Lijepi Mostar

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#101

Post by ludacha »

znate sta je meni najzanimljivije?
e to sto se u bosni zna samo za 2 grada u hercegovini. i to ne uvijek.
tijekom cijele godine zna se za mostar. ako ti netko prokuzi naglasak da je juznjacki, kao iz pika bubne "mostarka, ha?"
pa majke vam, ne postoji samo mostar dole.
to vi naravno i znate.
ali kad ljeto dodje
pa se onda i ono nesto malo neum spominje.
ali i to samo na prognozi, koja naravno, nikad nije tacna...ni umalo..jok, jok...evo ima 15dana ako ne i vise, u hercegovini se prognozira kisa. jos ni kapi palo nije.
a recimo na hrtu (aloooo strana tv) nam da poprilicno tacnu prognozu


ajte ljudi malo kartu u ruke...
capljina je strasan grad...ima jedna mala idila tacno izmedju citluka, ljubuskog i capljine. kravice...e to vam malo poznato zvuci, jelde...a i to zahvaljujuci onim blesanima koji ne ponesu dokumente kad u neum krenu pa vas vozaci odvuku tamo, pa se eto brcnete malo u vodi...

ee ima mnogo toga lijepog dole...
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#102

Post by RPM »

Pocitelj lijep gradic, Stolac prelijep .... a tek Blagaj i izvor Bune, pa ona tekija ... :-)
Larci
Posts: 231
Joined: 15/09/2004 16:24

#103

Post by Larci »

razlika derasticna.....pogledajte samo boju vode i sve samo govori...

Image

Image
User avatar
libertyBiH
Posts: 617
Joined: 24/12/2004 06:14

#104

Post by libertyBiH »

razlika je cim predjes preko Ivana u vazduhu...... :lol: :lol: :lol:
dariosa
Posts: 512
Joined: 03/05/2003 00:00

#105

Post by dariosa »

lijep je. prelijep je, samo je i zalostan do boli. odem nekad na bljesak (sve rjedje) pa citam da vidim sta se pise, sta i kako mladi razmisljaju, nekad nesto i napisem i uvidim da je to jedna klasicna provincija. to je nevjerovatno kakav mrak tamo vlada, koje jednoumlje.

zalosno je sta se sve tom gradu dogodilo. zalosno da ne moze biti zalosnije.
Dela1922
Posts: 1
Joined: 08/02/2005 13:52

#106

Post by Dela1922 »

Ma ja lako je pricati iz sarajevske, tuzlanske ili zenicke perspektive, samo jedno pitanjce na sta bi rajvosa licilo da je trofazna republika i dalje na Grbavici mislis da bi bili manja provincija od Mostara bah......
Problem je sto u Mostaru a bogami i mnogim djelovima BIH jos uvijek zivi HB (Cro verzija RS za ove sto brzo zaboravljaju) a dok je god tako nit ce Mostar biti grad, niti BIH zemlja nego obicna provincija ukljucujuci nazalost i Sarajevo (bez uvrede).
Uzmi recimo situaciju Veleza i da te pitam gdje bi Zeljo danas bio da mu na stadionu igra nekakav SFK Karadorde?! pitanje je banalno ali je fakat sustina svega, pito bi te ja da su bradati jos uvijek na Ilidzi i ostalim prilazima Sarajevu.
A da je Mostar tuzan i lijep u isto vrijeme jeste, bas kao i citava BIH uzmi prkekrasne prirodne ljepote Bosne pa se onda sjeti da masa tih planina u sebi krije masovne grobnice ili da su nase prelijepe rijeke do prije 10 godina ka svojim uscima nosile leseve......

Jebaji ga........

Sto se bljeska tice, ta tamo ti je vazda 100 istih pacijenta koji jednim drugima jebu mater na zalost onako ti je sve u Bosni u masi prepirki i optuzivanja izgubi se prava istina i sve se pretvori u obicni ciganluk u kom od sume nema sansi da vidis drvo. O bljesku nije vrijedno raspravljati zaista ako vec hoces neki pravi mosrarski forum imas Mostarskaraja.com, bljesak je portal krkana i "novih" mostaraca.
emm@
Posts: 21
Joined: 06/11/2004 15:04

#107

Post by emm@ »

ma kakav god on bio ja ga volim jer je moj!!!!!!!!
jest da mi nekad sve ide na zivce i najradije bi se preselila ali onda se sjetim ovih nasih ljudi.....ma ko bi zivio daleko od njih---nema sanse
volimga i sta cu!!!!!!nemogi reci najljepsi ali meni daleko najdrazi grad :razz: :razz:
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#108

Post by fukara_tz »

Ma Mostar je prekrasan ja ga naprosto obozavam. Ja kad idem na more obavezno se staje u Mostar, kad se vracam takodje. Evo malo slika iz 2004 godine kad sam se vracao sa mora. Kroz par dana nakon mog boravka otvoren je Stari most. Dan je bio prekrasan, temperatura vani bila je oko 40 stepeni Celzija. Malo prolaznika na ulici, svako pametan se sklonio u hlad. Ja sam 3h posvetio setnji Mostarom :). Za mene je taj dan bio poseban kada sam ugledao obnovljeni Stari most. Ja sam prvo slikao sa jedne strane pa sam skroz krug obisao da bi slikao i sa druge strane. Jednostavno fenomenalan osjecaj. Ulice su se taj dan asfaltirale...na plus 40...no meni nista nije smetalo da slikam svoj Mostar....slika na compu imam preko stotinjak a evo za ovaj put sam izdvojio sledece:
Stari most...dusa Mostara
Image
Image
Image
Most je jos bio zatvoren, al ja sam kumio molio da me puste...jer sam moro da osjetim Stari most pod nogama...preci nisam mogao, al sa itekako bio uzbudjen sto su me i ovdje pustili
Image
Eh onda je krenuo pohod na drugu stranu, na ulici nigdje nikog kako rekoh na pocetku 40 stepeni vani
Image
Evo nam i mostarske raje
Image
Asfaltiranje ulica pred ceremoniju otvaranja Starog mosta
Image
S druge strane mosta, uslijedilo je naduravanje i sa ovim polcijacima da me puste :)
Image
Uspio sam. al kao i sa druge strane samo na pocetak :)
Image

Ako Bog da ove godine da predjem preko Starog mosta :) ne mogu docekat

Toliko od mene za ovaj put, nabacicu jos koju slicicu...
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#109

Post by The_Fluid »

Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image Image
Image Image Image Image

Jucherashnji sunchan dan i jezgra starog dijela grada zajedno sa Starim mostom. Chovjek bi mogao danima hodati preko Starog mosta, i sjetjati se izlizanog kamena kad je kao dijete po sto puta prelazio preko istog, silaziti dole do Radobolje, i vratjati se nazad put Male Tepe. Sve slike

Ovo je samo mali djelic te atmosfere, Mostar se zaista budi iz sna, i zasluzhuje da ponovo postane centar turizma u BiH.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#110

Post by horns&drums »

Provalio sam restoran "Han" odmah kod malog mosta na Radobolji. Imaju lignje punjene sirom, da se userete od srece i meraka :-)

E vodim tu jednu frendicu ovih dana :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#111

Post by horns&drums »

Fluido, jesi to jucer bio u Mostaru? I ja sam :)
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#112

Post by The_Fluid »

horns&drums wrote:Provalio sam restoran "Han" odmah kod malog mosta na Radobolji. Imaju lignje punjene sirom, da se userete od srece i meraka :-)

E vodim tu jednu frendicu ovih dana :D
vidjeh to mjesto, no hvala na preporuci, fino izgleda :)
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#113

Post by The_Fluid »

horns&drums wrote:Fluido, jesi to jucer bio u Mostaru? I ja sam :)
naravno, cijeli dan, gdje li si se ti zavukao? :-)
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#114

Post by horns&drums »

Ma bio u Pocitelju na vikendici ali isli u Mostar u subotu navecer i u nedjelju u povratku. Ma mene lignje osamutile, spucao sam i 4 karlovacke tocene. Jos u basti sjedili, a ono puhalo malo :D:D

Konobarica nam rekla: Obavezno opet dodjite :D :D
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#115

Post by The_Fluid »

Ma Mostar je samo "taki" :)

Vjerujem da tjesh poslushati konobaricu? :P Bijah u Shadrvanu, preporuchujem naruchiti platu (jednako kvalitetno i kapacitetno kao i lani), no nemoj sam ni pokushavati da to pojedesh :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#116

Post by horns&drums »

A znam... zajebah se prosle godine. Smijali mi se konobari, narucio glupi bosanac da jede kao da je krokodil a ne covjek :lol: :lol: :lol:
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#117

Post by Baghira »

Flu, kako naci Shadrvan? Ne poznajem Mostar ni malo, na zalost, ali se kanim ovog ga ljeta posjetiti, pa bi valjalo znati gdje se sta nalazi, sta vrijedi obici, gdje skembe napuniti i tako to :P :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#118

Post by horns&drums »

Panto, samo dodji bez pratnje i ja te vodim :D:D

p.s. potajno sam zaljubljen u tebe, samo pssst :wink:
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#119

Post by Baghira »

Ma i ja sam u tebe, ni ti nemoj nikom reci, znas mahalu :P :D

Nego, ako budem ikad dolazila bez pratnje, bicu sretna ako ces mi biti vodic :wink: :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#120

Post by horns&drums »

Sto je ova panta laka na obaracu :D:D

Budem panto, budem :wink:

A restoran ti je odmah na desnoj obali Neretve, kad predjes most. I sto fluid rece, nemoj narucivati platu ako si sama ili s djecom jer neces moci pojesti i samo ce te provaljivati osoblje kao mene, legendu koja je jednom kod Gojka narucila kilu janjetine :lol: :lol: :lol: :lol:
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#121

Post by The_Fluid »

pantera,
objasnih na temi restorani u Mostaru (ima i slika bashte), evo opet, fino predjesh preko Starog mosta (sa lijeve obale na desnu obalu Neretve) i produzhih pravo nekih 20-25 metara i sa lijeve strane, tu je jedna mini ulichica, na uglu vidjet tjesh Shadrvan, sa bashtom.

horns,
A znam... zajebah se prosle godine. Smijali mi se konobari, narucio glupi bosanac da jede kao da je krokodil a ne covjek :lol: :lol: :lol:
Eh, no zato povedesh drushtvo i naruchish dvije plate. :)
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#122

Post by Baghira »

Ma jasta horni, ali to je taktika, da izbjegnem daljnja upucavanja :P :D :D

Hvala vam, obojici :D, platu dakleM, da ne narucujem, zapamtila, jedino ako mi vas dvojica budete pratnja :P :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#123

Post by horns&drums »

Imao sam ja takvih izleta... :D:D

Evo sad sam nazvao jarana da ga pitam, bili smo prije par godina kod Gojka i narucili smo (nas dvojica) po kilo i po janjetine :D:D:D:D

Dvije konobarice nam donijele meso, isto kao da nose ranjenike preko Neretve :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#124

Post by The_Fluid »

crna_pantera wrote:Ma jasta horni, ali to je taktika, da izbjegnem daljnja upucavanja :P :D :D

Hvala vam, obojici :D, platu dakleM, da ne narucujem, zapamtila, jedino ako mi vas dvojica budete pratnja :P :D
ako budesh tu, sa whole family, jedna plata je taman, kad tome dodash neku salaticu i neko pitjence, ljudi imaju i par vegetarijanskih jela, tako da svi mogu uzhivati u hrani. Onda dva kruga peko Krive cuprije i Starog mosta, do Male tepe i nazad i uzhina: lignje u Hanu, obavezno retji shifru: poslao me Horns :):) :-)
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#125

Post by The_Fluid »

Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image Image
Image Image Image Image

Drugi dio mostarske galerije slika (slike od broja 32-60).
Post Reply