LG G2

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1951 Re: LG G2

Post by friskyoreo »

agent_zero wrote:
Štaaaaaaaaaaa???? Ne može sad root na stock 30d, 5.0.2 lollipop???? Kako, zašto??? :-)

Jeli to 100% info? Ma nema šanse da bi se vraćao na neke KK stvari i zajebavao s time ako ne može na trenutnom stocku...
Ne znam koji je bio, ja sam mijenjao maticnu na telefonu, bio je na njemu LP. I odradio je telefon update, na ne znam ni ja koju verziju. Kada sam pokusao sa one click root-om, pokrene skriptu, uvede telefon u download mode, ali tamo nece uspjesno da odradi root. I pokusao bezbroj puta, uvijek isto. Isao i sa mtp modom, pa rucno ga u download mode, nije htjelo ni tako. Ne moras na KK verziju vracati, moze i LP, samo ne sa posljednjim updateom koji je dosao. Cini mi se da je bilo nesto 30 mb, taj google security patch. Pokusaj tako sad kako ti je sa one click rootom. Ako ne uspijes i nakon vise pokusaja da ga rootujes, onda znas sta ti je raditi. :)
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1952 Re: LG G2

Post by Maharadza »

friskyoreo wrote:
agent_zero wrote:
Štaaaaaaaaaaa???? Ne može sad root na stock 30d, 5.0.2 lollipop???? Kako, zašto??? :-)

Jeli to 100% info? Ma nema šanse da bi se vraćao na neke KK stvari i zajebavao s time ako ne može na trenutnom stocku...
Ne znam koji je bio, ja sam mijenjao maticnu na telefonu, bio je na njemu LP. I odradio je telefon update, na ne znam ni ja koju verziju. Kada sam pokusao sa one click root-om, pokrene skriptu, uvede telefon u download mode, ali tamo nece uspjesno da odradi root. I pokusao bezbroj puta, uvijek isto. Isao i sa mtp modom, pa rucno ga u download mode, nije htjelo ni tako. Ne moras na KK verziju vracati, moze i LP, samo ne sa posljednjim updateom koji je dosao. Cini mi se da je bilo nesto 30 mb, taj google security patch. Pokusaj tako sad kako ti je sa one click rootom. Ako ne uspijes i nakon vise pokusaja da ga rootujes, onda znas sta ti je raditi. :)
Jesi probavao towelroot? Meni je radilo ali sam doduše tada bio na KK ROM-u! :mrgreen:

A recovery (TWRP) možeš instalirati pomoću autorec aplikacije, ali i ona radi samo za KK! http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2715496
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1953 Re: LG G2

Post by agent_zero »

@suad

Hvala za link, ali vidim u komentarima da nekima radi, nekima ne. Dakle lutrija je u pitanju. Ima li rizika za brick s onom metodom?

@frisky

Evo kod suada je 30d, to je zadnji update i kod njega je uspjelo. Kako misliš "ako ne uspiješ, znaš šta ti je raditi"? :)

I da, ima li problema sa instalacijom TWRP-a na zadnjem lollipopu, pod uslovom da je root uspio?



P.S. Koliko je komplikovan ovaj LG sa ovim stvarčicama, teško više da bih opet uzeo njihov mob...

P.S.2 Evo pronašao sam i ovaj metod ali ne znam koliko je siguran: http://forum.xda-developers.com/lg-g2/d ... a-t3072186
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1954 Re: LG G2

Post by friskyoreo »

Ne znam, kod mene na ovom telefonu nije uspjelo. Probao sam root sa starom skriptom, i sa ovom aplikacijom koja se instalira. Pokusaj, pa vidi ide li.
A ako ne mogne, onda instaliraj stariji lp kdz, i odradi root i instaliraj recovery. Tako sam ja uradio i islo je sve od prve.
I imas onu aplikaciju za instalaciju recovery, na play-u je. Samo ne znam koju verziju instalira i da li je kompatibilna da se instalira cm13.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1955 Re: LG G2

Post by agent_zero »

Ma neću ništa raditi što podrazumijeva vraćanje starije verzije bilo roma, bilo kernela. Ako ne može na ovom, nikom ništa. :)

Ionako mi je splasnuo entuzijazam kad sam pročitao danas na zvaničnoj CM temi na xda forumu da ne mogu popraviti problem sa pozivima i mrežom osim ako LG ne izbaci oficijelni 6.0. rom.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1956 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

agent_zero wrote:@suad

Hvala za link, ali vidim u komentarima da nekima radi, nekima ne. Dakle lutrija je u pitanju. Ima li rizika za brick s onom metodom?

@frisky

Evo kod suada je 30d, to je zadnji update i kod njega je uspjelo. Kako misliš "ako ne uspiješ, znaš šta ti je raditi"? :)

I da, ima li problema sa instalacijom TWRP-a na zadnjem lollipopu, pod uslovom da je root uspio?



P.S. Koliko je komplikovan ovaj LG sa ovim stvarčicama, teško više da bih opet uzeo njihov mob...

P.S.2 Evo pronašao sam i ovaj metod ali ne znam koliko je siguran: http://forum.xda-developers.com/lg-g2/d ... a-t3072186
Meni je odradilo od prve. Ja sam sada nabacio titanium backup pro, zaledio aplikacije i miran sam. Mislim da je to ipak dovoljno za ovaj mob. Root+freeze nekih apps. :thumbup:
Image
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1957 Re: LG G2

Post by friskyoreo »

agent_zero wrote:Ma neću ništa raditi što podrazumijeva vraćanje starije verzije bilo roma, bilo kernela. Ako ne može na ovom, nikom ništa. :)

Ionako mi je splasnuo entuzijazam kad sam pročitao danas na zvaničnoj CM temi na xda forumu da ne mogu popraviti problem sa pozivima i mrežom osim ako LG ne izbaci oficijelni 6.0. rom.
Pa otprilike tako ti je i bolje.. :) I ja sam to prije saltao stalno, ali na kraju najbolji je ovaj stock rom, samo uradis debloat, instaliras greenify. Sve radi, brzo, nema bugova, stabilan. Ako hoces sta da promijenis, imas onaj cloudy rom. Ima look od g3, malo za promjenu. A i stabilan je i sve fercera.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1958 Re: LG G2

Post by agent_zero »

friskyoreo wrote:
agent_zero wrote:Ma neću ništa raditi što podrazumijeva vraćanje starije verzije bilo roma, bilo kernela. Ako ne može na ovom, nikom ništa. :)

Ionako mi je splasnuo entuzijazam kad sam pročitao danas na zvaničnoj CM temi na xda forumu da ne mogu popraviti problem sa pozivima i mrežom osim ako LG ne izbaci oficijelni 6.0. rom.
Pa otprilike tako ti je i bolje.. :) I ja sam to prije saltao stalno, ali na kraju najbolji je ovaj stock rom, samo uradis debloat, instaliras greenify. Sve radi, brzo, nema bugova, stabilan. Ako hoces sta da promijenis, imas onaj cloudy rom. Ima look od g3, malo za promjenu. A i stabilan je i sve fercera.
Jedino dolazi u obzir CM 12.1, ne bih one romove bazirane na 5.0.2. Ko bi rekao, ali poželio sam se čistog androida.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1959 Re: LG G2

Post by friskyoreo »

Meni je na cm kamera uvijek bila najslabija karika, me znam da li se sta u medjuvremenu promijenilo. Ostalo je sve u korist cm-a
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1960 Re: LG G2

Post by Maharadza »

friskyoreo wrote:Meni je na cm kamera uvijek bila najslabija karika, me znam da li se sta u medjuvremenu promijenilo. Ostalo je sve u korist cm-a
Nije! :sad:
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1961 Re: LG G2

Post by friskyoreo »

Maharadza wrote:
friskyoreo wrote:Meni je na cm kamera uvijek bila najslabija karika, me znam da li se sta u medjuvremenu promijenilo. Ostalo je sve u korist cm-a
Nije! :sad:
Steta. Sjecam se S1 kad sam imao, baterija na stock trajala dan, instalirao cm, i 3 dana znala izdrzati. I plus sto je letio telefon doslovce.
bacci
Posts: 58
Joined: 15/04/2014 00:39

#1962 Re: LG G2

Post by bacci »

Oce li g2 dobit nadogradnju na 6.0?
User avatar
mayab
Posts: 27174
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1963 Re: LG G2

Post by mayab »

Teško!

NE
Phobius
Posts: 334
Joined: 09/05/2004 22:00

#1964 Re: LG G2

Post by Phobius »

Kod mene se pojavile žute mrlje u gornjem lijevom uglu. Garanciju imam još koji dan, ali mi se i ne da sada slati na popravak, jer mi treba telefon za posao, a i nisam siguran da bi mi priznali jer mi je CloudyG3 instaliran. Te mrlje se pojave kada koristim telefon 5-10 minuta, ali ako se ne koristi isto toliko, nestanu.

Koliko mogu dobiti na PIK-u za njega? Telefon je odlično očuvan i ima sve dodatke, kao i originalnu kutiju.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#1965 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

Phobius wrote:Kod mene se pojavile žute mrlje u gornjem lijevom uglu. Garanciju imam još koji dan, ali mi se i ne da sada slati na popravak, jer mi treba telefon za posao, a i nisam siguran da bi mi priznali jer mi je CloudyG3 instaliran. Te mrlje se pojave kada koristim telefon 5-10 minuta, ali ako se ne koristi isto toliko, nestanu.

Koliko mogu dobiti na PIK-u za njega? Telefon je odlično očuvan i ima sve dodatke, kao i originalnu kutiju.
Nadji neku bijelu podlogu pa provjeri vide li se. Meni su se vidjele na bijeloj podlozi ...

Odradi unroot i odnesi, ne kosta te brate nista....
bacci
Posts: 58
Joined: 15/04/2014 00:39

#1966 Re: LG G2

Post by bacci »

mayab wrote:Teško!

NE
Ja sam čita da bi trebao dobiti,kao malo kasnije
User avatar
mayab
Posts: 27174
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1967 Re: LG G2

Post by mayab »

Kako podesiti razlicite zvukove za razlicite notifikacije-npr. jedan zvuk za SMS--ove , a neki drugi za FB obavjesti, ili obavjesti sa nekih drugih portala (npr.KLIX, N1, AVAZ itd )
Trenutno ha bio sms, ha bila obavjest sa nekog od ovih appova, uvijek isto, i ne nadjoh da se to moze podesavati! :?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#1968 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

Ja koliko znam, imas zvuk za notifikacije i to je to . jedan jedini .

A mozes za neke aplikacije namjestiti drugaciji zvuk ako to same imaju u sebi ... ja sam npr za Viber drugi zvuk skroz stavio
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1969 Re: LG G2

Post by problemnatravunu »

https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=en
NotifierPro Heads-up , pro verzija, 3.40USD :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#1970 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

problemnatravunu wrote:https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=en
NotifierPro Heads-up , pro verzija, 3.40USD :thumbup:
Da napomenem, koju god aplikaciju probas, ako ti se ne svidi mozes deinstalirati i pare vratiti
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1971 Re: LG G2

Post by Maharadza »

skafiskafsnjak wrote:
problemnatravunu wrote:https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=en
NotifierPro Heads-up , pro verzija, 3.40USD :thumbup:
Da napomenem, koju god aplikaciju probas, ako ti se ne svidi mozes deinstalirati i pare vratiti
...u roku 2h nakon kupovine, ali ako prođe više vremena moraš developera kontaktirati! :thumbup:
You can usually return any app or game within 2 hours for a full refund.

After 2 hours or more
Contact the developer

If Google Play's 2-hour return period has passed, the developer is responsible for deciding if you are eligible for a refund. Contact the app developer directly and ask for a refund. You can find an app developer's contact information listed on an app or game's detail page on Google Play. For instructions, go to help with an Android app or game.
https://support.google.com/googleplay/a ... 9637?hl=en
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1972 Re: LG G2

Post by ado-šampion »

Zute mrlje su standardna boljka G2. Ko god dodje da pogleda telefon u namjeri da kupi, ako vidi te mrlje reci ce ti da je displej pokvaren (sto i jeste), a to je 200-250 KM da se popravi. Ako su ti se jednom pojavile te mrlje, pojavice se sigurno i na zamjenskom displeju, tako su mom jaranu. Mislim da je tu problem pritisak, kod mene sve ok evo godina i po, ali ne nosim telefon u dzepu pantalona, jakna ili pederusa. :-) Ja bih to odnio na garanciju.

Sto se tice Androida M iluzorno je ocekivati ga na G2, mada postoje najave. Ni G4 jos nije dobio OTA a najavljivali su jos tamo u oktobru (kao "very soon"), isto kao sto su najavljivali i 5.1 za G2 pa nikad. Najbolje sto se moze ocekivati je da G3 dobije M, ali G2 nista od toga. I ovaj L update sto je dobio je sklepan nabrzinu, jedino sto je dobro je dizajn, ostalo nula bodova u odnosu na KK, performanse i baterija posebno. Sto se tice toga Cloudy ROM je marginalno bolji, da se ne zavaravamo (ja ga koristim skoro godinu), mada je za jedan custom ROM vrlo stabilan i sve radi. O ROMovima na kojim ne rade esencijalne stvari ne bih ni pricao.

Izgleda da je vrijeme da se uradi upgrade telefona. :-) Ja cekam da izadje S7 pa da vidim koliko ce utjecati na cijenu S6. :-) Sto se tice G4, pisao sam vec na temi, nula bodova sto se mene tice, ne zelim davati 600-700 maraka da dobijem cisti upgrade telefona koji imam s jos gorom izradom.
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#1973 Re: LG G2

Post by Nogatrans »

Sto se tice G4 ja imam samo pohvale za ovaj telefon.
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#1974 Re: LG G2

Post by madridist »

Zute mrlje nastaju zagrijavanjem .
Izgleda da i g3 ima isti problem.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1975 Re: LG G2

Post by Maharadza »

ado-šampion wrote:Zute mrlje su standardna boljka G2. Ko god dodje da pogleda telefon u namjeri da kupi, ako vidi te mrlje reci ce ti da je displej pokvaren (sto i jeste), a to je 200-250 KM da se popravi. Ako su ti se jednom pojavile te mrlje, pojavice se sigurno i na zamjenskom displeju, tako su mom jaranu. Mislim da je tu problem pritisak, kod mene sve ok evo godina i po, ali ne nosim telefon u dzepu pantalona, jakna ili pederusa. :-) Ja bih to odnio na garanciju.

Sto se tice Androida M iluzorno je ocekivati ga na G2, mada postoje najave. Ni G4 jos nije dobio OTA a najavljivali su jos tamo u oktobru (kao "very soon"), isto kao sto su najavljivali i 5.1 za G2 pa nikad. Najbolje sto se moze ocekivati je da G3 dobije M, ali G2 nista od toga. I ovaj L update sto je dobio je sklepan nabrzinu, jedino sto je dobro je dizajn, ostalo nula bodova u odnosu na KK, performanse i baterija posebno. Sto se tice toga Cloudy ROM je marginalno bolji, da se ne zavaravamo (ja ga koristim skoro godinu), mada je za jedan custom ROM vrlo stabilan i sve radi. O ROMovima na kojim ne rade esencijalne stvari ne bih ni pricao.

Izgleda da je vrijeme da se uradi upgrade telefona. :-) Ja cekam da izadje S7 pa da vidim koliko ce utjecati na cijenu S6. :-) Sto se tice G4, pisao sam vec na temi, nula bodova sto se mene tice, ne zelim davati 600-700 maraka da dobijem cisti upgrade telefona koji imam s jos gorom izradom.
Zato flešaj ovo čudo:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/d ... d-t3120790



i uživaj! Posljednji build meni radi savršeno, telefon se preporodio, leti u odnosu na stock, čak i za KK ROM koji je do sada bio najbrži, LP ROM je izvlačio Dorimanx kernel koliko-toliko ali CM (čitaj vanilla android) je i dalje babo za sve ostale! :thumbup:
Post Reply