Ljetovanje all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
creed1989
Posts: 1
Joined: 10/07/2013 23:13

#951 Re: Ljetovanje all about

Post by creed1989 »

Pozdrav raja, imam pitanje, prelistao sam ovu temu i nasao cijene koje su postavljene prosle godine, odnosi se na Herceg Novi

Evo :

U kaficima (uz more, naravno :D ) su cijene slijedece:
kafa = 1EUR
kisela = 1EUR
coca cola = 1,80EUR
lav/jelen/niksicko = 1,80EUR (uvece, kad je muzika uzivo, na ovu cijenu dodajte 30 centi)
točeno nikšicko 0,5 = 2EUR

Market je takodje dosta povoljan, a evo nekih cijena:

Tuborg 0,5 u limenci = 1,04EUR (Bavaria je 1EUR)
Lav/Jelen/Niksicko = 0,65 - 0,85EUR
Votka Smirnoff 1l = 12,70EUR
Tunjevina Eva (160g) = 1,60EUR
Viršle (neke carnex, 260g) =1,37EUR
Napolitanke (Stark, 180g) = 0,92EUR
Sprite/Cola/Fanta 2l = 1,33EUR
Gotova jela = 1,55 - 2,5EUR

E sad, jel se sta bitno promijenilo zanima me ? Kako sad stoje cijene, otprilike :D
User avatar
balkonka
Posts: 17
Joined: 06/04/2013 15:21
Location: Sarajevo

#952 Re: Ljetovanje all about

Post by balkonka »

Jasko.B wrote:
zivio wrote:ima li ko kakav broj/link/oglas za jeftino spavanje u makarskoj za dvoje?

(pod jeftino mislim da ne dam više od 50KM/noć za dvoje)
i ja pitam ponovo.
ako sta nadjes javi mi na priv.
Imam ti ja, gazdarica Zdravka, Ul. Put mlikarica odmah do autobuske, smjestaj je 10€ :) okej je
0038521612902
User avatar
balkonka
Posts: 17
Joined: 06/04/2013 15:21
Location: Sarajevo

#953 Re: Ljetovanje all about

Post by balkonka »

Zna li iko povoljan smjestaj u Neumu oko 10-15 KM ? moze i oko magistrale..a moze i blize :) :-D
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#954 Re: Ljetovanje all about

Post by Donnie Smith »

balkonka wrote:Zna li iko povoljan smjestaj u Neumu oko 10-15 KM ? moze i oko magistrale..a moze i blize :) :-D

Nemoj bolan ni ići na more ove godine, kad te tako stislo :-D

Cjenovnik - Crna Gora



http://www.znamo.ba/ako-zelite-ljetovat ... mo-cekaju/
User avatar
balkonka
Posts: 17
Joined: 06/04/2013 15:21
Location: Sarajevo

#955 Re: Ljetovanje all about

Post by balkonka »

Donnie Smith wrote:
balkonka wrote:Zna li iko povoljan smjestaj u Neumu oko 10-15 KM ? moze i oko magistrale..a moze i blize :) :-D

Nemoj bolan ni ići na more ove godine, kad te tako stislo :-D

Cjenovnik - Crna Gora



http://www.znamo.ba/ako-zelite-ljetovat ... mo-cekaju/
Prosle godine sam bila za 10€ u Makarskoj(tako da bih uvijek prije izabrala HR nego CG) 5-10 min od plaze ali nije mi se svidjela guzva, sve je vrvilo od ljudi i nisi se mogao ni odmoriti kako treba. Tako da ne zelim vise ni ici na Makarsku rivijeru. Malo dalje, Split, Zadar, to mi je zbog prijevoza skupo kao i otoci.. U Cg mi se nikako ne ide i smatram da mi Neum ispadne super, jos nisam odavno bila, voljela bih ove godine. Svakako me ne zanimaju diskoteke a ni muzika na otvorenom :) hvala ti za link :kiss:
Last edited by balkonka on 13/07/2013 21:44, edited 1 time in total.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#956 Re: Ljetovanje all about

Post by vjesticanametli »

Juni wrote:Ja razmišljam o Peljescu kao destinaciji ove godine npr. Trpnju.Ono sto tražim je mir, fine plaže, idem porodicno -provod mi nije bitan. Kakve su cijene smjestaja, kakve su cijene i ponuda na pijaci i u restoranima?je li manja gužva nego na Makarskoj rivijeri? Riječju, isplati li se "potegnuti" do tamo?
culasam i za ta neka manja mjesta npr Loviste da je predivno.Interesuje me ima li neko tako manje fino mjesto na Peljescu gdje se moze ljetovati i bez auta, tj. Da Ima bus do tamo i imakar jedna prodavnica da se možeš snadbjeti?
bila u kampu u lovistu prosle godine..........extra ..........manje mjesto mir i rahatluk :) 2 prodavnice........kamp cist ko suza :)
User avatar
balkonka
Posts: 17
Joined: 06/04/2013 15:21
Location: Sarajevo

#957 Re: Ljetovanje all about

Post by balkonka »

vjesticanametli wrote:
Juni wrote:Ja razmišljam o Peljescu kao destinaciji ove godine npr. Trpnju.Ono sto tražim je mir, fine plaže, idem porodicno -provod mi nije bitan. Kakve su cijene smjestaja, kakve su cijene i ponuda na pijaci i u restoranima?je li manja gužva nego na Makarskoj rivijeri? Riječju, isplati li se "potegnuti" do tamo?
culasam i za ta neka manja mjesta npr Loviste da je predivno.Interesuje me ima li neko tako manje fino mjesto na Peljescu gdje se moze ljetovati i bez auta, tj. Da Ima bus do tamo i imakar jedna prodavnica da se možeš snadbjeti?
bila u kampu u lovistu prosle godine..........extra ..........manje mjesto mir i rahatluk :) 2 prodavnice........kamp cist ko suza :)
Je li autokamp ili satori i ti fazoni?i koliko si placala?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#958 Re: Ljetovanje all about

Post by vjesticanametli »

i jedno i drugo...........ne sjecam se cijene zaista ali smo prezadovoljni bili
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#959 Re: Ljetovanje all about

Post by P308 »

vjesticanametli wrote:
Juni wrote:Ja razmišljam o Peljescu kao destinaciji ove godine npr. Trpnju.Ono sto tražim je mir, fine plaže, idem porodicno -provod mi nije bitan. Kakve su cijene smjestaja, kakve su cijene i ponuda na pijaci i u restoranima?je li manja gužva nego na Makarskoj rivijeri? Riječju, isplati li se "potegnuti" do tamo?
culasam i za ta neka manja mjesta npr Loviste da je predivno.Interesuje me ima li neko tako manje fino mjesto na Peljescu gdje se moze ljetovati i bez auta, tj. Da Ima bus do tamo i imakar jedna prodavnica da se možeš snadbjeti?
bila u kampu u lovistu prosle godine..........extra ..........manje mjesto mir i rahatluk :) 2 prodavnice........kamp cist ko suza :)

Ima trajekt iz ploca do trpnja ako ti se ne da voziti :)
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#960 Re: Ljetovanje all about

Post by Juni »

vjesticanametli wrote:
Juni wrote:Ja razmišljam o Peljescu kao destinaciji ove godine npr. Trpnju.Ono sto tražim je mir, fine plaže, idem porodicno -provod mi nije bitan. Kakve su cijene smjestaja, kakve su cijene i ponuda na pijaci i u restoranima?je li manja gužva nego na Makarskoj rivijeri? Riječju, isplati li se "potegnuti" do tamo?
culasam i za ta neka manja mjesta npr Loviste da je predivno.Interesuje me ima li neko tako manje fino mjesto na Peljescu gdje se moze ljetovati i bez auta, tj. Da Ima bus do tamo i imakar jedna prodavnica da se možeš snadbjeti?
bila u kampu u lovistu prosle godine..........extra ..........manje mjesto mir i rahatluk :) 2 prodavnice........kamp cist ko suza :)
Pretpostavljam da si išla autom znas li ima li bus od Trpnja?kakve su cijene?
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#961 Re: Ljetovanje all about

Post by Juni »

P308 wrote:
vjesticanametli wrote:
Juni wrote:Ja razmišljam o Peljescu kao destinaciji ove godine npr. Trpnju.Ono sto tražim je mir, fine plaže, idem porodicno -provod mi nije bitan. Kakve su cijene smjestaja, kakve su cijene i ponuda na pijaci i u restoranima?je li manja gužva nego na Makarskoj rivijeri? Riječju, isplati li se "potegnuti" do tamo?
culasam i za ta neka manja mjesta npr Loviste da je predivno.Interesuje me ima li neko tako manje fino mjesto na Peljescu gdje se moze ljetovati i bez auta, tj. Da Ima bus do tamo i imakar jedna prodavnica da se možeš snadbjeti?
bila u kampu u lovistu prosle godine..........extra ..........manje mjesto mir i rahatluk :) 2 prodavnice........kamp cist ko suza :)

Ima trajekt iz ploca do trpnja ako ti se ne da voziti :)
Znam za trajekt, Trpanj mi je kao neka rezervna varijanta.radije bi neko manje mjesto do kojeg se moze busom stići.znam da je nekada bio bus za orebic, ali u biti i orebic je prevelik za moj ukus.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#962 Re: Ljetovanje all about

Post by vjesticanametli »

autom isla ne znam za bus ...........eh od orebica nema bas puno do lovista ali je loviste za orebic vuko*ebina :D

je li neko isao u kamp strasko na pagu
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#963 Re: Ljetovanje all about

Post by P308 »

Juni wrote: Znam za trajekt, Trpanj mi je kao neka rezervna varijanta.radije bi neko manje mjesto do kojeg se moze busom stići.znam da je nekada bio bus za orebic, ali u biti i orebic je prevelik za moj ukus.

Ja koliko znam, ima autobus Sarajevo - Vela Luka, koji vozi preko Peljesca, izmedju ostalog i do Orebica odakle je trajekt za Korculu i povratna karta je 95KM.
A mozes busom do Ploca. Ima bus koji vozi do Makarske i naravno staje i u Plocama. Povratna do Makarske je 68KM, za Ploce vjerovatno i jeftinija. I onda na trajet do Trpnja. Trajekt za osobe bez auta je jako jeftin i isplati se. Mislim da kosta oko 30 kuna po osobi, to je bilo kada sam ja isao prije par godina.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#964 Re: Ljetovanje all about

Post by vjesticanametli »

je li neko isao preko agencije fibula u tursku...........kakvi su i jeste li zadovoljni
skile
Posts: 46
Joined: 03/09/2008 20:39

#965 Re: Ljetovanje all about

Post by skile »

Kakve su cijene hrane / pića u Neumu ? Da li je skuplje / jeftinije nego u SA. Ako može neko fino da objasni, po mogucnosti neki primjeri i sl.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#966 Re: Ljetovanje all about

Post by P308 »

vjesticanametli wrote:je li neko isao preko agencije fibula u tursku...........kakvi su i jeste li zadovoljni

Jesam ja, isao i preko AvioExpressa, i preko Fibule i preko Goldentoursa-a iz Tuzle. Najzadovoljniji sam bio Fibulom i njihovom organizacijom, mada je i Goldentours takodjer jako, jako dobar.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#967 Re: Ljetovanje all about

Post by Nisrin »

vjesticanametli wrote:je li neko isao preko agencije fibula u tursku...........kakvi su i jeste li zadovoljni
Pozitivna, to je agencija koja se najduze bavi organizovanjem putovanja u Tursku, sto se tice Sarajeva, a i BiH :)
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#968 Re: Ljetovanje all about

Post by Donnie Smith »

[/quote]
Znam za trajekt, Trpanj mi je kao neka rezervna varijanta.radije bi neko manje mjesto do kojeg se moze busom stići.znam da je nekada bio bus za orebic, ali u biti i orebic je prevelik za moj ukus.[/quote]

Pa zar postoji manje mjesto od Trpnja? :-D
jedna malo veća plaža puna debelih bijelih Nijemaca i jedna malo manja gdje nema žive duše..niđe veze i ništa ni sa čim mjesto...meni najgore u cijeloj HR. A za CG imaš iz Lukavice bus svako veče oko 8, ako ideš tamo...
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#969 Re: Ljetovanje all about

Post by Juni »

P308 wrote:
Juni wrote: Znam za trajekt, Trpanj mi je kao neka rezervna varijanta.radije bi neko manje mjesto do kojeg se moze busom stići.znam da je nekada bio bus za orebic, ali u biti i orebic je prevelik za moj ukus.

Ja koliko znam, ima autobus Sarajevo - Vela Luka, koji vozi preko Peljesca, izmedju ostalog i do Orebica odakle je trajekt za Korculu i povratna karta je 95KM.
A mozes busom do Ploca. Ima bus koji vozi do Makarske i naravno staje i u Plocama. Povratna do Makarske je 68KM, za Ploce vjerovatno i jeftinija. I onda na trajet do Trpnja. Trajekt za osobe bez auta je jako jeftin i isplati se. Mislim da kosta oko 30 kuna po osobi, to je bilo kada sam ja isao prije par godina.
E ovo mi je bas dragocjena informacija za ovaj bus do Korčule , nisam znala da ima :) mozd se sljedeće godine organizujem i da odem na Korculu :thumbup:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#970 Re: Ljetovanje all about

Post by banjaluka078 »

Kakve su cijene smještaja u Neumu ovih dana, zna li iko? Neka dvokrevetna ili studio apartman, ali da nije negdje na vrh brda.
User avatar
Hidden_Reminder
Posts: 45
Joined: 07/10/2012 11:22

#971 Apartmani HERCEG NOVI

Post by Hidden_Reminder »

Trazim smjestaj za 3 osobe, ako neko ima apartmane ili zna dobre domacine, voljela bih da se javite.

Hvala :D
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#972 Crna Gora more, plaza sa hladovinom

Post by epik »

Ima li neko prijedlog za more u Crnoj Gori ali da plaza ima prirodne hladovine i sljuncane plaze?
eman
Posts: 378
Joined: 04/02/2013 16:46

#973 Re: Crna Gora more, plaza sa hladovinom

Post by eman »

I mene zanima
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#974 Re: Ljetovanje all about

Post by Astrix »

Crnu Goru ne poznajem bas najbolje, ali ono sto sam vidio je da nema skoro nigdje prirodne hladovine, a sto se plaze tice mislim da ima takva u Dobrim Vodama ali nisam 100% siguran...
bez_suplje
Posts: 106
Joined: 27/09/2012 14:51

#975 Vodice Hrvatska-misljenja iskustva

Post by bez_suplje »

Dragi formasi zanima me sve sto znate o vodicama i o vasim iskustvima ukoliko je neko od vas boravio na ljetovanju u tom gradu :
1 struktura raje koja boravi mladji stari ,nasi ili stranci
2 cijene po kaficima
3 opcenito o gradu i plazama
4 nocni zivot
5 kuda ici iz sarajeva do vodica ,kojim putem itd

unaprijed vam hvala svaka inf mi je dobro dosla,,,pozz svima
Post Reply