LG G2

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Madrid
Posts: 2301
Joined: 16/08/2010 17:18

#1101 Re: LG G2

Post by Madrid »

agent_zero wrote:
zateznistub wrote:
agent_zero wrote:Kako ste zadovoljni kvalitetom izrade i plastikom? Škripi li, ima li lufta negdje i sl.?
Kod mene nista ne skripi nit lufta. Ako kanis kupiti uzmi odma i onaj cover sa otvorom na prednjem poklopcu, dobra stvar!
Ne volim ti ja te stvari :) Čak nikad nisam koristio maske i folije niti na jednom mobu, a svaki sam očuvao kao da je tek "ispod čekića".
Nisam ni ja nikad nista koristio od tih stvari, ali za G2 sam nabavio onu gel masku...
Plastika ne skripi, mob je cvrst u ruci, al zbog manje mesa sa strana i velikog ekrana imam osjecaj da bi mu bilo kakav pad presudio :D
A na ekran ne bi nista stavljao, pa da sutra pukne... Ima frend nekakvu foliju na svom G2 i ekran mu preko nje ne izgleda dobro kao kod mene...
bacci
Posts: 58
Joined: 15/04/2014 00:39

#1102 Re: LG G2

Post by bacci »

I nakon što sam uradio Hard reset baterija mi se isto brže prazni.. Imate li još neki PRIJEDLOG? febo,, maharadza
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1103 Re: LG G2

Post by Maharadza »

bacci wrote:I nakon što sam uradio Hard reset baterija mi se isto brže prazni.. Imate li još neki PRIJEDLOG? febo,, maharadza
Pogledaj pod "battery use details" šta tačno i u kojoj mjeri troši bateriju!

Inače, bez root-a se tu ne može mnogo tweak-ati, evo generalnih uputa:

http://www.digitaltrends.com/mobile/tip ... e-battery/

:thumbup:
bacci
Posts: 58
Joined: 15/04/2014 00:39

#1104 Re: LG G2

Post by bacci »

Maharadza wrote:
bacci wrote:I nakon što sam uradio Hard reset baterija mi se isto brže prazni.. Imate li još neki PRIJEDLOG? febo,, maharadza
Pogledaj pod "battery use details" šta tačno i u kojoj mjeri troši bateriju!

Inače, bez root-a se tu ne može mnogo tweak-ati, evo generalnih uputa:

http://www.digitaltrends.com/mobile/tip ... e-battery/

:thumbup:
pod battery use details mi izgleda sve normalno,samo mi je malo sumnjivo da u početku u dobrom postotku prikaziva kao da mi Google now troši bateriju.. nema mi pomoci :-D :D i
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1105 Re: LG G2

Post by Maharadza »

bacci wrote:
Maharadza wrote:
bacci wrote:I nakon što sam uradio Hard reset baterija mi se isto brže prazni.. Imate li još neki PRIJEDLOG? febo,, maharadza
Pogledaj pod "battery use details" šta tačno i u kojoj mjeri troši bateriju!

Inače, bez root-a se tu ne može mnogo tweak-ati, evo generalnih uputa:

http://www.digitaltrends.com/mobile/tip ... e-battery/

:thumbup:
pod battery use details mi izgleda sve normalno,samo mi je malo sumnjivo da u početku u dobrom postotku prikaziva kao da mi Google now troši bateriju.. nema mi pomoci :-D :D i
To je vjerovatno "OK google" voice detection koji radi u pozadini a možeš ga vrlo jednostavno ugasiti! Nađi "google settings" app -> search & now -> Voice -> "Ok google" detection -> ukini kvakicu! Ušteda baterije zagarantovana! :thumbup:
bacci
Posts: 58
Joined: 15/04/2014 00:39

#1106 Re: LG G2

Post by bacci »

Isključio :mrgreen: Takodjer i app usluga za Google play mi je pod potrošnjom baterije iako je ne koristim..
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1107 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

Ima li kakvo uputstvo za root u par koraka al da fercera, da ne "obatalim" G2? Poželjan je kakav provjeren link ako to ne spada u pirateriju a mislim da ne. Tel je kupljen u bhtelecomu. Hvala.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#1108 Re: LG G2

Post by made_in_sarajevo »

pih otkad se ja igram na lg g3 i svim cudima sto g3 donosi :mrgreen:

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2783192

evo skino mu sad i update,tek se sad nakanio i kad izadje 5.0 za g2 onda vratiti sve kako je bilo i udariti 5.0 :mrgreen:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1109 Re: LG G2

Post by Maharadza »

suad-sarajevo wrote:Ima li kakvo uputstvo za root u par koraka al da fercera, da ne "obatalim" G2? Poželjan je kakav provjeren link ako to ne spada u pirateriju a mislim da ne. Tel je kupljen u bhtelecomu. Hvala.
Ja sam odradio root pomoću towelroot aplikacije:

https://towelroot.com/

potom instalirao TWRP recovery pomoću autorec aplikacije:



http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2715496

:thumbup:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1110 Re: LG G2

Post by suad-sarajevo »

Jesu li ovi linkovi i uputstva za root na njima ok? Inače telefon je kupljen u bh telecomu i koristi 4.4.2. build number D80220h

https://www.youtube.com/watch?v=Hbd8l0jKplo

http://www.droidviews.com/root-lg-g2-af ... ta-update/
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1111 Re: LG G2

Post by Maharadza »

suad-sarajevo wrote:Jesu li ovi linkovi i uputstva za root na njima ok? Inače telefon je kupljen u bh telecomu i koristi 4.4.2. build number D80220h

https://www.youtube.com/watch?v=Hbd8l0jKplo

http://www.droidviews.com/root-lg-g2-af ... ta-update/
Može i preko ioroot sa drugo linka (imaš gore i na xda temi je objašnjeno za ioroot), ali ćeš u svakom slučaju morati instalirati i TWRP recovery ako želiš kasnije flešati kakav kuhani ROM! A to ide preko autorec aplikacije (vidi youtube klip gore)! Iskreno najlakši način bio i ostao towelroot aplikacija + autorec po meni (imaš gore linkove koje sam izbacio)! NEma potrebe da se patiš oko command prompt-a, zip fajlovima itd. kada imaš JEDAN app koji sa samo jednim tapom odradi root + autorec jednim tapom instalira twrp recovery! :thumbup:
johnnie_gott
Posts: 9
Joined: 16/02/2009 17:02

#1112 Re: LG G2

Post by johnnie_gott »

Zdravo ljudi, nedavno sam kupio G2, trenutno je na verziji 4.4.2 je l' to najnovija verzija dostupna za G2?
Telefon je predobar, baterija je super.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1113 Re: LG G2

Post by Maharadza »

johnnie_gott wrote:Zdravo ljudi, nedavno sam kupio G2, trenutno je na verziji 4.4.2 je l' to najnovija verzija dostupna za G2?
Telefon je predobar, baterija je super.
4.4.2 je posljednja verzija za G2 a ako hoćeš da provjeriš update:

http://tool.xcdn.gdms.lge.com/dn/downlo ... 1720120110

Instaliraj i provjeri! :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#1114 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

i to verzija 20h . Lizalo dobijamo dogodine ... vjerovatno februar
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#1115 Re: LG G2

Post by sencobih »

skafiskafsnjak wrote:i to verzija 20h . Lizalo dobijamo dogodine ... vjerovatno februar
Neko rece (meščini maharadza) do nove godine, ali i ja mislim da neće do proljeca
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1116 Re: LG G2

Post by Maharadza »

sencobih wrote:
skafiskafsnjak wrote:i to verzija 20h . Lizalo dobijamo dogodine ... vjerovatno februar
Neko rece (meščini maharadza) do nove godine, ali i ja mislim da neće do proljeca
Ipak ništa do proljeća kako stvari stoje, a ono su bile neke moje (optimistične) prognoze! :D KOntam izbacuju rano za G3, valjda će nakon mjesec-dva i za g2... malo morgen - ipak im se ne žuri, valjda žele ispoštovati ove sa G3 da se mogu malo duže ku*čit sa lizalom?! :mrgreen:
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#1117 Re: LG G2

Post by sencobih »

bitno je da radi bez problema, nego sto je covjek takav u prirodi da bi stalno nesto mijenjao.ali fakat radi (da kucnem) bez ikakvih problema.
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#1118 Re: LG G2

Post by hopi »

našao sam jedan g2 povoljno, pod garancijom iz bh telekoma, trebam li na nešta posebno obratiti pažnju?
i koliko GB ostane korisniku na verziji od 16GB?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1119 Re: LG G2

Post by avaks »

Ostane ti 10-11GB za korištenje što je dovoljno ako ne snimaš i slikaš puno. U suprotnom moraćeš češće da prebacuješ uratke mada sve zavisi od tvojih potreba. Kod mene je 32GB verzija jer mi je potrebno (FLAC muzike dosta kao i videa u 60 fps što brzo popuni memoriju) :thumbup:
Kako god nećeš pogriješiti a miran si barem s garancijom...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#1120 Re: LG G2

Post by skafiskafsnjak »

Pa meni evo licno sasvim dovoljno ovih 16gb ...uvijek mi je slobodno nekih 5-6 ...
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#1121 Re: LG G2

Post by hopi »

ma nešta mi to knap djeluje, slobodno 10GB
ne snimam video gotovo nikako, a i slike ne moraju biti na max. megapiksela, ali:
osnove aplikacije, koja igra = 1GB
muzika 2,5GB i raste
stare slike sa prijašnjih telefona ~ 1GB
volim imati i navigaciju = 2,5GB (mada samo za putovanja), ovo dođe na min. 7GB i na telefonu uvijek imam kojekakvih filmova i serija za šta ostaje oko 3GB, prilično knap. Da je barem pravih 16GB a ne 10 onda bi još moglo ovako ću razmisliti. Sviđa mi se telefon, super je osim tog nedostatka za sd karticu šta im je to falilo ubaciti. A 32 GB verzije su rijeđe i skuplje.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1122 Re: LG G2

Post by Maharadza »

hopi wrote:ma nešta mi to knap djeluje, slobodno 10GB
ne snimam video gotovo nikako, a i slike ne moraju biti na max. megapiksela, ali:
osnove aplikacije, koja igra = 1GB
muzika 2,5GB i raste
stare slike sa prijašnjih telefona ~ 1GB
volim imati i navigaciju = 2,5GB (mada samo za putovanja), ovo dođe na min. 7GB i na telefonu uvijek imam kojekakvih filmova i serija za šta ostaje oko 3GB, prilično knap. Da je barem pravih 16GB a ne 10 onda bi još moglo ovako ću razmisliti. Sviđa mi se telefon, super je osim tog nedostatka za sd karticu šta im je to falilo ubaciti. A 32 GB verzije su rijeđe i skuplje.
I to bezobrazno i neopravdano skuplje! I ja imam isti G2 sa 16GB tj. 10GB interne (ne znam kako ih nije stid lagati tako o internoj), ali sam riješio pomoću ovoga: http://meenova.com/ - 20KM (3 sedmice čekao na dostavu ali se isplatilo), jer imam microSD kartice od ranije dok sam koristio S2 i S3; koristim ovo za pohranu slika/klipova, backup sistema i sl. :thumbup:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1123 Re: LG G2

Post by avaks »

hopi wrote:ma nešta mi to knap djeluje, slobodno 10GB
ne snimam video gotovo nikako, a i slike ne moraju biti na max. megapiksela, ali:
osnove aplikacije, koja igra = 1GB
muzika 2,5GB i raste
stare slike sa prijašnjih telefona ~ 1GB
volim imati i navigaciju = 2,5GB (mada samo za putovanja), ovo dođe na min. 7GB i na telefonu uvijek imam kojekakvih filmova i serija za šta ostaje oko 3GB, prilično knap. Da je barem pravih 16GB a ne 10 onda bi još moglo ovako ću razmisliti. Sviđa mi se telefon, super je osim tog nedostatka za sd karticu šta im je to falilo ubaciti. A 32 GB verzije su rijeđe i skuplje.
Ni ja ne slikam na max megapiksela odnosno idem na 16:9 format (mislim da je to 10 mpx) i u prosjeku su oko 3MB. On je pravih 16GB ali nije sve za korisnika, odnosno i sistem ide na tih 16GB pa je tu taj manjak :D
Podržava USB otg tako da i nije tolika frka za serije i filmove a i sve ostalo (imaš i drugih opcija, prelistaj ovu temu malo bilo je i slika :thumbup: ).
Ja kada sam kupovao razlika između 16 i 32GB je bila 20KM tako da sam uzeo 32 bez razmišljanja (od čega imaš 24GB na raspolaganju što je iole komfornije od tih 10 na 16gb verziji).

p0zz
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#1124 Re: LG G2

Post by hopi »

da, išao bi def. na 32 gb verziju ali uzimam polovan sa garancijom telekoma pa su većinom tu 16GB a i to je u budžetu koji bi maksimalno dao za telefon. Znam da podržava usb otg a i ovo što je maharadža naveo, mada malo bezze to spajati i nosati. hvala svakako.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1125 Re: LG G2

Post by Maharadza »

hopi wrote:da, išao bi def. na 32 gb verziju ali uzimam polovan sa garancijom telekoma pa su većinom tu 16GB a i to je u budžetu koji bi maksimalno dao za telefon. Znam da podržava usb otg a i ovo što je maharadža naveo, mada malo bezze to spajati i nosati. hvala svakako.
Zavisi brate, ako su ti potrebni ti veliki fajlovi STALNO onda se logično ne isplati otg, a kao što rekoh, lično ga koristim samo za pohranu nekih stvari koje povremeno zatrebaju (klipovi, slike, backup i sl.), a ovaj otg nosim na ključu kao privjesak, pa kada zatreba prikačim! Naravno, ako možeš naći i priuštiti, svakako idi na 32GB, iskreno i moj idući tel. će aBD biti sa min. toliko interne! :wink:
Post Reply