Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
dulekrele
Posts: 3846
Joined: 10/04/2014 18:25

#1351 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by dulekrele »

Inace nakon ovog turistickog aranzmana sa Portugalom tesko je ista reci. Ekipa opet nije bila u karantinu s obzirom na znacaj utakmice,a morala je biti. Dovodile se familije da se djeca slikaju sa Ronaldom,a kako se jos tefericilo samo oni znaju. I onda kad dobiju po p placu pred kamerama. Savo je takoder krivac jer je postavio igru kao da igra sa Stupcanicom :-) O savezu je bespredmetno trositi rijeci.
Sreca pa sam stao sa gledanjem kod 3:0. Nije mi bilo dobro.
WarrenGrozni
Posts: 467
Joined: 08/08/2021 16:04

#1352 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by WarrenGrozni »

palermo wrote: 17/10/2023 11:11

Bogami je mnogo do selektora, nekad dobri igrači mogu izvući lošeg selektora ( imali smo mi te slučajeve) ali kad imaš prosječne igrače kao što je sada naša reprezentacija onda uloga selektora dobija na važnosti.

Ovaj Luksemburg je primio 9 komada od Portugala, ali je igrao ravnopravno i sa nama ( šta ravnoprvno, rasturio nas) i sa Islandom, a bogami i sa Slovačkom. Nije da mi to ne možemo.
Vi zaboravljate da je ovaj Portugal dao šest komada Švajcarskoj na Mundijalu.
Po igračkoj kvaliteti, to jeste neka druga dimnezija. Možda i Top 3 na svijetu.
Ako im se otvori utakmica kao sinoć nekim bezveznim penalom, mogu belaj svakom napraviti.
Da bi njih dobila neka objektivno lošija reprezentacija, mora biti u savršenom igračkom i psiho-fizičkom momentumu. Kao recimo što je bio Morroco ili onomad Srbija.
A reprezentacija BiH je u igračkom i svakom drugom downu. Tu ne pomaže ni Guardiola u ovom trenutku, a kamoli Savo sa tri treninga.

Za reprezentaciju je potrebno vrijeme da bi se podigla i uspostavio neki sistem.
Najmanje je bitna tu formacija.
User avatar
luckylaka
Posts: 22529
Joined: 15/01/2010 06:28

#1353 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by luckylaka »

Savo ne zna,igraci nece,savez najveci krivac.Doveli su zadnja 3-4 selektora koje u svijetu od milion klubova niko nece da angazuje.Valjda dovoljno govori o njihovom kvalitetu.Neki amateri sa foruma bolji su poznavaoci fudbala od svih dosadasnjih selektora.E sad da se zapitamo ko sve dovodi ove tarabice na klupu i zasto
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#1354 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Haris.ba »

WarrenGrozni wrote: 17/10/2023 12:43 Vi zaboravljate da je ovaj Portugal dao šest komada Švajcarskoj na Mundijalu.
Po igračkoj kvaliteti, to jeste neka druga dimnezija. Možda i Top 3 na svijetu.
Ma niko ne zaboravlja ko je Portugal. Vec, niko nece objektivno da sagleda kakvi smo mi i gdje su problemi.
DonieBrasco
Posts: 15559
Joined: 31/08/2016 16:09

#1355 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by DonieBrasco »

Haris.ba wrote: 17/10/2023 12:51
WarrenGrozni wrote: 17/10/2023 12:43 Vi zaboravljate da je ovaj Portugal dao šest komada Švajcarskoj na Mundijalu.
Po igračkoj kvaliteti, to jeste neka druga dimnezija. Možda i Top 3 na svijetu.
Ma niko ne zaboravlja ko je Portugal. Vec, niko nece objektivno da sagleda kakvi smo mi i gdje su problemi.
Upravo tako nego samo mjenjaj selektore, savez divan, igracine nase dođu na porodicne odmore kad je okupljanje reprezentacije.
User avatar
Point.
Posts: 27805
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1356 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Point. »

Kad kapiten reprezentacije koji je igrao sa svjetskim igračima te Pjanić koji je igrao sa Ronaldom mole istog da mu se slikaju sa djecom ko da igraju u Vrbanjuši i Slogi iz Trna, onda bude jasno što neki random lik iz Tešnja ili Nemle hrli da se slika sa Ronaldom a 40 godina mu u guzici.

Jadno je sve bilo sinoć.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#1357 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Karikaturist »

Sve ovo oko reprezentacije vise izgleda kao cirkus nego kao nesto ozbiljno.
Mozemo pljuvati Vranjesa i jest smradina, ali vrlo je vjerovatno upravu bar za neki blizi period. Mada sad ima milion malih kuraca nacina da se plasiras negdje.
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1358 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Edin H. »

dulekrele wrote: 17/10/2023 12:41 Inace nakon ovog turistickog aranzmana sa Portugalom tesko je ista reci. Ekipa opet nije bila u karantinu s obzirom na znacaj utakmice,a morala je biti. Dovodile se familije da se djeca slikaju sa Ronaldom,a kako se jos tefericilo samo oni znaju. I onda kad dobiju po p placu pred kamerama. Savo je takoder krivac jer je postavio igru kao da igra sa Stupcanicom :-) O savezu je bespredmetno trositi rijeci.
Sreca pa sam stao sa gledanjem kod 3:0. Nije mi bilo dobro.
Stoji, ali čini se da niko od brojnih selektora nema hrabrosti da uvede disciplinu.

Ali treba priznati da nas je i sudija oštetio, ono nije penal, i barem dva do tri gola su sumnjivi, djeluju kao offside pozicije. Dva puta je i pomoćni sudija digao zastavicu. Neka neko napiše ako zna kako VAR funkcioniše kod nas, ali mi jednostavno nemamo dovoljno kamera da se dokaže “clear and obvious mistake” kod penala, a nema ni linija da se vidi da li je offside ili ne. Ovo je već drugi put da smo po mome mišljenju pokradeni.

I nemojte mi one, dali su i regularne golove. Da, ali poslije penala i priznatog gola iz offside igrači su u potpuno drugoj psihološkoj poziciji.
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1359 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Edin H. »

I da dodam naravno ako se Savo odlučio za visoku zadnju liniju da se moraš oslanjati da će sudije pravilno donositi offside odluke, pa ne je i 10 offside na utakmici.
Dimu1927
Posts: 4050
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#1360 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Dimu1927 »

Kamper wrote: 17/10/2023 12:00
xoklix wrote: 17/10/2023 11:31 Ali koja degradacija samog sebe je slanje sinova da se slikaju sa Ronaldom prije utakmice. Pa onda "Siuanje" publike , tačno me neki stid obuzeo.
Pokusavam zamisliti u kojem univerzumu bi Zlatan molio Ronalda da se slika s njegovim sinom. :D
Znas onaj video kad zlatanu guraju preko reda drugo dijete a on ga odgurne i povede onog prvog koje ga je zapalo.
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#1361 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by veliki_ah »

Jedina kamera koja je dobro prikazala ruku je ona "dijagonalna" čiji je snimak pokazan tek desetak minuta kasnije, tako da sumnjam da je ona i koristena pri var odluci. Na toj kameri se vidjelo da se lopta odbila od igraca, pa pogodila barisica u grudi i onda u ruku. To ne bi trebao biti penal. Cudno je da je kod te situacije odluka donesena jako brzo, iako su snimci jako nejasni. Kod ofsajda se cekalo i cekalo.

VAR i kod nas funkcionise kao i svudgdje, a za isti se mora obezbijediti minumim kamera.

Portugal nas je poderao i da i nije bilo tih golova, sigurno bi nam dali bar 5, al eto, glupo je sto je bilo tako.
User avatar
mist
Posts: 1392
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#1362 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by mist »


:D
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1363 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Edin H. »

veliki_ah wrote: 17/10/2023 13:40 Jedina kamera koja je dobro prikazala ruku je ona "dijagonalna" čiji je snimak pokazan tek desetak minuta kasnije, tako da sumnjam da je ona i koristena pri var odluci. Na toj kameri se vidjelo da se lopta odbila od igraca, pa pogodila barisica u grudi i onda u ruku. To ne bi trebao biti penal. Cudno je da je kod te situacije odluka donesena jako brzo, iako su snimci jako nejasni. Kod ofsajda se cekalo i cekalo.

VAR i kod nas funkcionise kao i svudgdje, a za isti se mora obezbijediti minumim kamera.

Portugal nas je poderao i da i nije bilo tih golova, sigurno bi nam dali bar 5, al eto, glupo je sto je bilo tako.
Nije se čekalo kod drugog gola, a sto posto sam uvjeren da nije offside, ali u krajnjoj liniji moraju se izvući linije.

Sa zadnjom rečenicom se ne slažem, naravno da onaj izmišljeni penal na početku utakmice obezbjedii psihološku prednost protivniku, a na naše igrače ima suprotan efekat
User avatar
LSD
Posts: 27300
Joined: 24/07/2007 08:26

#1364 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by LSD »

WarrenGrozni wrote: 17/10/2023 12:43

Vi zaboravljate da je ovaj Portugal dao šest komada Švajcarskoj na Mundijalu.
Po igračkoj kvaliteti, to jeste neka druga dimnezija. Možda i Top 3 na svijetu.
I onda došao Maroko (4X jeftinija ekipa od Portugala) i izbacio tu navodno top 3 ekipu svijeta sa drugom dimenzijom :wink:

I kad smo vec kod drugih dimenzija...pa za nas su i Luxemburg i Island druge dimenzije, jer korumpirani Savez svjesno bira mongoloide za selektore, a atmosfera unutar selekcije užasna.
last mohicans
Posts: 11995
Joined: 09/08/2012 23:19

#1365 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by last mohicans »

Dimu1927 wrote: 17/10/2023 11:58
konektovan wrote: 17/10/2023 11:46 Eto vi ne bi svoju izveli da mozete.. :-)
To i jeste problem cuj moze. Gdje si vidio da neko svoju djecu izvodi ??? Fuj balije pohlepne daj samo meni.

Osim kad je npr zadnja tekma u sezoni family day nesto pa svi povedu svoju djecu...
Haj što su se slikali, pa i izveli prije utakmice, pored druge djece koja treniraju i koja to nisu mogla. Nargilašov mali je i na treningu bio. :-) Takav javašluk neće na hajr desetljećima. Dobro je Dogan sinoć konstatovao kad je bio i komitet, stoka se rastjerala tad je i bilo nekog reda i kvalifikovali smo se i zadugo necemo. Pitanje je hoćemo li ikad više.
elcaliente
Posts: 4575
Joined: 13/06/2012 15:52

#1366 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by elcaliente »

artur morgan wrote: 17/10/2023 09:56 Remont saveza i domaće lige je preduslov za napredak u budućnosti. Nije dovoljno na utakmici skandiranje Vico odlazi i dan dva poslije utakmice ništa i sve zaboraviti. Dalić dvije utakmice izgubi, dovede u pitanje direktan plasman reprezentacije i već ima danima toliki pritisak medija i javnosti da je blizu otkaza, pored svega što je do sada napravio. Ovdje se svodi malo na baklje, malo na skandiranje na utakmici, i dan dva poslije ništa više. Ko je opozicija Vici i ekipi ??? Ko vodi kampanju protiv njega ??? Šta rade mediji ??? Koji je plan kako smijeniti i zamijeniti rukovodstvo saveza ??? Ili se sve svodi hajde jarane otiđi sam sa čela saveza ne budi pi*ka....
Pa i BiH savez je smjenio Hadzibegica i Kodru kao sto Hrvati prijete Dalicu.

Ne postoji mogucnost sa smjenu predsjednika saveza i upravnog odbora.
elcaliente
Posts: 4575
Joined: 13/06/2012 15:52

#1367 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by elcaliente »

Jel iko ovdje gledao fudbal sinoc?
Jel iko primjetio kakva igracina je onaj Danilo?
Covjek je Dzeku ne samo stavio u dzep nego u novcanik u onaj dzep za kovanice pa onda u dzep.
Brutalan igrac a onaj Leao, kakav je ono napadac ludilo, on je trojicu nasih igraca 45 minuta karao i to u supak.
Ljudi su druga dimenzija za BiH.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#1368 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Thorgerson »

Za nas je Luksemburg druga dimenzija. Ne Portugal.

I sta se desilo u ovih 10 godina, pa smo od zvizdanja i pljuvanja Ronalda dosli do toga da mu se divimo i navijas kad ti da gol.

Sta je ba sa ovim narodom?

Jebo ih Ronaldo da ih jebo. Vise me to nerviralo nego bilo sta. Dzeko si i stojis u redu da ti se dijete u PROTIVNICKOM DRESU slika sa igracem.

Fuj.

Trebali su se poredat i poglabat mu ga svi redom. S tim da ko zna, mozda i jesu.
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#1369 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by studeni76 »

Sreća u nesreći pa nas je zapala ova grupa sa 6 ekipa. Da nije Lihtenštajn sada bi mi bili zadnji sa mala 3 boda. Ovako smo 5i
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#1370 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by RtrnOfSalisbury »

jebga, akording tu ciro blazevic dati nekom 7 komada je podvig i nije sala da izvinete. bejundha primila samo 5 sto dokazuje da smo tu nedje dje pripadamo jer teze je dat 7 nego 5 goleva. ne znam sto sam hotio rijet ali 5 je manje neg 7, ko ga j :oops:
inace dok se 90% evrope bori za prolaz i racuna bodeve, bejundha je uspjela naci nacin da sve sanse pokopa jos na pocetku, doduse jos je dosta bodeva u igri ali sumljam da je dovoljno. ali ima igre ako nema bodeva, nece nas valjda iscerat i zabranit kvalifikacije. u isto vrijeme upozorio bi uefu da razmisli da nas nekako progura na turnir jer financijski efekat bi him bio ogroman, nikad turnir nece bit blize :D navijaci iz bejundha i oni koji su vec tam ... takvog teferica ojropa nece vise nikad imat sansu dozivjet :bih:
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1371 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Edin H. »

Thorgerson wrote: 17/10/2023 18:33 Za nas je Luksemburg druga dimenzija. Ne Portugal.

I sta se desilo u ovih 10 godina, pa smo od zvizdanja i pljuvanja Ronalda dosli do toga da mu se divimo i navijas kad ti da gol.

Sta je ba sa ovim narodom?

Jebo ih Ronaldo da ih jebo. Vise me to nerviralo nego bilo sta. Dzeko si i stojis u redu da ti se dijete u PROTIVNICKOM DRESU slika sa igracem.

Fuj.

Trebali su se poredat i poglabat mu ga svi redom. S tim da ko zna, mozda i jesu.

Lijepo napisano :oops:
Post Reply