LG G2

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#1926 Re: LG G2

Post by Maharadza »

AmADin_gospo wrote:trebam rootovati svoju G2cu s 4.4.2 hAandroidom, interesuje me, jel bolje raditi preko PCa ili preko apk, jer vidim na netu ko ima i ta opcija.
naime, poenta toga je da ukinem skroz bloatware s telefona, LGev i Google-tov.

molim predlog.
Ja koristio 2 aplikacije; towelroot (za root) + autorec (ubacivanje TWRP recovery) potom briši ili flešaj šta hoćeš! :mrgreen:

Mada ako ti je cilj samo debloat (čišćenje bloatware-a), onda samo towelroot instaliraj pa potom titanium backup i briši šta hoćeš! :thumbup:

Trenutno sam na crdroid CM13 ROM-u (6.0.1) koji se je pokazao odlični, bukvalno leti sve u odnosu na stock, u proseku 5h SoT, ne grije se kao na stock ROM-u, D3GO radi (čitaj: moguće uraditi temp unroot a što nije moguće na stock-u), jedini "minus" možda što nema LG camera app ali koristim Camera Zoom FX koji sam kupio davno i odrađuje posao dobro! Ja zadovoljan! :thumbup:
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#1927 Re: LG G2

Post by AmADin_gospo »

a jel ima neka posebna app za brisanje tog sranja, il ga mogu izbrisati klasično, iz app-a u postavkama?

također, koji ima dobar bootmgr za app koje želim da imam, al ne želim da se butaju.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1928 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/g ... p-t3056951

Odradio sam root danas i pitanje sada slijedi šta dalje raditi? Instalirao sam ovaj system app remover https://play.google.com/store/apps/deta ... .systemapp

Šta dalje? :D
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1929 Re: LG G2

Post by friskyoreo »

suad-sarajevo wrote:http://forum.xda-developers.com/lg-g3/g ... p-t3056951

Odradio sam root danas i pitanje sada slijedi šta dalje raditi? Instalirao sam ovaj system app remover https://play.google.com/store/apps/deta ... .systemapp

Šta dalje? :D
Instaliraj titanium back up, i sa njim zamrzni sistemske aplikacije. Kada su zamrznute, ne koriste ti resurse... A nekad ti mogu zatrebati, pa je lakse da se odmrznu, nego da ih nanovo trazis i instaliras.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1930 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

Image

I sta da radim sa ovim key module a sta sa ovim should keep? Neke aplikacije sam vec deinstalirao sa ovim app removerom ali one se i dalje nalaze na mobu ali se ne mogu koristiti. Tu mi je veliki upitnik iznad glave?
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1931 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

Ovo ti je ono kad se neko petlja gdje mu nije mjesto. Nekako sam izbrisao music app sa ovom system app remover, onda sam uradio factory reset i aplikaciji (muzickoj] ni traga ni glasa.

Ima li nacina da je nekako vratim? :?
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#1932 Re: LG G2

Post by febo_acm »

suad-sarajevo wrote:Ovo ti je ono kad se neko petlja gdje mu nije mjesto. Nekako sam izbrisao music app sa ovom system app remover, onda sam uradio factory reset i aplikaciji (muzickoj] ni traga ni glasa.

Ima li nacina da je nekako vratim? :?
Lg flas tool, download .kdz i flash :D
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1933 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

Ne kontam ni jednu jedinu rijec al ono iskreno bas. :mrgreen: :skoljka:
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1934 Re: LG G2

Post by friskyoreo »

suad-sarajevo wrote:Ovo ti je ono kad se neko petlja gdje mu nije mjesto. Nekako sam izbrisao music app sa ovom system app remover, onda sam uradio factory reset i aplikaciji (muzickoj] ni traga ni glasa.

Ima li nacina da je nekako vratim? :?
Zato su ti svi i govorili da koristis titanium back up, upravo iz ovog razloga...
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#1935 Re: LG G2

Post by AmADin_gospo »

a jel moze i titanium i sysapremove zajedno? neke da zaledim a neke da pobrisem?
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1936 Re: LG G2

Post by friskyoreo »

AmADin_gospo wrote:a jel moze i titanium i sysapremove zajedno? neke da zaledim a neke da pobrisem?
Moze, ali bolje je sam zalediti i rahat. Mozes neke system appove pretvoriti u user, pa ih hibernirati npr...
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#1937 Re: LG G2

Post by AmADin_gospo »

friskyoreo wrote:
AmADin_gospo wrote:a jel moze i titanium i sysapremove zajedno? neke da zaledim a neke da pobrisem?
Moze, ali bolje je sam zalediti i rahat. Mozes neke system appove pretvoriti u user, pa ih hibernirati npr...
znači uprkos svim silnim aplikacijama, najbolje se pokazala kombinacija root + titanium backup ? bez potrebe za ikakvim drugim điđama ?
btw, jel TB radi u podzatini i čuva ove u hibernaciji/isključene, ili on samo "jednokratno" njih pogasi i ostaje ugašen dok se ne pokrene opet.

također, jel on može ukinuti i neke servise il je isključivo za aplikacije u kompletu?
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1938 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

friskyoreo wrote:
AmADin_gospo wrote:a jel moze i titanium i sysapremove zajedno? neke da zaledim a neke da pobrisem?
Moze, ali bolje je sam zalediti i rahat. Mozes neke system appove pretvoriti u user, pa ih hibernirati npr...
Da sam slusao @friskyoreo ne bih imao problema ali ja pametnjaković. Dakle, potrebno je uraditi samo root i onda, nakon sto sam sa mobilism marketa skinuo pro verziju titaniuma, :D zamrznuo aplikacije koje mi ne trebaju, bar trenutno i na taj nacin se dobije na prostoru a i RAM se poprilicno oslobodi.

Neke sam vec zaledio.

Image

Sad jos jedno pitanje. Zasto su neke aplikacije oznacene crvenom bojom, pretpostavljam da se ne bi trebale dirati jer su sistemske?

Image
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#1939 Re: LG G2

Post by Nazif_Gljiva »

Ima li neko prijedlog za dobar punjac za auto?
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1940 Re: LG G2

Post by friskyoreo »

Pazi koje sistemske aplikacije stavljas u freeze.. Vrlo lako mozes zavrsiti na bootloop pa da ponovo moras flashovati, ako ne znas sta radis. Bez nekih sistem ne moze da funkcionise... Nadji listu aplikacija koje su "safe to remove/freeze" za tvoj telefon... Malo googlaj, imas na xda i skripte koje automatski to odrade. Bilo je bar za S4 kad sam imao...
Da hiberniras services, imas ovu aplikaciju, mada meni je greenify sasvim dovoljan i nema potrebe da services jos hiberniram.
http://forum.xda-developers.com/android ... s-t3076769
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#1941 Re: LG G2

Post by Maharadza »

Ja sam imao onaj wakelock drain od google play services (com.android.gms) procesa, gdje je betterbatterystats snimao kako navedeni proces iz pozadine "budi" telefon >30x po satu a ukinuti ga jednostavno ne smiješ jer je sistemski i esencijalan za rad Playstore app-a! Naravno, pošto je ovo moćni android 8-) , na kraju sam sam riješio problem tako što sam ukinuo 2 servisa od mnogih koje ovaj proces ima i to pomoću "disable services" aplikacije:

GoogleLocationManagerService

GoogleLocationService

http://forum.xda-developers.com/oneplus ... -t3176177/

I BOOM - sada "samo" 7-9x po satu ovaj proces budi uređaj! 8)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1942 Re: LG G2

Post by agent_zero »

Otvorim fino cyanogen mod ofišl g2 stranicu sa uputstvom kako se instalira CM rom po drugi put, ne bi li šta ponovo skontao jer prvi put nisam ništa skontao. Međutim opet mi nije jasna procedura instaliranja CM roma. Možda griješim, ali mi se čini da su one upute pisane za one koji su na KK, a ne na LP? Govorim naravno o ovom uputstvu: https://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_d802

Ima li negdje neko detaljnije (noob-ovsko) uputstvo?
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#1943 Re: LG G2

Post by HardCore »

Imas na yt miliin nobovski, jos da biras koji ces rom, ja sam neki dan ubacio cloudy g2 3.3 i prezadovoljan za sad
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1944 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

Za nas koji volimo cackati po telefonu i vazda nesto mijenjati nije android. Uzmi brate fino windows phone i budi happy kad promijenis ringtone ili pozadinu i to je to. Ovako, uvijek je ostavljena mogucnost da se nesto sHebe. :D

Znam sebe. Dok nesto ne pokvarim necu se okaniti. :izet:
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1945 Re: LG G2

Post by friskyoreo »

agent_zero wrote:Otvorim fino cyanogen mod ofišl g2 stranicu sa uputstvom kako se instalira CM rom po drugi put, ne bi li šta ponovo skontao jer prvi put nisam ništa skontao. Međutim opet mi nije jasna procedura instaliranja CM roma. Možda griješim, ali mi se čini da su one upute pisane za one koji su na KK, a ne na LP? Govorim naravno o ovom uputstvu: https://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_d802

Ima li negdje neko detaljnije (noob-ovsko) uputstvo?
Koliko sam ja skontao, radis klasicni flash, ako si na stock romu. Prepostavljam da vec imas root i latest recovery...
The required bootloader (aboot) for CM13 on the LG G2 is the KitKat (KK) bootloader. CM13 will fail to install otherwise. The minimum required bootstack (radios, laf, and other firmwares) is a KitKat (KK) bootstack, however a Lollipop (LP) bootstack will work and is recommended. The CM13 release is generally supported by the lg-devs and their only supported bootstack is the one they provide, the lg-devs lollipop bootstack.
Znaci da mozes i sa KK i LP da predjes na CM13, oba bootloadera mogu, cak je i LP preporucen. Kako sam ja skontao iz ovog gore.
Vise info imas ovdje.
http://forum.xda-developers.com/lg-g2/o ... 2-t3264508
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1946 Re: LG G2

Post by friskyoreo »

I kad smo vec kod CM13, ima li ko da ga koristi kod nas u Bosni, mislim zbog LTE. Da li radi na 2g/3g mrezi, i kako izgleda taj problem sa pozivima, tj da se prekid poziva ne zavrsi kako treba?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1947 Re: LG G2

Post by agent_zero »

friskyoreo wrote:
agent_zero wrote:Otvorim fino cyanogen mod ofišl g2 stranicu sa uputstvom kako se instalira CM rom po drugi put, ne bi li šta ponovo skontao jer prvi put nisam ništa skontao. Međutim opet mi nije jasna procedura instaliranja CM roma. Možda griješim, ali mi se čini da su one upute pisane za one koji su na KK, a ne na LP? Govorim naravno o ovom uputstvu: https://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_d802

Ima li negdje neko detaljnije (noob-ovsko) uputstvo?
Koliko sam ja skontao, radis klasicni flash, ako si na stock romu. Prepostavljam da vec imas root i latest recovery...
The required bootloader (aboot) for CM13 on the LG G2 is the KitKat (KK) bootloader. CM13 will fail to install otherwise. The minimum required bootstack (radios, laf, and other firmwares) is a KitKat (KK) bootstack, however a Lollipop (LP) bootstack will work and is recommended. The CM13 release is generally supported by the lg-devs and their only supported bootstack is the one they provide, the lg-devs lollipop bootstack.
Znaci da mozes i sa KK i LP da predjes na CM13, oba bootloadera mogu, cak je i LP preporucen. Kako sam ja skontao iz ovog gore.
Vise info imas ovdje.
http://forum.xda-developers.com/lg-g2/o ... 2-t3264508
Problem je u tome što nemam ni root, ni custom recovery, sve mi je na stock zadnjem 5.0.2. Na netu ima dosta uputstava ALI sa već urađenim rootom i instaliranim custom recovery-em. Mene zanima kako ide procedura roota i instaliranja twrp recovery-a na stock 5.0.2 lollipopu, pa onda dalje ostalo.

Btw, to za LTE što pitaš, meni je nexus 5 bez problema radio kad je izabrana LTE mreža.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1948 Re: LG G2

Post by friskyoreo »

agent_zero wrote:
Problem je u tome što nemam ni root, ni custom recovery, sve mi je na stock zadnjem 5.0.2. Na netu ima dosta uputstava ALI sa već urađenim rootom i instaliranim custom recovery-em. Mene zanima kako ide procedura roota i instaliranja twrp recovery-a na stock 5.0.2 lollipopu, pa onda dalje ostalo.

Btw, to za LTE što pitaš, meni je nexus 5 bez problema radio kad je izabrana LTE mreža.
Ako si uradio ovaj zadnji update, mislim da ti root nece moci.. Ja sam neki dan isto pokusao, i nije islo. Valjda su uradili patch u zadnjem sigurnosnom update-u. Pa ces morati downgrade na malo stariji LP rom, sa flashtoolom. Samo skini kdz od nekog LP roma koji je stariji.
Kad to odradis, skines "lg one click root", i time rootas telefon. Sasvim jednostavna aplikacija/skripta (imas noviju i stariju verziju, meni je draza obicna skripta jer se ne zahebavam sa instalacijom). Onda skines recovery, imas na ovom gore linku sa xda sto sam postavio preporucenu. I nju isto flashas preko flash tool-a i gotovo.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1949 Re: LG G2

Post by agent_zero »

friskyoreo wrote:
agent_zero wrote:
Problem je u tome što nemam ni root, ni custom recovery, sve mi je na stock zadnjem 5.0.2. Na netu ima dosta uputstava ALI sa već urađenim rootom i instaliranim custom recovery-em. Mene zanima kako ide procedura roota i instaliranja twrp recovery-a na stock 5.0.2 lollipopu, pa onda dalje ostalo.

Btw, to za LTE što pitaš, meni je nexus 5 bez problema radio kad je izabrana LTE mreža.
Ako si uradio ovaj zadnji update, mislim da ti root nece moci.. Ja sam neki dan isto pokusao, i nije islo. Valjda su uradili patch u zadnjem sigurnosnom update-u. Pa ces morati downgrade na malo stariji LP rom, sa flashtoolom. Samo skini kdz od nekog LP roma koji je stariji.
Kad to odradis, skines "lg one click root", i time rootas telefon. Sasvim jednostavna aplikacija/skripta (imas noviju i stariju verziju, meni je draza obicna skripta jer se ne zahebavam sa instalacijom). Onda skines recovery, imas na ovom gore linku sa xda sto sam postavio preporucenu. I nju isto flashas preko flash tool-a i gotovo.
Štaaaaaaaaaaa???? Ne može sad root na stock 30d, 5.0.2 lollipop???? Kako, zašto??? :-)

Jeli to 100% info? Ma nema šanse da bi se vraćao na neke KK stvari i zajebavao s time ako ne može na trenutnom stocku...
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1950 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

Image

Ja sam prije 2 dana odradio root preko ovog uputstva.

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/g ... p-t3056951
Post Reply