2009 08:12
Location: Tuzla
Contact:

#1 Gdje otici na more u Tursku?

Post by Shogun »

Interesu je me gdje i kada je najbolje otici u Tursku na more (zbog visokih temperatura i slicno, jer idem sa suprugom i 4-voro godisnjim sinom)? Preko koje agencije i u koje mjesto, kad napraviti buking?

Unaprijed hvala
User avatar
Vilenjak Lego
Posts: 136
Joined: 20/09/2006 12:23
Location: Middle-earth

#2 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by Vilenjak Lego »

Najbolje je dio oko Bodruma, ali je za naše uslove skupo.

Prihvatljivija je regija Antalija. U tvom slučaju (malo dijete) preporučujem Kemer ili nešto oko Kemera jer ima planina u pozadini i temperature su podnošljivije od Alanye. Idealan period je juni. :dance:
U svakom slučaju se nećeš kupati/sunčati u podne :-) , a ostalo vrijeme je Ok.
Sretno :sax:
GaRGa
Posts: 2757
Joined: 25/02/2009 15:00

#3 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by GaRGa »

Belek definitivno
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by mayab »

Preko Fibule definitivno, mislim da je jos uvijek rani buking u toku.I obavezno juni, tada nije prevruce, i cijene su povoljnije.Alanya je prilicno sparna klima, mozda odabrati mjesta zapadno od Alanye, mada ja idem vec treci put u i oko Alanye, nije to tako strasno
alyssa spa
Posts: 1
Joined: 12/05/2010 10:22

#5 Ljetovanje u Turskoj

Post by alyssa spa »

Dragi forumaši...

Evo zanimaju me iskustva na ljetovanju u Tuskoj. Namjeravam otici na svadbeno putovanje tamo. Pa evo, zanimaju me iskustva i preporuke gdje je dobro otici da su fine plaze a i da se ima za vidjeti (kulturne atrakcije).
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#6 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by LaCici »

Ja sam rezervisala takodjer za bracno putovanje u Turskoj u Kemeru hotel Crystal de luxe. Cula sam da je odlican, a i u centru grada je. Dosta ljudi mi je preporucilo Kemer, a i za hotel sam cula sve najbolje. Imas ponudu u Fibuli, pa se raspitaj. Sto se tice tih kulturnih atrakcija to vec ne znam jer nemam namjeru da obilazim bilo sta, iskljucivo idem da se izlezavam :)
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#7 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

Kao sto je vec receno, fino Fibulin katalog za pocetak, pa dalje mozes nesto provjeriti i po netu itd. :thumbup:
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#8 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

LaCici wrote:Ja sam rezervisala takodjer za bracno putovanje u Turskoj u Kemeru hotel Crystal de luxe. Cula sam da je odlican, a i u centru grada je. Dosta ljudi mi je preporucilo Kemer, a i za hotel sam cula sve najbolje. Imas ponudu u Fibuli, pa se raspitaj. Sto se tice tih kulturnih atrakcija to vec ne znam jer nemam namjeru da obilazim bilo sta, iskljucivo idem da se izlezavam :)
Kemer je dobar osim sto je vlaznost zraka vrlo velika pa se vrucine tesko podnose. Naravno kome vrucina smeta :D
_22222_d
Posts: 90
Joined: 12/04/2010 23:09

#9 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by _22222_d »

avioexpress ima najbolju ponudu za Tursku.
vec isla preko njih i prezadovoljna..
http://www.ptica-expressica.com/
User avatar
Pikova-dama
Posts: 161
Joined: 30/04/2008 08:48
Location: U jednom vrtu medju cvijecem...

#10 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Pikova-dama »

Ja sam ove godine rezervisala preko avio-expressa Aska buket resort and spa u Alanyi, nadam se najboljem! Prije toga sam sve moguce hotele i agencije pretrazila na netu i raspitala se preko prijatelja, ovo je ispao najbolji izbor, ali kad se vratim, vidjecemo sta ce biti... :)
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#11 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by LaCici »

Bice dobro ako uopste budemo otisli igdje, evo najavljuju erupciju novog vulkana :x
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#12 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

http://www.holidaycheck.com/
Vrlo dobra strana gdje se mogu procitati ocjene za skoro svaki hotel, date od gostiju, kao i iskustva i fotografije.
Obavezno pregledati prije nego se odlucite za neki konkretan hotel!
Djewojka
Posts: 75
Joined: 25/05/2009 04:19

#13 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Djewojka »

I ja ove godine planiram u Tursku , tacnije Antaliju. Ako neko ima preporuku za neki od hotela u antaliji, nek se javi. Interesuje me kojom aviokompanijom se leti u tursku, bh airlines ili neka strana, jer ne zelim ni za zivu glavu vise s bh airlinesovim krntijama. Hvala.
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#14 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by melb26sa »

Djewojka wrote:I ja ove godine planiram u Tursku , tacnije Antaliju. Ako neko ima preporuku za neki od hotela u antaliji, nek se javi. Interesuje me kojom aviokompanijom se leti u tursku, bh airlines ili neka strana, jer ne zelim ni za zivu glavu vise s bh airlinesovim krntijama. Hvala.

Mi smo prije par godina bili u Kemeru a dio putnika je bio u Antaliji. Dobro razmisli da li zaista zelis ljetovati tamo jer do plaze moras preko vrlo prometne ceste (regionalna) i znam da ljudi stoje po 10tak minuta prije nego predju.

Letovi su charter tako da nije BH Airlines.
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#15 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

Ako cete u Tursku, preko Tuzle su aranzmani dosta jeftiniji (golden tours agencija). Prijevoz do aerodroma u TZ je besplatan i obezbjedjen.

Inace ko ode jednom u Tursku, na Jadran moze otici najvise na dan-dva :)
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#16 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by LaCici »

Vratila se sa ljetovanja iz Turske. Preporucujem Kemer, udaljen je pola sata voznje od Antalije, prelijep gradic, a hotel definitivno Crystal de luxe. Plaza je udaljena nekih 3 minute od hotela, predje se samo ulica. Jelo 24 sata dnevno, usluga savrsena, a hotel jako udoban i cist. Ali samo jedna napomena: niposto ici preko Fibule. Ja sam se uzasno pokajala sto sam s njima isla. Kazu ti da si 8 dana tamo, sto nije tacno. Od toga treba odmah oduzeti 2 dana koja provedes u putu, i dobro te izmrcvare jer im uvijek nesto kasni tako da ta 2 dana ne mozes uopste iskoristiti. Svi koji su sa nama bili u Kemeru su razocarani sa Fibulom, cak su neki i najavili tuzbe. Ja i moj muz smo uplatili i pogled na more 50 eura, a naravno od toga nije bilo nista. Obecaju ti masu toga a ne dobijes apsolutno nista od toga. Vise nikad sa Fibulom!
User avatar
Tikvica
Posts: 147
Joined: 18/02/2009 15:43

#17 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Tikvica »

Mogu li forumasi koji imaju djecu i bili su u Turskoj na odmoru da daju preporuku 4-clanoj porodici za lokaciju (cula sam da je Kemer bolji za porodicni odmor), hotel i sve ostalo sto smatrate bitnim? Koliko vidim po forumu, dosta se osoba zali na Fibulu i na sta da obratimo paznju kad budemo ugovarali aranzman? Hvala.
User avatar
lAzRichakl
Posts: 73
Joined: 11/09/2009 23:09

#18 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by lAzRichakl »

Ovako, tri puta smo isli na ljetovanje preko Fibule (bolja agencija u BiH za Tursku nema). Prvo, avioni su onako vala. Vozi kao BH Airlines, ali ness u suradnji s Turkish Airlines (pilot je Turcin i stjuardese :P). Sto se tice hotela, bili smo u Dedemanu (nije nesto hotel, ali posjeduje ogromni aquapark sto je interesantno i primamljivo), zatim u Fame Residence u Lara Kundu (oni su pristojni, dobra usluga, blizu plaza, bazen, tobogani i ti fazoni) i prosle godine u Kervansaray Lara (odlicna hrana i vecernji show program).
Od navedenih, preporucila bih Fame Residence. Pozdraaav :)
kween
Posts: 181
Joined: 07/05/2009 20:08

#19 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by kween »

Mene zanima da li je neko isao u antalyu s avio expressom , kontam sad ici u julu 8 dana ..
zanima me hotel falcon ili acropol iskustva da li je neko slucajno bio godinu prije ..ili sada .
User avatar
Vilenjak Lego
Posts: 136
Joined: 20/09/2006 12:23
Location: Middle-earth

#20 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Vilenjak Lego »

Tikvica wrote:Mogu li forumasi koji imaju djecu i bili su u Turskoj na odmoru da daju preporuku 4-clanoj porodici za lokaciju (cula sam da je Kemer bolji za porodicni odmor), hotel i sve ostalo sto smatrate bitnim? Koliko vidim po forumu, dosta se osoba zali na Fibulu i na sta da obratimo paznju kad budemo ugovarali aranzman? Hvala.
Bio sam sa porodicom (2 djece) 3 puta u Turskoj. Sva tri puta preko Fibule. Nekad više, nekad manje zadovoljni, ali sve u svemu nije bilo problema, ako se izuzme kašnjenje aviona (jedan put je kasnio 3 sata u polasku, jedan put sat, a prošle godine na vrijeme). Smještaj i organizacija ti zavise od hotela koji odabereš ali tu ti važi koliko para toliko muzike, mada smo mi uvijek dobili ono što smo očekivali (+/- 10%).

Iskreno ti preporučujem hotel Grand Haber u Kemeru. Za porodicu sa djecom (manjom, do 10ak godina) odlično. Odlična animacija, hrana dobra i raznovrsna. Nama je bilo super. prošlih godina su djeca bila besplatno, ne znam kako je ove godine.
Možda nešto što je važno, mi smo do sada uvijek išli u junu i uvijek je bilo super. Ležaljki ima dovoljno, nije gužva u restoranu.... Kolege su mi rekle da u julu i avgustu zna biti problem oko toga (mora se čekati sto u retoranu, mora se ranije ustati (ne u 6 ko u Makarskoj) da bi se zauzela ležaljka).

Sve u svemu, nakon Turske i usluge tamo, Jadran više nije isti.
Sretno :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#21 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mO k3 »

Boravio sam vise puta u TR i zadnji put je bilo od 4-18 maja ove godine i bilo je fantasticno :)

Prije nego sto sam rezerviso sve resersiro sam kakv je to hotel gdje idem na ovoj stranici

http://www.holidaycheck.de/
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#22 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Ambrozija »

O Turskoj mogu reci sve najbolje! Ljetovala sam prosle godine preko turisticke agencije Atlantis (u Dalmatinskoj) koji suradjuju sa Fibulom, dakle svi aranzmani i hoteli u ponudi su kao i oni iz Fibule. Naime, ljetovala sam u Kemeru, a za taj grad mogu dati sve pohvale. Grad je prelijep i mozda i najljepsi od svih u ponudi. Hotel je imao 4 zvijezdice (Fame Residence Park) i soba, iako jako cista i odrzavana, iskreno mogla je biti i malo bolja s obzirom na cijenu i kategorizaciju samog hotela. Medjutim za hotelski restoran i all inclusive ponudu sve pohvale....Savrseno je mozda prava rijec koja moze opisati hranu u ponudi, dakle za svakoga po nesto i vrlo ukusno. A ako uporedimo cijene sa Jadranom, zaista nema nikakve razloga a u nekim slucajevima je Hrvatska cak i skuplja od Turske a svi znamo kakva je ponuda. U Turskoj je osoblje vrlo ljubazno i izlazi u susret svakoj vazoj molbi, naravno u koliko su u mogucnosti da vam tu molbu ispune. Nas su recimo "smjestili" u sobu na zadnjem spratu, gdje je bilo iznimno vruce, i pored klima uredjaja nismo mogli izdrzati, pa su nas odmah prebacili u drugu sobu na nizem spratu gdje je svakako bilo ponodsljivije.

Evo sad sam prolazila pored Avio Expressa i vidim ponudu tkz "Turski rulet" gdje vam nude vrlo niske cijene za hotele od 3, 4 i 5 zvijezdica, ali poenta je u tome da vi sve do samog polijetanja nemate prestavu gdje idete, ni u koji grad ni u koji hotel. Naravno samo znate kategorizaciju hotela. Pa me zanimalo ima li iko iskustva s ovim, da li je previse riskantno?
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#23 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by adda_sa »

zdravo
mi idemo familijarno, tj 2 familije, u kemer...hotel je viking nona beach. vidjela sam na google maps da je odmah na plazi, a centar iza ledja..
trebaju mi savjeti od raje sto ej bila u kemeru, sta je, kako je,sta ima za vidjeti, gdje ici i sl....cini mi se jako mali gradic..u poredjenu sa antalijom
i dali ima prevoz medjugradski kemer-antalija, i koliko kosta....jer voljela bih jedan dva dana u antaliju da odem :D
hvala
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#24 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by LaCici »

Upravo se vratila iz Kemera :) Kemer je mali grad, prilicno miran, nema neki nocni zivot, vise je onako za neke setnjice. Shopping nikakav, ima samo suvenira i odjece koja je ista kao kod nas na pijacama a cijene uzasno visoke. Jedino sto je dobro ima dosta radnji sa kozom i krznom i tu se moze dosta toga naci. Prodavaci sjede ispred radnji i bukvalno samo sto te za ruku ne povuku i uvedu u radnju. I obavezno se cjenkati! Taxi je takodjer skup, ali se i nema potrebe voziti njim jer je grad mali i sve je blizu. Do Antalije treba nekih 30-45 minuta i ima prijevoz koji kosta 6 lira odnosno 6,5 KM po osobi u jednom pravcu. Eto, ako te jos nesto interesuje pitaj ;)
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#25 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by adda_sa »

pa ja idem sa svojima, tetka i tetak, tako da nocni zivot i nisam ni planirala imati smrc :(
jel ima lokala da pusimo nargilu, turski caj itd turski stimung da iskusimo :D
taj bus, jel turisticki, ili je standardni medjugradski prevoz? jesi isla u antaliju?kako je tamo, sto se tice shopinga isl?
i jel ima nesta u okruzenju kemera ili antalije, neki historijski spomenici, nesta za otici i vidjeti ?
hvala :d
Post Reply