LG G2

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31565
Joined: 16/04/2011 18:46

#1876 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

Maharadza wrote:
skafiskafsnjak wrote:Pojavila mi se zuta mrlja na displeju. Odnio u servis....nakon 20 dana zovu da kazu da nemaju displeja i da su javili BHT-u da mi daju novi mob. Posto g2 novih nema, dobio sam g3.

Pozdrav drugovi, selim se na g3 temu :bih:
NAFAKOOOO...I.HATE.YUUUUu!!!!!! :P :P :P :P :P

Ozbiljno; blago tebi, neka je sa srećom! :thumbup:
nafaka, nista drugo , al stvarno :)

hvala
sencobih
Posts: 6956
Joined: 08/09/2010 08:33

#1877 Re: LG G2

Post by sencobih »

i kad neko kaze, jebo garanciju, ima jeftinije na jednom mjestu :run:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31565
Joined: 16/04/2011 18:46

#1878 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

sencobih wrote:i kad neko kaze, jebo garanciju, ima jeftinije na jednom mjestu :run:
E upravo sam i ja to rekao...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1879 Re: LG G2

Post by agent_zero »

skafiskafsnjak wrote:Pojavila mi se zuta mrlja na displeju. Odnio u servis....nakon 20 dana zovu da kazu da nemaju displeja i da su javili BHT-u da mi daju novi mob. Posto g2 novih nema, dobio sam g3.

Pozdrav drugovi, selim se na g3 temu :bih:
Čestitam i neka te dobro služi... ;-)

Samo svi ovi koji su u transu treba da znaju da je ovo izuzetak izuzetaka, a nikako pravilo. Čak mi je prvi put da čujem, a pratim 2-3 g2 foruma. Obično ako se kojim slučajem desi da dobiješ drugi mob, otprilike dobiješ slabiji, odnosno mob koji odgovara današnjoj cijeni g2. I to vani, a ne kod nas. Tako da zasluge idu i Staniću, definitivno izgleda da su najbolji predstavnik nekog branda u BiH.

Tako da si imao neviđene sreće :wink: , a sad uživaj :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31565
Joined: 16/04/2011 18:46

#1880 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

agent_zero wrote:
skafiskafsnjak wrote:Pojavila mi se zuta mrlja na displeju. Odnio u servis....nakon 20 dana zovu da kazu da nemaju displeja i da su javili BHT-u da mi daju novi mob. Posto g2 novih nema, dobio sam g3.

Pozdrav drugovi, selim se na g3 temu :bih:
Čestitam i neka te dobro služi... ;-)

Samo svi ovi koji su u transu treba da znaju da je ovo izuzetak izuzetaka, a nikako pravilo. Čak mi je prvi put da čujem, a pratim 2-3 g2 foruma. Obično ako se kojim slučajem desi da dobiješ drugi mob, otprilike dobiješ slabiji, odnosno mob koji odgovara današnjoj cijeni g2. I to vani, a ne kod nas. Tako da zasluge idu i Staniću, definitivno izgleda da su najbolji predstavnik nekog branda u BiH.

Tako da si imao neviđene sreće :wink: , a sad uživaj :thumbup:
Ahm ja koliko sam citao, dobijas telefon koji sada kosta onoliko koliko je kostao tvoj kada si kupio . Danasnja cijena g2 je nepoznanica jer g2 novog vise nema (ovlastenog) pa se uzima cijena kad sam kupio.

Za G2 ne znam, ali jedan forumas mi je rekao da je dobio Huawei p8 umjesto p7 . Nisu mogli iz nekog razloga popraviti P7 i dobije iz BHT novi P8 .
Svakako sam imao puno srece jer bas sad nemaju na stanju displeja za G2 i ne znaju kada ce im doci ..

PS: svakako me Stanic ispostovao 100% . Nisam ljude ni zvao ni dosadjivao .. mob je bio nekih 20 dana na servisu i onda sam nazvao eto da pitam dokle je doslo, lik mi rekao javice mi sutra sta ce biti . Tako je i bilo, nazvao me ujutro i rekao . Uglavnom svaka cast :bih:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1881 Re: LG G2

Post by avaks »

Ti ekstra prođe :thumbup:
Ajde neka je sa srećom!
sencobih wrote:i kad neko kaze, jebo garanciju, ima jeftinije na jednom mjestu :run:
O tome se već da raspravljati. U vrijeme kada sam ja kupovao G2, u Univerzalnom je 590KM bila 32GB verzijas dok kod Stanića 999KM ona 16GB.
U Univerzalno nikakva garancija ali duplo jeftinije, nekome se isplati rizikovati. Evo nakon godinu i pet mjeseci moj G2 ko doksa radi, ako se pokvari taman mogu kupiti nov G3 za isto novaca koliko bih u startu uložio za G2.
Druga stvar, nije svako sreće da će dobiti bolji i skuplji telefon nakon što mu se pokvari navedeni.
Šta da je kolegi ispao telefon pa se display smrskao, šipak bi dobio novi nego bi kao i ja doplatio da ga poprave.
Čast oficijelnoj garanciji ali duplo skuplje platiti nešto što neću koristiti duže od godinu/dvije (tako nekako otprilike mijenjam telefon) se meni ne isplati. Puno više sam čitao, i to na ovom forumu, da ljudi imaju problema s tom garancijom, znači ima oficijelnu, skupo platio ali ne može dokazati da je kvar u okviru garancije pa se ganjaju mjesecima i gube živce za svoje novce.
Sve je to relativno...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1882 Re: LG G2

Post by ado-šampion »

avaks wrote:Ti ekstra prođe :thumbup:
Ajde neka je sa srećom!
sencobih wrote:i kad neko kaze, jebo garanciju, ima jeftinije na jednom mjestu :run:
O tome se već da raspravljati. U vrijeme kada sam ja kupovao G2, u Univerzalnom je 590KM bila 32GB verzijas dok kod Stanića 999KM ona 16GB.
U Univerzalno nikakva garancija ali duplo jeftinije, nekome se isplati rizikovati. Evo nakon godinu i pet mjeseci moj G2 ko doksa radi, ako se pokvari taman mogu kupiti nov G3 za isto novaca koliko bih u startu uložio za G2.
Druga stvar, nije svako sreće da će dobiti bolji i skuplji telefon nakon što mu se pokvari navedeni.
Šta da je kolegi ispao telefon pa se display smrskao, šipak bi dobio novi nego bi kao i ja doplatio da ga poprave.
Čast oficijelnoj garanciji ali duplo skuplje platiti nešto što neću koristiti duže od godinu/dvije (tako nekako otprilike mijenjam telefon) se meni ne isplati. Puno više sam čitao, i to na ovom forumu, da ljudi imaju problema s tom garancijom, znači ima oficijelnu, skupo platio ali ne može dokazati da je kvar u okviru garancije pa se ganjaju mjesecima i gube živce za svoje novce.
Sve je to relativno...
Upravo tako. Ja sam nekad dosta raspravljao na ovu temu i vjeruj ne isplati se. I ja sam isto kupio svoj G2 u Fontele za 600 KM gotovine, 32 GB verziju, kad je u Stanicu 16 GB bila 999 KM.

Evo koristim ga vec godinu i nesto, nikakvih problema. Sad da ga prodam i ulozim tih dodatnih 500 maraka (uzimimo da bi toliko vise bila verzija 32 GB) mogu kupiti G3 i to hladno, cak i da mi ostane jos stoja pride. Ili dodati jos stoju i kupiti G3, a G2 ostaviti zeni. :-)

Vecina tih sto satro gledaju garanciju kupuje na rate pa im Telecom izadje najpovoljnije. Bas bih volio upoznati jednog koji je dao 50% vise, 500 maraka gotovine, za garanciju. :-) Dao je al u qrcu.

Ne vidim nista lose u tome, ali treba biti posten. Kupovina na rate i kupovina za gotovinu nisu iste stvari zglave.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31565
Joined: 16/04/2011 18:46

#1883 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

Ja sam ga iskesirao :D

Kupio od lika koji ga je kupio u BHT :D

Sto se tice oficijelne garancije...realno, slazem se da se u 90% slucajeva ne isplati kupovati sa oficijelnom. Jedino kada bismo znali hoce li nam se pokvariti ili nece..ali sto kazu, da je babi muda - ne bi bila baba.

Evo nek je 600 km kod svercera... nek je 1000km original ... Sta je najveca stavka sto moze da se pokvari ? ploca ili displej?
Ja vjerujem da nijedno nije skuplje od 400km one razlike... znaci kupis kod svercera (garancija na software) i crkne ti displej.
Odes u oficijelni servis da ti zamjenu displej i uredno platis - cijena nije valjda veca od 200 km ? :?

I kad dodas tih 200 na 600 , opet nije 1000. Razumijete sta hocu da kazem ?

Ali eto ja cu radije polovan (ko nov) sa pravom garancijom nego nov u svercera. Svako ima svoje ...
Kada sam kupovao prije godinu , mogao sam sam dodati 30ak KM pa nov u Univerzalno kupiti, ali nisam htio. Ovaj telefon k'o nov bio .. 3 mjeseca u lika koji je iz BHT kupio .
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1884 Re: LG G2

Post by ado-šampion »

Jesi ali nisi 1000-1100 KM. :wink: Za razliku od vjerovatno svih s kojim sam prije godinu o ovom raspravljao a koji su kupili na rate.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31565
Joined: 16/04/2011 18:46

#1885 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

E vjeruj da ne znam koliko sam liku dao .... 500i kusur ... Znam da sam mogao dodati mozda max 50km i kupiti nov u svercera .
Lijepo se nasao s likom, vidim garancija jos godinu i 8 mjeseci . Telefon kao nov ... Znaci on ga koristio 3 mjeseca .

Ja licno vise volim tako nego u Unvierzalno i slicnih . Pa i kod njih ima polovnih koje prodaju kao nove.... da budemo realni ...

EDIT: a rijjeeeetttkii su oni koji su ga platili 1000km . 99% onih koji imaju ofisl garanciju su kupili u BHT ... i telefoni su ih preko pretplate izasli mozda isto ili 100km vise nego u svercera . A zasto ne bih uzeo ako vec koristim pretplatu .. kada to skontam, svakako je bolja opcija nego sverceri ...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1886 Re: LG G2

Post by ado-šampion »

Nije bas prijatelju, izasao je kao kod svercera onim koji placaju pretplatu petobanku svaki mjesec. Na 15 paket koji koristi vecina je bio kao u Stanicu. Ja imam taj paket, da sam mogao uzeti za 50-100 maraka vise u Telecomu uzeo bih. Moze al u qrcu. Preko 1000.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31565
Joined: 16/04/2011 18:46

#1887 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

Mozda je sa midi 30 izlazio oko 800km...sa maxi 50 mozda oko 650km ...

Pa pravo da ti kazem, ja koristim mini 15 i nije mi palo na um da kupujem skupe telefone. Kupio djevojci htc desire 610 , 7km rata na 2 godine. A te neke skuplje ne bih ...

Kada sam god kupovao telefone polovne, gledao sam da su u BHT kupljeni kao ovaj G2 ...
sencobih
Posts: 6956
Joined: 08/09/2010 08:33

#1888 Re: LG G2

Post by sencobih »

agent_zero wrote:
skafiskafsnjak wrote:Pojavila mi se zuta mrlja na displeju. Odnio u servis....nakon 20 dana zovu da kazu da nemaju displeja i da su javili BHT-u da mi daju novi mob. Posto g2 novih nema, dobio sam g3.

Pozdrav drugovi, selim se na g3 temu :bih:
Čestitam i neka te dobro služi... ;-)

Samo svi ovi koji su u transu treba da znaju da je ovo izuzetak izuzetaka, a nikako pravilo. Čak mi je prvi put da čujem, a pratim 2-3 g2 foruma. Obično ako se kojim slučajem desi da dobiješ drugi mob, otprilike dobiješ slabiji, odnosno mob koji odgovara današnjoj cijeni g2. I to vani, a ne kod nas. Tako da zasluge idu i Staniću, definitivno izgleda da su najbolji predstavnik nekog branda u BiH.

Tako da si imao neviđene sreće :wink: , a sad uživaj :thumbup:
nije izuzetak nego pravilo.Ako nemaju isti dužni su ti dati sledeći veće vrijednosti. I nije to samo kod Stanića i LG, jaran mi je imao sličan slučaj sa Sony Xpreiom
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31565
Joined: 16/04/2011 18:46

#1889 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

sencobih wrote:
nije izuzetak nego pravilo.Ako nemaju isti dužni su ti dati sledeći veće vrijednosti. I nije to samo kod Stanića i LG, jaran mi je imao sličan slučaj sa Sony Xpreiom
Upravo to sam govorio ... jedan forumas mi je rekao isto. Njemu Huawei bio u pitanju ... dobio P8 umjesto P7
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1890 Re: LG G2

Post by ado-šampion »

skafiskafsnjak wrote:Mozda je sa midi 30 izlazio oko 800km...sa maxi 50 mozda oko 650km ...

Pa pravo da ti kazem, ja koristim mini 15 i nije mi palo na um da kupujem skupe telefone. Kupio djevojci htc desire 610 , 7km rata na 2 godine. A te neke skuplje ne bih ...

Kada sam god kupovao telefone polovne, gledao sam da su u BHT kupljeni kao ovaj G2 ...
Vidis to ti i ja kazem, s 50 paketom kosta vise nego sto sam ja platio.

Naravno ne placa niko godinu star telefon, koji vec ima nasljednika, 1000 KM, osim na rate. Pa jbt ja treba da iskesiram 1000 KM za G2, a G3 kostao 870 u kesu. :? :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1891 Re: LG G2

Post by Tomahawk11 »

Polovni telefoni su se nekad uzimali. Mislim, uzima raja i sad, ali ja nikad ne bih uzeo polovni smartphone. Amortizacija kod istih je jedino mjerilo.
Eto, koristen 3 mjeseca. Mogao mu je jebati nanu naninu za tih 3 mjeseca. Ok sve, imas garanciju, ali kad pocnes popravljati, nema tome kraja.
Uzeo sam LG G3 u Digital City prije nekih 5-6 mjeseci, telefon nov, nikakvih problema.
Supruzi uzeo preko Telecoma Huawei G7, nema ni s njim nekih problema. Novo je novo.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1892 Re: LG G2

Post by ado-šampion »

Tomahawk11 wrote:Polovni telefoni su se nekad uzimali. Mislim, uzima raja i sad, ali ja nikad ne bih uzeo polovni smartphone. Amortizacija kod istih je jedino mjerilo.
Eto, koristen 3 mjeseca. Mogao mu je jebati nanu naninu za tih 3 mjeseca. Ok sve, imas garanciju, ali kad pocnes popravljati, nema tome kraja.
Uzeo sam LG G3 u Digital City prije nekih 5-6 mjeseci, telefon nov, nikakvih problema.
Supruzi uzeo preko Telecoma Huawei G7, nema ni s njim nekih problema. Novo je novo.
Potpisujem.
shandrprcSA
Posts: 9799
Joined: 23/02/2013 08:16

#1893 Re: LG G2

Post by shandrprcSA »

Tomahawk11 wrote:Polovni telefoni su se nekad uzimali. Mislim, uzima raja i sad, ali ja nikad ne bih uzeo polovni smartphone. Amortizacija kod istih je jedino mjerilo.
Eto, koristen 3 mjeseca. Mogao mu je jebati nanu naninu za tih 3 mjeseca. Ok sve, imas garanciju, ali kad pocnes popravljati, nema tome kraja.
Uzeo sam LG G3 u Digital City prije nekih 5-6 mjeseci, telefon nov, nikakvih problema.
Supruzi uzeo preko Telecoma Huawei G7, nema ni s njim nekih problema. Novo je novo.
Toma :D haj pitaj zenu je li joj na tel prosao update emui 3.1 pa mi javi...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31565
Joined: 16/04/2011 18:46

#1894 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

Situacija u nas je takva da ti i u prodavnicama ovim mogu dati "polovno". A kad skontas, polovan je svaki koji je skinut s neke mreze, zar ne?

Ne znam sta da kazem...ja sam dobro prosao, telefon je esktra bio dok mi se mrlja ne pojavi . Al sam i igrao igrica na njemu :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1895 Re: LG G2

Post by Tomahawk11 »

shandrprcSA wrote:
Tomahawk11 wrote:Polovni telefoni su se nekad uzimali. Mislim, uzima raja i sad, ali ja nikad ne bih uzeo polovni smartphone. Amortizacija kod istih je jedino mjerilo.
Eto, koristen 3 mjeseca. Mogao mu je jebati nanu naninu za tih 3 mjeseca. Ok sve, imas garanciju, ali kad pocnes popravljati, nema tome kraja.
Uzeo sam LG G3 u Digital City prije nekih 5-6 mjeseci, telefon nov, nikakvih problema.
Supruzi uzeo preko Telecoma Huawei G7, nema ni s njim nekih problema. Novo je novo.
Toma :D haj pitaj zenu je li joj na tel prosao update emui 3.1 pa mi javi...
:D Boli nju za update :D bitno je da se surfa :D kakav update i bakraci :lol: :lol:
shandrprcSA
Posts: 9799
Joined: 23/02/2013 08:16

#1896 Re: LG G2

Post by shandrprcSA »

Tomahawk11 wrote: :D Boli nju za update :D bitno je da se surfa :D kakav update i bakraci :lol: :lol:
i to sto kazes :lol:
User avatar
HardCore
Posts: 2384
Joined: 17/05/2011 21:46

#1897 Re: LG G2

Post by HardCore »

Evo godina i 4 mjeseca kako sam uzeo G2 32gb u univerzalnom, placen 590 i dan danas fercera za 10 :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1898 Re: LG G2

Post by agent_zero »

Uglavnom, slažem se sa kolegama @avaksom i @adom šampionom :thumbup:
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#1899 Re: LG G2

Post by Mr.Who »

U oktobru prošle godine uzeo G2 u BHT, 621 KM na paketu Midi 30.Kod "kokošara" bio oko 550 KM. Kupio kćerki u septembru prošle godine polovan, star 6 mjeseci, za 500 KM, uzet preko BHT.
User avatar
zateznistub
Posts: 15516
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1900 Re: LG G2

Post by zateznistub »

Porediti regularno nabavljen aparat sa cijenama kod piljara koji su ga boga pitaj kako nabavili je smijesno.

Zamjena aparata kod ovlaštenih trgovaca/servisera je stvar poslovne politike a ne nikakva slučajnost. Slučajnost je u Univerzalno da ti ispoštuje bilo kakvu stavku iz garantne izjave.

Neki dan sam dobio nov Lenovo tablet, koji je za klasu bolji, kao zamjenu za pokvaren Prestigio. Neka se javi kome je to uspjelo u univerzalno, kam connecting i sličnim zelenarama.
Post Reply