LG G2

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#1901 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

zateznistub wrote:Porediti regularno nabavljen aparat sa cijenama kod piljara koji su ga boga pitaj kako nabavili je smijesno.

Zamjena aparata kod ovlaštenih trgovaca/servisera je stvar poslovne politike a ne nikakva slučajnost. Slučajnost je u Univerzalno da ti ispoštuje bilo kakvu stavku iz garantne izjave.

Neki dan sam dobio nov Lenovo tablet, koji je za klasu bolji, kao zamjenu za pokvaren Prestigio. Neka se javi kome je to uspjelo u univerzalno, kam connecting i sličnim zelenarama.
Niko nije uporedjivao u smislu sta je bolje ... Nego jbt nije malo dati haman duplo vise za telefon, u tome je fazon.
Ja sam imao puuuuuno srece s mojim, da bas kada sam ja odnio na servis , oni nemaju displeja za zamjenu - pa sam dobio novi .
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1902 Re: LG G2

Post by ado-šampion »

Jeste isto kao sto je stvar "poslovne politike" da ovlasteni ovdje plati radnika 600 KM i uzima marzu kao i ovlasteni u DE koji plati radnika 1500 eura. Dobra poslovna politika. :D

Moze, ali ne za moje pare. Nije mi svejedno sto su piljare sumnjive i sto sigurno na neki nacin varaju drzavu, ali vala bolje i to nego da se neko na osnovu mene bogati ili da placa uhljebe koji nista ne rade. Dok je ovaca bice i vune.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1903 Re: LG G2

Post by zateznistub »

ado-šampion wrote:Jeste isto kao sto je stvar "poslovne politike" da ovlasteni ovdje plati radnika 600 KM i uzima marzu kao i ovlasteni u DE koji plati radnika 1500 eura. Dobra poslovna politika. :D

Moze, ali ne za moje pare. Nije mi svejedno sto su piljare sumnjive i sto sigurno na neki nacin varaju drzavu, ali vala bolje i to nego da se neko na osnovu mene bogati ili da placa uhljebe koji nista ne rade. Dok je ovaca bice i vune.
DA je upola drzava kao ta njemacka, univerzalno i slične zelenare ne bi ni postojale...
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1904 Re: LG G2

Post by avaks »

Realno, u Njemačkoj i nema potrebe za tim zelenarama kada od operatera pod ugovorom dobiješ pravo jeftino telefone.
Dajem svaki mjesec 10€ na pretplatu i na dvije godine dobijem LG G2 za 1€... Garancija, sve tu a svakako bih to trošio.
U našoj lijepoj, plaćaš 10€ pretplatu (da barem u pola dobiješ kao ti u Njemačkoj što imaju) i onda još 300€ za telefon koji je u piljari 150€ :lol:
E u tome je fazon ali sit gladnog ne razumije tako da bez veze iz praznog u šuplje ovde već treći put.
Malo je off ali pogledaj recimo tu Njemačku koju poredite već:
http://www.billiger-telefonieren.de/tar ... rting=true
Simyo tarifa, 11€ mjesečno:
Telefon-Flatrate in alle Netze (flat u svim mrežama)
SMS-Flatrate
Internet-Flatrate mit 500 MB (500mb po LTE brzinama onda spori flat)
42,0 Mbit/s im LTE-Netz
Mailbox-Abfrage kostenlos
Laufzeit 24 Monate (ugovor na 24mjeseca)
Znači samo jedan od primjera. E ako uz ovu tarifu hoćeš recimo Galaxy s6 od 32GB ili iphone 6 od 16GB plaćaš još 15€ mjesečno (kao rata izađe).
Vjerovatno ima i jeftinije ali poenta je da uz ugovor dobiješ puno jeftinije i onda se ipslati. I po ko zna koji put, Švabo po zakonu ima 8€ satinicu (to je minimum) i plaća i telefon i telefoniju jeftinije nego Bošnjo. On za 3-4 sata danas sebi zaradi tu mjesečnu ratu.
Isto da ti BHT ili Ero da sve ovo + telefon i da plaćaš 10KM mjesečno. E gdje bi onda piljare bile?!
Do tada ćemo da kuburimo ko šta može :thumbup:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1905 Re: LG G2

Post by ado-šampion »

avaks wrote:Realno, u Njemačkoj i nema potrebe za tim zelenarama kada od operatera pod ugovorom dobiješ pravo jeftino telefone.
Dajem svaki mjesec 10€ na pretplatu i na dvije godine dobijem LG G2 za 1€... Garancija, sve tu a svakako bih to trošio.
U našoj lijepoj, plaćaš 10€ pretplatu (da barem u pola dobiješ kao ti u Njemačkoj što imaju) i onda još 300€ za telefon koji je u piljari 150€ :lol:
E u tome je fazon ali sit gladnog ne razumije tako da bez veze iz praznog u šuplje ovde već treći put.
Malo je off ali pogledaj recimo tu Njemačku koju poredite već:
http://www.billiger-telefonieren.de/tar ... rting=true
Simyo tarifa, 11€ mjesečno:
Telefon-Flatrate in alle Netze (flat u svim mrežama)
SMS-Flatrate
Internet-Flatrate mit 500 MB (500mb po LTE brzinama onda spori flat)
42,0 Mbit/s im LTE-Netz
Mailbox-Abfrage kostenlos
Laufzeit 24 Monate (ugovor na 24mjeseca)
Znači samo jedan od primjera. E ako uz ovu tarifu hoćeš recimo Galaxy s6 od 32GB ili iphone 6 od 16GB plaćaš još 15€ mjesečno (kao rata izađe).
Vjerovatno ima i jeftinije ali poenta je da uz ugovor dobiješ puno jeftinije i onda se ipslati. I po ko zna koji put, Švabo po zakonu ima 8€ satinicu (to je minimum) i plaća i telefon i telefoniju jeftinije nego Bošnjo. On za 3-4 sata danas sebi zaradi tu mjesečnu ratu.
Isto da ti BHT ili Ero da sve ovo + telefon i da plaćaš 10KM mjesečno. E gdje bi onda piljare bile?!
Do tada ćemo da kuburimo ko šta može :thumbup:
Ma pusti ba, ne vrijedi pricati.

Prvo ovdje puno ljudi radi u Telecomu pa ih brane.

Drugo, ja placam taj najmanji paket, kosta 15 KM mjesecno (17.5 s PDVom), odem 10 dana u roaming, javim se tu i tamo u Sarajevo da znaju ljudi da sam ziv, dodaju mi cenera na racun, samo sto upalim internet u roamingu, oderu me, ako kojim slucajem potrosis manje od tih 15 KM ne mozes iskoristiti na primjer za humanitarne brojeve, to ide dodatno.
I uz sve to ako hocu top telefon, recimo G2, naplate mi isto ko u ovlastenoj radnji, samo eto sto mi daju na rate. Besmisleno.

Sura mi u Minhenu placa paket od 20 eura, za 20 dodatno ima S6 i plus dobije Samsung Tab dzaba onako na koristenje. A tamo prosjecna primanja 4-4.5 puta veca.

Ne kontaju ljudi koliko Telecom dere. A i te ovlastene radnje s mobitelima generalno.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#1906 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

A jebiga, nema konkurencije .

Vi biste dali za markicu telefon od 1000 km ? MOzemo sad palamudit , ali to je druga tema. Svi bismo mi isto uradili i svi bismo gledali da vise zaradimo.

U Njemackoj ima bezbroj tih operatera i konkurencija je velika. Ja bih prvi volio da jos koji operater dodje ...ove nacionalno orjentisane ne racunam jer vecina Bosnja nece u mTel ili Eronet .
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1907 Re: LG G2

Post by avaks »

A ne može za markicu, to samo dočaravam :D
Da je iole u granicama naših potrošačkih mogućnosti pa da na ovu cijenu pretplate od 17,5KM doda još 20-30KM za telefon od 1000KM bilo bi ekstra i njima a i krajnjim korisnicima. Gdje bi onda piljare bile?! Ali tako se ne razmišlja ovdje jbg.
Konkurencije ima ali konkurentnih cijena nema iz puno razloga. Do tada će u telekomima telefon koji je u piljari 500KM biti 1000KM + pretplata ali imaš oficijelnu garanciju pa ko može ispoštovati i kupovaće.
Ja dok ne mogu, ići ću na rizik jer mi se isplati.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#1908 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

Ma nema za markicu, ima za ojro - ovisi kolika ti je pretplata ...

Nema ovdje konkurencije ... tek kad se pojavi neka kompanija koja nema nacionalni predznak - e to ce biti konkurencija . NEsto kao Telemach za tv i telefoniju .... i Boga mi, ubijaju ih malo po malo .

Nadam se da ce poraditi na tim stvarima prije nego neko dodje pa ih zaebe ...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1909 Re: LG G2

Post by agent_zero »

Vidim ja nešto meni fali u odnosu na g3 UI, kad ono vidim nisu stavili "smart notice" na g2 :-)
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#1910 Re: LG G2

Post by sencobih »

Uvalile mi se nekakve reklame nikako da ih se kotarisem, skenirao raznim programima, brisao podatke ali opet nakon cca 20-ak minuta kad pokrenem bilo kakvu aktivnost ponudi mi neko sranje da kupim ili da instaliram nesto, ima li ko kakvu ideju a da ne radim hard reset?
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3031
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1911 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

To ti je od neke aplikacije koju si vjerovatno skoro instalirao. Deinstaliraj je pa vidi ima li promjena.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1912 Re: LG G2

Post by agent_zero »

Ljudovi kakvo je kod vas stanje na 30d?

Meni je baterija dosta oslabila u odnosu na 30b (prva verzija 5.0.2.), na kojem je bila odlična (pisao već o tom).
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3031
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1913 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

Isplati li mi se mijenjati moj G2 za Samsung Galaxy Note 3 32gb, 3gb RAM...telefon je sa pika. Moj je iz bh telecoma, bez ikakvih ostecenja, kutija, kablovi...znaci sve tip top.

Nudio sam mu zamjenu uz doplatu 50 km i nije pristao. Vrijedi li vise dati? Inace, njegova cijena Note-a je 450 km.

P.S. Link sa pika nisam stavio da se ne bi pogresno protumacilo, nista vise.

Hvala.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#1914 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

Ne znam sada koliko note 3 vrijedi, ali isplati se mijenjati. Bolji je telefon od g2. Ja imam g3, a mislim da je note 3 bolji i od g3
Last edited by skafiskafsnjak on 21/12/2015 23:46, edited 3 times in total.
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#1915 Re: LG G2

Post by Maharadza »

suad-sarajevo wrote:Isplati li mi se mijenjati moj G2 za Samsung Galaxy Note 3 32gb, 3gb RAM...telefon je sa pika. Moj je iz bh telecoma, bez ikakvih ostecenja, kutija, kablovi...znaci sve tip top.

Nudio sam mu zamjenu uz doplatu 50 km i nije pristao. Vrijedi li vise dati? Inace, njegova cijena Note-a je 450 km.

P.S. Link sa pika nisam stavio da se ne bi pogresno protumacilo, nista vise.

Hvala.
Ovisi od tebe lično, jer oba uređaja imaju faktički isti CPU i GPU (osim ako je N9000 verzija sa exynos Octa-core CPU mada sumnjam :mrgreen: ), Note zato ima veći ekran, proširivu memoriju i zamjenjivu bateriju i olovku naravno...jer ipak je note phablet dok je g2 "obični" smartphone! Meni je također kamera na note 3 bolja, barem po onome što sam vidio na burazovom Note 3 - iako nema optičku stabilizaciju slike dok g2 ima! Ako ti ne smeta veći ekran, note je svakako upgrade! A da li je vrijedan doplate uz G2 - to moraš za sebe odlučiti! Ako ništa, sigurno će ti kasnije biti lakše prodati note nego g2 kada baš zastari! :mrgreen:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3031
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1916 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

Quad-Core procesor od 2.3ghz
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1917 Re: LG G2

Post by agent_zero »

Maharadza wrote:
suad-sarajevo wrote:Isplati li mi se mijenjati moj G2 za Samsung Galaxy Note 3 32gb, 3gb RAM...telefon je sa pika. Moj je iz bh telecoma, bez ikakvih ostecenja, kutija, kablovi...znaci sve tip top.

Nudio sam mu zamjenu uz doplatu 50 km i nije pristao. Vrijedi li vise dati? Inace, njegova cijena Note-a je 450 km.

P.S. Link sa pika nisam stavio da se ne bi pogresno protumacilo, nista vise.

Hvala.
Ovisi od tebe lično, jer oba uređaja imaju faktički isti CPU i GPU (osim ako je N9000 verzija sa exynos Octa-core CPU mada sumnjam :mrgreen: ), Note zato ima veći ekran, proširivu memoriju i zamjenjivu bateriju i olovku naravno...jer ipak je note phablet dok je g2 "obični" smartphone! Meni je također kamera na note 3 bolja, barem po onome što sam vidio na burazovom Note 3 - iako nema optičku stabilizaciju slike dok g2 ima! Ako ti ne smeta veći ekran, note je svakako upgrade! A da li je vrijedan doplate uz G2 - to moraš za sebe odlučiti! Ako ništa, sigurno će ti kasnije biti lakše prodati note nego g2 kada baš zastari! :mrgreen:
Tako nekako...

Nego hoće li note 3 dobiti MM? Na gsmareni piše da je zadnji 5.0.2. Ja inače ne bih nikada vršio apgrejd na mob koji neće imati najnoviji android. Ali to je moje mišljenje.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3031
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1918 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

Iskreno. Povuklo me je malo veći ekran i nešto bolji kvalitet slika. Nisam baš oduševljen slikama na G2 a i "noise reduction" ili kako se već zove nije baš OK. Možda doplata do 100 KM i nije loš izbor.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1919 Re: LG G2

Post by Dr Kova »

suad-sarajevo wrote:Iskreno. Povuklo me je malo veći ekran i nešto bolji kvalitet slika. Nisam baš oduševljen slikama na G2 a i "noise reduction" ili kako se već zove nije baš OK. Možda doplata do 100 KM i nije loš izbor.
Pa realno i nije... Note će držati cijenu, a i lakše ćeš ga kasnije "udati" za neki novi i bolji... :thumbup:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3031
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1920 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

Note 3 ko VW. :D
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1921 Re: LG G2

Post by Dr Kova »

:lol: :lol: iPhone najbolje drži cijenu, pa onda Samsung, tako je to kod nas
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3031
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1922 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

Hvala na savjetima. Čim legne stoja, vjeroJatno ide Note 3. :D :thumbup:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1923 Re: LG G2

Post by agent_zero »

@Maharadža

Kakve su slike na CM12/13, čitam po netu da je to najslabija karika CM roma? Također, mislim na xda ali nisam siguran, sam pročitao da na CM-u ne radi ono da biraš vrstu mreže (samo 2g, samo 3g).
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#1924 Re: LG G2

Post by Maharadza »

agent_zero wrote:@Maharadža

Kakve su slike na CM12/13, čitam po netu da je to najslabija karika CM roma? Također, mislim na xda ali nisam siguran, sam pročitao da na CM-u ne radi ono da biraš vrstu mreže (samo 2g, samo 3g).
Slike ništa lošije samo je SOFTVER lošiji tj ovaj njihov camera app očajan, ali koristim ionako camera zoom Fx app kojeg sam kupio davno na marketu a razliku neku u kvaliteti nisam primjetio iskreno.

To za 3g je globalni bug ove verzije CM-a, samo LTE zasad, ne možeš prebaciti na 2g niti na 3g. Valjda brzo poprave, pošto update izlazi svakog vikenda. ;)
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#1925 Re: LG G2

Post by AmADin_gospo »

trebam rootovati svoju G2cu s 4.4.2 hAandroidom, interesuje me, jel bolje raditi preko PCa ili preko apk, jer vidim na netu ko ima i ta opcija.
naime, poenta toga je da ukinem skroz bloatware s telefona, LGev i Google-tov.

molim predlog.
Post Reply