LG G2

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2599
Joined: 16/05/2015 12:49

#1701 Re: LG G2

Post by SpecialOffer »

Evelinda wrote:Kako uslikati diisplay?
Volume down+ power button (ono u sredini)

Drzis ih zajedno.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#1702 Re: LG G2

Post by Evelinda »

Hvalaaaaaaaaaa
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#1703 Re: LG G2

Post by Bavarac94 »

Kakva je trenutna situacija sa lizalom? :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1704 Re: LG G2

Post by Maharadza »

Bavarac94 wrote:Kakva je trenutna situacija sa lizalom? :D
Kakva će biti; oni na oficijelnom ROM-u se žale dok oni spremni za root imaju alternativu u vidu ovoga;

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/d ... 2-t3006744

G4 UI, sve stabilno! 8)
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#1705 Re: LG G2

Post by made_in_sarajevo »

Bavarac94 wrote:Kakva je trenutna situacija sa lizalom? :D
Vala se meni vise grij nego prije, citam po netu pola se na isto zali,pola govori da im je uredu. Ove hefte cu do stanica da zamjene displej posto se pojavljuje zuta tacka na minimalnom zagrijavanju pa cu usput vidjeti imaju li oni sta pametno za zagrijavanje. Prvo sam sam odradio update ja 5.0 preko linkova sa ovog foruma,a onda neki dan odradio update preko pc lg suite,restart ali se opet previse grije
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#1706 Re: LG G2

Post by dzeno123 »

To sto se grije ne bih vas prepadao ali velike su vam sanse za burn in, ja bih radje se vratio na stariju verziju.
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#1707 Re: LG G2

Post by Elokventni »

Isplati li se jos uvijek uzeti G2? Dvoumim se izmedju G2 i G3, 32 GB verzije. Naravno razlika u cijeni je bitan argument ali neke druge stvari koje mi idu u prilog G2 je velicina i autonomija (citaj baterija), svakako i G3 ima svoje argumente. Plan je da telefon koristim par godina... Tako da je svaki savjet koristan.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1708 Re: LG G2

Post by Maharadza »

Elokventni wrote:Isplati li se jos uvijek uzeti G2? Dvoumim se izmedju G2 i G3, 32 GB verzije. Naravno razlika u cijeni je bitan argument ali neke druge stvari koje mi idu u prilog G2 je velicina i autonomija (citaj baterija), svakako i G3 ima svoje argumente. Plan je da telefon koristim par godina... Tako da je svaki savjet koristan.
Ako ćeš ga duže koristiti svakako idi na noviji, u tvom slučaju na g3. :thumbup:
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#1709 Re: LG G2

Post by Evelinda »

Mislim da se isplati uzeti i g2,iako ces ga duze koristiti.To je telefon vrh
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1710 Re: LG G2

Post by mayab »

Evelinda wrote:Mislim da se isplati uzeti i g2,iako ces ga duze koristiti.To je telefon vrh
Da, evo gledam u npr.univerzalno, razlika je 130 KM, pa ti sada vidi, i G2 je zvijer...
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#1711 Re: LG G2

Post by Evelinda »

g2 je uvjek bio zvjer telefon citala sam da su mnogi vise zadovoljni s nim nego sa g3
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1712 Re: LG G2

Post by Maharadza »

Mada ako ti treba microSD slot i izmjenjiva baterija onda je G3 bolji izbor, a i g2 fercera odlično i ima sigurno duže trajanje baterije jer mu je manja rezolucija display-a u odnosu na g3.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#1713 Re: LG G2

Post by made_in_sarajevo »

Ko je kupio g2 sa original garancijom nek se pazi roota,flasha bilo cega tih cackanja ako nije preko lg pc suite. Ja odnio u stanic da mi zamjene displej radi zute tacke u cosku i zovu kaze zamjenjeno,zovu opet kad su spojili mob sa lg softverom izbacio da je mobitel rootan i ne moze nalog proci da de zamjeni displej. Displej i softvare nemaju veze jedno sa drugim ali tamo u lg valjda stavili ako je telefon root garancija ne vazi bez obzira o cemu se radilo. Ja jesam root uradio prosle godine jos,sve obrisao vratio njegov zvanicni kitkat pa onda preko lg pc suite radio update, uradio update na 5.0 preko linkova sto je avaks mislim okacio na ovoj temi, neki dan preko lg pc suite oprt update radio,dakle pc suite ga ocita bez problema ali tamo ga nasao da je root uradjen jos prije godinu dana. Na kraju mi vratili moj displej i nikom nista, garancije nemam vise i sad da se zajebavam sa romovima raznim na kojem se mob nece previse zagrijavati. Huawei jenpriznao garanciju za zamjenu wifi antene,a telefon bio rootan, za servis naravno skinut root vraceno sve kako je bilo. Eto lg valjda da dohaka izbaci neki kod nesto i pise da je rootan i ne priznaje se garancija. Ovi sto nisu root radili ali su flasovali preko linkova na ovom forumu mozda vam i valja sve, kazu meni u stanicu sto nisam njima odnio i oni bi uradio zvanicni update na 5.0. Da sam znao ne bi se ja zajebavo oko toga :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1714 Re: LG G2

Post by zateznistub »

made_in_sarajevo wrote:Ko je kupio g2 sa original garancijom nek se pazi roota,flasha bilo cega tih cackanja ako nije preko lg pc suite. Ja odnio u stanic da mi zamjene displej radi zute tacke u cosku i zovu kaze zamjenjeno,zovu opet kad su spojili mob sa lg softverom izbacio da je mobitel rootan i ne moze nalog proci da de zamjeni displej. Displej i softvare nemaju veze jedno sa drugim ali tamo u lg valjda stavili ako je telefon root garancija ne vazi bez obzira o cemu se radilo. Ja jesam root uradio prosle godine jos,sve obrisao vratio njegov zvanicni kitkat pa onda preko lg pc suite radio update, uradio update na 5.0 preko linkova sto je avaks mislim okacio na ovoj temi, neki dan preko lg pc suite oprt update radio,dakle pc suite ga ocita bez problema ali tamo ga nasao da je root uradjen jos prije godinu dana. Na kraju mi vratili moj displej i nikom nista, garancije nemam vise i sad da se zajebavam sa romovima raznim na kojem se mob nece previse zagrijavati. Huawei jenpriznao garanciju za zamjenu wifi antene,a telefon bio rootan, za servis naravno skinut root vraceno sve kako je bilo. Eto lg valjda da dohaka izbaci neki kod nesto i pise da je rootan i ne priznaje se garancija. Ovi sto nisu root radili ali su flasovali preko linkova na ovom forumu mozda vam i valja sve, kazu meni u stanicu sto nisam njima odnio i oni bi uradio zvanicni update na 5.0. Da sam znao ne bi se ja zajebavo oko toga :D
Malo cudno jer sam i ja mijenjao displej prije nekih par mjeseci i nikkakvih problema nije bilo. Bio rootan..

I ne vidim potrebe kopcanja telefona zbog zamjene HW-a
strojki
Posts: 32
Joined: 24/09/2010 12:24

#1715 Re: LG G2

Post by strojki »

Pozdrav,

Vlasnik sam LG G2, i nakon godinu i po, prestao mu je radit zvuk. Uredno sam ga backupovao pomocu LG PC Suite-a, inace programa koji je preporučen od strane proizvođača. Izvršio sam više backupa, za svaki slučaj, te nakon toga, odnio ga na servis (telefon je bio još pod garanijom, inačne nabavljen legalnim kanalom, sve ok...)

Nakon povratka telefona, sve je popravljeno, uredno radi, navodno mu zamijenili matičnu. Kada pokušam da povratm backup, prosto mi software ne dozvoljava da vidim stare backupe. Nakon toga što sam ga dogradio na verziju Androida 5.0.2, mogu da vidim backupe, ali kada pokrenem da se vrati bilo koji od njih, proces prosto stane, izbaci grešku i ne mogu ih vratiti.

Sam backup se sastoji od mnoštva .tar i .tar.gz fajlova, koje ne mogu nikakvim arhiverom otvoriti. Meni, u osnovi treba jedan jedini file koji nemam nikako backupovan osim ovdje, i on je jako mali.

Ima li ko ideju kako da vratim ovaj file, ili kako uopšte da vratim stare postavke? Ispostavilo se da su LG preporuke za korištenje software-a zaista bile debilne, pa čak ne daju mi ni da otvorim arhivu koju imam.

Ikakvih savjeta, iskustava?
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#1716 Re: LG G2

Post by made_in_sarajevo »

zateznistub wrote:
made_in_sarajevo wrote:Ko je kupio g2 sa original garancijom nek se pazi roota,flasha bilo cega tih cackanja ako nije preko lg pc suite. Ja odnio u stanic da mi zamjene displej radi zute tacke u cosku i zovu kaze zamjenjeno,zovu opet kad su spojili mob sa lg softverom izbacio da je mobitel rootan i ne moze nalog proci da de zamjeni displej. Displej i softvare nemaju veze jedno sa drugim ali tamo u lg valjda stavili ako je telefon root garancija ne vazi bez obzira o cemu se radilo. Ja jesam root uradio prosle godine jos,sve obrisao vratio njegov zvanicni kitkat pa onda preko lg pc suite radio update, uradio update na 5.0 preko linkova sto je avaks mislim okacio na ovoj temi, neki dan preko lg pc suite oprt update radio,dakle pc suite ga ocita bez problema ali tamo ga nasao da je root uradjen jos prije godinu dana. Na kraju mi vratili moj displej i nikom nista, garancije nemam vise i sad da se zajebavam sa romovima raznim na kojem se mob nece previse zagrijavati. Huawei jenpriznao garanciju za zamjenu wifi antene,a telefon bio rootan, za servis naravno skinut root vraceno sve kako je bilo. Eto lg valjda da dohaka izbaci neki kod nesto i pise da je rootan i ne priznaje se garancija. Ovi sto nisu root radili ali su flasovali preko linkova na ovom forumu mozda vam i valja sve, kazu meni u stanicu sto nisam njima odnio i oni bi uradio zvanicni update na 5.0. Da sam znao ne bi se ja zajebavo oko toga :D
Malo cudno jer sam i ja mijenjao displej prije nekih par mjeseci i nikkakvih problema nije bilo. Bio rootan..

I ne vidim potrebe kopcanja telefona zbog zamjene HW-a
E eto nazvali me da je gotovo i onda opet zove isti lik za 20min kaze skopcao ga da potvrdi nesto nalog da to lg plati i tad mu izbaci da je rootan i da korisnik mora platiti, on mi govorio da mi ekran uslika pa posalje slike na mail ali nisam htio da se peglam sa tim. Govori taj lik da je glupost to sto ne moze proci,a nema veze sa rootom ni softverom ali eto valjda nesto novo im uveli sta li da mora svaki popravak spojiti mob i prijaviti ga tamo valjda u bazu podataka pa tek onda lg prihvati platiti zamjenu,inace 280km zamjena displeja. Vidio sam na amazonu ima oko 50 dolara displej samo ne znam jel se isplati to,koliko bi valjalo
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1717 Re: LG G2

Post by agent_zero »

Mene samo čudi da ti nisi prije slanja u servis odradio unroot. To je prvo što se uradi prije slanja u servis.

A čuj 280km displej :shock: :-) :shock:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31542
Joined: 16/04/2011 18:46

#1718 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

agent_zero wrote:Mene samo čudi da ti nisi prije slanja u servis odradio unroot. To je prvo što se uradi prije slanja u servis.

A čuj 280km displej :shock: :-) :shock:
Unroot ? zar nije dovoljno samo flashati oficijelni stock ?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1719 Re: LG G2

Post by agent_zero »

Naravno da nije, jel ti je mobitel i dalje rootan i ljudi skontali. Pa mali milon puta se na raznim forumima pisalo da se mob mora vratiti sve na stock + unroot prije slanja u servis, jer nikad se ne zna hoće li provjeravati.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31542
Joined: 16/04/2011 18:46

#1720 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

Mislis, unroot pa onda na stock ?

Prije nego odnesem, odradicu root kitkat-a pa onda unroot :)

PS: al sam zaboravio kako ono ide... znam da je bezveze bilo nesto, brzinski
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#1721 Re: LG G2

Post by made_in_sarajevo »

agent_zero wrote:Mene samo čudi da ti nisi prije slanja u servis odradio unroot. To je prvo što se uradi prije slanja u servis.

A čuj 280km displej :shock: :-) :shock:
odradio sam ja to jos prosle godine kad sam se zajebavao sa romom g3 od cloudy onog. pa onda stavio kitkat oficijelni, pa update preko pc suite i od tad samo update radio preko pc suite, osim na 5.0 koji sam opet oficijelni skino.

eh sad ili to unroot vise ne pije vode jer su dohakali tome kroz te svoje programe ili ja nisam odradio to nesto fino pa ostalo :D

sad malo vracam film, jebiga kud ne rekoh liku da mi posalje te slika sa monitora da vidimo sta je :mrgreen: . govorio je lik za kodove,kad je skopcao mobitel da naplati nalog od LG, izbacio mu je kod da se nesto ne slazu i preko toga znaju da je rootovan. valjda kad je telefon oridjidji ima neki kod,cim se roota taj se kod mjenja i ne moze se vratiti sta li.

eh da,displej je 280KM sa rukama.govori on da ganjamo sefa pa mozda mi daju popust neki,nesto ali i to bi oko 220KM bilo,kao da ruke izbace.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#1722 Re: LG G2

Post by Evelinda »

Imam keep na telefonu i keeep na laptopuali se ne syncaju :(
Kako ih spojiti?
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#1723 Re: LG G2

Post by Ciprol »

Evelinda wrote:Imam keep na telefonu i keeep na laptopuali se ne syncaju :(
Kako ih spojiti?

Google keep?

Jesi se ulogovala na oba uređaja?
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#1724 Re: LG G2

Post by Evelinda »

Jesam ali nista :?
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#1725 Re: LG G2

Post by dzeno123 »

Da li je na g3 ispravljen burn in problem?
Post Reply