LG G4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#201 Re: LG G4

Post by Sarayman »

Svima koji jos nisu digli Android na 6.0 preporucujem da to NIKAKO NE RADE. Doze koji je integrisan u sistem i na koji ne mozete uticati (izgleda nikako), ciji je posao usteda baterije totalno umrtvljuje mobitel pa tako niti jedan alarm vam nece ujutro raditi. Cak i stock (sistemski) alarm nije 100% pouzdan, citao sam po forumima.
U pamet, MM je dobro zeznuo sa ovim.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#202 Re: LG G4

Post by Dr Kova »

Sarayman wrote:Svima koji jos nisu digli Android na 6.0 preporucujem da to NIKAKO NE RADE. Doze koji je integrisan u sistem i na koji ne mozete uticati (izgleda nikako), ciji je posao usteda baterije totalno umrtvljuje mobitel pa tako niti jedan alarm vam nece ujutro raditi. Cak i stock (sistemski) alarm nije 100% pouzdan, citao sam po forumima.
U pamet, MM je dobro zeznuo sa ovim.
Meni alarm radi normalno svako jutro bez problema... Ali je zato baterija kar'na, puno lošija nego na 5.1.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#203 Re: LG G4

Post by shalla »

Sarayman wrote:Svima koji jos nisu digli Android na 6.0 preporucujem da to NIKAKO NE RADE. Doze koji je integrisan u sistem i na koji ne mozete uticati (izgleda nikako), ciji je posao usteda baterije totalno umrtvljuje mobitel pa tako niti jedan alarm vam nece ujutro raditi. Cak i stock (sistemski) alarm nije 100% pouzdan, citao sam po forumima.
U pamet, MM je dobro zeznuo sa ovim.
Ja sam uradio upgrade prije nekih mjesec dana, hvala Bogu svaki alarm je dosad radio (u pitanju je stock app)...
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#204 Re: LG G4

Post by Sarayman »

Sretni ste zbog toga, vjerujte da sam ja totalno razočaran jer se budim uz pomoć mobitela dug niz godina. Čitam da se mnogi ljudi po svijetu žale na ovo i da za sada nema lijeka. Ni reset uređaja nije pomogao, tako da nije do mene.
Stock mi nije zanimljiv jer nema mogućnost postepenog pojačanja zvuka alarma, već odvratno zagrmi i već me istarumira (a nisam još ni ustao).

Evo link o svemu i dokaz da ni stock nije siguran (skrolajte oko sredine), pa će jedan korisnik reći:

Louise Bolton said:
This has happened two days in a row with my native alarm too.

Fix this asap.

https://productforums.google.com/forum/ ... qUjNv2GkDs
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#205 Re: LG G4

Post by Sarayman »

Sarayman wrote:Svima koji jos nisu digli Android na 6.0 preporucujem da to NIKAKO NE RADE. Doze koji je integrisan u sistem i na koji ne mozete uticati (izgleda nikako), ciji je posao usteda baterije totalno umrtvljuje mobitel pa tako niti jedan alarm vam nece ujutro raditi. Cak i stock (sistemski) alarm nije 100% pouzdan, citao sam po forumima.
U pamet, MM je dobro zeznuo sa ovim.
Uradio sam downgrade na 5.1.1 i to bi bilo jedino rješenje ovog problema. Ukoliko neko uradi instalaciju novog Androida 6.0 i skonta da se dobro zeznuo, sljedeći link je rješenje, meni je pomogao u pojašnjenju postupka: http://androidfunz.com/how-to-downgrade ... -lollipip/

Ako neko ima pitanje, slobodno neka me kontaktira, rado ću objasniti nejasnoće oko postupka koji nije komplikovan.

Slobodno mogu reći da mi je mobitel preporođen i da sada sve radi onako kako treba!
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#206 Re: LG G4

Post by ja nisam ja »

Dvije noci zaredom kada ostavim telefon na punjacu preko noci ujutro ne daje znake zivota dok mu ne izvadim bateriju.Sta mu to moze biti?
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#207 Re: LG G4

Post by Teufik »

http://www.androidauthority.com/lg-admi ... lt-669603/

Zna li iko ista o ovome? LG G4 Bootloop

Ugasi se izgleda sam od sebe i onda samo vrti LG logo.

User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#208 Re: LG G4

Post by shalla »

Pojavila mi se sa lijeve strane ekrana žućkasta čiza (yellow tint), nešto kao onaj famozni problem koji su raja imala sa 1+1 a mene je zaobišao :mrgreen:
Eh izgleda da mi se sad vratilo kao bumerang na G4, jel nosim direktno u Stanić da pogledaju ili moram ići preko BHT, ne znam kako se šalju telefoni koji su pod garancijom...

Hvala unaprijed
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#209 Re: LG G4

Post by Maharadza »

KvaziExpert wrote:
shalla wrote:Pojavila mi se sa lijeve strane ekrana žućkasta čiza (yellow tint), nešto kao onaj famozni problem koji su raja imala sa 1+1 a mene je zaobišao :mrgreen:
Eh izgleda da mi se sad vratilo kao bumerang na G4, jel nosim direktno u Stanić da pogledaju ili moram ići preko BHT, ne znam kako se šalju telefoni koji su pod garancijom...

Hvala unaprijed
Svejedno, brza varijanta je direktno Stanic
Osim ako ti treba zamjenski uređaj da koristiš dok je G4 u servisu, onda idi u telecom ali ja bi to radije odnio direkt u servis nego se ganjao sa Sanelom i sl. šalterušama! :mrgreen:
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#210 Re: LG G4

Post by febo_acm »

Mene su u Stanicu pitali treba li zamjenski mob kada sam nosio G3 na servis...
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#211 Re: LG G4

Post by Maharadza »

febo_acm wrote:Mene su u Stanicu pitali treba li zamjenski mob kada sam nosio G3 na servis...
Ako je tako onda nema nikakve dileme gdje ga treba nositi! :thumbup:
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#212 Re: LG G4

Post by febo_acm »

Meni se imei izbrisao i ja ih zamolio da naprave brzo i nisam uzeo taj zamjenski... Za 2h me nazvali, giganti. Fakat sa njima imam predobra iskustva. Kupit cu G5 kad dodje kod nas sa njihovom garancijom obavezno.
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#213 Re: LG G4

Post by Maharadza »

febo_acm wrote:Meni se imei izbrisao i ja ih zamolio da naprave brzo i nisam uzeo taj zamjenski... Za 2h me nazvali, giganti. Fakat sa njima imam predobra iskustva. Kupit cu G5 kad dodje kod nas sa njihovom garancijom obavezno.
Taj G5 strašnu kameru ima;

Image

http://www.techinsider.io/lg-g5-has-inc ... era-2016-4

http://www.gsmarena.com/lg_g5_camera_sh ... w-1398.php

:thumbup:
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#214 Re: LG G4

Post by febo_acm »

Ma ja ga imam na piku, Note 5 ode papa i dolazi G5... Cekat cu da malo padne cijena za koji mjesec :D
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#215 Re: LG G4

Post by Nogatrans »

Otisao G4. Za pare. Dobar je to telefon nema sta.
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#216 Re: LG G4

Post by febo_acm »

Buttscratcha wrote:U zadnje vrijeme mnogo ovih telefona crkaje i treba im zamjena matične ploče naime radi se o tzv bootloop falinki.Nisu zahvaćene sve serije ali crkaju ko ludi.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

u ovome lezi problem...



:skoljka:
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#217 Re: LG G4

Post by Teufik »

U aprilu sam na ovoj temi pitao u vezi bootlopa jer sam na raznim forumima vidio da se ljudi zale na to. Zato ga nisam ni kupio. I uzeh G5 :D
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#218 Re: RE: Re: RE: Re: LG G4

Post by Teufik »

Buttscratcha wrote:
Teufik wrote:U aprilu sam na ovoj temi pitao u vezi bootlopa jer sam na raznim forumima vidio da se ljudi zale na to. Zato ga nisam ni kupio. I uzeh G5 :D
Mislim da nema frks ako ne opterećuju mobitel igranjem igrica i slično.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
To nije rjesenje, ako ces ga koristiti i strepiti hoce li i kad ce se sta desiti.

Sent from my LG G5 using Tapatalk
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#219 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: LG G4

Post by Teufik »

Buttscratcha wrote:
Teufik wrote:
Buttscratcha wrote: Mislim da nema frks ako ne opterećuju mobitel igranjem igrica i slično.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
To nije rjesenje, ako ces ga koristiti i strepiti hoce li i kad ce se sta desiti.

Sent from my LG G5 using Tapatalk
Manje vise i jeste na mobitelu ne igras igrice imaju konzole za takvo nesto.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Ljudima se to znalo desiti i kad se ne igraju, kad ga stave na punjac ili odjednom, bez neke pretjerane upotrebe. Procitaj po forumima. Steta za takav mobitel.

Sent from my LG G5 using Tapatalk
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#220 Re: LG G4

Post by Teufik »

Buttscratcha wrote:jeste sa starijim modelima u mene je ovaj proizveden u Maju 2016, koliko vidim rijetko koji je zahvaćen bootloopom.
Nadam se da ce te dobro sluziti.
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#221 Re: LG G4

Post by Teufik »

Hvala. Pozz

Sent from my LG G5 using Tapatalk
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#222 Re: LG G4

Post by The BEN10 »

Razmišljam šta kupiti: LG G4 (nov) 630 KM, Samsung Note 4 (polovan) 690 KM ili Samsung Note 3 (nov) 500 KM.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone3=5665
Ono, nekako mi se Note3 čini kao OK, naročito jer postoje ROM-ovi na Marshmallow. Ima dosta RAM-a, meni se čini da mu je kamera jako dobra. E sada, jeste da je prilično star model, ali hardware bi mu trebao biti OK za sve što meni treba (svakako ne spadaju igrice).
http://forum.xda-developers.com/galaxy- ... 3-t3349306

LG G4 me brine jer se raja prilično žali na kameru:
http://mob.hr/lg-g4-pola-godine-kasnije/

Note 4 - ne znam šta ću dobiti mnogo bolje u odnosu na Note3 ili LG G4. Već imam 2 laptopa, i ako ću igrati igricu onda ću to raditi na njima. Ili na TV box-u koji isto tako ima odlične performanse. :)
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#223 Re: LG G4

Post by The BEN10 »

Mentalna Higijena wrote:
The BEN10 wrote: LG G4 me brine jer se raja prilično žali na kameru:
http://mob.hr/lg-g4-pola-godine-kasnije/

Note 4 - ne znam šta ću dobiti mnogo bolje u odnosu na Note3 ili LG G4. Već imam 2 laptopa, i ako ću igrati igricu onda ću to raditi na njima. Ili na TV box-u koji isto tako ima odlične performanse. :)
LG G4 nema problema sa kamerom, on ima drugih problema a to je bootloop, već sam opisao šta je to i o čemu se radi pa guglaj, 4K video sniman preko LG G4 ja mislim nema boljeg kada uploaduješ isti na youtube.
Aaaaaaa, mislio sam na bateriju. Sorry, do mene je.
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#224 Re: LG G4

Post by The BEN10 »

Mentalna Higijena wrote:
The BEN10 wrote: Aaaaaaa, mislio sam na bateriju. Sorry, do mene je.
Kao kod svih telefona može dan izdržat i puni, ako se odlučiš na LG G4 imam isti gledaj da mu je godina proizvodnje minimalno Maj 2016, sve ispod ima problem sa bootloop tj crkne matična ploča a opravka košta 400km u tehnoshop servisu/stanić.
Hvala velika, imat ću u vidu tu informaciju. :thumbup:
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#225 Re: RE: Re: LG G4

Post by Bronco_Billy »

The BEN10 wrote:Razmišljam šta kupiti: LG G4 (nov) 630 KM, Samsung Note 4 (polovan) 690 KM ili Samsung Note 3 (nov) 500 KM.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone3=5665
Ono, nekako mi se Note3 čini kao OK, naročito jer postoje ROM-ovi na Marshmallow. Ima dosta RAM-a, meni se čini da mu je kamera jako dobra. E sada, jeste da je prilično star model, ali hardware bi mu trebao biti OK za sve što meni treba (svakako ne spadaju igrice).
http://forum.xda-developers.com/galaxy- ... 3-t3349306

LG G4 me brine jer se raja prilično žali na kameru:
http://mob.hr/lg-g4-pola-godine-kasnije/

Note 4 - ne znam šta ću dobiti mnogo bolje u odnosu na Note3 ili LG G4. Već imam 2 laptopa, i ako ću igrati igricu onda ću to raditi na njima. Ili na TV box-u koji isto tako ima odlične performanse. :)
U istoj sam dilemi i najblize sam Note 4. Mada mi je odavno zapeo za oko G4 najvise zbog kamere al ovi problemi sa bootloop i generalno zute mrlje sa LG telefonima me nerviraju. Imam taj problem na G2.
Samsung je sa Note 4 bas napravio iskorak i mislim da vrijedi uzeti cetvorku. Sacekati jos malo, izasla je i sedmica ocekivati je da cijena jos malo sleti.

via Tapatalk
Post Reply