Legalizacija kanabisa u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#726 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Ja mislim da je to sve odavno ispitano i poznato, ali da je jedina prepreka faramceutska industrija. Ipak je to grana industrije koja vrijedi zaista puno, i koja uposljava na stotine hiljada ljudi.

S druge strane, tesko je proizvoditi i prodavati legalan lijek od nelegalne biljke.

Takodjer, tu se u pozadini krije i veliko nezadovoljstvo ljudi koje bi sigurno bilo ispoljeno kroz razne proteste, demonstracije i nerede, pa cak mozda i padove nekih vlada (ne kod nas, naravno, jer ovdje je sve kloc do kloca), do cega bi doslo radi spoznaje da se za taj lijek toliko dugo znalo, a da se krio radi profita.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#727 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by O'zone »

Ma može se lijek uvesti na mala vrata kao i svi ostali. Maskiraš ga nekom beskorisnom hemijom a u njega implemtiraš korisne spojeve iz Marihuane. Pa barem farmaceutika to zna da radi to im je na kraju krajeva i posao.

Mene onako kopka druga stvar koja je duboko u teorijama zavjere (kojima se inače slabo bavim ali eto). Broj ljudi na planeti rapidno raste a nekako se mora držati na nivou podnošljivom za život. Da svi umiru od starosti davno bi se dodirivali ramenima (čini mi se) radujući se svom metru kvadratnom. Tako da je bolest trenutno najbolji način držanja populacije na nivou. Ratovi su prespori, prirodne nepogode ne toliko česte ali bolest...bolest možeš napraviti i servirati veoma brzo...Mogao bi je vjerovatno i programirati koju dobnu skupinu, snagu, pol, da napada. Držat je pod kontrolom imati antidot za nju....Al kažem teorije zavjere nisu moje polje
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#728 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Ma, ja uopste ne bih rekao da su to nekakve teorije zavjere, nego zaista postojece zavjere. Tacnije, to su vjerovatno planovi mocnika.

Recimo, SIDA/AIDS... Eto, pojavila se iznenada, i to se prva zaraza, ako se dobro sjecam, desila negdje u nekoj africkoj dzungli, a ljudi je dobili, navodno, od majmuna. Yeah, right... A gdje su ti silni majmuni zarazeni Aids-om? I - kako se taj nesretnik uopste zarazio od majmuna? Sexali se? Radili direktnu transfuziju krvi?
Jos interesantnije, to se desi u Africi. I, gle cuda, Danas je Afrika kontinent, a samim tim i tamosnji ljudi (crnci), najpogodjeniji tom bolescu...

Ebola - slicna stvar.

Rak - ekspanzija se pocinje desavati tacno od momenta kada su krenule zabrane i satanizacija THC-a i marihuane (pocetak '60-ih), koji su se do tada sasvim legalno mogli kupiti u apotekama, i to, opet gle cuda - upravo pod tim imenom - THC. Do tog momenta se u USA to sve uredno prodavalo u vidu tableta, a onda se otkrilo upravo ovo o cemu pricamo - da THC ubija celije raka. Indikativno?
I upravo tamo pocinje ta satanizacija marihuane i "njenog opojnog sastojka" THC-a, proglasava se drogom, nakon cega se vrsi pritisak i na zapadnoeuropske zemlje da urade isto, sto su ovi prihvatili.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#729 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by O'zone »

User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#730 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Matzan »

:thumbup:

Ako NS na ovo ne dobije izbore, onda nikad neće. :mrgreen:
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#731 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by walk_M-A-N »

da se Cannabis sativa L prebaci sa Tablice I (zabranjene tvari i biljke) na Tablicu II (tvari i biljke pod strogim nadzorom), odnosno da se omogući upotreba ove ljekovite supstance u medicinske svrhe
Gdje se nalaze ove tablice i šta je strogi nadzor?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#732 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by O'zone »

walk_M-A-N wrote:
da se Cannabis sativa L prebaci sa Tablice I (zabranjene tvari i biljke) na Tablicu II (tvari i biljke pod strogim nadzorom), odnosno da se omogući upotreba ove ljekovite supstance u medicinske svrhe
Gdje se nalaze ove tablice i šta je strogi nadzor?
http://www.almbih.gov.ba/_doc/regulativ ... nOD-bo.pdf

"Zakon o suzbijanju i sprečavanju opojnih droga"

Tablice su ti od 17 strane PDF odnosno od 640 stranice Službenog glasnika BiH
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#733 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by studiorum_tuzlaensis »

Novembra 2016. godine Ministarstvo sigurnosti BiH pompezno je najavljivalo svoj prvi korak u proceduri "dekriminalizacije kanabisa". Šest mjeseci poslije javljaju da su započeli aktivnosti vezane za tu inicijativu. Oboljeli tvrde da ne mogu čekati te da im je svaki dan bitan.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/troma-p ... /170417048
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#734 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by iz Mostara »

PiH je vjerska/DOGMA banana državica u kojoj lažni morali kako iz vjerskog/kulturnog/političkog života svakim danom je sve više guraju u 90 godine, nadajući se valjda da zaostao/nepismen i primitivan narod pun predrasuda nikad neće tražiti ništa za sebe, jer naravno jedini interes su vlastodržci i njihove ahbabsko/rodbinske veze i talovi.

Zato legalizacija kanabisa ne ide njima nikako u korist.
User avatar
Bezimeni
Posts: 98
Joined: 29/11/2012 14:41
Location: Sigil
Grijem se na: Toplinu
Vozim: Paciklo

#735 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Bezimeni »

User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#736 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by KB9 »

Bezimeni wrote:
dok se ovakvi imbecili zalazu za legalizaciju svi cete vi samo duvat paranoicno u svoja cetri zida
ibn.hajd
Posts: 120
Joined: 14/04/2011 21:41

#737 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by ibn.hajd »

Imam situaciju gdje me policija zvala na razgovor uz objasnjenje da je na moje ime i adresu stigao odredjen broj sjemenki navedene biljke. Nakon izjave da ne znam o čemu se radi, rekli su mi da je sada na državnom tužilaštvu sta ce slijedece uraditi! Zanima me sta tužilaštvo moze uraditi i kakve su mi šanse za optužbom ili za oslobođenje optužbe?

P.S.
Ako SPAMam molm Vas da me uputite na pravu lokaciju!
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#738 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

A sjemenke stigle postom, postar ih uredno donijeo i isporucio? Znaci da su uredno prosle kroz postu i carinu.

Besmisleno. I - kako oni uopste znaju od cega su te sjemenke, tj. od koje biljke? Jel' to zabranjeno naruciti sjemenke lubenice iz, npr., Grcke?
Zaista nevjerovatne nebuloze...
Cak i da su iz Holandije, jel' to automatski znaci da su sjemenke marihuane? I, gdje pise da se ne mogu naruciti sjemenke cak i marihuane?
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#739 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by bluesjunior »

sjemenke jos nisu biljka
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#740 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Pa naravno. I logicno.
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#741 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by bluesjunior »

cak sta vise ko kaze da ce bit posijane?
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#742 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Ma, to nase institucije rade na prevenciji :lol: :lol: :lol:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#743 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Jimmy McNulty »

Volim zapalit, smiri me i opusti me ali nemam volje to praktikovat. Jednom u 3 mjeseca možda...Stvarno mi je tegoba petljat se s tim, de nabavi, de sakrij se negdje, de smotaj, de pazi na policiju, ma mrš. Ko da kupujem oružje za masovno uništenje. :-)

Jarana, koji prethodno nema ni jedno djelo i nikad nije bio privođen, čojk radi tri sata tukli u stanici zbog jednog džointa. Ma mrš stoko jedna.
Last edited by Jimmy McNulty on 07/06/2017 12:49, edited 1 time in total.
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#744 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by bluesjunior »

Dozer wrote:Ma, to nase institucije rade na prevenciji :lol: :lol: :lol:
izgleda majku mu ovde se jos malo nece smjet ni pricat
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#745 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by bhnapoleon1 »

Zasto se narkomani guraju u vezi legalizacije kanabisa u zdravstvene svrhe. To i dalje ne znaci da ce klosari moci se drogirati bez problema.
User avatar
Truba
Posts: 81765
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#746 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Truba »

šta narkići rade u naselju
posipaju pivu djeci po trampolini i topboganu
razvaljuju ljulje i kante za smeće

samo trava doduše :roll:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#747 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Connaisseur Karlin »

pusaci kanabisa mogu ugorziti osobe u svojoj sredini narednih tri sata nakon pusenja jednog dzointa , od voznje automobila do npr. rada u basti :D
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#748 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by bluesjunior »

gadno
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#749 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

bhnapoleon1 wrote:Zasto se narkomani guraju u vezi legalizacije kanabisa u zdravstvene svrhe. To i dalje ne znaci da ce klosari moci se drogirati bez problema.
Klapa #1.223.780
1. Marihuana NIJE droga.
2. Marihuana NE IZAZIVA ovisnost.
3. NE POSTOJI ni jedan zabiljezeni slucaj ovisnika o marihuani.
4. NE POSTOJI ni jedan zabiljezeni smrtni slucaj radi pusenja ili konzumiranja marihuane na bilo koji nacin.
5. Pozitivna djelovanja sastojaka marihuane su poznata hiljadama godina.
6. Medicina i nauka su odavno dokazali i potvrdili pozitivna svojstva marihuane, a jos uvijek dokazuju nova.

Ovih 6 tacaka su abeceda o marihuani.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#750 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Connaisseur Karlin »

Dozer wrote:
bhnapoleon1 wrote:Zasto se narkomani guraju u vezi legalizacije kanabisa u zdravstvene svrhe. To i dalje ne znaci da ce klosari moci se drogirati bez problema.
Klapa #1.223.780
1. Marihuana NIJE droga.
2. Marihuana NE IZAZIVA ovisnost.
3. NE POSTOJI ni jedan zabiljezeni slucaj ovisnika o marihuani.
4. NE POSTOJI ni jedan zabiljezeni smrtni slucaj radi pusenja ili konzumiranja marihuane na bilo koji nacin.
5. Pozitivna djelovanja sastojaka marihuane su poznata hiljadama godina.
6. Medicina i nauka su odavno dokazali i potvrdili pozitivna svojstva marihuane, a jos uvijek dokazuju nova.

Ovih 6 tacaka su abeceda o marihuani.
1. nije tocno
2. nije tocno
3. nije tocno
4. nije tocno
5. pralelno sa negativnim posljedicama , npr. ugorzava jetru, mozak , uzrokeuje povisen krvni pritisak, itd.
6. medicina i nauka analiziraju kanabis asa jako nisim THC , al' probaj travu sa povisenim THC :D
Post Reply