TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#876 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

zomri wrote:technoshop povisio cijenu najjeftinijeg oleda eda bi nakon novog promotivnog sniženja od 15% opet imao staru cijenu od 3900 :lol: :lol:
Uzeo sam onaj Samsung 48" JU6472 i bio si upravu iako je UHD TV kanali kao sto su RTL, FOX je dosta bolja slika nego na onom starom 32" HD redy. Pogotovo Full HD kanali.

Snimci sa YT u 4K su boli glava. I on poslije snizenja 1499 KM za kes, 1650 na rate vratit ce cijenu na prijasnju od oko 2100 KM. Dok u Hrvatskoj isti taj TV bez snizenja oko 1400 KM.

Uzet je na kes. Zadovoljan sam televizorom odlicno obavlja svoj posao :)
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#877 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

MTV wrote:
zomri wrote:technoshop povisio cijenu najjeftinijeg oleda eda bi nakon novog promotivnog sniženja od 15% opet imao staru cijenu od 3900 :lol: :lol:
Uzeo sam onaj Samsung 48" JU6472 i bio si upravu iako je UHD TV kanali kao sto su RTL, FOX je dosta bolja slika nego na onom starom 32" HD redy. Pogotovo Full HD kanali.

Snimci sa YT u 4K su boli glava. I on poslije snizenja 1499 KM za kes, 1650 na rate vratit ce cijenu na prijasnju od oko 2100 KM. Dok u Hrvatskoj isti taj TV bez snizenja oko 1400 KM.

Uzet je na kes. Zadovoljan sam televizorom odlicno obavlja svoj posao :)
:thumbup:
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#878 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by moke_31 »

zomri wrote:
moke_31 wrote:Valja li ovaj Sony ovih para

https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... csaep-880/ 1699 KM

Ili isti model samo 43 inča, 1455 KM?

Ne mogu da nađem dobru recenziju za ovaj TV na netu.
odličan za gaminga i još na ovoj veličini imaš opciju motion flow za brze scene i sport. za ostalo nije loš, ali bih za gledanje filmova i kablovske prije odabrao samsung h6400 u istom cjenovnom rangu.
Gaming me ne interesuje, za gledanje sporta i brzih scena ovih 800hz bi trebalo biti extra. Odgovara mi što ima DVB-S2 tuner za satelitsku. Kablovska je manje više loša na svim lcd/led televizorima(bar BHT i FTV :D ) i bezveze mi je kupovati tv prema tom parametru. Valjda će se i kod nas nekad kablovska digitalizirati. Na osnovu čega misliš da je loš za gledanje filmova :? Čitao sam neke recenzije za Sony 800 seriju i kažu da je slika vrh uz ocjenu, čini mi se 9/10. Valjda bi i gledanje filmova preko satelistke ili PC-ija trebalo biti dobro?! Plus ima Android ali ne znam kakvo je iskustvo sa androidom na tv-u? Možda je promašaj, mada vidim da to sve više furaju na ovim novijim televizorima.

Ovaj samsung što si napisao nema DVB-S2 tuner i ne vidim neke druge posebne prednosti. Raja ga hvali i sigurno je dobar a i dosta se prodaje pa ima puno povratnih informacija. Volio bih čuti mišljenja nekog ko je kupio ovaj sony ili bilo koji sony 800 serije.
Blitzz
Posts: 31
Joined: 27/11/2015 11:35

#879 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Blitzz »

Evo ja sam nedavno uzeo Sony 800 seriju 50" i za sada sve pohvale, slika je za moje potrebe predobra, pogotov ako se sadrzaj gleda u HD dok i ostali sadrzaji koje gledam na Mojoj Tv dosta dobro izgledaju, jedino sto me malo negativno iznenadilo pri kupovini ovog uredjaja je to sto nisu došle 3D naocale, a par aktivnih 3D naocala iznosi vise od 150KM, cini mi se da ostali brandovi poklanjaju te naocale, isto malo mi smeta sto sony ne dozvoljava skidanje aplikacija koje ti hoces nego sto oni dozvole.
Sve u sveme jako sam zadovoljan izborom, ako nema sadrzaja za gledat preko moje tv tu je kodi koji jako dobro funkcionise. Uz to sve dodje i 5g garancije, moje tople preporuke.
samoTEgledam
Posts: 719
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#880 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by samoTEgledam »

Mogu ti Samsungove, cijena 45 KM
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#881 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

moke_31 wrote: Gaming me ne interesuje, za gledanje sporta i brzih scena ovih 800hz bi trebalo biti extra. Odgovara mi što ima DVB-S2 tuner za satelitsku. Kablovska je manje više loša na svim lcd/led televizorima(bar BHT i FTV :D ) i bezveze mi je kupovati tv prema tom parametru. Valjda će se i kod nas nekad kablovska digitalizirati. Na osnovu čega misliš da je loš za gledanje filmova :? Čitao sam neke recenzije za Sony 800 seriju i kažu da je slika vrh uz ocjenu, čini mi se 9/10. Valjda bi i gledanje filmova preko satelistke ili PC-ija trebalo biti dobro?! Plus ima Android ali ne znam kakvo je iskustvo sa androidom na tv-u? Možda je promašaj, mada vidim da to sve više furaju na ovim novijim televizorima.

Ovaj samsung što si napisao nema DVB-S2 tuner i ne vidim neke druge posebne prednosti. Raja ga hvali i sigurno je dobar a i dosta se prodaje pa ima puno povratnih informacija. Volio bih čuti mišljenja nekog ko je kupio ovaj sony ili bilo koji sony 800 serije.
samsung ima bolju sliku na kablovskoj (subjektivno), dok su na hd oba impresivna. samsung ima bolji smart i nižu cijenu i pokazao se dobrim kod nas. nema fule s njim :thumbup:

a dvb-s2 tuner jedino ako ti baš treba. sa njim možeš gledati jedino free kanale, za sve ostalo će ti svakako trebati receiver.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#882 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

Da ti ja bacim preporuku ili bilo kome koje gledao ovaj Samsung Smart TV 48" JU 6472 do 31.01.2016. u Tehnomagu/Mobilmediji za kes 1499 KM na rate 1650 KM. Puna cijena 2199 KM. Cijena za 50" je preko 2200 KM.
Mada apsurd u cijenama u hrvatskoj 48" bez snizenja oko 1400 KM, a 50" malko skuplje.
Nema 3D. Ima UHD, DVB T2/C/S2. Sportski i Gaming nacin.
Ima jedino par zajeba u prevodu umjesto Standardan kod njih je Standardon :lol:, odaberes srpski Standardno, i.kad se pusta sa youtuba nesto pri kraju videa zvuk se doslovno na pola utisa. Ne znam zasto. Ostalo je super. Koristim Logosoft Supet TV gdje sa resivera dolazi slika u 1920x1080i @50Hz. RTL -ovi hrvatski njemacki, Foxovi imaju super sliku dok ovi nasi FTV, TV SA, Slon izgledaju lose.

Onda Hayat HD, Eurosport HD, MTV Live HD slika bogovska dok npr na Motors HD jako losa. S ovim TV -om sam utvrdio koji kanali imaju super sliku a koji imaju losu, a mislio sam sto je UHD TV da ce na svim kanalima biti losija slika jer nisu UHD rezolucije. Dok na starom 32" HD ready UE 4000 (ili tak nesto) su svi kanali izgledali dobro.

Da mi je jos skontat kako nabacit satelitsku jer stan nema cistu vidljivost, a na krov da kacim ne znam smijem li a sa predstavnikom stanara nisam u dobrim odnosima tj. nametnuta gospodjica koja ne zivi u tom ulazu a kamo li u istom naselju.

Jesam se raspisao necu vise :)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#883 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by JoseMujica »

MTV wrote:Da ti ja bacim preporuku ili bilo kome koje gledao ovaj Samsung Smart TV 48" JU 6472 do 31.01.2016. u Tehnomagu/Mobilmediji za kes 1499 KM na rate 1650 KM. Puna cijena 2199 KM. Cijena za 50" je preko 2200 KM.
Mada apsurd u cijenama u hrvatskoj 48" bez snizenja oko 1400 KM, a 50" malko skuplje.
Nema 3D. Ima UHD, DVB T2/C/S2. Sportski i Gaming nacin.
Ima jedino par zajeba u prevodu umjesto Standardan kod njih je Standardon :lol:, odaberes srpski Standardno, i.kad se pusta sa youtuba nesto pri kraju videa zvuk se doslovno na pola utisa. Ne znam zasto. Ostalo je super. Koristim Logosoft Supet TV gdje sa resivera dolazi slika u 1920x1080i @50Hz. RTL -ovi hrvatski njemacki, Foxovi imaju super sliku dok ovi nasi FTV, TV SA, Slon izgledaju lose.

Onda Hayat HD, Eurosport HD, MTV Live HD slika bogovska dok npr na Motors HD jako losa. S ovim TV -om sam utvrdio koji kanali imaju super sliku a koji imaju losu, a mislio sam sto je UHD TV da ce na svim kanalima biti losija slika jer nisu UHD rezolucije. Dok na starom 32" HD ready UE 4000 (ili tak nesto) su svi kanali izgledali dobro.

Da mi je jos skontat kako nabacit satelitsku jer stan nema cistu vidljivost, a na krov da kacim ne znam smijem li a sa predstavnikom stanara nisam u dobrim odnosima tj. nametnuta gospodjica koja ne zivi u tom ulazu a kamo li u istom naselju.

Jesam se raspisao necu vise :)
alternativa satelitskoj Kodi sa android boxom koji možeš kod kineza uzeti do 60usd
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#884 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

JoseMujica wrote:
alternativa satelitskoj Kodi sa android boxom koji možeš kod kineza uzeti do 60usd
kontao sam i to, samo nemam paypal. A na piku ima od 100 do preko 200 KM.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#885 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by JoseMujica »

MTV wrote:
JoseMujica wrote:
alternativa satelitskoj Kodi sa android boxom koji možeš kod kineza uzeti do 60usd
kontao sam i to, samo nemam paypal. A na piku ima od 100 do preko 200 KM.

za kineske shopove tipa banggood ili gearbest /mislim da je trenutno najpovoljniji/ ne trebaš paypal....možeš i karticom platiti

ovo su online prodavnice i sigurne su 100%... tako da ti ne treba customer protection, koji ne jedina prednost paypala pri online kupovini

ja sam sebi sa gear besta naručio nedavno box i čekam da stigne
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#886 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by moke_31 »

zomri wrote:
moke_31 wrote: Gaming me ne interesuje, za gledanje sporta i brzih scena ovih 800hz bi trebalo biti extra. Odgovara mi što ima DVB-S2 tuner za satelitsku. Kablovska je manje više loša na svim lcd/led televizorima(bar BHT i FTV :D ) i bezveze mi je kupovati tv prema tom parametru. Valjda će se i kod nas nekad kablovska digitalizirati. Na osnovu čega misliš da je loš za gledanje filmova :? Čitao sam neke recenzije za Sony 800 seriju i kažu da je slika vrh uz ocjenu, čini mi se 9/10. Valjda bi i gledanje filmova preko satelistke ili PC-ija trebalo biti dobro?! Plus ima Android ali ne znam kakvo je iskustvo sa androidom na tv-u? Možda je promašaj, mada vidim da to sve više furaju na ovim novijim televizorima.

Ovaj samsung što si napisao nema DVB-S2 tuner i ne vidim neke druge posebne prednosti. Raja ga hvali i sigurno je dobar a i dosta se prodaje pa ima puno povratnih informacija. Volio bih čuti mišljenja nekog ko je kupio ovaj sony ili bilo koji sony 800 serije.
samsung ima bolju sliku na kablovskoj (subjektivno), dok su na hd oba impresivna. samsung ima bolji smart i nižu cijenu i pokazao se dobrim kod nas. nema fule s njim :thumbup:

a dvb-s2 tuner jedino ako ti baš treba. sa njim možeš gledati jedino free kanale, za sve ostalo će ti svakako trebati receiver.
Imam satelitsku i CS preko Sky Star HD u računaru, a namjeravam nekad uzeti i risiver (mada dosta gledam i FTA kanala na satelitskoj i zbog toga mi je DVB-S2 tuner interesantan), mada slika i kad ide preko računara na tv je besprijekorna, čak možda i bolja nego preko risivera (sada imam 32" Samsung HD Ready). Mogu misliti kako bi to izgledalo na ovim novim televizorima. To sa 3D naočalama je bezveze od Sonyja i to im je veliki minus. Još se razmišljam i pogledaću malo i samsungove modele, philips pa i panasonic. Hvala u svakom slučaju na savjetima i informacijama.

Ko sad ima najbolje odrađen 3D od ovih glavih proizvođača, to sam slabo upratio skroz?

@Blitzz Hvala na dojmovima o Sony 800 serije TV-u. Ako možeš koš napisati koju o Androdi sistemu? Valja li to šta ili je više marketinški trik, koja su ograničenja i mogućnosti i sl. Hvala unaprijed.
Blitzz
Posts: 31
Joined: 27/11/2015 11:35

#887 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Blitzz »

Ovako na prvu, prednost androida na ovom sony uređaju u odnosu na obicni smart tv je u Kodiu(hvala onome ko ga izmisli :) ) al ako ti se ne daju pare za taj marketinški trik fino uzmes android box i furaj, jednostavno je povezivanje mobitela, tableta, tastatura itd. Npr gledaju ti djeca na yt crtani dok ti na tv gledas omiljeni klub odjednom bum maša izleti :) ako si ljubitelj igrica moze se ponesto naci, broj dostupnih aplikacija se povecava iz dana u dan, malo nervira kad hoces neku određenu aplikaciju a nje nema, al eto sta je tu je, uglavnom sretno sa kupovinom.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#888 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by rovac13 »

Da li je neko kupio ovakav tv :?

Image

-led
-43"
-android.....slobodan.....valjda glatko idu aplikacije kao i na tabletu haman
-full hd
-200hz
-direct led
-wi fi
-cijena 689 KM

Poznajem nekog kome treba tv....a da nije skup......nije picajzla ne treba mu nista previse........gledanje kablovske + mozda youtube+ po koji film mozda.

Ovo meni izgleda za malo para svega po malo........samo sto ne znam kako to slusa.......kvaril se.....jel bas smece kakvo......2 godine je garancija.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#889 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Pirija »

nikad cuo za tu marku
i teski mi je povjerovat da je stvarno 200 herca ekran za te pare...
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#890 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by rovac13 »

nije u pitanju 200 hz ekran nego simulacija.......uostalom lg u klasi 6 koji kosta preko 1000KM ima obicni ekran 50hz......samo sto imitiraju kao 200-400 hz paljenjem gasenjem osvjetljenja ako se dobro sjecam....ili nesto u tom fazonu......philips takodje.......ja imam u spavacoj philips 400hz.......a ustvari ugradjen ekran od 50hz obicni
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#891 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

A gdje se moze vidjeti tacno koliko je Hz, a ne ono sto oni puknu recimo 800Hz na panasonicu, a pitanje je ima li 200Hz ?
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#892 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by rovac13 »

channel10 wrote:A gdje se moze vidjeti tacno koliko je Hz, a ne ono sto oni puknu recimo 800Hz na panasonicu, a pitanje je ima li 200Hz ?
Ja mislim da postoje paneli od 50 i 100 hz.......svi se oni kao nesto jos budze.......100hz panel se ugradjuje u one skuplje tv.......tako sony w805 npr ima pravih 100hz......dok w605 ima pravih 50hz.....cini mi se.

Nekad kad sam se zanimao za to......obicno sam uspijevao naci po onim testovima nekakvim recenzijama.

Jako nas zanima ovaj fox tv......samo da nece crknut da je bas neko smece.
Ne treba liku azdaja od tv a.......za malo para ima i wifi i app dvbc ....potaman
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#893 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

A zna li neko zasto onda stavljaju u karakteristike tv-a recimo 400 ili 800 Hz, a paneli samo 100Hz? U cemu je fol?
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#894 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by rovac13 »

AKO se dobro sjecam........spominje se nesto kao paljenje-gasenje osvjetljenja.....nesto kao titranje.......sto vjerovatno radi posao......tako prave vise hz........ali opet stoji da je jos bolje stavit 100hz panel.......pa ga jos nabildat........ali takvi paneli su skuplji.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#895 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by moke_31 »

channel10 wrote:A zna li neko zasto onda stavljaju u karakteristike tv-a recimo 400 ili 800 Hz, a paneli samo 100Hz? U cemu je fol?
Ja koliko sam upratio oni tih, recimo, 800Hz dobiju dodatnom obradom (refreshom) slike putem svojih tehnologija da bi napucali tu hercažu i tako smanjili blur(zamućivanje slike) efekat koji se pojavljuje kod brzih scena u fudbalu ili filmovima.

Čak i različito označavaju tu tehnologiju, CMR (clear motion rate) kod Samsunga, MCI (motion clarity index) kod LG-a, MF (motion flow) kod Sonyja, Backlight Scan kod Panasonica,itd.

Na ovoj stranici imaš neka poređenja između proizvođača u odnosu na stvarni refresh rate i ovaj napucani putem ovih tehnologija.

http://www.rtings.com/tv/learn/fake-ref ... ?uxtv=f055
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#896 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Hvala :thumbup:
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#897 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ja71 »

channel10 wrote:... U cemu je fol?
u cemu bi drugo mogo biti nego u parama.

bilo koja cifra da je veca to sugerira kupcu da ima bolju stvarku.
da li to stvarno utjece na kvalitet slike ili ne je druga prica
nazalost ni u jednoj specifikaciji bilo kojeg proizvodjaca se ne moze naci na kojoj frekvenciji radi panel.
a to utice na kvalitet slike,

postoje takodje i paneli sa 200Hz. oni su naravno jos skuplji i imaju ih samo high end modeli npr.
- Samsung H7090, H8090 ili
- Sony HX825 HX925

ovi sa 200Hz prakticno imaju preednost nad 100Hz samo kod aktivnod 3D-a (mada neki kazu da primijete malu razliku i kod 2D izmedju panela sa 100Hz i 200Hz).

ja ne bih nista uzimao sto ima panel 50Hz.
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#898 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

moke_31 wrote:
channel10 wrote:A zna li neko zasto onda stavljaju u karakteristike tv-a recimo 400 ili 800 Hz, a paneli samo 100Hz? U cemu je fol?
Ja koliko sam upratio oni tih, recimo, 800Hz dobiju dodatnom obradom (refreshom) slike putem svojih tehnologija da bi napucali tu hercažu i tako smanjili blur(zamućivanje slike) efekat koji se pojavljuje kod brzih scena u fudbalu ili filmovima.

Čak i različito označavaju tu tehnologiju, CMR (clear motion rate) kod Samsunga, MCI (motion clarity index) kod LG-a, MF (motion flow) kod Sonyja, Backlight Scan kod Panasonica,itd.

Na ovoj stranici imaš neka poređenja između proizvođača u odnosu na stvarni refresh rate i ovaj napucani putem ovih tehnologija.

http://www.rtings.com/tv/learn/fake-ref ... ?uxtv=f055
Odlican link :thumbup:
passiv
Posts: 252
Joined: 29/04/2012 15:57

#899 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by passiv »

Valja li sta ovaj TV, budzet je limitiran tako da moram gledati ove jeftinije varijante a treba mi neki TV.

http://www.ekupi.ba/SAMSUNG-LED-TV-32J5 ... 97787.aspx

Ima još nekih do +-50 KM kao SONY LED TV KDL32R400CBAEP ili LG LED TV 32LF561V
ili ovaj SAMSUNG LED TV 32J5000 koji je meni laiku isti kao i taj sa tog linka :-) :-)
BABOcool
Posts: 266
Joined: 24/01/2007 18:25

#900 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by BABOcool »

Sta uzeti do 1500 KM?

Kakva su vasa iskustva sa LG I Philipsom?
Post Reply