TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3451 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Sa njihovim postavkama.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#3452 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

channel10 wrote:Sa njihovim postavkama.
Aha. :thumbup:
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2447
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#3453 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by cenecimoveocino »

ama šta je ovo ne mogu naći na piku polovnu 32" FULL HD TV da valja,il su prastari modeli ili je u naslovu zabunom napisano da je 1080p a ustari kad provjerim na google riječ je o HDReady :stasreko:
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3454 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kakaljin »

Moze li mi ko reci koja je razlika izmedju ova dva LCD-a, na stranici Sony ne mogu da nadjem razliku

TV Sony KDL-55W756CSAEP

TV Sony KDL-55W755CBAEP

Znam da je 756 i 755 boja, ali razlika od 200 KM ima i nesto drugo, ali ne znam sta je razlika.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#3455 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by moke_31 »

kakaljin wrote:Moze li mi ko reci koja je razlika izmedju ova dva LCD-a, na stranici Sony ne mogu da nadjem razliku

TV Sony KDL-55W756CSAEP

TV Sony KDL-55W755CBAEP

Znam da je 756 i 755 boja, ali razlika od 200 KM ima i nesto drugo, ali ne znam sta je razlika.
Samo je u boji razlika, i model sa većim brojem možda ima malo veći refresh rate, nije nativni nego onaj drugi, nikako da se sjetim kako ga sony vabi :D
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#3456 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

kakaljin wrote:Moze li mi ko reci koja je razlika izmedju ova dva LCD-a, na stranici Sony ne mogu da nadjem razliku

TV Sony KDL-55W756CSAEP

TV Sony KDL-55W755CBAEP

Znam da je 756 i 755 boja, ali razlika od 200 KM ima i nesto drugo, ali ne znam sta je razlika.
Nema apsolutno nikakve razlike osim u boji okvira. Vidjao sam i do sada, doduse rijetko, da isti ili veoma slican model moze imati drasticnu razliku u cijeni a najvjerovatnije se radi o tome da je u vrijeme nabavke cijena bila drugacija a sve radnje imaju standardno svoje marze pa imamo situaciju na koju si ti naletio.
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3457 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kakaljin »

CooK wrote:
kakaljin wrote:Moze li mi ko reci koja je razlika izmedju ova dva LCD-a, na stranici Sony ne mogu da nadjem razliku

TV Sony KDL-55W756CSAEP

TV Sony KDL-55W755CBAEP

Znam da je 756 i 755 boja, ali razlika od 200 KM ima i nesto drugo, ali ne znam sta je razlika.
Nema apsolutno nikakve razlike osim u boji okvira. Vidjao sam i do sada, doduse rijetko, da isti ili veoma slican model moze imati drasticnu razliku u cijeni a najvjerovatnije se radi o tome da je u vrijeme nabavke cijena bila drugacija a sve radnje imaju standardno svoje marze pa imamo situaciju na koju si ti naletio.
moke_31 wrote: Samo je u boji razlika, i model sa većim brojem možda ima malo veći refresh rate, nije nativni nego onaj drugi, nikako da se sjetim kako ga sony vabi :D
Hvala obojici na informacijama, ali bas je cudno da boja moze toliku razliku praviti, a i to sto kazes da je nabavljen po razlicitim cijenama pa je za to tako.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3458 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by agent_zero »

Boja okvira, a ponekad i motion flow zna biti različit.

Npr. wd755 je imao crni okvir i motion flow 200hz, a wd756 sivi okvir i motion flow 400hz.

Tako da treba obratiti pažnju.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#3459 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Dosadno mii »

CooK wrote:
Dosadno mii wrote:
CooK wrote:
Pored ovoliko brendova i modela televizora zaista ti niko ne moze reci e taj i taj ti je najbolji i nema dalje jer sto je jednoj osobi dobro i sto mu treba drugoj osobi nije dobro i ne treba mu. Moras znati otprilike sta trazis i sta ti treba pa tek onda ti mi mozemo pomoci. Ako ti ne treba 4K rezolucija i HDR i ja bih ti preporucio onaj 55w755c jer sve ostalo ima a i radi se o televizoru iz 2015. godine koji se pokazao kao odlican i koji je uopste tesko sada naci u radnjama radi kvalitete koju pruza za cijenu.
Npr. onaj Vox nije nešto :D
Ne tražim ništa određeno, npr. ne treba mi 4k al ako je dosta bolji onda ću takav uzet i na tom principu kupujem :D
(do 1800 dalje ne gledam)
Oki hvala :D
Vox nije da nije nesto nego je los kao i Vivax, Tesla, Telefunken, Fox, itd. Sam po sebi ti 4K trenutno nije potreban jer nema sadrzaja za njega i tesko da ce biti na nasem prostoru odnosno kod nasih kablovskih operatera u narednih desetak godina jer su potrebni prenosi ogromnih kolicina podataka a vecinom 4K televizore uzmaju osobe koje imaju ili planiraju da kupe Playstation 4 Pro. Nego de ti vidi jel ti godi onaj TV sa linka ako ne godi nacemo mi i neki 4K. Ne bi bilo lose da napises i koja velicina TV-a ti najvise odgovara odnosno sa koje udaljenosti ces gledati televizor?
Ja bih 55". Ne znam sa cega ocitat kakav je panel.
Onda mi nadji taj od 4k jer svakako sad kad kupim narednih 10 godina necu :D

I kakvi su ovi novi sto se tice potrosnje struje
(Zadnji koji sam kupila bio je prije 10 god i ne razumijem se u nove nikako)
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#3460 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

Onda je za tebe ovaj Samsung 4K MU6171 55" Smart TV Tizen OS bio je na akciji u domodu za 1300 KM sada je 1600 KM https://domod.ba/shop/proizvod/samsung- ... SM55MU6172
TV su sto se tice potrosnje struje B ili A, A+ kategorija.

Ako imas penzionera u familiji svaku zadnju subotu u mjesecu dobijes 10 % popusta uz cek od penzije i licnu penzionera.
https://www.mobilmedia.ba/tv-samsung-ue ... 2uxxh.html
1659 KM -10%= 1493 KM

Ako ces android TV onda nek ti preporuce neki sony TV, jer se u njih plaho ne razumijem. :D
Dosadno mii wrote:
Ja bih 55". Ne znam sa cega ocitat kakav je panel.
Onda mi nadji taj od 4k jer svakako sad kad kupim narednih 10 godina necu :D

I kakvi su ovi novi sto se tice potrosnje struje
(Zadnji koji sam kupila bio je prije 10 god i ne razumijem se u nove nikako)
cikavelja
Posts: 292
Joined: 07/03/2007 21:30
Location: Dje se koza muze! A nije sisa.

#3461 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by cikavelja »

Molim znalce za pomoc,

Imam kuci sada vec vremesnog Panasonic TX p50s20 koji sasvim dobro sluzi i meni taman. Helem, kako to bude, mladje generacije bi sada da izuzmu pomenuti u svoju sobu a meni ostane da vas pitam sledece i da mi pomognete u izboru i sta kupiti:

55 Incha najmanje, smart obavezno, nemora biti 4K ali je pozeljno kao i 3D. Da je ispravna crna boja. Sluzit ce za gledanje satelitskog i filmskog mahom HD sadrzaja, ponekad PS.
TV ce biti oko 50-80 cm od poda, ugao gledanja do 15-30 stepeni max.

Sta imate preporuciti do cca 2K KM?
Hvala.
User avatar
luckylaka
Posts: 22507
Joined: 15/01/2010 06:28

#3462 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by luckylaka »

cikavelja wrote:Molim znalce za pomoc,

Imam kuci sada vec vremesnog Panasonic TX p50s20 koji sasvim dobro sluzi i meni taman. Helem, kako to bude, mladje generacije bi sada da izuzmu pomenuti u svoju sobu a meni ostane da vas pitam sledece i da mi pomognete u izboru i sta kupiti:

55 Incha najmanje, smart obavezno, nemora biti 4K ali je pozeljno kao i 3D. Da je ispravna crna boja. Sluzit ce za gledanje satelitskog i filmskog mahom HD sadrzaja, ponekad PS.
TV ce biti oko 50-80 cm od poda, ugao gledanja do 15-30 stepeni max.

Sta imate preporuciti do cca 2K KM?
Hvala.
Od mene preporuka,kupovina moze preko ebay na kredit :D oko $570
Samsung 6 Series UN50MU6300FXZA 50-inch 4K UHD Smart LED TV - 3840 x 2160 - 120
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#3463 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

cikavelja wrote:Molim znalce za pomoc,

Imam kuci sada vec vremesnog Panasonic TX p50s20 koji sasvim dobro sluzi i meni taman. Helem, kako to bude, mladje generacije bi sada da izuzmu pomenuti u svoju sobu a meni ostane da vas pitam sledece i da mi pomognete u izboru i sta kupiti:

55 Incha najmanje, smart obavezno, nemora biti 4K ali je pozeljno kao i 3D. Da je ispravna crna boja. Sluzit ce za gledanje satelitskog i filmskog mahom HD sadrzaja, ponekad PS.
TV ce biti oko 50-80 cm od poda, ugao gledanja do 15-30 stepeni max.

Sta imate preporuciti do cca 2K KM?
Hvala.
Samsung 4K MU6171 55" Smart TV Tizen OS
3D slabo ima kupiti jer ta tehnika nije zazivila.

Ako imas penzionera u familiji svaku zadnju subotu u mjesecu dobijes 10 % popusta uz cek od penzije i licnu penzionera.
https://www.mobilmedia.ba/tv-samsung-ue ... 2uxxh.html
1659 KM -10%= 1493 KM
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#3464 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

cikavelja wrote:Molim znalce za pomoc,

Imam kuci sada vec vremesnog Panasonic TX p50s20 koji sasvim dobro sluzi i meni taman. Helem, kako to bude, mladje generacije bi sada da izuzmu pomenuti u svoju sobu a meni ostane da vas pitam sledece i da mi pomognete u izboru i sta kupiti:

55 Incha najmanje, smart obavezno, nemora biti 4K ali je pozeljno kao i 3D. Da je ispravna crna boja. Sluzit ce za gledanje satelitskog i filmskog mahom HD sadrzaja, ponekad PS.
TV ce biti oko 50-80 cm od poda, ugao gledanja do 15-30 stepeni max.

Sta imate preporuciti do cca 2K KM?
Hvala.
Ja ti ne bih preporucio ovaj 55MU6171 iz razloga sto si napisao da hoces "ispravnu crnu" a to ne mozes dobiti kod ovog televizora jer je sa IPS panelom nego jedino kod nekog televizora sa VA panelom. S obzirom da ces ga gledati iz ugla do 30 stepeni onda ti los ugao gledanja kod VA panela nece predstavljati problem jer to i jeste neki maksimalni ugao koji mozes izvuci iz VA panela uz to sto ces imati puno bolji kontrast a time i crnu boju. Moja ti je preporuka: https://www.mobilmedia.ba/tv-sony-kdl-55w828bbae2.html . Ima VA panel, dobru crnu boju i kontrast, smart je a ima i 3D. Jedino sto nije 4K ali nisi ni napisao da mora da bude 4K.
cikavelja
Posts: 292
Joined: 07/03/2007 21:30
Location: Dje se koza muze! A nije sisa.

#3465 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by cikavelja »

Hvala svima, jos uvijek trazim i suzavam izbor.
Sta mislite o ovom, uklapa se u moje zelje, s time da u je doslo do malih izmjena ( zene :evil: ) , ugao gledanja ce biti izmednju 0 - 30 ako ista znaci.
https://www.mobilmedia.ba/tv-sony-kd-55 ... rettyPhoto
https://domod.ba/shop/proizvod/sony-uhd ... SN55XE7077 te
https://domod.ba/shop/proizvod/philips- ... /MEG556101

Kakvi su Philips uredjaji, mogu li sa Samsungom , Sony-jem i Panasonicomu u istu recenicu po pitanju panela ?
Sta bih dobio ako bi isao sa curved uredjajima, vidim tu su negdje oko 2 K, sta je prednost zakrivljeniih panela?
Hvala jos jednom.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3466 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by agent_zero »

Ne može nikad IPS u istu rečenicu sa VA panelima.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#3467 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by brazzo19 »

Gdje uzeti najeftinije Philips 43PUS6501 Android 4K tv, za kes, tesko da se igdje moze naci ispod 1000 KM jel tako ? gledao sam malo i krece se svugdje izmedju 1100 i 1300 km zavisi koliko ko uzima marzu, nakon dugo vjecanja ipak sam se odlucio za taj model, android ima ambilight 4K jednostavno ima sve i mislim da su biti miran narednih par godina sigurno a najvise mi se svidja jer mogu instalirati kodi i posto gledam IPTV necu morati ganjati dodatni resiver i bespotrebne daljinske, a i par prijatelja ima bas ovaj model i svi su prezadovoljni sa njim ambilight kod gledanja filmova kada je ugaseno svjetlo je jednostavno fenomenalno ....
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#3468 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

cikavelja wrote:Hvala svima, jos uvijek trazim i suzavam izbor.
Sta mislite o ovom, uklapa se u moje zelje, s time da u je doslo do malih izmjena ( zene :evil: ) , ugao gledanja ce biti izmednju 0 - 30 ako ista znaci.
https://www.mobilmedia.ba/tv-sony-kd-55 ... rettyPhoto
https://domod.ba/shop/proizvod/sony-uhd ... SN55XE7077 te
https://domod.ba/shop/proizvod/philips- ... /MEG556101

Kakvi su Philips uredjaji, mogu li sa Samsungom , Sony-jem i Panasonicomu u istu recenicu po pitanju panela ?
Sta bih dobio ako bi isao sa curved uredjajima, vidim tu su negdje oko 2 K, sta je prednost zakrivljeniih panela?
Hvala jos jednom.
1. 55xd7005 ima IPS panel i njega zaboravi ako hoces realnu crnu boju,
2. 55xe7077 ima VA panel i dobar je TV
3. Philips nije ni blizu sto je nekada bio, njih su kupili kinezi i kontrola kvalitete im je nikakva a ne mogu u istu recenicu sa Samsungom, Sonyjem, Panasonicom i LG-jem nego sa Telefunkenom i Teslom,
4. Prednost zakrivljenih panela je sto vise ulaze u periferni vid i samim ti dobijas realniji osjecaj "uvucenosti" u sliku dok ga gledas ali da bi to bilo tako televizor mora biti ogroman a ti moras sjediti veoma blizu televizora i sto vise u centru. Mane su mu sto kupi refleksije kao lud i ako ga ne gledas u potpunom mraku cesto ces imati refleksiju cijele svoje sobe u malom. :)
Last edited by CooK on 18/09/2017 16:36, edited 1 time in total.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#3469 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

agent_zero wrote:Ne može nikad IPS u istu rečenicu sa VA panelima.
Potpuno tacno. Televizor sa IPS panelom je jedino opravdano kupiti kada je neko prisiljen gledati TV iz ugla veceg od 30 stepeni. Inace IPS panel, po mom misljenju, uopste nije za televizore nego za monitore, mobitele, tablete, navigacije i slicno. Najgore je sto covjek mora birati izmedju dobrog ugla gledanja sa jedne strane i dobrog kontrasta i crne boje sa druge strane. Nadam se da ce za 5-6 godina pojeftiniti OLEDi i da cemo moci imati i dobre uglove gledanja i dobru crnu boju i kontrast u jednom pa da vise ne budemo prisiljeni zrtvovati jedno radi drugog.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3470 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

CooK wrote:
agent_zero wrote:Ne može nikad IPS u istu rečenicu sa VA panelima.
Potpuno tacno. Televizor sa IPS panelom je jedino opravdano kupiti kada je neko prisiljen gledati TV iz ugla veceg od 30 stepeni. Inace IPS panel, po mom misljenju, uopste nije za televizore nego za monitore, mobitele, tablete, navigacije i slicno. Najgore je sto covjek mora birati izmedju dobrog ugla gledanja sa jedne strane i dobrog kontrasta i crne boje sa druge strane. Nadam se da ce za 5-6 godina pojeftiniti OLEDi i da cemo moci imati i dobre uglove gledanja i dobru crnu boju i kontrast u jednom pa da vise ne budemo prisiljeni zrtvovati jedno radi drugog.
Vidim, dobro ste upuceni u sve to, gdje skidate te info o panelima i opcenito o tv aparatima?
Koji Samsung i Sony tv 2016/2017 godiste 55"do cirka 2k KM imaju te VA panele?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3471 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Hajde ako slučajno bude kakvo sniženje sonijevih 55- ca serije 8 do nekih 1700,javite ovdje.

Znam da će se vrlo teško to desiti, ali nada posljednja umire :mrgreen:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3472 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

channel10 wrote:Hajde ako slučajno bude kakvo sniženje sonijevih 55- ca serije 8 do nekih 1700,javite ovdje.

Znam da će se vrlo teško to desiti, ali nada posljednja umire :mrgreen:
prijavi se za newsletter na mobilmediji i domodu, jave i prije pokretanja neke akcije :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3473 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

semirsar wrote:
channel10 wrote:Hajde ako slučajno bude kakvo sniženje sonijevih 55- ca serije 8 do nekih 1700,javite ovdje.

Znam da će se vrlo teško to desiti, ali nada posljednja umire :mrgreen:
prijavi se za newsletter na mobilmediji i domodu, jave i prije pokretanja neke akcije :thumbup:
Prijavio sam se na dr.techno jer kod njih budu najbolje akcije, ali u posljednje vrijeme nema skoro ništa. Moraću se i tamo nakaciti pa sta Bog da :)
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#3474 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

dr.techno po mojoj odokativnoj procjeni ce se sigurno ugasiti. Kad tad. A i imec je zasluzio da se ugasi sa svojom neljubaznoscu i nestrucnosti.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3475 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

MTV wrote:dr.techno po mojoj odokativnoj procjeni ce se sigurno ugasiti. Kad tad. A i imec je zasluzio da se ugasi sa svojom neljubaznoscu i nestrucnosti.
tebe bi trebali ovi iz MMedije kontaktirat, vec sam ti na LoL-inoj temi objasnio zasto :mrgreen:
Post Reply