LG G2

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#1751 Re: LG G2

Post by Sehro »

Da li se telefon kupljen u BH Telecomu prije root-a i ubacivanja custom romova mora prvo otključati? (Pretpostavljam da su svi njihovi telefoni zakjučani)
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2579
Joined: 16/05/2015 12:49

#1752 Re: LG G2

Post by SpecialOffer »

Sehro wrote:Da li se telefon kupljen u BH Telecomu prije root-a i ubacivanja custom romova mora prvo otključati? (Pretpostavljam da su svi njihovi telefoni zakjučani)
Pa zakljucana je samo sim kartica tj. Mozes samo njihovu koristiti. A sto se tice roota i custom romova samo udri.
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#1753 Re: LG G2

Post by Sehro »

SpecialOffer wrote:
Sehro wrote:Da li se telefon kupljen u BH Telecomu prije root-a i ubacivanja custom romova mora prvo otključati? (Pretpostavljam da su svi njihovi telefoni zakjučani)
Pa zakljucana je samo sim kartica tj. Mozes samo njihovu koristiti. A sto se tice roota i custom romova samo udri.
Poušao sam ubaciti ovaj rom: http://forum.xda-developers.com/lg-g2/d ... a-t2969200, sviđa mi se, međutim nisam uspio pa sam pomislio da nije zbog toga što je telefon zaključan.
Screenshots: http://imgur.com/a/mEdrS
TheDocToR
Posts: 198
Joined: 06/02/2009 19:56

#1754 Re: LG G2

Post by TheDocToR »

Koji je finalni sud sto se tice Lolipop ?

Da li uraditi upgrade ili ne ?

Ako ne, zasto ?
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#1755 Re: LG G2

Post by Bavarac94 »

Sehro wrote:
SpecialOffer wrote:
Sehro wrote:Da li se telefon kupljen u BH Telecomu prije root-a i ubacivanja custom romova mora prvo otključati? (Pretpostavljam da su svi njihovi telefoni zakjučani)
Pa zakljucana je samo sim kartica tj. Mozes samo njihovu koristiti. A sto se tice roota i custom romova samo udri.
Poušao sam ubaciti ovaj rom: http://forum.xda-developers.com/lg-g2/d ... a-t2969200, sviđa mi se, međutim nisam uspio pa sam pomislio da nije zbog toga što je telefon zaključan.
Screenshots: http://imgur.com/a/mEdrS
ma sve je zakljucano...
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#1756 Re: LG G2

Post by madridist »

TheDocToR wrote:Koji je finalni sud sto se tice Lolipop ?

Da li uraditi upgrade ili ne ?

Ako ne, zasto ?
Ne vidim razlog zasto ne,uradio preko pc suita ima vise od mjesec,sve fercera perfektno,moram dodati da je i na 442 radio ko sat,ovaj prelaz sam uradio cisto iz znatizelje.
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#1757 Re: LG G2

Post by sencobih »

nakon par mjeseci na lizalu vratio sam se na "kit ket",iz razloga sto mi malo "ljepši" izgled nije dovoljan ato je jedini plus, uređaj koji se grije, bateriju koja manje traje, zauzima više memorije itd
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#1758 Re: LG G2

Post by Maharadza »

Samo da javim kako je nova verzija dorimanx kernela (5.0) prekucala; znači leti sve, baterija dugo traje, 250MB RAM-a u svakoj situaciji slobodno, telefon "hladan" u većini situacija a tokom gaminga se neznatno zagrije dok je ranije GORIO na stock kernelu! :thumbup:

Jedino što vam treba je app sa playstore-a:

https://play.google.com/store/apps/deta ... xota&hl=hr

:thumbup:
mokhac
Posts: 433
Joined: 02/06/2012 21:15

#1759 Re: LG G2

Post by mokhac »

Prodajem svoj, kupljen u telekomu, 330 KM, ako je neko zainteresovan nek posalje PM.
User avatar
Ady88
Posts: 1128
Joined: 08/02/2009 07:50
Location: Nikad saznat' nećemo

#1760 Re: LG G2

Post by Ady88 »

sencobih wrote:nakon par mjeseci na lizalu vratio sam se na "kit ket",iz razloga sto mi malo "ljepši" izgled nije dovoljan ato je jedini plus, uređaj koji se grije, bateriju koja manje traje, zauzima više memorije itd
Ja sam zadovoljan sa 5.0.2 , poslije update odmah uradio factory reset, nisam nešto primijetio da baterija kraće traje a i zagrijavanje nije nista vece od KK. Uglavnom pozitivno zasad :)

PS. imam pitanje oko ove garancije, kupio sam telefon kao nov sa folijama čak na lajsnama itd. i dobio sam Garantni list u kojem piše model, serijski broj telefona , "imei" prazno, ima datum prodaje 11.02.2015 i pečat od bhtelecom-a sa potpisom.
Zanima me ako bi sta bilo s telefonom da li uopste imam garanciju jer kao piše moram pored garantnog lista imati i originalni račun a njega nemam. Niti ga možda dadnu u telecomu ako uzmes preko nekog paketa, nisam pametan :)
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#1761 Re: LG G2

Post by Bavarac94 »

Ady88 wrote:
sencobih wrote:nakon par mjeseci na lizalu vratio sam se na "kit ket",iz razloga sto mi malo "ljepši" izgled nije dovoljan ato je jedini plus, uređaj koji se grije, bateriju koja manje traje, zauzima više memorije itd
Ja sam zadovoljan sa 5.0.2 , poslije update odmah uradio factory reset, nisam nešto primijetio da baterija kraće traje a i zagrijavanje nije nista vece od KK. Uglavnom pozitivno zasad :)

PS. imam pitanje oko ove garancije, kupio sam telefon kao nov sa folijama čak na lajsnama itd. i dobio sam Garantni list u kojem piše model, serijski broj telefona , "imei" prazno, ima datum prodaje 11.02.2015 i pečat od bhtelecom-a sa potpisom.
Zanima me ako bi sta bilo s telefonom da li uopste imam garanciju jer kao piše moram pored garantnog lista imati i originalni račun a njega nemam. Niti ga možda dadnu u telecomu ako uzmes preko nekog paketa, nisam pametan :)
Zalijepi sam IMEI naljepnicu sa kutije tamo na mjesto gdje na garantnom listu piše IMEI. :D
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#1762 Re: LG G2

Post by Sehro »

Maharadza wrote:Samo da javim kako je nova verzija dorimanx kernela (5.0) prekucala; znači leti sve, baterija dugo traje, 250MB RAM-a u svakoj situaciji slobodno, telefon "hladan" u većini situacija a tokom gaminga se neznatno zagrije dok je ranije GORIO na stock kernelu! :thumbup:

Jedino što vam treba je app sa playstore-a:

https://play.google.com/store/apps/deta ... xota&hl=hr

:thumbup:
Kod mene je "CloudyG2 3.3" ROM, mogu li ubaciti ovaj kernel i na koji način?
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#1763 Re: LG G2

Post by Maharadza »

Sehro wrote:
Maharadza wrote:Samo da javim kako je nova verzija dorimanx kernela (5.0) prekucala; znači leti sve, baterija dugo traje, 250MB RAM-a u svakoj situaciji slobodno, telefon "hladan" u većini situacija a tokom gaminga se neznatno zagrije dok je ranije GORIO na stock kernelu! :thumbup:

Jedino što vam treba je app sa playstore-a:

https://play.google.com/store/apps/deta ... xota&hl=hr

:thumbup:
Kod mene je "CloudyG2 3.3" ROM, mogu li ubaciti ovaj kernel i na koji način?
Dao sam gore link, evo još jednom: https://play.google.com/store/apps/deta ... ota&hl=hrž

Uradi obavezno prvo nandroid backup (pogotovu EFS za IMEI), za svaki slučaj! :thumbup:
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#1764 Re: LG G2

Post by Bavarac94 »

Jel ima neko izgrebano staklo kamere pa su mu slike malo mutne?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#1765 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

Bavarac94 wrote:Jel ima neko izgrebano staklo kamere pa su mu slike malo mutne?
Sto pitas ahaha
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#1766 Re: LG G2

Post by Bavarac94 »

skafiskafsnjak wrote:
Bavarac94 wrote:Jel ima neko izgrebano staklo kamere pa su mu slike malo mutne?
Sto pitas ahaha
Jel to imas hahaha
Hocu da vidim jel ikom to smeta pa jel trazio kakvu soluciju...29 maraka kosta novo u servisu...a na netu pise da se moze pastom za zube ili nekom drugom pastom za poliranje :D
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#1767 Re: LG G2

Post by Nogatrans »

Ima li sta od 5.1.1 za G2 ???
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1768 Re: LG G2

Post by avaks »

Ne šuška se još ništa o oficijelnom, kuhanih će biti sigurno :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1769 Re: LG G2

Post by agent_zero »

Evo ja se još nećkam da li da uradim update sa stock KK na stock LP...
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#1770 Re: LG G2

Post by Bavarac94 »

Isto...
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#1771 Re: LG G2

Post by sencobih »

agent_zero wrote:Evo ja se još nećkam da li da uradim update sa stock KK na stock LP...
ja ne bih a ti kako hoćeš. u stvari uradi, malo izgustiraj pa ocijeni sam, uvijek se možeš vratiti nazad na KK.
Ja sam se vratio na KK. Najbolja je ova maharadžina opcija da rutuješ i ubacuj šta hoćeš odnosno ono što najbolje fercera.
Zadovoljan sam sa KK, radi bez ikakvih problema.
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#1772 Re: LG G2

Post by modem33 »

ja sam ostao na KK .. LP mi se ne svidja dizajn ... a i nema rootovanja....
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#1773 Re: LG G2

Post by Maharadza »

modem33 wrote:ja sam ostao na KK .. LP mi se ne svidja dizajn ... a i nema rootovanja....


ili

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/d ... a-t3072186

Znači itekako moguć root! :thumbup:

Za LP se slažem da donosi samo "kozmetičke" izmjene i da to dosta ljepše izgleda nego KK ali je isti (4.4.2) opet najbrži i najbolje štedi bateriju! Naravno, kome root nije problem: flešaš dorimanx kernel (koristim Cloudy 3.3 ROM), xposed sa memory leak fix-om i imaš gotovo isto trajanje baterije kao na KK ali uz daleko ljepši interface, pa neka bira ko šta voli! :thumbup:
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#1774 Re: LG G2

Post by modem33 »

Maharadza wrote:
modem33 wrote:ja sam ostao na KK .. LP mi se ne svidja dizajn ... a i nema rootovanja....


ili

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/d ... a-t3072186

Znači itekako moguć root! :thumbup:

Za LP se slažem da donosi samo "kozmetičke" izmjene i da to dosta ljepše izgleda nego KK ali je isti (4.4.2) opet najbrži i najbolje štedi bateriju! Naravno, kome root nije problem: flešaš dorimanx kernel (koristim Cloudy 3.3 ROM), xposed sa memory leak fix-om i imaš gotovo isto trajanje baterije kao na KK ali uz daleko ljepši interface, pa neka bira ko šta voli! :thumbup:
:thumbup:

koristan info ... ja koristim za rootanje ... towelroot ... al otkako ga je Google zaposlio tog programera .... postade da ne podrzava taj model vise za rootanje 8)
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#1775 Re: LG G2

Post by Nogatrans »

strojki wrote:Pozdrav,

Vlasnik sam LG G2, i nakon godinu i po, prestao mu je radit zvuk. Uredno sam ga backupovao pomocu LG PC Suite-a, inace programa koji je preporučen od strane proizvođača. Izvršio sam više backupa, za svaki slučaj, te nakon toga, odnio ga na servis (telefon je bio još pod garanijom, inačne nabavljen legalnim kanalom, sve ok...)

Nakon povratka telefona, sve je popravljeno, uredno radi, navodno mu zamijenili matičnu. Kada pokušam da povratm backup, prosto mi software ne dozvoljava da vidim stare backupe. Nakon toga što sam ga dogradio na verziju Androida 5.0.2, mogu da vidim backupe, ali kada pokrenem da se vrati bilo koji od njih, proces prosto stane, izbaci grešku i ne mogu ih vratiti.

Sam backup se sastoji od mnoštva .tar i .tar.gz fajlova, koje ne mogu nikakvim arhiverom otvoriti. Meni, u osnovi treba jedan jedini file koji nemam nikako backupovan osim ovdje, i on je jako mali.

Ima li ko ideju kako da vratim ovaj file, ili kako uopšte da vratim stare postavke? Ispostavilo se da su LG preporuke za korištenje software-a zaista bile debilne, pa čak ne daju mi ni da otvorim arhivu koju imam.

Ikakvih savjeta, iskustava?

Mozes li molim te tacno reci koji ti je problem bio sa zvukom?
Post Reply