LG G2

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Ady88
Posts: 1128
Joined: 08/02/2009 07:50
Location: Nikad saznat' nećemo

#1826 Re: LG G2

Post by Ady88 »

Ja sam odavno na 5.0.2 i isto tako ni najmanje se nisam pokajao što sam prešao, baterija ista, ljepši UI itd. sve super, samo factory reset uraditi :)
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#1827 Re: LG G2

Post by Bavarac94 »

agent_zero wrote:Evo i ja potpisujem, već par dana na stock 5.0.2. i zasad, da ne ureknem, nikakvih problema, tako da ni meni nije jasna kuknjava. Naravno, prvo što sam uradio je hardverski hard reset. A i da je lošija baterija, što u mom slučaju zasad nije, isplati se žrtvovati za ovaj novi UI.

Jedino mi je bezveze što nisu i nove wallpapere stavili kao na G3, nego su ostali stari još od JB :-)
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2765360

Ja sam uradio factory reset nakon instalacije i opet sve radi normalno.
Eto tu možeš skinuti wallpapere. :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1828 Re: LG G2

Post by agent_zero »

Bavarac94 wrote:
agent_zero wrote:Evo i ja potpisujem, već par dana na stock 5.0.2. i zasad, da ne ureknem, nikakvih problema, tako da ni meni nije jasna kuknjava. Naravno, prvo što sam uradio je hardverski hard reset. A i da je lošija baterija, što u mom slučaju zasad nije, isplati se žrtvovati za ovaj novi UI.

Jedino mi je bezveze što nisu i nove wallpapere stavili kao na G3, nego su ostali stari još od JB :-)
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2765360

Ja sam uradio factory reset nakon instalacije i opet sve radi normalno.
Eto tu možeš skinuti wallpapere. :)
Hvala za link :thumbup:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1829 Re: LG G2

Post by ado-šampion »

made_in_sarajevo wrote:kakvu to fintu imas,priznaj? :mrgreen:

zvao maloprije stanica i kazu komplet displej 280KM, univerzalno kaze 200KM. ne mogu samo staklo zamjeniti nego moraju komplet displej. gledam na youtube proceduru samo staklo da se zamjeni pa ovima garant mrsko to sve raditi :D . nesto sam misljenja da je ovo previse dati za displej na G2, haman pola njegove vrijednosti :D
Prijatelju ako jos nisi zamijenio, odnesi u Stanic moj savjet. Ja sam bio na ovoj temi cini mi se ostar u odbrani Univerzalno i slicnih radnji protiv Stanica za kupovinu mobitela, jer Stanic fakat dere. Ali ovdje ces dobiti Stanicevu garanciju i racun za 80 KM vise i original displej.

Sta god krene po zlu imas garanciju. A krenuce vjeruj mi. Prvo, ni jedan od tih ovlastenih servisa ti nece dati original diplej sta ti god pricali! Najbolji prijatelj je mijenjao na G2 u Univerzalno i dobio displej koji ni izgledom ne lici na original, jer ima jedan bezel viska. :D Prije nego sto das na popravak kazu ti original, a onda kad uzmes telefon i vidis da ipak nije original kaze original je samo u fabrici. :roll: Ja sam isto mijenjao na Nexusu 4, ali ja sam se jos vise zezno jer sam mijenjao samo displej bez bezela, znaci lijepili su i nisu dobro zalijepili. Nije bilo Univerzalno. 230 KM. Brat mijenjao na G1 u Univerzalno, 250 KM cini mi se. Sva ova tri primjera imaju jedan problem, poslije nekog vremena pojave se zute mrlje na displeju. I onda mozes usima mahati jer za popravak ne dobijes ni racun a kamoli garanciju a das 2 stoje. Onda skontas da je bolje bilo da si bacio mobitel u smece i kupio novi.
Znaci samo Stanic.

Sto se tice dileme G2 vs G3, ja imam G2, ali sad se defintivno isplati uzeti G3. Cijena mu je pala na nekih 600 KM, a dobijes vrhunski telefon. Isto tako, S4 i G2 su generacija i tim nista ne dobivas. Ja da sad uzimam isao bih na G3, ali mi se ne isplati jer prelaz s G2 na G3 nije nesto sto vrijedi 200 KM po meni. G4 je vec nesto ali je preskup.

Eh sad kad sam fino podijelio savjete, jedno pitanje. :-) Prosle 2 sedmice sam bio na putu i totalno mi je sjebala zivce navigacija na G2, koja gubi signal svako malo. Koristio sam OsmAnd+, ali nije to problem, nego je problem sto se signal gubi stalno, cak i na autoputu gdje nema nista osim 4 trake puta. U gradu da ne govorim. Pravo nezgodno kad imas hotel u centru grada s jednosmjernim ulicama u kojem je guzva, a pouzdas se u navigaciju. Nasao sam na youtube onaj standardni fiks s papiricem ispod antena za GPS. Pitanje: Pali li to ista? Bio sam pravo zadovoljan s G2, definitivno treba ga imati da vidis kolika je zapravo razlika u odnosu na Nexus, ali zbog ovog problema cu za sljedeci telefon razmisliti da predjem na Samsung.
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#1830 Re: LG G2

Post by Mr.Who »

ado-šampion wrote:
made_in_sarajevo wrote:kakvu to fintu imas,priznaj? :mrgreen:

Eh sad kad sam fino podijelio savjete, jedno pitanje. :-) Prosle 2 sedmice sam bio na putu i totalno mi je sjebala zivce navigacija na G2, koja gubi signal svako malo. Koristio sam OsmAnd+, ali nije to problem, nego je problem sto se signal gubi stalno, cak i na autoputu gdje nema nista osim 4 trake puta. U gradu da ne govorim. Pravo nezgodno kad imas hotel u centru grada s jednosmjernim ulicama u kojem je guzva, a pouzdas se u navigaciju. Nasao sam na youtube onaj standardni fiks s papiricem ispod antena za GPS. Pitanje: Pali li to ista? Bio sam pravo zadovoljan s G2, definitivno treba ga imati da vidis kolika je zapravo razlika u odnosu na Nexus, ali zbog ovog problema cu za sljedeci telefon razmisliti da predjem na Samsung.
Koristio sam na G2 HERE navigaciju na putu BiH-CG-Albanija-Makedonija i nazad.Nisam imao nikakvih problema.Radovi kroz Tiranu su me izludili ali je navigacija odradila posao za 10.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1831 Re: LG G2

Post by agent_zero »

ado-šampion wrote:Eh sad kad sam fino podijelio savjete, jedno pitanje. :-) Prosle 2 sedmice sam bio na putu i totalno mi je sjebala zivce navigacija na G2, koja gubi signal svako malo. Koristio sam OsmAnd+, ali nije to problem, nego je problem sto se signal gubi stalno, cak i na autoputu gdje nema nista osim 4 trake puta. U gradu da ne govorim. Pravo nezgodno kad imas hotel u centru grada s jednosmjernim ulicama u kojem je guzva, a pouzdas se u navigaciju. Nasao sam na youtube onaj standardni fiks s papiricem ispod antena za GPS. Pitanje: Pali li to ista? Bio sam pravo zadovoljan s G2, definitivno treba ga imati da vidis kolika je zapravo razlika u odnosu na Nexus, ali zbog ovog problema cu za sljedeci telefon razmisliti da predjem na Samsung.
Nije konkretno vezano za GPS, ali poredio sam g2 i s5 gore uz neretvu između glavatičeva i konjica gdje je nešto slabiji prijem signala svakako, međutim s5 ima bolji prijem, g2 ode u mnogo veće decibele i gubi signal gdje s5 ima makar malo signala (naravno, pričam o gsm/2g mreži).

A pisalo se o tom signalu i za g2 i za g3, ne znam jesu li sredili to u g4. Isto kao i za displej i žute mrlje, pretpostavljam da je i to jedna od nuspojava stavljanja moćnog hardvera u malo kućište.
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#1832 Re: LG G2

Post by Nogatrans »

Ja sam koristio na mom G2 Navigon navigaciju Isao sam do Njemacke nekoliko puta i naravno dole Dalmacija,nikad nisam imao problema cak sta vise bio sam vise nego zadovoljan.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1833 Re: LG G2

Post by avaks »

Čačkam maloprije nešto oko usb otg (ne prepoznaje mi telefon jedan usb dok drugi radi sasvim normalno, nejse) i naletim na zanimljivu postavku pod
General -> Security -> App usage access
Naime LG MLT je po defaultu upaljen na Lollipop (naravno isključim to) i onda odem u Hidden menu (preko koda 3845#*802# i vidim da je pod MLT test isto aktiviran pa sam isključio i tu kvačicu).
MLT vam je inače program (aplikacija) koja anonimno šalje podatke o korištenju vašeg telefona (ne brine me neka sigurnost o privatnosti jer ionako agencije imaju sve o nama čim ubodete sim karticu ili se konektujete na bilo koju društvenu mrežu). Kada je isključite oslobodićete nešto ram memorije za pametnije stvari :mrgreen:
Da napomenem da se ne igrate (čačkate) po ovom skrivenom meniju (s razlogom je sakriven) i da sve ovo što radite, radite na svoju odgovornost. Sretno!
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1834 Re: LG G2

Post by agent_zero »

To sam ja još na kitkatu isključio i automatski mi je ostalo isključeno i nakon ažuriranja na lizalo.

Nego, morao bi LG malo poraditi na prijevodu za bosanski (pa i hrvatski, btw)... Lično uvijek držim na engleskom, ali jučer iz znatiželje prebacivao na bos, hr i sr, i moram zaključiti da su katastrofalno odradili prijevode za bosanski, a dijelom i za hrvatski jezik. Srpski su poprilično dobro odradili.

Odavno se već vuče taj problem sa prijedovom kod LG uređaja, čudi me da to nisu sredili do sada.
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#1835 Re: LG G2

Post by Ciprol »

Baterija mi je skroz oslabila, pa me zanima jel' ovi u staniću mogu da zamijene bateriju, i ako da, da li se isplati?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1836 Re: LG G2

Post by avaks »

Pa oficijelni servis, ne vidim razlog zašto ne bi mogli.
A da li ti se isplati, nazovi kontakt telefon ili pošalji upit pa saznaj osim ako neko već nije mijenjao pa da ti iz prve ruke kaže.
Koliko vidim samo su touch i displayi išli i skuplje je dosta od ovih piljara ali si barem siguran da je oriđiđi u njemu :thumbup:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1837 Re: LG G2

Post by Maharadza »

avaks wrote:Pa oficijelni servis, ne vidim razlog zašto ne bi mogli.
A da li ti se isplati, nazovi kontakt telefon ili pošalji upit pa saznaj osim ako neko već nije mijenjao pa da ti iz prve ruke kaže.
Koliko vidim samo su touch i displayi išli i skuplje je dosta od ovih piljara ali si barem siguran da je oriđiđi u njemu :thumbup:
+ garancija koju bi trebao dobiti na novu bateriju, makar 3 mjeseca?! :thumbup:
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#1838 Re: LG G2

Post by modem33 »

Zna li tko kako kopirati "theme" (temu) na LG2 sto se skine sa LG World ?

Htio bih napraviti backup na SD karticu :roll:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1839 Re: LG G2

Post by Maharadza »

modem33 wrote:Zna li tko kako kopirati "theme" (temu) na LG2 sto se skine sa LG World ?

Htio bih napraviti backup na SD karticu :roll:
Vidi pod "settings" -> "backup" -> "lg backup service" gdje bi trebao imati opciju i da odradiš backup tih tema?! Nakon što odradiš sačuvane podatke možeš onda naći u internoj - folder "LGBackup"! :thumbup:
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#1840 Re: LG G2

Post by modem33 »

Maharadza wrote:
modem33 wrote:Zna li tko kako kopirati "theme" (temu) na LG2 sto se skine sa LG World ?

Htio bih napraviti backup na SD karticu :roll:
Vidi pod "settings" -> "backup" -> "lg backup service" gdje bi trebao imati opciju i da odradiš backup tih tema?! Nakon što odradiš sačuvane podatke možeš onda naći u internoj - folder "LGBackup"! :thumbup:

To ne moze , ali nasao sam fazon preko LG pc suite programa da backup-ujem u hapk ekstenziju.

:wink:
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#1841 Re: LG G2

Post by [Emma] »

Je li moguće ikako promijenit ikone na g2 osim ovih standardnih što dođu izbor je niđe veze. fakat su mi ružne posebno ova za galeriju i postavke.

I jel se vama sporo puni baterija?
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2599
Joined: 16/05/2015 12:49

#1842 Re: LG G2

Post by SpecialOffer »

[Emma] wrote:Je li moguće ikako promijenit ikone na g2 osim ovih standardnih što dođu izbor je niđe veze. fakat su mi ružne posebno ova za galeriju i postavke.

I jel se vama sporo puni baterija?
Pa na svim telefonima sa Android OS mozes promijeniti bukvalno sta hocesi kako hoces.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1843 Re: LG G2

Post by agent_zero »

Strašan lollipop, do sinoć izgurao preko 97 sati uz oko 4h sot-a, to na kitkatu nisam ni jednom uspio.

Fenomen od telefona. :thumbup:
User avatar
FAP mashina
Posts: 469
Joined: 04/10/2008 16:53
Location: Dolina glupana

#1844 Re: LG G2

Post by FAP mashina »

kita od telefona
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1845 Re: LG G2

Post by ado-šampion »

Nije vezano bas za G2, ali sam odradio onaj "fiks" za GPS, i prekjucer se vracam iz Splita za Sa, upalim OsmAnd+ da testiram malo, super, izgleda da fiks djeluje, prilicno brzo lokuje, ne gubi se signal... Ali me OsmAnd savjetuje da se okrenem na pola autoputa prema Bijaci i krenem na neku "fastest" rutu. :-) Ja sranja i navigacije. Da ne govorim da me prije koji mjesec okrenu nasred Belog Manastira da idem na neku drugu granicu a ne na Mohacs, s koje me vratise posto sam je jedva nasao (GPS signal lost), jer prelaze izbjeglice. :-)

Eto, posto vidim da su reviewovi po Play odlicni za OsmAnd, mozda nekome pomogne. Mape jesu odlicne i detaljne, ali navigacija sama je poprilicno ocajna.

Moracu probati HERE...
sencobih
Posts: 6953
Joined: 08/09/2010 08:33

#1846 Re: LG G2

Post by sencobih »

Probaj offline Maps, nije loša
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#1847 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

Imam problem sa displejem i zutom mrljom. Aaaalii davno telefon nekad rutovan i vracen opet na fabricko.

Jel ono neko ovdje pisao da sad skontaju to i ne priznaju garanciju...?

Ps: gdje je uopste servis ? Stanic, nikole sopa ?
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1848 Re: LG G2

Post by Maharadza »

skafiskafsnjak wrote:Imam problem sa displejem i zutom mrljom. Aaaalii davno telefon nekad rutovan i vracen opet na fabricko.

Jel ono neko ovdje pisao da sad skontaju to i ne priznaju garanciju...?

Ps: gdje je uopste servis ? Stanic, nikole sopa ?
CENTRALNI SERVIS
Nikole Šopa 37, Sarajevo
Telefon: 033 776 546 / 033 776 515
Fax: 033 776 514
E-mail: [email protected].
Web: www.technoshop.ba
Kontakt osoba: Ajdin Handrka
Tip servisa: MOBILNI TELEFONI

:thumbup:
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#1849 Re: LG G2

Post by modem33 »

ado-šampion wrote:Nije vezano bas za G2, ali sam odradio onaj "fiks" za GPS, i prekjucer se vracam iz Splita za Sa, upalim OsmAnd+ da testiram malo, super, izgleda da fiks djeluje, prilicno brzo lokuje, ne gubi se signal... Ali me OsmAnd savjetuje da se okrenem na pola autoputa prema Bijaci i krenem na neku "fastest" rutu. :-) Ja sranja i navigacije. Da ne govorim da me prije koji mjesec okrenu nasred Belog Manastira da idem na neku drugu granicu a ne na Mohacs, s koje me vratise posto sam je jedva nasao (GPS signal lost), jer prelaze izbjeglice. :-)

Eto, posto vidim da su reviewovi po Play odlicni za OsmAnd, mozda nekome pomogne. Mape jesu odlicne i detaljne, ali navigacija sama je poprilicno ocajna.

Moracu probati HERE...

Ne gledam ti ja te review-e ... dok ja licno ne testiram na telefonu kao i preciznost karata. Testirao sam tom - top, Igo , google karte i sve to sa GPS-om ... a najpreciznija i najbolja po meni sto se tice karata i route-a je MAPS.ME PRO (precizno do detalja i ulica ... testirao drzava uzivo Njemacku, Austriju, Sloveniju, Hrvatsku i BIH) locirate te ili pomocu GPS-a (za 10 minuta) ili odmah iste sekunde preko mobilnog interneta s ukljucenim GPS-om .... internet je dovoljno nekoliko sekundi samo da posalje kalkulaciju i koordinate preko interneta i odredis cilj rute i uzivo ti smanjuje kilometrazu kad se priblizavas cilju. 8-)

Meni ova aplikacija puno pomaze kad trazim neku jebenu ulicu po Sarajevu a ne mozes kruziti s autom po Sarajevo 2 sata ... zbog jednosmjernih ulica. :-)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1850 Re: LG G2

Post by ado-šampion »

Ja imam nekoliko kriterija pri izbora navigacije.

Prvi je da je besplatna ili kosta nesto malo (do 10 dolara). Ne zanimaju me skupe navigacije s mapama s torenta. A treba mi samo kad putujem negdje vani (Austrija, Njemacka, itd) sto se desi nekoliko puta godisnje.

Drugi je da je potpuno offline. Ne zelim da se u autu moram konektovati na internet.

Treci da su mape dovoljno detaljne.

OsmAnd+ ispunjava sve te kriterije, precizna je (dovela me kroz jednosmjerne ulice do hotela u Budimpesti), ali je malo sasava pri izboru rute i promjenama rute (malo vise). Druga stvar, kad se signal izgubi od nje nemas nista. Mada valjda su te stvari neminovne ko tako jeftinih navigacija.

Probacu HERE maps.
Post Reply