Ljetovanje all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Nikolini
Posts: 174
Joined: 10/11/2012 07:46

#1026 Re: Ljetovanje all about

Post by Nikolini »

Znaci ni slucajno krenuti na Makarsku rivijeru bez rezervacije...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7432
Joined: 16/01/2007 23:38

#1027 Re: Ljetovanje all about

Post by banjaluka078 »

Nikolini wrote:Znaci ni slucajno krenuti na Makarsku rivijeru bez rezervacije...
Osim ako si avanturističkog duha, raspoložen za šetnje pod Biokovo do sobe ili imaš dovoljno love da platiš preskupu slobodnu sobu/apartman negdje niže. Doduše, ne znam kako je u mjestima južno od Makarske, nismo se spuštali.
Nostromo
Posts: 209
Joined: 26/08/2010 21:57

#1028 Re: Ljetovanje all about

Post by Nostromo »

Mislim ove godine ici u Kotor na odmor, ranije nisam bio tamo. Ima li neko preporuku za smjestaj ili neki savjet?
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#1029 Re: Ljetovanje all about

Post by @mba »

Nisrin wrote:Strance je privuklo jer je i HR usla u EU, psihologija je cudo! A sto ne bi i isli, jer realno, more je 1000x ljepse i cisce i ljepse je boje nego u CG, Albaniji...mozda je ljepse samo u Grckoj i to na pojedinim plazama...a more u Italiji, Turskoj, Tunisu itd, ne moze ni prici hrvatskom moru...ipak, ukusi su razliciti!
Ali sljedece godine definitivno BRAC ili Spanija...nije samo bitno ni jeftinije proci, cjelokupni dojam i dozivljaj kao i ODMOR je na prvom mjestu...

Guzva u HR je jos jedan dokaz da se ne vrti sve oko Bosanaca i Hercegovaca.


jesi ti nekad bio u turskoj na morje ne?
i gdje âko jesi?
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#1030 Re: Ljetovanje all about

Post by Red berries »

Evo ja sam prosli i pretpprosli tjedan bez rezervacije isla u Hrvatsku i na jedvite jade smo nasli smjestaj..Tako da je ipak bolje naci na netu, iako sad kad smo se vracali bilo je dosta njih sa tablama apartmani na cesti,ali sada se vec kraj sezone blizi...
User avatar
Hopkins
Posts: 494
Joined: 10/01/2012 00:44

#1031 Re: Ljetovanje all about

Post by Hopkins »

Kakva je situacija u crnoj gori ove godine ... cijene smjestaja, kaficim ....
el_Norte
Posts: 142
Joined: 18/06/2012 19:11

#1032 Re: Ljetovanje all about

Post by el_Norte »

.
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#1033 Re: Ljetovanje all about

Post by mad mike »

Namjeravam ici u Makarsku,pa me interesuje kojim putem da idem ? gdje su bolje ceste i manje guzve ?
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1034 Re: Ljetovanje all about

Post by zippoo87 »

mad mike wrote:Namjeravam ici u Makarsku,pa me interesuje kojim putem da idem ? gdje su bolje ceste i manje guzve ?
meni je najbolji put onaj preko Novog Travnika,Bugojna,Livna,Kupresa i dole se dodje pred Makarsku
nema puno guzve,put dobar i sve je pravac kroz visoravan a dole kada se pocne spustati prema makarskoj rivijeri su krivine,mada je put dobar
gradjevina
Posts: 7
Joined: 23/09/2013 14:13

#1035 Re: Ljetovanje all about

Post by gradjevina »

Je li neko bio ove godine u Sutomoru? Inace kakva su iskustva,cijene,provod vezano za Sutomore? Trebalo bi da ide nas 2-3 jarana...
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#1036 Re: Ljetovanje all about

Post by vazi »

je li iko bio na azurnoj obali ove godine, gdje, kako, utisci :)
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1037 Re: Ljetovanje all about

Post by zippoo87 »

gradjevina wrote:Je li neko bio ove godine u Sutomoru? Inace kakva su iskustva,cijene,provod vezano za Sutomore? Trebalo bi da ide nas 2-3 jarana...
poznanica bila i kaze jeftino kao da si kod kuce
smjestaj po 5-10 eura max,pica po 1-2 eura i tako
dvije lezaljke i suncobran rece 4 ili 6 eura
ELMauro
Posts: 138
Joined: 03/06/2011 22:27
Location: Somewhere in Middle-earth...

#1038 Re: Ljetovanje all about

Post by ELMauro »

Može li neko preporučiti neke dobre plaže sa dobrim hladom u Dalmaciji, pa i otoci su u opticaju, osim Makarske. :thumbup:
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#1039 Re: Ljetovanje all about

Post by MMM1977 »

ELMauro wrote:Može li neko preporučiti neke dobre plaže sa dobrim hladom u Dalmaciji, pa i otoci su u opticaju, osim Makarske. :thumbup:
Promajna
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#1040 Re: Ljetovanje all about

Post by rovac13 »

Ja vec ovih dana obisao vecinu mjesta po dalmaciji.Poslije istre nije mi to to vise.Mada naravno ima bolje i od istre.Uglavnom od ukusa do ukusa.

Ali kod Zivogosca sam vidio "camp dole" i to mi se svidjelo jako.Cisto,lijepe plaze,mobilne kucice su bukvalno do plaze u hladu.Na facebook stranici imaju slika moze se pogledat o cemu se radi.Meni je uzivo cak izgledalo jos ljepse.

Ako budem isao nekad u makarsku rivijeru gledao bih da odem tu.
Tako da nebi bilo lose pogledat,mozda se jos nekom svidi ovo.

Mobilna kucica ima dvije spavace sobe za odrasle i trecu spavacu sobu kao za djecu + kuhinja sa trpezarijom,kupatilo,klima,terasa sa namjestajem itd.Uglavnom sve sto treba.Mogu da se smjeste dvije porodice sa jednim djetetom 2+1 npr i mobilna kucica bi kostala mislim oko 100€ dnevno,ako sam dobro skontao.Ako su dvije porodice onda i nije preskupo.
korisnicc
Posts: 192
Joined: 25/04/2013 13:51

#1041 Re: Ljetovanje all about

Post by korisnicc »

rovac13 wrote:Ja vec ovih dana obisao vecinu mjesta po dalmaciji.Poslije istre nije mi to to vise.Mada naravno ima bolje i od istre.Uglavnom od ukusa do ukusa.

Ali kod Zivogosca sam vidio "camp dole" i to mi se svidjelo jako.Cisto,lijepe plaze,mobilne kucice su bukvalno do plaze u hladu.Na facebook stranici imaju slika moze se pogledat o cemu se radi.Meni je uzivo cak izgledalo jos ljepse.

Ako budem isao nekad u makarsku rivijeru gledao bih da odem tu.
Tako da nebi bilo lose pogledat,mozda se jos nekom svidi ovo.

Mobilna kucica ima dvije spavace sobe za odrasle i trecu spavacu sobu kao za djecu + kuhinja sa trpezarijom,kupatilo,klima,terasa sa namjestajem itd.Uglavnom sve sto treba.Mogu da se smjeste dvije porodice sa jednim djetetom 2+1 npr i mobilna kucica bi kostala mislim oko 100€ dnevno,ako sam dobro skontao.Ako su dvije porodice onda i nije preskupo.
Vecinu mjesta u Dalmaciji, od Paga do Cavtata?
Bome si dobar :D
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#1042 Re: Ljetovanje all about

Post by Astrix »

rovac13 wrote:Ja vec ovih dana obisao vecinu mjesta po dalmaciji.Poslije istre nije mi to to vise.Mada naravno ima bolje i od istre.Uglavnom od ukusa do ukusa.
Gdje si bio u Istri i koja su ti mjesta tamo top?
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#1043 Re: Ljetovanje all about

Post by rovac13 »

Umag,porec,rabac,najvise pula,najmanje opatija.
Mene za istru vezu uspomene iz djetinjstva,ne mora znacit da ce se svima svidjet.

Od 2010. nisam isao dole juzno,svake godine idem u istru,i nedavno smo imali slobodnog vremena pa smo napravili veci đir po jugu,i na vrijeme skontali da ne trebamo dole ganjat odmor za godisnji :)
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#1044 Re: Ljetovanje all about

Post by Astrix »

Ima baš dobrih mjesta, slažem se. I ja idem kod nekih prijatelja u Rijeku pa obilazimo okolo. Otoci Krk i Mali Lošinj su također extra a i ona mala mjestašca poslije Opatije su jako lijepa.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1045 Re: Ljetovanje all about

Post by moonca »

Prioslog ljeta sam obisla

Porec , Visnjan,Rovinj, Motovun ,Groznjan(najiteresantniji kao da si u 15 vijek),Umag, Novigrad-lijep , voda -kristalno cista.

PRELIJEPO I NIJE SKUPO
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1046 Re: Ljetovanje all about

Post by zippoo87 »

meni je uvijek bila zelja obici hrvatsko primorje ali otoke i otocice i tako ta manje navikana mjesta
ali nema se sa kim ovo furati,kod nas svi znaju samo za Makarsku i Budvu :D

kao da zena/cura nema u drugim mjestima haha
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1047 Re: Ljetovanje all about

Post by moonca »

:-)

Zasto ne bi sam.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#1048 Re: Ljetovanje all about

Post by rovac13 »

Ja sam imao srecu dok sam bio u puli bio je koncert oliver i giboni u areni.Savrseno.

Plaze na premanturi (kamenjak) su perverzija,kao neka oaza iz filmova.Toliko je cisto da nije normalno.Plivas vidis dno,kontas dubina 2 metra,kad ugledas svoju sjenu na dnu al skroz sitno,ipak je dubina malo veca :-D
To je onaj sami špic istre na karti.
Tamo je netaknuta priroda,cak ne daju ni da se asfaltira prilaz.Placa se nesto ulaz za auto,ako se dobro sjecam 10-15KM tako nesto.
Imaju kao neki bajagi tragovi dinosaura,kao figure dinosaura i nekakve price o tome.

Nama 10 dana u puli bude malo.Ima puno svega za obic pogledat promijenit razne plaze itd.

Dok sjecam se u gradcu bili 4 dana i dosta je :-D
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1049 Re: Ljetovanje all about

Post by zippoo87 »

moonca wrote::-)

Zasto ne bi sam.
zato sto sam drustveno bice i nije mi svrha odmora da lezim na plazi 5-10 dana,kao sto je vecini djevojaka
ono fazon lezi ,cita knjigu i pece se na suncu :D
navecer malo proseta i to je kao odmor

moje poimanje odmora je aktivni odmor,malo dernecenja,malo obici mjesta,malo ploviti morem,malo posjediti sa lokalnim stanovnistvom,napiti se i tako to,malo rostiljati
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1050 Re: Ljetovanje all about

Post by moonca »

zippoo87 wrote:
moonca wrote::-)

Zasto ne bi sam.
zato sto sam drustveno bice i nije mi svrha odmora da lezim na plazi 5-10 dana,kao sto je vecini djevojaka
ono fazon lezi ,cita knjigu i pece se na suncu :D
navecer malo proseta i to je kao odmor

moje poimanje odmora je aktivni odmor,malo dernecenja,malo obici mjesta,malo ploviti morem,malo posjediti sa lokalnim stanovnistvom,napiti se i tako to,malo rostiljati
E ,za takvo ljetovanje ti treba neko koga dobro poznajes.Znas navike druge osobe ,koje su jako bitne, da ne bude iznenadjenja.
Samo obilazak mi ne smeta samoj, stanes , sjednes koliko hoces, obidjes na miru sta te zanima.
E, sa lokalnim druzenje - ne znam kako ide, opet zavisi i koji mjesec putujes.

Licno , volim septembar -druga polovina.
Post Reply