Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
no_sekirli
Posts: 4364
Joined: 02/10/2013 18:36

#78726 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Iako se ne može reći da je do Kloppa nešto bilo previše, jer nije on bio par puta na 5 metara i osramotio se, ja i dalje smatram da je najava odlaska sjebala sve. Tako sam mislio i prvi dan kad sam čuo to, tako mislim i danas. Pregorio i on i igrači koji su kao htjeli nešto dokazati i postići uspjeh za kraj, na kraju osramotiše se na svim poljima.

Nastavno na jučerašnji razgovor sa @vaučer , i moga stava da nas zaoblaze veliki igrači, odnosno prve želje uprave, pa evo smatram i treneri, zaboravio sam reći da takav isti odnos prema Liverpoolu imaju i suci, tj.njihova organizacija.
Vidjeli smo puno velikih odluka protiv nas prethodnih sezona, vidjeli smo i ovu sezonu, a vidjeli smo i prvo poluvrijeme jučer. Liverpool nema autoriteta kod sudaca niti jedne, jedine sekunde, i niti kod jednog, jedinog suca.
Npr. prvi gol je pao sinoć nakon nepostojećeg faula na 30 metara od našeg gola.

I moram reći da je Arnold sinoć odigrao kriminalnu utakmicu, kako u napadu, a naročito u obrani. Oba gola su direktno njegova. Ako se liku ne igra ta pozicija, a već dugo vremena je očigledno da mu se ne igra, ne znam čemu pusto forsiranje i sakaćenje vlastitog tima zbog tvrdoglavosti struke.
User avatar
vaučer
Posts: 9248
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78727 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Sudije ne vole ni jedan tim koji im se ikad usprotivi, bolje reći trenera. Pogledaj kako jebu u dupe Wolvese i Forest koji su se usudili komentirati svete krave. To nema veze s Liverpoolom niti ima ikakav razuman način da se ispravi. Probali smo i civilizirano pa je rezultat bio jednak. Možda da ih FSG pozove na koju all-inclusive bejzbol utakmicu u Americi? To izgleda jedino pali s obzirom da jedini klub koji nikad ne trpi očite greške je City.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4364
Joined: 02/10/2013 18:36

#78728 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Sve se suzdržavam od komentiranja, ali moram.

Gubimo 2:0, rade se izmjene i uvode se 4 defanzivna igrača i jedan u srednjem redu. Stvarno ne znam šta se sa onim probalo okrenuti...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25846
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78729 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Ma nemas se sta suzdrzavati, vidi to svako iole normalan.

Ne kazem ja da su na klupi bili Benzema, Shevchenko i Zidane, ali majku mu jebem, pa ima taj Gravenberch, ima taj Danns, pa daj djetetu sansu, ako nista nepredvidiv je za protivnika, ne znaju kako da se postave prema njemu, jer nije standardan, nesto ce izmajmunisati.

Elliott donese mnogo toga dobro ovu drugu polusezonu, ali i dalje ima grozan tretman i Jones igra od prve. Ne kazem ja da je Elliott sad neka prevaga ala De Bruyne, ali ako vidis da Jones nije u formi, pa majku mu jebem daj momku sansu od prve minute.

Ne znam, najvise mi je zao sto se sjebalo, po ko zna koji put, mjesec dana prije kraja! Kako sam samo rahat ispratio proslu sezonu niste ni svjesni.

Daj brate ili ce u januaru biti sve gotovo ili ce se ici do kraja. Ovakvi zavrseci ubijaju svaku volju u covjeku.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25846
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78730 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

I jos jedna stvar koja mi dibidus nije jasna, volio bih eto da mi to neko pokusa objasniti od vas koji to takticki malo vise pratite.
Sta se desava sa Muamed fucking Salahom?

Taj frajer je ugasen! Doslovno ugasen.

Hajde ja mogu razumjeti losu formu, nece te gol i slicno, desava se, ali kod njega nema vise ni bar onih kloc momenata kada krene i zabije se medju 3 igraca, nista, bas nista! Jednostavno ne postoji lik na terenu, ne ide nista preko desne strane, nema prostora, nema nista.

Ovo nisam dozivio u posljednjih 7-8 godina, da su u isto vrijeme sva trojica ofanzivaca u kurcevoj formi.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4364
Joined: 02/10/2013 18:36

#78731 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Loša sezona za njega totalno. Meni se kao laiku čini da se on panično boji ozljede i uvijek traži rješenje gdje će izbjeći neki lud start za sebe, ali ni on nešto pretjerano nije agresivan u fazi obrane.

Mislim da je za najplaćenijeg igrača i najveću zvijezdu kluba, 28 PL utakmica, 17 golova (5 penala) uz 9 asista, malo skroman učinak. Pretpostavljam da je i on očekivao da se malo smanji pritisak obrane na njega, zbog Darwina, i da će mu malo i on pomoći u vrhu napada, ali ugušen je totalno. Ja očekujem da će rasterećen u ovih par zadnjih kola zabiti barem 5 golova.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40877
Joined: 21/05/2012 22:46

#78732 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »



Ovaj je bivši, priprema mu se teren.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25846
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78733 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Svarno mi je drag, ne mogu se lagati, u njemu sam vidio nekog novog Torresa, ali ne moze vise i Bog.

Ima taj neki smek stare neke devetke, ali dzaba kad ne moze more jebeno pogoditi. Meni i dan danas nije jasno kako on rutinira one dvije sanse protiv Newcastlea, iskreno. Kontao sam i tad da ce debil fulit.

Ono je u sustini normalno da napadac pogadja, samo je kod Darwina to izuzetak. Normalan napadac onakve situacije pogadja 17 od 20, a on 3 od 20.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4364
Joined: 02/10/2013 18:36

#78734 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Dawrin kakav je da je, ali za Nkunkua je van Persie.
Opcenito, vecina igraca iz RBa je pregazena isto passat 6 sta ga je baba vozala u Njemackoj. Izvana kalaj, unutra belaj.
User avatar
vaučer
Posts: 9248
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78735 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Onaj mrtvac ispred Pickforda sinoć je sve što itko treba znati o Nunezu. Osjeti ispravno gdje je prostor, dovoljno brz da to iskoristi, odličan dodir da si postavi loptu u prostor i da ima dovoljno vremena, pogled na gol/golmana i onda odabir najglupljeg, najrizičnijeg šuta uz očajnu preciznost i 100% snagu. Pored Pickforda je bilo pet metara praznog gola, puca s nekoliko metara i golman je ne bi skinuo da je opalio s 20% snage. Ali on je opalio sa 100% i gađao kroz noge golmanu. Dakle šta god dobiješ na njegovoj brzini i kretanju - ćeš sigurno izgubiti u finišu. Jer je jebiga kao prvo glup i žuri a kao drugo ima neizlječivu sklonost da koristi nisko-procentualne udarce. Ni jedna od ovih točaka se ne može ispeglati treningom ni razgovorom.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25846
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78736 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Ma vala i taj "odlican dodir" je upitan. Imao je u prvom poluvremenu dvije situacije kada mu igraci guraju loptu, debil je sam, samo da je primi, jednom mu je prosla ispod noge, drugi put se odbila od njega k´o od direk.

I skontao sam, on presporo razmislja. Tacnije upitno je da li ikako. U svakoj situaciji gdje je on imao 3-4 sekunde da razmisli gdje ce s loptom, kakav sut odabrati, znao bi zaibti gol. U svakoj gdje je instantno trebalo primiti i sutati, tu je zajebao. Presporo razmislja i dzaba ti je.

Bice igrac za osrednje ekipe i to je to.
User avatar
vaučer
Posts: 9248
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78737 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Nisam mislio da mu je uvijek odličan dodir - daleko od tog, ali u onoj situaciji je bio. Dakle čak i kad nadziđe sve probleme i limitacije, opet opali glavom u zid loše tehnike i realizacije.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4364
Joined: 02/10/2013 18:36

#78738 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Sto bi se reklo, klasicna sirovina. Misli ako odvali loptu svom snagom da je to to.

Samo neka pogleda Evertonov prvi gol gdje se lopta jedva dokotrljala do gola, ali je ipak presla crtu.

Salah je toliko preplasen u zadnje vrijeme, da sinoc u situaciji 1:1 na kutu peterca, umjesto da zakuca, on proba asist u sredinu gdje je suma nogu.

Ove zadnje utakmice su jednostavno bile odigrane u strahu i grcu od neuspjeha, da su proizvele neuspjeh. Jedinstvo im je uceralo strah u kosti, ja brutalniji meltdown nisam odavno vidio.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40877
Joined: 21/05/2012 22:46

#78739 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

There are no signs that a dramatic revolution is on the way for Liverpool - more likely, a smart and necessary revolution.

[@David_Ornstein]
Liverpool will place priority on the futures of players approaching the final 12 months of their contracts.

[@David_Ornstein]
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25846
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78740 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Ma nije ni bilo realno ocekivati...

Mislim zamijenio bih i ja u napadu sad 2 od 3, u odbrani 2 od 3, u veznom... Ali jebi ga, ne mozes to ocekivati, posebno jer realno da si odron te pozicije.

Uglavnom jedva cekam kraj sezone. Zadnjih mjesec dana me ubilo. Od Uniteda...
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40877
Joined: 21/05/2012 22:46

#78741 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
no_sekirli
Posts: 4364
Joined: 02/10/2013 18:36

#78742 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Nema se ovdje sta puno mijenjati, ovo su sve top igraci. Ovo je pshicki pad, pregorili.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25846
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78743 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

no_sekirli wrote: 25/04/2024 18:18 Nema se ovdje sta puno mijenjati, ovo su sve top igraci. Ovo je pshicki pad, pregorili.
Darwin nije top igrac. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40877
Joined: 21/05/2012 22:46

#78744 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Slažem se sa @no, mislim i ja da su igrači pregorili previše u želji da isprate Kloppa titulom. Jbg.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40877
Joined: 21/05/2012 22:46

#78745 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
no_sekirli
Posts: 4364
Joined: 02/10/2013 18:36

#78746 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Sta se desi sa onim zadnjim veznim iz Brazila, koji je kao fol bio done deal, samo da osvoji titulu.i eto ga? Zaboravio sam kako se zove.
Kupi li ga tko, kad je vec nas odjebao galantno?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25846
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78747 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

no_sekirli wrote: 25/04/2024 19:52 Sta se desi sa onim zadnjim veznim iz Brazila, koji je kao fol bio done deal, samo da osvoji titulu.i eto ga? Zaboravio sam kako se zove.
Kupi li ga tko, kad je vec nas odjebao galantno?
Andre. Niko nista.

Iz te ekipe jedino PSG Beralda uzeo. Taj mali ocito precijenjen.

Mada tesko ces nekog juznoamerickog super talenta ugrabit, uvijek lete u Spaniju, Portugal zbog jezika...
convict
Posts: 3000
Joined: 10/02/2008 01:20

#78748 Re: Liverpool FC

Post by convict »

Ono sto treba pod hitno, bez obzira na eventualne odlaske su CB i DM. Novog napadaca nece dovesti ako ne prodaju Salaha ili Darwina.

U svakom slucaju, mislim da ce biti vise odlazaka i da nas ceka zanimljivo ljeto.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40877
Joined: 21/05/2012 22:46

#78749 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
Edin H.
Posts: 47087
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#78750 Re: Liverpool FC

Post by Edin H. »

Mene Nunez podsjeća na rahmetli Ismeta Ćelu.
Post Reply