Ljetovanje all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#976 Re: Crna Gora more, plaza sa hladovinom

Post by vesela_sveska »

epik wrote:Ima li neko prijedlog za more u Crnoj Gori ali da plaza ima prirodne hladovine i sljuncane plaze?
Susanj-Bar ;-)
bez_suplje
Posts: 106
Joined: 27/09/2012 14:51

#977 Vodice Hrvatska-misljenja iskustva

Post by bez_suplje »

dragi forumasi ako je neko ljetovao u vodicama volio bih da mi ukazete na vasa iskustva i misljenja zanima me slj
1,struktura raje
2,cijene po kaficima u odnosu na makarsku
3,nocni zivot u grad
4,opcenito vase misljenje o vodicama ,mirno ili urbano
5,kuda najbolje iz sarajeva do vodica itd

hvala vam unaprijed
funky_baby
Posts: 260
Joined: 27/04/2007 20:38
Location: sous le ciel...

#978 Re: Ljetovanje all about

Post by funky_baby »

bez_suplje wrote:Dragi formasi zanima me sve sto znate o vodicama i o vasim iskustvima ukoliko je neko od vas boravio na ljetovanju u tom gradu :
1 struktura raje koja boravi mladji stari ,nasi ili stranci
2 cijene po kaficima
3 opcenito o gradu i plazama
4 nocni zivot
5 kuda ici iz sarajeva do vodica ,kojim putem itd

unaprijed vam hvala svaka inf mi je dobro dosla,,,pozz svima
1. vecinom hrvati i stranci, dosta mlađe raje
2. klasika za more, malo vise cijene, ne mogu se nesto sjetiti da je bilo preskupo
3. super gradic, blizu sibenik i slapovi krke, obavezno posjetiti, uzivancija
4. odlican
5. mi isli na ljubuski pa u cro na autoput, a moze i ovo preko livna-kamensko, pa se tamo ukljuciti na ap
User avatar
okocha
Posts: 76
Joined: 25/11/2012 11:34

#979 Re: Apartmani HERCEG NOVI

Post by okocha »

Ja i drustvo smo isto mislili u HN, idemo po prvi put pa me interesuju neke stvari..

Da li je Bolje u Herceg Novom ili Igalu sto se tice plaza i nocnog zivota

Koja naselja u Herceg Novom su najbolja za smjestaj a koja izbjegavati.

Koje su najbolje plaze ?

Dosta smjestaja online koji navode da su u centru Herceg Novog navode da su 250 m od plaze sto i nije toliko puno ako realno gledam na to.. Koliko je to zapravo hoda do plaze uzbrdo? Za nizbrdo je lagano, mogao bih 20 min tako

Da li se moze naci pristojan smjestaj da nije daleko a da nije vise 30 eura il 10 eura po osobi ?

I za kraj ako mogu neki checkpointi kako bih mogao da se orijentisem prilikom rezervacije smjestaja.. Neka prodavnica, restorani, hoteli i sl i njihova udaljenost od centra ...Koliko je udaljena policijska stanica npr od centra

A bilo bi super ako bi peporucili neki apartman u kojem ste bili da nije daleko. Moze i 40 eura po danu, za vise nema finansija :(

Znaci kreveti, ormaric wx i bar malo balkona
User avatar
okocha
Posts: 76
Joined: 25/11/2012 11:34

#980 Re: Ljetovanje all about

Post by okocha »

Ja i drustvo smo isto mislili u HN, idemo po prvi put pa me interesuju neke stvari..

Da li je Bolje u Herceg Novom ili Igalu sto se tice plaza i nocnog zivota

Koja naselja u Herceg Novom su najbolja za smjestaj a koja izbjegavati.

Koje su najbolje plaze ?

Dosta smjestaja online koji navode da su u centru Herceg Novog navode da su 250 m od plaze sto i nije toliko puno ako realno gledam na to.. Koliko je to zapravo hoda do plaze uzbrdo? Za nizbrdo je lagano, mogao bih 20 min tako

Da li se moze naci pristojan smjestaj da nije daleko a da nije vise 30 eura il 10 eura po osobi ?

I za kraj ako mogu neki checkpointi kako bih mogao da se orijentisem prilikom rezervacije smjestaja.. Neka prodavnica, restorani, hoteli i sl i njihova udaljenost od centra ...Koliko je udaljena policijska stanica npr od centra

A bilo bi super ako bi peporucili neki apartman u kojem ste bili da nije daleko. Moze i 40 eura po danu, za vise nema finansija :(

Znaci kreveti, ormaric wx i bar malo balkona
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#981 Re: Vodice Hrvatska-misljenja iskustva

Post by DZONPI »

Bio prosle godine.Vodice su super za mladze dakle tamo do 30 kuka,muzika 24 sata,plaze pune kafica navece haos dakle provod zagarantovan.Cjene tu i tamo slicne plaze nisu lose.
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#982 Re: Apartmani HERCEG NOVI

Post by didžej »

okocha wrote:Ja i drustvo smo isto mislili u HN, idemo po prvi put pa me interesuju neke stvari..

Da li je Bolje u Herceg Novom ili Igalu sto se tice plaza i nocnog zivota

Koja naselja u Herceg Novom su najbolja za smjestaj a koja izbjegavati.

Koje su najbolje plaze ?

Dosta smjestaja online koji navode da su u centru Herceg Novog navode da su 250 m od plaze sto i nije toliko puno ako realno gledam na to.. Koliko je to zapravo hoda do plaze uzbrdo? Za nizbrdo je lagano, mogao bih 20 min tako

Da li se moze naci pristojan smjestaj da nije daleko a da nije vise 30 eura il 10 eura po osobi ?

I za kraj ako mogu neki checkpointi kako bih mogao da se orijentisem prilikom rezervacije smjestaja.. Neka prodavnica, restorani, hoteli i sl i njihova udaljenost od centra ...Koliko je udaljena policijska stanica npr od centra

A bilo bi super ako bi peporucili neki apartman u kojem ste bili da nije daleko. Moze i 40 eura po danu, za vise nema finansija :(

Znaci kreveti, ormaric wx i bar malo balkona
herceg novi grade od skalina.

herceg novi i igalo su spojeni, kao jedan grad, samo sto je igalo jeftiniji i malo vise seljacki. prema igalu kad krenes mozes naletiti na kafanu gdje pjeva bora drljaca ili na luna park i slicno.
ciganija.
hn ti je lijep grad u koje su dobar dio zivota proveli zuko dzumhur, ivo andric a bogami i kusturica koji preko puta luke ima svoj hotel i restoran "aurora" se zove, ali i grad sa milion stepenica, gdje god krenes samo stepenice, stepenice, stepenice, stepenice i opet j.bene stepenice.
ko hoce da smrsa super, ko ne moza da hoda neka trazi smjestaj sto blize plazi pa nek' kosta sta kosta.
plaze su sve spojene, cijeli grad je jedna velika plaza, imas one normalne i one betonske gdje u vodu ulazis, a naravno cime bi drugo, nego stepenicama. :-) :D
suncobrani i lezaljke se placaju ali ako neces ne moras, mozes i na peskir. :)
orijentiri: kanli kula, stari grad, luka, autobuska stanica, kusturicin hotel (stara zeljeznicka stanica sa gotivnom bastom) tik uz obalu...
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#983 Re: Crna Gora more, plaza sa hladovinom

Post by epik »

vesela_sveska wrote:
epik wrote:Ima li neko prijedlog za more u Crnoj Gori ali da plaza ima prirodne hladovine i sljuncane plaze?
Susanj-Bar ;-)
Cuo sam za Susanj da ima prirodne hladovine ali i da je cesta preblizu plaze i da je jako prometna.
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#984 Re: Ljetovanje all about

Post by pop_corn »

Astrix wrote:Crnu Goru ne poznajem bas najbolje, ali ono sto sam vidio je da nema skoro nigdje prirodne hladovine, a sto se plaze tice mislim da ima takva u Dobrim Vodama ali nisam 100% siguran...

U Dobrim vodama je šljunčana plaža, nema prirodnog hlada, samo suncobrani i ležaljke.
Dobre vode su lijepe ali im je plaža baš mala pa u toku sezone nemaš gdje šibicu baciti. Mi smo bili prošle godine, haos gužva. Svaki dan išli u Ulcinj na veliku plažu.

Nego, ima li neko sa friškim info o Bečićima?
Sve me interesuje: kakva je plaža konkretno za djecu, ima li gužve na plažama, cijene u restoranima i marketima, sadržaj za djecu...
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#985 Re: Ljetovanje all about

Post by didžej »

pop_corn wrote:
Astrix wrote:Crnu Goru ne poznajem bas najbolje, ali ono sto sam vidio je da nema skoro nigdje prirodne hladovine, a sto se plaze tice mislim da ima takva u Dobrim Vodama ali nisam 100% siguran...

U Dobrim vodama je šljunčana plaža, nema prirodnog hlada, samo suncobrani i ležaljke.
Dobre vode su lijepe ali im je plaža baš mala pa u toku sezone nemaš gdje šibicu baciti. Mi smo bili prošle godine, haos gužva. Svaki dan išli u Ulcinj na veliku plažu.

Nego, ima li neko sa friškim info o Bečićima?
Sve me interesuje: kakva je plaža konkretno za djecu, ima li gužve na plažama, cijene u restoranima i marketima, sadržaj za djecu...
plaza u becicima je pjescana i ogrooooomna.
funky_baby
Posts: 260
Joined: 27/04/2007 20:38
Location: sous le ciel...

#987 Re: Ljetovanje all about

Post by funky_baby »

ima li iko preporuciti neki smjestaj oko neuma, klek, duboka, sve dolazi u obzir, ne mora biti u gradu tj bolje ako nije al da je na samoj plazi. hvala
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#988 Re: Ljetovanje all about

Post by van Basten »

kakva je plaža u živogošću , Porat? razmatram nekakav smještaj tamo al nikako da nađem dobru sliku koja bi mi pokazala stanje sa hladovinom na istoj.
Ljube
Posts: 90
Joined: 02/12/2011 16:14

#989 Re: Ljetovanje all about

Post by Ljube »

Ne znam za Porat,ali znam za Živogošće Blato,plaža super,ne prevelika,hladovine duž cijele plaže :thumbup: ...tako da pretpostvljam da je tu negdje i Porat.
User avatar
sana5
Posts: 71
Joined: 07/03/2012 02:30
Location: u krevetu
Contact:

#990 Hlad u Ulcinju

Post by sana5 »

Cao svima :-D

Ima li neko ko je ljetovao u Crnoj Gori da mi kaze ima li tamo igdje hlada na plazama? Na primjer Ulcinj, Sutomore....
Gdje god pogledam slike vidim samo one slamnate suncobrane i to je to, nigdje drveca... :?: :?: :?:

Veliki pozz svima!
User avatar
pakshu
Posts: 756
Joined: 13/07/2013 10:31
Location: U pozoristu,kvarim predstavu

#991 Re: Hlad u Ulcinju

Post by pakshu »

ponesi drvo sa sobom i rijesi se problema.
ugodno letovanje :evil:
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#992 Re: Hlad u Ulcinju

Post by l33t »

pakshu wrote:ponesi drvo sa sobom i rijesi se problema.
ugodno letovanje :evil:
nemoj tako dami da se obracas gdje ti je bonton??????


Kolegice forumasice povedi me na more, sirok sam pravim dobar hlad :P
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#993 Re: Hlad u Ulcinju

Post by talić »

sana5 wrote:Cao svima :-D

Ima li neko ko je ljetovao u Crnoj Gori da mi kaze ima li tamo igdje hlada na plazama? Na primjer Ulcinj, Sutomore....
Gdje god pogledam slike vidim samo one slamnate suncobrane i to je to, nigdje drveca... :?: :?: :?:

Veliki pozz svima!
Zbog hlada ljetujem samo u Hrvatskoj.
Gdje nema hlada ja ne bi ni da mi plate.
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#994 Re: Hlad u Ulcinju

Post by vazna »

Hlad u Ulcinju imas samo kada si u sobi :-D .Salim se,na pocetku velike plaze ima malo neke sumice pa se tu malo moze uhvatiti hlada.
User avatar
ljetna kiša
Posts: 298
Joined: 24/06/2013 13:33

#995 Igalo, Herceg Novi. Cijene, ponude i utisci

Post by ljetna kiša »

Da li je neko išao ove godine i kakvi su utisci?
Znači ništa biometrijski pasoš, ništa putovnica, nikakva politika.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#996 Re: Hlad u Ulcinju

Post by Nisrin »

sana5 wrote:Cao svima :-D

Ima li neko ko je ljetovao u Crnoj Gori da mi kaze ima li tamo igdje hlada na plazama? Na primjer Ulcinj, Sutomore....
Gdje god pogledam slike vidim samo one slamnate suncobrane i to je to, nigdje drveca... :?: :?: :?:

Veliki pozz svima!
Imas borovu sumu u Ulcinju, i na pjesacnoj plazi, ali i na stjenovitim plazama...:D onda je tu i Valdanos, prirodna plaza u maslinjacima, u Sutomoru nema hlada osim ispod suncobrana :D U Baru ima ispod drveca koja su odmah tu na plazi, ali je zato tu i autocesta ...
rossonera
Posts: 80
Joined: 25/02/2012 13:19

#997 Re: Ljetovanje all about

Post by rossonera »

Da li je neko isao autobusima Centrotransa prema Splitu, al u ovom vecernjem terminu?
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#998 Re: Ljetovanje all about

Post by Truba »

nisam išo ali sam se vraćao
bus je bio ko avion
klima
dvospratni
uslužni vozači

ljepota
slasher_11
Posts: 15
Joined: 04/12/2011 13:12

#999 Re: Ljetovanje all about

Post by slasher_11 »

Kakva su cene u Budvi sto se tice suncobrana, lezaljki, fast fooda, piva i sokova? Hvala unapred :-D
User avatar
moranadruga
Posts: 222
Joined: 05/04/2013 17:18

#1000 Re: Ljetovanje all about

Post by moranadruga »

rossonera wrote:Da li je neko isao autobusima Centrotransa prema Splitu, al u ovom vecernjem terminu?
isla ja u nedelju,nemam neke primjedbe.autobus nije bio pun,starost prosjecna,(citaj stari kao vecina nasih autobusa) klimu ima.u splitu si izmedju 04 i 05h.tu pocinju problemi sve zivo je zatvoreno ne mozes ni kafu da popijes. ako moras cekati onda sjedi u autobuskoj cekaonici. :D tu je sve dobro poslozeno od pijanica,putnika i narkomana i po koja baba koja skuplja plasticne flase. :D
Post Reply