Ljetovanje all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Rimljankaa
Posts: 10
Joined: 02/01/2007 17:17

#1001 Re: Ljetovanje all about

Post by Rimljankaa »

Ima li neko prijedlog za dobar apartman blizu plaze u Tucepima, Gradac... za 2 noci?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1002 Re: Ljetovanje all about

Post by P308 »

Rimljankaa wrote:Ima li neko prijedlog za dobar apartman blizu plaze u Tucepima, Gradac... za 2 noci?
Sretno u potrazi, jer oni dva dana nece ni da cuju, 7 je minimum, pogotovo za apartman, mozda sobu uspijes naci. Ovo je bar moje iskustvo.
bez_suplje
Posts: 106
Joined: 27/09/2012 14:51

#1003 Molim Za savjet -TUCEPI, BASKE VODE ILI BRELA?

Post by bez_suplje »

Dragi forumasi imam namjeru za nekih 10 dana sa djevojkom ici u neko od ovih mjesta TUCEPI, BASKE VODE ,ILI BRELA pa me zanima vase misljenje naravno ako ste bili vec u nekom od ovih mjesta , prvenstveno me zanima struktura raje u ovim mjestima starija ili mlađa nocni zivot i opcenito sadrzaj desavanja u ovim gradovima. Sto se tice cijena znam opcenito da je HR skupa pogotovo smjestaj ali sta je tu je ,,dakle zanima me ovaj dio koji sam naveo. I koliki su uopste ovi gradovi

pozdrav svima :-D
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#1004 Re: Molim Za savjet -TUCEPI, BASKE VODE ILI BRELA?

Post by karanana »

fina su ti oba tri ova mjesta. fine plaze, ima hladovine, ima i kafanica i restorana i setalista. a za burnije stvari kad vam malo dosadi sex, mozete izaci u makarsku u kakve nocne klubove. od tucepa 2 km a od baske vode i brela nekih 7-8 km.
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#1005 Re: Molim Za savjet -TUCEPI, BASKE VODE ILI BRELA?

Post by talić »

Bio u sve tri mjesta, i najbolje ti je da tražiš smještaj u Baškoj Vodi jer je najjeftinije, najviše mladih i najbolji noćni život. Tučepi su dosadni i više su za porodične ljude koji idu na spavanje u 22 h :zzzz: Brela su ti skupa a s obzirom na blizinu Baške Vode i Brela možete prošetati do plaže u Brelima jer je bolji hlad i mirnije je.
Toliko
bez_suplje
Posts: 106
Joined: 27/09/2012 14:51

#1006 Re: Molim Za savjet -TUCEPI, BASKE VODE ILI BRELA?

Post by bez_suplje »

talić wrote:Bio u sve tri mjesta, i najbolje ti je da tražiš smještaj u Baškoj Vodi jer je najjeftinije, najviše mladih i najbolji noćni život. Tučepi su dosadni i više su za porodične ljude koji idu na spavanje u 22 h :zzzz: Brela su ti skupa a s obzirom na blizinu Baške Vode i Brela možete prošetati do plaže u Brelima jer je bolji hlad i mirnije je.
Toliko
Hvala na odgovoru, ma to mi je bitno da nisu babe svako 2-3 metra da je mlađa raja itd, Ako jos neko od forumasa ima misljenje savjet ili prijedlog dobro ce mi doci,

A ako neko ima smjestaj da nije puno skup svakako tnx
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1007 Re: Molim Za savjet -TUCEPI, BASKE VODE ILI BRELA?

Post by Danguba »

Brela su ti za mirniji odmor, Baska malo zivlja a Makarska za nocni zivot.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1008 Re: Molim Za savjet -TUCEPI, BASKE VODE ILI BRELA?

Post by P308 »

Danguba wrote:Brela su ti za mirniji odmor, Baska malo zivlja a Makarska za nocni zivot.
Da, plus je Brela poskupa, pogotovo smjestaj
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1009 Re: Molim Za savjet -TUCEPI, BASKE VODE ILI BRELA?

Post by Nisrin »

bez_suplje wrote:Dragi forumasi imam namjeru za nekih 10 dana sa djevojkom ici u neko od ovih mjesta TUCEPI, BASKE VODE ,ILI BRELA pa me zanima vase misljenje naravno ako ste bili vec u nekom od ovih mjesta , prvenstveno me zanima struktura raje u ovim mjestima starija ili mlađa nocni zivot i opcenito sadrzaj desavanja u ovim gradovima. Sto se tice cijena znam opcenito da je HR skupa pogotovo smjestaj ali sta je tu je ,,dakle zanima me ovaj dio koji sam naveo. I koliki su uopste ovi gradovi

pozdrav svima :-D

Tucepi prelijepi, ali nisu bas toliko zivi, ali sto kazu-Makarska ti blizu, iako bih ja radije ostala u Tucepima :D
Brela i Baska voda divniii, cista voda, prilicno mirna mjesta, ima prelijepih kafica uz plazu, ima hlada, ljepse su plaze u Brelama, tu je i Puna Rata, doslovno setas iz jednog mjesta u drugi, Baska V. je manja od Brela, ali ima lijepu marinu...elem, smjestaj u Brelama je papreno skup, i u B.V. je ali je ipak malo jeftiniji...u Tucepima se moze naci jeftiniji nego u ova 2 mjesta...
Ja sam ipak za Tucepe :D Idete na odmor vas 2, sta vas briga za ljude oko vas...:D
Fauja Singh
Posts: 2467
Joined: 07/12/2011 12:40

#1010 Re: Ljetovanje all about

Post by Fauja Singh »

Joj meni su Tučepi grozni samo zbog prevelike gužve na plaži. Ako hoćeš hlad onda moraš prije 7 na plažu da zauzmeš mjesto.
Jedno jutro došao u 10 na plažu i nisam imao gdje peškir staviti, meni to nije odmor.
Ko ima auto po meni je bolji izbor otići u Bratuš (4km od Makarske) pa tu provesti dan na plaži, a navečer skoknuti do Makarske ili Tučepa.
A i bolji smještaj se može naći za manje para nego u Tučepima.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1011 Re: Ljetovanje all about

Post by P308 »

stroga normala wrote:Joj meni su Tučepi grozni samo zbog prevelike gužve na plaži. Ako hoćeš hlad onda moraš prije 7 na plažu da zauzmeš mjesto.
Jedno jutro došao u 10 na plažu i nisam imao gdje peškir staviti, meni to nije odmor.
Ko ima auto po meni je bolji izbor otići u Bratuš (4km od Makarske) pa tu provesti dan na plaži, a navečer skoknuti do Makarske ili Tučepa.
A i bolji smještaj se može naći za manje para nego u Tučepima.
Kako gdje...Ako nadjes smjestaj u blizini bivseg hotela Jadran, mozes na tu plazu gdje nema pretejrane guzve a to je zasigurno jedna od najljepsih plaza na Makarskoj rivijeri (bar meni).
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#1012 Re: Ljetovanje all about

Post by Red berries »

I u Baskoj vodi je takva guzva, ako dodjes kasnije na plazu nemas gdje...Ne znam kako je ove godine, ali pretprosle je bilo uzas guzva...netko je pitao za Budvu za cijene suncobrana,lezaljkih....Ja sam bila prosle godine nesto se ne sjecam tocno cijene, ali mislim da je bilo 10-15 eura...zavisi na kojoj plazi..to je za 2 lezaljke i suncobran...Ali nisam 100% sigurna....
User avatar
KID
Posts: 607
Joined: 10/03/2007 20:29

#1013 Re: Ljetovanje all about

Post by KID »

Brela, sa svojom sirokom plazom, raznim uvalicama je raj za odmor... ali za odmor...
Ako volis guzvu i ako volis ustajati ranom zorom u 05:00 da bi zauzeo mjesto na plazi onda idi u Tucepe.
Ja bi ti preporucio Basku Vodu.. Ja sam dole vec nekih 10-tak godina. Plaze odlice, puno hlada, mladje raje, imas pregrst kafica na samoj plazi... Predlazem ti da nadjes smjestaj negdje oko Hotela Horizont.. to ti je onaj hotel sto ima teniski teren... i da ides na plazu ispod tog hotela jer imaju jedan od najljepsih kafica na samoj plazi...
Sa Baskom neces pogrijesiti.. :geek:

¤¤¤ Sent from my Tapatalk ¤¤¤
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#1014 Re: Ljetovanje all about

Post by alkalna_baterija »

Molim forumaše koji su dobro upućeni da predlože neko lijepo mjesto za ljetovanje za petočlanu porodicu, da postoje apartmani neposredno u blizini plaže, a ne da je najbliži 500 metara od plaže i to uz brdo :-) cijena da je prihvatljiva, dakle, ne očekujemo da je ista kao i za apartmane koji su udaljeni od plaže, ali da je u najmanju ruku pristojna. :D

Ako imate broj za rezervacije i sl, proslijedite u pp. :)

Zaboravih napomenuti, CG me zanima :-D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1015 Re: Ljetovanje all about

Post by ado-šampion »

Ja sam jucer otisao u Hrvatsku i vratio se isti dan.

Smjestaja nema ni za lijeka. Baska voda, Makarska, Podgora, Omis, Zaostrog i Gradac.

Nije da nema jeftino nego nema NIKAKO. Od svih ovih mjesta, U Baskoj vodi su nam nudili sobu u podrumu, bez klime, za 35 eura (supruga i ja), a u Makarskoj je jedino sto smo nasli slobodno bio osrednji studio apartman za (samo) 75 eura. Sve ostalo nabrojano nema mjesta nikako. Obilazili, pitali po turistickim agencijama, nista.
Basku vodu i Makarsku obisli uzduz i poprijeko.
Na kraju smo otisi u Neum, i ni tamo nema mjesta.

U Basku vodu smo stigli u 8.15 a iz Neuma krenuli kuci oko 7 navece. Znaci oko 11 sati smo se vozali i trazili. :sad:

Maloprije sam kontaktirao nekoliko apartmana u Budvi i isto tako sve popunjeno.

Tako da znate, ko planira u Hrvatsku niposto bez rezervacije...
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1016 Re: Ljetovanje all about

Post by Nisrin »

ado-šampion wrote:Ja sam jucer otisao u Hrvatsku i vratio se isti dan.

Smjestaja nema ni za lijeka. Baska voda, Makarska, Podgora, Omis, Zaostrog i Gradac.

Nije da nema jeftino nego nema NIKAKO. Od svih ovih mjesta, U Baskoj vodi su nam nudili sobu u podrumu, bez klime, za 35 eura (supruga i ja), a u Makarskoj je jedino sto smo nasli slobodno bio osrednji studio apartman za (samo) 75 eura. Sve ostalo nabrojano nema mjesta nikako. Obilazili, pitali po turistickim agencijama, nista.
Basku vodu i Makarsku obisli uzduz i poprijeko.
Na kraju smo otisi u Neum, i ni tamo nema mjesta.

U Basku vodu smo stigli u 8.15 a iz Neuma krenuli kuci oko 7 navece. Znaci oko 11 sati smo se vozali i trazili. :sad:

Maloprije sam kontaktirao nekoliko apartmana u Budvi i isto tako sve popunjeno.

Tako da znate, ko planira u Hrvatsku niposto bez rezervacije...

Zato uvijek ima mjesa u Istri i na hr- otocima, koji su po meni 100x ljepsi od kopna, iako malo skuplji :D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1017 Re: Ljetovanje all about

Post by ado-šampion »

Nisrin wrote:
Zato uvijek ima mjesa u Istri i na hr- otocima, koji su po meni 100x ljepsi od kopna, iako malo skuplji :D
Ok je to, samo je to meni licno daleko putovati i plus i ovo na kopnu u juznoj Dalmaciji je preskupo.

Jucer sam gledao neke ponude u turistickim agencijama, Podgora 7 dana polu-pansion 710 KM po osobi. :|

Jeste da je hotel na plazi, ali realno Podgora je prcvarnica u kojoj nista nema, i ja bih trebao tu sa zenom dati 1400 KM za polu-pansion, znaci ispod 2000 nas nema nigdje. U Turskoj i sad bez early bookinga ima hladno ponuda po 1000 KM po osobi za all-inclusive da ti treba jos 50 KM da poneses sa sobom.
User avatar
Ajant
Posts: 268
Joined: 07/02/2011 21:00

#1018 Re: Ljetovanje all about

Post by Ajant »

Zna li neko koji sve prevoznici voze na relaciji Sarajevo-Gradac, odnosno Sarajevo-Makarska ? Koji su najjeftiniji, koji su termini ? S obzirom da su to sezonske vožnje, mislim da nisu registrovane na autobuskoj stanici u Sa.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1019 Re: Ljetovanje all about

Post by P308 »

Ajant wrote:Zna li neko koji sve prevoznici voze na relaciji Sarajevo-Gradac, odnosno Sarajevo-Makarska ? Koji su najjeftiniji, koji su termini ? S obzirom da su to sezonske vožnje, mislim da nisu registrovane na autobuskoj stanici u Sa.

Centrotrans:

Sarajevo - Makarska - svaki dan do 5.9. - polazak u 7:45 i u 22:15 iz Sarajeva (dolazak u Makarsku u 14h odnosno u 5h)
Cijena povratne karte je 68 KM (u jednom smjeru je 48 KM) i naravno stane u Gradcu i ostalim mjestima do Makarske :)

Iza 5.9. imas i Sarajevo - Split i naravno stane i u Makarskoj, do Splita je cijena povratne karte 74 KM, a ide svaki dan u 10h i u 21h.
User avatar
Ajant
Posts: 268
Joined: 07/02/2011 21:00

#1020 Re: Ljetovanje all about

Post by Ajant »

Znao sam za centrotrans, pretpostavljam da ima i neka jeftinija opcija. U svakom slucaju, hvala na odgovoru :)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1021 Re: Ljetovanje all about

Post by sheilak »

ado-šampion wrote:Ja sam jucer otisao u Hrvatsku i vratio se isti dan.

Smjestaja nema ni za lijeka. Baska voda, Makarska, Podgora, Omis, Zaostrog i Gradac.

Nije da nema jeftino nego nema NIKAKO. Od svih ovih mjesta, U Baskoj vodi su nam nudili sobu u podrumu, bez klime, za 35 eura (supruga i ja), a u Makarskoj je jedino sto smo nasli slobodno bio osrednji studio apartman za (samo) 75 eura. Sve ostalo nabrojano nema mjesta nikako. Obilazili, pitali po turistickim agencijama, nista.
Basku vodu i Makarsku obisli uzduz i poprijeko.
Na kraju smo otisi u Neum, i ni tamo nema mjesta.

U Basku vodu smo stigli u 8.15 a iz Neuma krenuli kuci oko 7 navece. Znaci oko 11 sati smo se vozali i trazili. :sad:

Maloprije sam kontaktirao nekoliko apartmana u Budvi i isto tako sve popunjeno.

Tako da znate, ko planira u Hrvatsku niposto bez rezervacije...
:-? a joj, izvini, ali fakat kud cete u jeku sezone bez rezervacije krenuti? slažem se s nisrin-istra puno bolja, neka je i skuplja...
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1022 Re: Ljetovanje all about

Post by P308 »

sheilak wrote:
ado-šampion wrote:Ja sam jucer otisao u Hrvatsku i vratio se isti dan.

Smjestaja nema ni za lijeka. Baska voda, Makarska, Podgora, Omis, Zaostrog i Gradac.

Nije da nema jeftino nego nema NIKAKO. Od svih ovih mjesta, U Baskoj vodi su nam nudili sobu u podrumu, bez klime, za 35 eura (supruga i ja), a u Makarskoj je jedino sto smo nasli slobodno bio osrednji studio apartman za (samo) 75 eura. Sve ostalo nabrojano nema mjesta nikako. Obilazili, pitali po turistickim agencijama, nista.
Basku vodu i Makarsku obisli uzduz i poprijeko.
Na kraju smo otisi u Neum, i ni tamo nema mjesta.

U Basku vodu smo stigli u 8.15 a iz Neuma krenuli kuci oko 7 navece. Znaci oko 11 sati smo se vozali i trazili. :sad:

Maloprije sam kontaktirao nekoliko apartmana u Budvi i isto tako sve popunjeno.

Tako da znate, ko planira u Hrvatsku niposto bez rezervacije...
:-? a joj, izvini, ali fakat kud cete u jeku sezone bez rezervacije krenuti? slažem se s nisrin-istra puno bolja, neka je i skuplja...
Ja uvijek u jeku sezone krenem i nadjem smjestaj, znaci nije do toga. Ocito je ove godine Hrvatska nadmasila samu sebe iako su joj svi predvidjali katatsrofalne rezultate.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1023 Re: Ljetovanje all about

Post by ado-šampion »

Upravo tako, nije mi prvi put da idem, idem preko 10 godina, uglavnom u jeku sezone i nikad, bas nikad, nisam rezervisao. I svaki put birao smjestaj.

Ove godine je haos.

Ne znam otkud takva eksplozija, samo znam da su uglavnom stranci, Cesi, Poljaci, pa Talijani, Francuzi, ima nesto Njemackih i Austrijskih tabli, znaci vjerovatno ima i nase dijaspore, ali nasih tabli pravo slabo.
Cak i u Makarskoj je pravo slabo nasih tabli, a tamo smo tradicionalno bili jaki. :-)
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1024 Re: Ljetovanje all about

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 09/06/2017 15:12, edited 1 time in total.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#1025 Re: Ljetovanje all about

Post by banjaluka078 »

Bila sam na Makarskoj rivijeri prije neke 2 sedmice, nismo imali ništa rezervisano, čak ni jasno određen cilj, nego ono, gdje nam se svidi. Svratili do Baške, ali je bila takva strašna gužva da nam se nije mililo ni tražiti. Sljedeća stanica - Promajna...studio apartman za 2 ososbe 60 Eura. Lijepo zahvalimo i odemo ipak u Makarsku. Našli smo smještaj "iz prve" odmah u ulici iza hotela Meteor, ali za 40 Eura po osobi, čak ništa fancy, bez klime i TV-a, doduše mogli smo koristiti kuhinju, imali smo frižider u sobi i gazdarica je bila jako fer, zadnji dan smo mogli ostaviti auto kod nje i kupati se još cijelog dana i istuširati se kod nje, balkon, divan pogled i pokrivenost wi-fi, ali to mi najmanje treba na odmoru.
Ono što mi je jako upadalo u oči (i uši) je nedostatak našeg jezika na plažama, BH-aovaca nikad manje. Šveda, Francuza, Belgijanaca, Čeha i Slovaka koliko hoćeš, naših ljudi nigdje. Gazdarica nam reče da znaju da je Ramazan i da očekuju "domaće" turiste poslije Bajrama. Ali i bez nas, kafići su naveče bili puni, nije se uopšte dalo vidjeti da im je nedostatak nas poljuljao sezonu. Mada, par vlasnika apartmana nam rekoše kako su većina ljudi tamo stalni gosti, da nisu zadovoljni novim dolascima, ali, napisah, nisam vidjela prazan parking ni pred jednim smještajem, pogotovo u onom donjem dijelu, ispod magistrale, gdje je i najskuplji smještaj.
Btw. Česi i Slovaci nisu vukli one svoje frižidere na plažu, ne vidjeh nikog kako pije svoje pivo kao prethodnih godina, nego baš troše.
"Kukuruzari" se žale na promet. :D
Post Reply