"Legalne" otimacine u srednjim skolama

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#101 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by DaffyDuck »

Joj, ti @Dozer k'o kakvo dijete... Idi u skolu sad, sta guras zeni vruc krompir :lol:

Btw, prvacici u nasem kantonu su tek danas dobili "knjizice", jer pobogu se nije bio spreman obrazac za printanje u skladu sa dodatna dva predmeta (ukupno devet u prvom osnovne?!), a bonus je to sto je "knjizica" puna pravopisnih grešaka tako da se uciteljica jadna izvinjavala i bilo je sramota dijeliti takav dokument...

Sve cestitke gospodinu Ministru obrzovanja i nauke kantona Sarajevo Elviru Kazazoviću :skoljka:
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#102 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by Dozer »

Ma sve je ovo otislo u 3PM... I sve ovo treba sjebat do kraja, pa onda jovo-nanovo, ispocetka.
I ne guram ja zeni nikakav vruc krompir, nego ga sama uzima. Eto joj ga onda. Da vidim sta ce i kako ce ona to rijesiti.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#103 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by Puf »

Dozer wrote:Jesam. A onda upao u kucni rat zvijezda... Zena hoce nervni slom da dobije jer ce, kao, nakon moje posjete direktoru, "dijete ispastati". I prijetila razvodom.

To je taj nas maloumni podanicki mentalitet. Nazalost, i vlastita zena mi spada u to. Ali nece ovo zavrsiti na ovome 100%. Nisam platio, niti cu, a sad zena ima kontru - upravo sam joj rekao neka ode po svjedocanstvo. A platiti ne smije, inace ce dobiti razvod iste sekunde. Pa bujrum. Kad hoce tako da se "igra".

Moje rjesenje i dalje stoji na cekanju, a sad da vidim sta ce i kako ce ona. U 3PM ...
Oj, nije ti lahko :shock:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#104 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by ¤ jelena ¤ »

Šta kaže dijete na cijelu tu dramu?

Jel joj/mu bilo neprijatno što nije dobio/la svjedočanstvo zbog toga što mu/joj stari nije dao da plati?


Nit dao pare...niti bilo šta drugo uradio...
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#105 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by Puf »

¤ jelena ¤ wrote:Šta kaže dijete na cijelu tu dramu?

Jel joj/mu bilo neprijatno što nije dobio/la svjedočanstvo zbog toga što mu/joj stari nije dao da plati?


Nit dao pare...niti bilo šta drugo uradio...
Aj ne seri, upravu je Dozer, sto davati i pustiti da te lihvare ako nemaju zakonsko pravo. Sto placati za nesto, za sta nisi odgovoran niti si prouzrokovao stetu. Na kraju krajeva skola je drzavna usanova, nek se i finansira od drzave. Mi smo to vec platili kroz 70% doprinosa na platu. Nek uzmu pare i nek naprave djeci stolice i wc solje. Nek ne kupuju vile po Poljinama. Ne treba davati pare za nesto sto nema zakonske osnove.
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#106 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by bluesjunior »

¤ jelena ¤ wrote:Šta kaže dijete na cijelu tu dramu?

Jel joj/mu bilo neprijatno što nije dobio/la svjedočanstvo zbog toga što mu/joj stari nije dao da plati?


Nit dao pare...niti bilo šta drugo uradio...
što je bitno šta kaže dijete? i to je škola...znaš neko rješava/pokušava na jedan način neko na drugi...ja mslim ipak da je ok što nam je čovjek skrenuo pažnju na ovo? forum je...
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#107 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by Puf »

bluesjunior wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Šta kaže dijete na cijelu tu dramu?

Jel joj/mu bilo neprijatno što nije dobio/la svjedočanstvo zbog toga što mu/joj stari nije dao da plati?


Nit dao pare...niti bilo šta drugo uradio...
što je bitno šta kaže dijete? i to je škola...znaš neko rješava/pokušava na jedan način neko na drugi...ja mslim ipak da je ok što nam je čovjek skrenuo pažnju na ovo? forum je...
Da, dobra lekcija za dijete, da se od malena nauci da prepozna kad ga neko levati i da ne bude levat citav zivot kao sto je poprilican broj nasih ljudi :)
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#108 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by ¤ jelena ¤ »

bluesjunior wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Šta kaže dijete na cijelu tu dramu?

Jel joj/mu bilo neprijatno što nije dobio/la svjedočanstvo zbog toga što mu/joj stari nije dao da plati?


Nit dao pare...niti bilo šta drugo uradio...
što je bitno šta kaže dijete? i to je škola...znaš neko rješava/pokušava na jedan način neko na drugi...ja mslim ipak da je ok što nam je čovjek skrenuo pažnju na ovo? forum je...
Znaš...neko misli da je ovo efikasan i OK način da se riješi ovaj problem, neko misli da nije...ja mislim da nije i to kažem. Isto tako mislim da je bitno znati šta misli dijete i zato pitam. Forum je mjesto gdje ljudi postavljaju pitanja u okviru neke teme i iznose svoje mišljenje.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#109 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by Dozer »

Dijere se u potpunosti slaze da to ne treba platiti jer, kako i samo kaze,nista nije ni slomilo ni unistilo.

A epilog je sljedeci - ipak je na kraju dobilo svjedocantsvo, jer je razrednici reklo da ce otac tuziti skolu za ucjenu i iznudu.
Odmah dobilo svjedocanstvo, ali uz novu prijetnju - da nece moci upisati sljedeci raxred bez uplatnice.

Pa mamu im jebem lihvarsku... Dokle to ide....
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#110 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by TheMule »

Zasto si bolan zrtvovo dijete tako - sad ce se svi okomiti na njega - umjesto da odes normalno i raspitas se?

"Dobar dan - dobar dan. Zelim da se informisem u vezi ove naknade, vec sam platio 30 km u septembru, po kojem osnovu moram opet placati, da li imate dokumentaciju, koji je to clan 89", itd. I onda ako posumljas da je neka prevara, onda im kazes na neces placati i da ces na sud ako treba itd.

Pazi, ti uopste nemas pojma o cemu se tacno radi u ovom slucaju. Moze biti da si platio za nesto sasvim drugo, moze biti da to nije bilo dovoljno jer je steta previlika, moze bit svasta nesta. Skola ocigledno ima pravo da uzima pare po svom nekom pravilniku, i ti nemas nikakav legalni osnov po kojem bi ih mogo tuziti ako se ne radi o nekoj prevari, vec legitimnoj odluci skolskog odbora!
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#111 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by bluesjunior »

@jelena ja mislim da nije bitno sta misli dijete, tacnije vjerujem da je djetetovim roditeljima bitno, mislim da za nas na forumu nije bitno, malo mi je to mijesanje u privatnost te porodice...
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#112 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by ¤ jelena ¤ »

bluesjunior wrote:@jelena ja mislim da nije bitno sta misli dijete, tacnije vjerujem da je djetetovim roditeljima bitno, mislim da za nas na forumu nije bitno, malo mi je to mijesanje u privatnost te porodice...
Miješanje u privatnost?

Čitam li ja tuđe mejlove ovdje ili postove na forumu? Forum je javni prostor, kao ulica...

Šetaš gradom i prolaziš pored čovjeka koji na ulici napada svoju ženu, lamprda na sva usta o razvodu i naziva je maloumnom...pred djetetom koje...kao i ti... stoji sa strane... ili viri iza ćoška...
Miješaš li se ti u njihovu privatnost ako staneš, blijedo ga pogledaš i u prolazu mu pokažeš prstom na to dijete koje sve to gleda i sluša?
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#113 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by bluesjunior »

znas sta, tako je ti si u pravu, nemoj sta zamjerit....da forum je ovo na svu sreću....
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#114 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by ¤ jelena ¤ »

Ti sad izvini ako sam te ja šta uvrijedila, to mi nije bila namjera.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#115 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by Dozer »

Nije dijete nicemu izlozeno jer ih pola nije donijelo tu uplatnicu. I djeca se bunila sto nece dobiti svjedocanstva, pri cemu je receno i to da ce se tuziti skola,nakon cega su svi ipak dobili taj papir. I uz vec spomenutu novu prijetnju - da nece moci upisati naredni razred.

Odluka skolskog odbora se ne moze odnositi na bilo kakvu linearnu naplatu bilo cega od ucenika, a sto je mimo zakona, pa tako ni bilo kakvu stetu za koju ne postoji utvrdjena krivica, jer to nije privatna, nego javna skola za koju je nadlezno ministarstvo, odnosno kanton, odnosno entitet, tj. drzava.

Pokusao sam naci bilo sta o ovome u zakonu o osnovnom i srednjem obrazovanju, ali nisam uspio. Ako neko zna gdje se mogu naci informacije o ovome, neka bude ljubazan i postavi ovdje.

@Jelena
Iskreno, ja i dalje ne mogu da dokucim poentu tvog pisanja i napadanja svakoga ko se pobuni protiv ovakvog ponasanja skole.... Radis tamo?
Last edited by Dozer on 29/06/2017 10:16, edited 1 time in total.
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#116 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by Sarajevo1970 »

Ma ona je troll ali na malo kulturniji nacin.
I ja sam volio nekad tako se ponasati na netu. :lol:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#117 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by ¤ jelena ¤ »

Koga sam ja to sve napala? :-)


Znači, nisu svi oko tebe maloumne ovce, i bla bla...podanički mentaliteti, osim naravno tebe, nego ima više onih koji neće da plate...

OK, sad je za nadati se da će neko od roditelja napokon otići do škole, a ne pustiti djecu u ''prve borbene redove'' da se suprotstavljaju odlukama uprave škole, jer to i nije baš pametno...

Ko ne razumije zašto ovo pišem, neka se bolje informiše.
User avatar
Alternativac1
Posts: 1412
Joined: 23/07/2016 04:43

#118 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by Alternativac1 »

Stvarno je ova jelena vrhunski trol, i mene je iznervirala glupostima... :D
I Dozer istjeraj to do kraja, ne plaćaj za živu glavu, muka je i meni više podaničkog mentaliteta, šuti i trpi govna korumpirana uhljebljena, od policije pa nadalje... Stvarno mi se sere od sredine u kojoj živim, a najteže mi pada kad tako razmišljaju članovi porodice i bliski prijatelji ... :-?
Od najnižeg nivoa i treba mjenjat stvari...
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#119 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by ¤ jelena ¤ »

Zašto čitaš gluposti koje te nerviraju.

Imaš foe listu i mogućnost da uopšte ne čitaš Jelenine postove...
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#120 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by Sarajevo1970 »

Image
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#121 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by Puf »

Sarajevo1970 wrote:Image
hahahah, to je to, da nema troll-ova ovi forumi i rasprave ni na sta ne bi licile :D, hvala Jelena sto postojis. Mada i ja znam trollat, ali nisam za sad u ovoj temi :D
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#122 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by Hajlac »

Ovakve "odluke" skola s kriminalnim ucjenama zvanim nedobijanje svjedocanstava i blokiranje upisa u naredni razred predstavljaju dobro smisljen TEST tj. mic po mic pomjeranje granica u pravcu krajnjeg cilja tesko opljackane i u dugove bacene drzave, a to je:

PRIVATIZACIJA OBRAZOVNOG (kao i ZDRAVSTVENOG) SISTEMA!

Danas 20 - sutra 40 - prekosutra 100...

Isto tako - Sebi-Ja kaze uradite nalaze/preglede privatno - refundiracemo vam (a to sto na taj nacin drzava pored realnih troskova placa i PROFIT tamo neke privatne poliklinike i sto se prisilno narod navikava na to da bez privatnog sektora NISTA se ne moze zavrsiti, nikom nista).

Sama cinjenica da i u drugim srednjim skolama traze slicne do iste iznose, govori o tome kako su "stete" fiktivne i napuhane preko svake mjere!

Da je srece pa da se barem 70% roditelja zajednicki pobuni protiv takve kradje i ucjena!
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#123 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by DaffyDuck »

Hajlac wrote:Ovakve "odluke" skola s kriminalnim ucjenama zvanim nedobijanje svjedocanstava i blokiranje upisa u naredni razred predstavljaju dobro smisljen TEST tj. mic po mic pomjeranje granica u pravcu krajnjeg cilja tesko opljackane i u dugove bacene drzave, a to je:

PRIVATIZACIJA OBRAZOVNOG (kao i ZDRAVSTVENOG) SISTEMA!

Danas 20 - sutra 40 - prekosutra 100...

Isto tako - Sebi-Ja kaze uradite nalaze/preglede privatno - refundiracemo vam (a to sto na taj nacin drzava pored realnih troskova placa i PROFIT tamo neke privatne poliklinike i sto se prisilno narod navikava na to da bez privatnog sektora NISTA se ne moze zavrsiti, nikom nista).

Sama cinjenica da i u drugim srednjim skolama traze slicne do iste iznose, govori o tome kako su "stete" fiktivne i napuhane preko svake mjere!

Da je srece pa da se barem 70% roditelja zajednicki pobuni protiv takve kradje i ucjena!
:thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#124 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by Dozer »

¤ jelena ¤ wrote:Koga sam ja to sve napala? :-)


Znači, nisu svi oko tebe maloumne ovce, i bla bla...podanički mentaliteti, osim naravno tebe, nego ima više onih koji neće da plate...

OK, sad je za nadati se da će neko od roditelja napokon otići do škole, a ne pustiti djecu u ''prve borbene redove'' da se suprotstavljaju odlukama uprave škole, jer to i nije baš pametno...

Ko ne razumije zašto ovo pišem, neka se bolje informiše.
Procitaj ovo sto si napisala, pogotovo prvu recenicu, pa onda skontaj realno stanje (ukoliko ti je poznato, a moze ti biti poznato samo ako imas djecu u skoli i ides na roditeljske, inace jednostavno nemas pojma o cemu se tacno ovdje prica). Da se kladimo da ce na kraju svi ti koji to jos nisu platili, na kraju platiti. I pri tome ce sutiti k'o zaliveni. Nece se ni zaliti, ni pitati bilo sta, nego ce samo drobiti sebi pod bradu i klapiti usima. Kako bi ti to nazvala?

A, evo, ja ne razumijem zasto ovo pises, pa ako nije problem - informisi me. Hvala unaprijed.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#125 Re: "Legalne" otimacine u srednjim skolama

Post by Zoya »

Plaća svako dijete za 'štetu' koju je neki drugi učenik počinio? Ne kontam :?
Post Reply