Livestock for Ekrem/Stoka za Ekrema

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#1 Livestock for Ekrem/Stoka za Ekrema

Post by Sanda88 »

rodica mi radi ovu kampanju, pa se nadam da je ok da podijelim ovdje.
ako nekom treba prevod, javite mi, mislim da ima i kopiju na nasem.
ako je problem za kampanju da bude ovdje - molim da mi javite. hvala! :thumbup:
http://www.gofundme.com/au376s
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#2 Re: Livestock for Ekrem/Stoka za Ekrema

Post by vazi »

ako nije problem mozes li prevesti o cemu se radi , ja ne razumijem engleski a voljela bih znati o kakvoj je pomoci rijec i gdje Ekrem zivi :)
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#3 Re: Livestock for Ekrem/Stoka za Ekrema

Post by Sanda88 »

nije problem

covjek zivi u bos gradiskoj sa gluhonijemom kcerkom, te su oboje nezaposleni.
jedva sastavljaju kraj sa krajem, a nemaju nikakvu drzavnu pomoc niti sta dobivaju od RS.
mirela planira kupiti ovce za covjeka da ih odgaja i prodaje, pa da se financijalno osamostali.
on je i prije imao ovce pa ima i stalu, ali je lijecio rahmetli zenu od laukemije, pa ih rasprodao :sad:
sve ga snaslo :| to je u kratkim linijama. koliko znam moze se i preko paypala jer ja sam
tako uplatila, samo sto ona mora prebacivati novac tamo-ovamo, a ovako sjeda direkt.

eto.. :)
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#4 Re: Livestock for Ekrem/Stoka za Ekrema

Post by vazi »

Sanda88 wrote:nije problem

covjek zivi u bos gradiskoj sa gluhonijemom kcerkom, te su oboje nezaposleni.
jedva sastavljaju kraj sa krajem, a nemaju nikakvu drzavnu pomoc niti sta dobivaju od RS.
mirela planira kupiti ovce za covjeka da ih odgaja i prodaje, pa da se financijalno osamostali.
on je i prije imao ovce pa ima i stalu, ali je lijecio rahmetli zenu od laukemije, pa ih rasprodao :sad:
sve ga snaslo :| to je u kratkim linijama. koliko znam moze se i preko paypala jer ja sam
tako uplatila, samo sto ona mora prebacivati novac tamo-ovamo, a ovako sjeda direkt.

eto.. :)


hvala na prevodu :thumbup:

odlicna ideja, nadam se da ce lijepo uspjeti u tome, koliko kosta jedna ovca molim te?
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#5 Re: Livestock for Ekrem/Stoka za Ekrema

Post by Sanda88 »

vazi wrote:
Sanda88 wrote:nije problem

covjek zivi u bos gradiskoj sa gluhonijemom kcerkom, te su oboje nezaposleni.
jedva sastavljaju kraj sa krajem, a nemaju nikakvu drzavnu pomoc niti sta dobivaju od RS.
mirela planira kupiti ovce za covjeka da ih odgaja i prodaje, pa da se financijalno osamostali.
on je i prije imao ovce pa ima i stalu, ali je lijecio rahmetli zenu od laukemije, pa ih rasprodao :sad:
sve ga snaslo :| to je u kratkim linijama. koliko znam moze se i preko paypala jer ja sam
tako uplatila, samo sto ona mora prebacivati novac tamo-ovamo, a ovako sjeda direkt.

eto.. :)


hvala na prevodu :thumbup:

odlicna ideja, nadam se da ce lijepo uspjeti u tome, koliko kosta jedna ovca molim te?
hmm, nisam ni pomislila da to upitam! navodno 250-300KM (ako je bolja, onda vise novca jer takva daje bolje mlade)
nije problem, hvala na upitu ;)
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#6 Re: Livestock for Ekrem/Stoka za Ekrema

Post by vazi »

evo objavila je Mia i prevod :thumbup: , po meni akcija za svaku pohvalu, nadam se da ce se forumasi odazvati na ovu akciju, racunajte na mene akBd

http://www.gofundme.com/au376s

"Dragi prijatelji,
Bosnjak iz Bosanske Gradiske, Ekrem, zivi sa gluhonijemom kcerkom i oboje su nezaposleni, te ni jedno ne primaju pomoc od drzave niti Republike Srpske. Zive u veoma teskim uslovima!
Plan kampanje je da se Ekremu kupe ovce pomocu donacija, kako bi on mogao postati financijski neovisan. i obezbijediti buducnost svoje porodice u materijalnom pogledu.

Ekrem je u proslosti uzgajao ovce i vec ima stalu, medjutim morao ih je prodati kako bi lijecio svoju rahmetli suprugu koja je umrla od laukemije. On cesto izrazava zelju da opet uzgaja ovce.
Stala za stoku bi se pripremila uz pomoc prijatelja i komsija, tako da bi donacije u potpunosti bile koristene za kupovinu stoke.
Sve donacije su dobrodosle i nema minimuma, a takodje mozete donirati na PayPal racun: [email protected]
Hvala naljepsa od srca!"
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#7 Re: Livestock for Ekrem/Stoka za Ekrema

Post by Sanda88 »

ahh, dobro da ikako prica nas, tamo je odrasla :lol:

hvala! :thumbup:
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#8 Re: Livestock for Ekrem/Stoka za Ekrema

Post by vazi »

Sanda88 wrote:ahh, dobro da ikako prica nas, tamo je odrasla :lol:

hvala! :thumbup:
valja ovaj paypal zlata, odradjeno Bh:)

hajmo forumasi, dajte podrzite akciju , svaka donacija je dobro dosla :thumbup: :bih:
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#9 Re: Livestock for Ekrem/Stoka za Ekrema

Post by vazi »

kad smo kod ovih humanitarnih akcija, sta bijase s ovom akcijom, kupise li se ovce?

mislim, osnovni red je, nakon uzimanja novca, obavijestiti ucesnike o toku i napredovanju akcije a ovdje bas nikakvog habera...
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#10 Re: Livestock for Ekrem/Stoka za Ekrema

Post by vazi »

Sanda88 wrote:nije problem

covjek zivi u bos gradiskoj sa gluhonijemom kcerkom, te su oboje nezaposleni.
jedva sastavljaju kraj sa krajem, a nemaju nikakvu drzavnu pomoc niti sta dobivaju od RS.
mirela planira kupiti ovce za covjeka da ih odgaja i prodaje, pa da se financijalno osamostali.
on je i prije imao ovce pa ima i stalu, ali je lijecio rahmetli zenu od laukemije, pa ih rasprodao :sad:
sve ga snaslo :| to je u kratkim linijama. koliko znam moze se i preko paypala jer ja sam
tako uplatila, samo sto ona mora prebacivati novac tamo-ovamo, a ovako sjeda direkt.

eto.. :)

@sanda, mozes li reci sta bi s ovom akcijom, kupise li se ovce?
Post Reply